Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

Rumcajs_tr (50)|2.8.2015 08:38
Diky za odpoved. To je teda blby, zustavam u manualniho ladeni.
golfLC (1941)|2.8.2015 09:09
No ale zober si to logicky, odkial by ten fastscan vedel, aky ty mas predplateny balik[emoji23]
Dagy2 (3153)|2.8.2015 09:27
preto odjakživa tvrdím a zjavne tu nie som sám, že fastscany a obdobné nezmysly v súčasnom prevedení sú blbosti. Máš tu všade rady ako ho odstaviť u SIR-a, ako ho preskočiť u STC atď.
Ale v budúcnosti až náš prijímač bude plne ovládať skylink alebo iný prevádzkovateľ nevylučujem že to bude fungovať podľa balíčka. Potom ti aj nadiktujú, čo si máš nahrať a ktoré programy sú nevhodné pre ženy/mužov/deti/katolíkov/židov/ateistov a tieto pôjdu predplatiť ale nebudú sa ti dať naladiť. Čip ktorý to bude riadiť budeš mať nastrelený priamo v hlave :)
Dúfam že to tak skoro nebude. Peknú zamračenú nedeľu.
Rumcajs_tr (50)|12.8.2015 17:45
Popravdě, myslel jsem, že Skylink by si předplacený balíček mohl přečíst z karty a podle toho naladit FastScan prpgramy, pak by to fakt pomohlo... třeba i při změně předplatného (odstranění nedostupných programů, přidání nových...). Takhle je to o ničem.
Dagy2 (3153)|13.8.2015 09:51
1/ Skylink si chvalabohu nic z mé karty přečíst nemůže. Na to by musela fungovať dvojsmerná komunikácia medzi sat prijímačom - družicou - skylinkom. Musel by si mať na parabole LNB za iné prachy a vieš si predstaviť takto obslúžiť 1mil kariet ktorými sa chváli skylink?

2/ inou možnosťou je aby prijímač vzal pri každom zapnutí fastscan zoznam porovnal so zápismi na karte, povyberal podľa zápisov na karte čo máš zaplatené a poukladal nový zoznam.
tu niektorí riešia, či je prepnutie medzi programami 1.5sekundy alebo až 2 sekundy čo sa zdá niektorým totálne tragické. Štart prijímača s preukladaním programov podľa zaplateného balíka by trval odhadom niekoľko minút - neviem či by som chcel takúto funkciu keď prijímač zapínam povedzme 5x denne
3/ a vôbec, čo máš naladené na predvoľbe 7, 19, 41 ??? Stavím basu piva že niečo úplne iné ako ja a ďalších 1000 užívateľov. :)
RoPo (6061)|13.8.2015 11:34
ad 1) zpětný kanál může být internetem, tak jak jej používá HbbTV.

Možné technické celkem levné řešení by bylo, ale to by se muselo standardizovat od distributora signálu až po výrobce příjmače.
Dagy2 (3153)|13.8.2015 19:10
ad1) určitě ano. Ovšem podle mého názoru průnik množiny potencionálních uživatelů FastScan s množinou majitelů slušného internetového připojení je 10%
ti co mají slušný internet a aktivně ho využívají si většinou vědí naladit přijímač nebo ještě líp - použit editor kanálů v PC a naládovat seznam programů do přijímače. Ale uznávám, že mluví ze mne pohrdání nad tímto nepotřebným systémem.
zicofot10 (69)|27.4.2016 11:56
Dobrý den.
Prosím o radu.Technisat S2 vůbec neznám.
Včera jsem byl u kamaráda a ten má funkční 4.družice. Diseqc má pro čtyři družice- na 1. vstupu je A3; na 2.vstupu je A1;na 3.vstupu je A2 a na 4.vstupu je Thor.
Tomu nastavení u přijímače nechápu A/A 1
B/A 2
A/B 3
B/B 4
Prosím, jak to mám u přijímače nastavit.Děkuji.Z
Dagy2 (3153)|27.4.2016 14:19
No jednoduchšie to už ani nemôže byť:
1/ zober prepínač DiseqC 4/1. Väčšina slušných prepínačov má označenie na tele u F-konektorov
šípka von - 1 - 2 - 3 - 4

2/ F-ko so šípkou von zapoj do vstupu SAT prijímača
3/ na vstup 1 pripoj LNB družice 1, napr. u mňa je to HotBird 13E
na vstup 2 pripoj LNB družice 2, napr. u mňa je to Astra 19.2E
na vstup 3 pripoj LNB družice 3, napr. u mňa je to Astra 23.5E
na vstup 4 pripoj LNB družice 4, napr. u mňa je to Astra 28.2E

4/ v prijímači chod do menu-nastavenie antény
v prvom riadku vyber z menu HotBird 13E
v druhom riadku vyber z menu Astra 19.2E
v treťom riadku vyber z menu Astra 23.5E
v štvrtom riadku vyber z menu Astra 28.2E

5/ vo vedľajšom stĺpiku ladenia stlač tlačítko menu myslím sa volá LNB
otvorí sa ti okno daného LNB.
Tu je zadaný testovací transpondér vybranej družice, ale vzhľadom k tomu, že najmä na 23.5E prebiehajú zmeny rýchlo, môže tam byť taký, ktorý už dnes neexistuje. Vyber teda z tabuľky transpondérov družíc ľubovoľný TP, zadaj jeho frekvenciu, polarizáciu, SR.
Dole sa musí zobraziť teplomer so silou signálu a kvalitou. Ak to sedí, po chvíli sa na spodu obrazovky objaví text: "Anténa je sprevodovana na družici XYZ". Myslím tak je ten text. Tzn. že máš všetko správne nastavené.
toto zopakuj pre všetky družice - je to len skúška, že máš správne nastavené LNB-DiseqC-kábel do SAT + správne parametre v SAT prijímači

6/ potom si nájdi programy ktoré chceš ladiť a v menu vyhľadávanie programov vyber ako chceš vyhľadávať.
Ja volím manuálne a postupne zadávam TP daných programov, po naladení vyberiem "ručne" a presúvam naladené programy do FAV listu kam potrebujem

viac v manuále.
zicofot10 (69)|27.4.2016 21:18
Děkuji.Už jsem to pochopil.Z