Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

roman_hk (151)|3.8.2012 09:56
[QUOTE=service center;419209]...ktery diky FastScanu se stava jednim z nejlepsich na trhu. [/QUOTE]Osobně se domnívám, že kvalita obrazu v SD + HD, přehledné + propracované EPG a stabilita přístroje je to, co dělá SIRa jednoho z nejlepších na CZ trhu. Nevěřím, že si ho lidé kupují díky FastScanu.
[QUOTE=service center;419209]Ojedinely pripad .. no kolik lidi to tu napsalo, ze statistickeho pohledu je to opravdu zanedbatelny jev, to je proste fakt. A mylis se neni to stestim pro Omko, ale pro firmu Technisat. Znovu opakuji, ze se mi tento pripad nepodarilo nasimulovat!!! Pokud opravdu bude reseni nastaveni rozliseni na auto a hdcp na zap, pak neni co resit.[/QUOTE]Momentálně zkouším HDCP na zapnuto a HDMI na 1080i a mám už přes 14 dní pokoj. Ale je fakt, že čumím v poslední době hlavně na olympiádu a střídám pouze ČT2/4 HD, Eurosport SD a Ernste/ZDF HD. Dále je fakt i ten, že neproběhl update stanic ve FastScanu.
Nemůže tam být nějaká vazba mezi kiksy v EPG a "tmou"? Nemohlo mít na "tmu" vliv i změny v kódování Skylinku?
Navíc jsem udělal update FM v telce, což může mít též na "tmu" vliv.[QUOTE=service center;419209]Pokud by nekdo zdejsi to chtel reklamovat jiste muze, samozrejme u sveho prodejce, jestli se to dostane ke mne, tak klidne dotycnemu prijimac vymenim za novy kus, ale neverim ze mu to pomuze, docela by mne pak zajimal zpetna vazba. Pak by se jednoznacne ukazalo zda je to chybou HW nebo FW.[/QUOTE]To je řešení, ale prodejce má na reklamaci 30 dní a tak je menším zlem to jednou za X dní případně restartovat.[QUOTE=drsnacek;419204]se nacita z FastScanu je veci Skylinku, resp. marketingu (Eviso). Prijimac s tim nic nedela, jen to nacte a ulozi...
..Volne kanaly z A1 jsou zcela spravna vec a vyzadovana z M77..[/QUOTE]Příjímač to uloží, ale totálně domrší uživatelské nastavení a z výborného EPG se stává pro uživatele "pomsta za Sudety". Pokud se nemýlím, tak z FTA programů z A1 chybí ve FastScanu ServusTV (SD i HD).
Chápu, že FastScan je přáním Skylinku/M77, takže jej musí Technisat akceptovat. Jen to doladit, aby to nedomršilo vlastní nastavení.
lastopia (92)|3.8.2012 10:11
tak sem musím přidat svou zkušenost. sám mám sice technisat hd8, kterej sem tam hd programy taky ignoruje a pouští jen zvuk. ale to všechno řeší vypnutí síťovým vypínačem. totéž se děje (jednou za měsíc nebo dva) u další hd8, kterou jsem instalovatl rodičům. a podle německýho diskuzního fóra to není nic neobvyklého. teď jsem doporučil známému, aby si pořídil sir. všechno mu fungovalo bez potíží. přijímač jsem nejdřív nastavil sám na televizi philips 32pfl9603 se standardním hdmi kabelem, kterej je u přijímače. na 1080i natvrdo, hdcp na auto. při přepínání obraz občas bliknul, ale všechno se vždycky zobrazilo. takhle jsem přijímač připojil u známého na jeho starší sony 37s400 z roku 2008. nejdřív žádný problém, teď přestal zobrazovat cokoliv z astry 3. jen zvuk. přijímač má připojený k multytenne. při nastavení na hdmi auto, hdcp zapnuto, zobrazí jen obraz z astry na 28,2 -- takže mu vlastně jedou jen bbc streamy z olympiády. nepomáhá v podstatě nic. při nastavení hdmi na auto, nebo přirozený zmizí dokonce i bbc, jde jen zvuk. tohle je už asi na reklamaci. bohužel jsem včera už neměl čas si s tím dál hrát, abych zkusil případně ještě další fígle - jako je omezení fastscanu přejmenováním družice. ale i tak mě opravdu mrzí, že si tu stěžuje tolik lidí, a pořád to technisat nefixnul. mám pocit, že se to rozhodilo v moment, kdy se dočítalo epg, protože jeden den to šlo bez potíží :)
roman_hk (151)|3.8.2012 10:23
[QUOTE=lastopia;419265]tak sem musím přidat svou zkušenost. sám mám sice technisat hd8, kterej sem tam hd programy taky ignoruje a pouští jen zvuk. ale to všechno řeší vypnutí síťovým vypínačem. totéž se děje (jednou za měsíc nebo dva) u další hd8, kterou jsem instalovatl rodičům. a podle německýho diskuzního fóra to není nic neobvyklého.[/QUOTE]Zajímavé. Co na to říkají Drážďany? Vždyť se to týká i Helmutů...[QUOTE=lastopia;419265]mám pocit, že se to rozhodilo v moment, kdy se dočítalo epg, protože jeden den to šlo bez potíží :)[/QUOTE]To mě též napadlo - viz můj příspěvek výše, protože mám přes 14 dní klid a 14 dní se nikdo "nehrabal" FastScanem do EPG.
tahlovej (304)|3.8.2012 11:26
No a všechny tyhle "neřešené" chyby odstraníte tak,že z nastavení DISEqC smažete A1,místo ní dáte např.USER1 s pozicí 19,3°E a je vyhráno!
service center (168)|4.8.2012 10:42
[QUOTE=tahlovej;419229]Pro názornost uvedu modelový příklad - ORF bude prodávat "nejlepší přijímače s "ORFFASTSCANEM".Ten přijímač bude cpát do settingu např. NOE TV.ŠLÁGR TV a regionálníTV z A3 a bude mu to trvat 5minut při každém vypnutí.Po každém smazání těchto programů uživatelem je "ORFFASTSCAN" znovu uloží a přitom změní nastavení programového deníku(čímž zcela zruší EPG) a na ORF HD změní "rakouštinu" třeba na ruštinu.Absurdní,že?
Jinak to "pokud je nekdo nechce staci tuto druzici NEVOLIT a natahne se tabulka programu JEN z A3" znamená,že takový uživatel přijde o TŘI Skylink programy,což určitě není cílem společnosti EVISO.[/QUOTE]

ORF to takto delat nebude, protoze pouzivaji Technistar IR, kde neni FastScan vubec implementovan, ORF jsou rovnou v defaultu po uvodnim nastaveni prijimace, takze tohle ORF uplne staci. To ze je tam 5 minut je CHYBA ve FW!! Vubec NIC to nema spolecneho s poctem kanalu v tabulce. NA ORF HD by to nic nezmenilo. Problem na Markiza HD je uplne v necem jinem a to opet CHYBA v FW prijimace. Vychozim jazykem je totiz cestina. Markiza HD ma dve stopy slovensky a anglicky, prijimac jako druhy skryty default jazyk ma anglictinu a to je ta chyba.

To s tim nevolenim A1 jsem rekl jako priklad, nebot ESP je vysilan take z A3 a ty dva dalsi kanaly jsou jako premiove, takze je ma minimum lidi. Ale vzdy je to o VULI zakaznika to tak udelat. Vysilano to bude tak jak je! Problem s EPG je take o FW v prijimaci, ne o tabulce FastScanu, proste prijimac to zmate, ale tady nevim jak to osetrit, kazda tabulka ma nove cislo verze tabulky a pro prijimac je vzdy vsechno nove.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=roman_hk;419263]
Navíc jsem udělal update FM v telce, což může mít též na "tmu" vliv.To je řešení, ale prodejce má na reklamaci 30 dní a tak je menším zlem to jednou za X dní případně restartovat.Příjímač to uloží, ale totálně domrší uživatelské nastavení a z výborného EPG se stává pro uživatele "pomsta za Sudety". Pokud se nemýlím, tak z FTA programů z A1 chybí ve FastScanu ServusTV (SD i HD).
Chápu, že FastScan je přáním Skylinku/M77, takže jej musí Technisat akceptovat. Jen to doladit, aby to nedomršilo vlastní nastavení.[/QUOTE]

Pokud je nekdo primym nasim zakaznikem, udelam mu vymenu obratem! To je z me strany maximum co mohu udelat. Servus TV tam je, kanaly 145 a 146.

Pristi tyden udelame zmenu tabulky Fastcanu, chybi mi tam dva nemecke programy, na ktere mne jeden uzivatel upozornil.
roman_hk (151)|5.8.2012 10:01
[QUOTE=service center;419390]Problem s EPG je take o FW v prijimaci, ne o tabulce FastScanu, proste prijimac to zmate, ale tady nevim jak to osetrit, kazda tabulka ma nove cislo verze tabulky a pro prijimac je vzdy vsechno nove.
[/QUOTE]Přidat do menu přijímače volbu "Zakázat FastScan". :-R

Pokud to jde zakázat u Skylink Ready Optibox Zebry mini ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ), tak by to mělo jít i u SIRa. :D
noben (2)|5.8.2012 10:04
pantani (21)|5.8.2012 11:08
Dobry den,mam tento prijimac Technisat SIR.Chci se zeptat ohledne vypnuti prijimace.Vse bezi v pohode.Kdyz vypnu prijimac DO,zda se mi,ze nejak to dlouho trva .Nez se rozsviti cervena ledka.Je to bezne?Diky.
Dagy2 (3153)|5.8.2012 15:00
bože pantani, odkiaľ si ty prišiel? Celé toto vlákno je o tom! Dokonca odpoveď 306 len 3 príspevky pred tvojim o tom píše. ČTI !
ucetni (312)|5.8.2012 22:22
pantani prišol z marsu.

apropo. včera som si všimol zasekávanie stanie Trace sport HD na družici astra23,5. možte to pozriet či to robí aj vám? na inom prímači to nerobí. dosial to isšlo v pohode. dik.
roman_hk (151)|7.8.2012 08:32
[QUOTE=tahlovej;419275]No a všechny tyhle "neřešené" chyby odstraníte tak,že z nastavení DISEqC smažete A1,místo ní dáte např.USER1 s pozicí 19,3°E a je vyhráno![/QUOTE]Asi máš recht, budu muset to též naladit na USER1 - 19,3°. Měl jsem to do této doby nastaveno jako klasická Astra 19,2° a ačkoliv jsem si nevšiml, že by se něco změnilo ve FastScanu v posledních cca 3 dnech, tak načítání EPG na Astře1 je opět nefunkční.:((
sparx0236 (7)|7.8.2012 13:18
Mohu se zeptat ? Co furt vsichni omíláte to dlouhé vypínání / Stand-by/ , ja to vypnu a do 20 vterin to svítí, červeně. Pak zase ihned reaguje na zapnutí.
roman_hk (151)|7.8.2012 14:47
[QUOTE=sparx0236;419704]Mohu se zeptat ? Co furt vsichni omíláte to dlouhé vypínání / Stand-by/ , ja to vypnu a do 20 vterin to svítí, červeně. Pak zase ihned reaguje na zapnutí.[/QUOTE]Pokud SIR "necítí" Astru 19,2°...
ucetni (312)|7.8.2012 17:04
Píšem ešte raz. to nik nepozerá Trace sport HD? je FTA na družici 23,5. zrazu mi tento program začal sekať. ostatné idú ok. pozoruje to ešte niekto? dik.
sparx0236 (7)|7.8.2012 19:24
[QUOTE=roman_hk;419720]Pokud SIR "necítí" Astru 19,2°...[/QUOTE]

nevim, ale mam obě dvě ,tedy soudě podle německeho eurosportu a hromady nemeckejch programů. I to že je na ty tyčce dualLNB konektor.
roman_hk (151)|8.8.2012 18:26
[QUOTE=ucetni;419735]Píšem ešte raz. to nik nepozerá Trace sport HD? je FTA na družici 23,5. zrazu mi tento program začal sekať. ostatné idú ok. pozoruje to ešte niekto? dik.[/QUOTE]Teď jsem na to mrknul a jede to OK.B-)
ucetni (312)|8.8.2012 19:38
jj .už to ide ok. na inom prímači to nerobilo. ne-technic sir ...

P.S.
UFF, kedy už bude ten nový soft? tých pár drobných chýb nejak dlho opravujú. snád sa nevenujú zas prijímačom pre skopčákov a na nás pekne serú. hlavne že je v prijímači aktualizácia softu. preč s nou!!!
roman_hk (151)|9.8.2012 08:22
[QUOTE=ucetni;419899]jj .už to ide ok.[/QUOTE]Chyba bude asi na straně SatelitteBG, jelikož včera okolo 22 hod. se to zase sekalo ve cca vteřinových intervalech.

[QUOTE=ucetni;419899]kedy už bude ten nový soft? tých pár drobných chýb nejak dlho opravujú. snád sa nevenujú zas prijímačom pre skopčákov a na nás pekne serú[/QUOTE]Pokud nebude opraveno EPG, tak nevidím jediný důvod aktualizovat firmware. Často se jedna chyba opraví, ale další tři přibudou...
ucetni (312)|11.8.2012 18:34
kolko máte max. kvalitu signálu v decibeloch na Markize HD za pekného počasia, prípadne dážd? dik
pantani (21)|12.8.2012 20:23
Markiza HD-kvalita signalu stabilne 11,1dB.Prijimac Technisat SIR.
roman_hk (151)|13.8.2012 08:30
Při jasném počasí mám na Markíze HD signál na 97% / 10,6dB.
ucetni (312)|16.8.2012 19:18
chytá niekto eutelsat 9a? je tu FTA program TF1 HD Suisse. píše že kanál nevysiela , ale na inom prímači funguje ok. príjem je ok. jednu dobu, asi pol dna, mi tento kanál išiel. tak neviem.
tahlovej (304)|16.8.2012 22:33
[QUOTE=ucetni;420818]chytá niekto eutelsat 9a? je tu FTA program TF1 HD Suisse. píše že kanál nevysiela , ale na inom prímači funguje ok. príjem je ok. jednu dobu, asi pol dna, mi tento kanál išiel. tak neviem.[/QUOTE]Mám stejnou zkušenost - na vedlejším receiveru OK,na SIRu "program nevysílá",ačkoli PIDy načte všechny správně.
Dagy2 (3153)|17.8.2012 09:28
Keď TechniSat nenájde program po zadaní PID:
1/ ak je viacero zvukových mutácií - čo v tomto prípade je - nájde program vždy len pre jeden APID. Ktorý je ten správny sa mi nikdy nepodarilo zistiť. skúšali ste to so všetkými? Nie vždy je to tá prvá.
2/ nikedy nenájde po zadaní PID ale pri skenovaní TP program normálne naladí

toť moje skusenosti s TS. Momentálne ladím všetko cez TS - to čo je už v zoznamoch naladené sa už neukáže, to čo nechcem dvomi klikmi DO vymažem aby nezasieralo zoznamy programov
ucetni (312)|17.8.2012 14:37
všetk odskúšané, nejde.

pre drsnáčka : pani technici by sa mali na to pozrieť. predsa mercedes medzi stb nemože mať problém s naladením jednej stanice, ktorá na obyčko stb za 40eur ide v pohode a funkčne!!!!!!!
roman_hk (151)|17.8.2012 15:39
[QUOTE=ucetni;420898]... pani technici by sa mali na to pozrieť...[/QUOTE]Musíme se modlit, aby všichni technici z Drážďan nebyli soustavně na Rujáně a že SIR jim není zcela u zádele...

Zejména buď opravit, nebo alespoň dočasně zakázat FastScan. :((

U "Dajto" je stejný kopanec, jako u Markízy HD - výchozí audio stopa je angličtina. :-k
drsnacek (47)|21.8.2012 00:12
jo, to opravi - bude tam prvni audio jazyk, druhy audio jazyk a az treti bude anglictina. Dnes je jako druha...
ucetni (312)|21.8.2012 06:42
[QUOTE=drsnacek;421330]jo, to opravi - bude tam prvni audio jazyk, druhy audio jazyk a az treti bude anglictina. Dnes je jako druha...[/QUOTE]


to už malo byt v prvom firmware.

môžu sa pozrieť na stanicu prečo nejde? : 9.0°E Eutelsat 9A 12034.00 V DVB-S2 8PSK 27500 3/4 GCP/E9A_66, 61.3 Mbps NID:158 TID:6600

TF 1 France General Clear
810
820 fra
821 vo
822 qad
Dagy2 (3153)|21.8.2012 09:12
prosím ťa, ešte napiš ako sa to správa.
niekedy bol na 28.5E ITV HD a u toho programu sa udávalo, že je potrebné zadať PIDy ručne. Takmer všetky STB fungovali ok okrem TechniSatov.
TechniSat má nejaú dohodu s Freesat UK a vyrába pre nich prijímače. Z tohto dôvodu neviem akým spôsobom ale niečo čudné bolo na tomto streame, takže:
- ak si ladil TP -> našiel programy okrem ITVHD
- ak si zadal ručne PIDy -> skončil hľadanie s oknom "požadovaná služba nenalezena. Přejete si vytvořit program manuálně?". ak si to potvrdil, nič sa nestalo, len v zozname programov figuroval program s číselným označením ktorý mal čiernu obrazovku.
- skúsil som tento program zadať cez SetEdit a poslať aktualizáciu do prijímača cez RS232. To sa podarilo a výsledkom bolo, že hral zvuk. Pri overení stavu pomocou OK->žlté tlačítko -> zelené tlačítko napísal formát obrazu nejaké "x" a u frames sa objaví 24,98fr.
Že by niečo podobné?
tahlovej (304)|21.8.2012 11:12
[QUOTE=Dagy2;421348]prosím ťa, ešte napiš ako sa to správa.
niekedy bol na 28.5E ITV HD a u toho programu sa udávalo, že je potrebné zadať PIDy ručne. Takmer všetky STB fungovali ok okrem TechniSatov.
TechniSat má nejaú dohodu s Freesat UK a vyrába pre nich prijímače. Z tohto dôvodu neviem akým spôsobom ale niečo čudné bolo na tomto streame, takže:
- ak si ladil TP -> našiel programy okrem ITVHD
- ak si zadal ručne PIDy -> skončil hľadanie s oknom "požadovaná služba nenalezena. Přejete si vytvořit program manuálně?". ak si to potvrdil, nič sa nestalo, len v zozname programov figuroval program s číselným označením ktorý mal čiernu obrazovku.
- skúsil som tento program zadať cez SetEdit a poslať aktualizáciu do prijímača cez RS232. To sa podarilo a výsledkom bolo, že hral zvuk. Pri overení stavu pomocou OK->žlté tlačítko -> zelené tlačítko napísal formát obrazu nejaké "x" a u frames sa objaví 24,98fr.
Že by niečo podobné?[/QUOTE]Nechci být nějak ironický,ale soudruzi v NDR nejsou schopni ani po půl roce odstranit chyby při příjmu česko-slovenských programů.Takže nějaký "frantíkprogram" je zcela určitě nevzrušuje - hlavně,že zákazník zaplatil za "mercedes",ale ve skutečnosti "kdejakej velorex dojede všude".
Martin Suchánek (85)|24.8.2012 13:35
Tak jak to vypada s novym sw? Po navratu z dovolene me cekal obligatni fastscan tj. u tohoto pristroje = zruinovane epg a dost programu zvukem v aj. pripadne nebezi vubec, takze cvakat a cvakat.... jesteze alespon to HDMI nezlobi po fixnim nastaveni....
BTW jake ma byt nastaveni pro OTA? V manualu jsem se nic nedocettl, na omko pouze jake parametry nastavit aby to nefachalo....
A snad jeste jeden dotaz - potkal se nekdo s tim, ze po prepnuti na jiny kanal je hlas pomerne tichy? Vyresim to tim, ze odejdu a vratim se a potom je vse v poradku, ale otravuje to dost casto.....
roman_hk (151)|24.8.2012 14:48
[QUOTE=Martin Suchánek;421809]....potkal se nekdo s tim, ze po prepnuti na jiny kanal je hlas pomerne tichy? Vyresim to tim, ze odejdu a vratim se a potom je vse v poradku, ale otravuje to dost casto.....[/QUOTE]Máš zapnuté automatické dorovnávání síly zvuku? (nebo jak se to jmenuje)



[QUOTE=Martin Suchánek;421809]..jak to vypada s novym sw? Po navratu z dovolene me cekal obligatni fastscan tj. u tohoto pristroje = zruinovane epg a dost programu zvukem..[/QUOTE]
[QUOTE=drsnacek;421330]jo, to opravi - bude tam prvni audio jazyk, druhy audio jazyk a az treti bude anglictina. Dnes je jako druha...[/QUOTE]Bude ještě letos, nebo to je plán východoněmeckých soudruhů na roky 2013 a 2014?
Martin Suchánek (85)|24.8.2012 15:10
Nerej do nich, je evidentní že to urychlit nemůžou. Navíc jsou dost inteligentní aby prudili sami.
Ke zvuku: co máš na mysli? Tahle fce přeci na TS TS Sir není...
roman_hk (151)|24.8.2012 16:11
[QUOTE=Martin Suchánek;421837]Nerej do nich, je evidentní že to urychlit nemůžou. Navíc jsou dost inteligentní aby prudili sami.
Ke zvuku: co máš na mysli? Tahle fce přeci na TS TS Sir není...[/QUOTE]Máš recht, ta volba je u telky.
Já reju do Helmutů. Věřím, že Omko se snaží nějak donutit Helmuty k opravě FW, ale Helmuti na to skoro půl roku dlabou. :-k
Nevěřím, že by se takto choval Technisat v případě, že by byl přístroj určen pro německý trh. :((
tahlovej (304)|24.8.2012 19:24
[QUOTE=Martin Suchánek;421809]Tak jak to vypada s novym sw? Po navratu z dovolene me cekal obligatni fastscan tj. u tohoto pristroje = zruinovane epg a dost programu zvukem v aj. pripadne nebezi vubec, takze cvakat a cvakat.... jesteze alespon to HDMI nezlobi po fixnim nastaveni....
BTW jake ma byt nastaveni pro OTA? V manualu jsem se nic nedocettl, na omko pouze jake parametry nastavit aby to nefachalo....
A snad jeste jeden dotaz - potkal se nekdo s tim, ze po prepnuti na jiny kanal je hlas pomerne tichy? Vyresim to tim, ze odejdu a vratim se a potom je vse v poradku, ale otravuje to dost casto.....[/QUOTE]To zruinované EPG bylo kvůli přidání programu MAN X z pozice A3 - dobrý,ne?Jinak změny fastscanu můžeš odmítnout - ihned při zapnutí SIRa s hláškou "zavádím nový seznam programů" stiskni MENU a žádné změny EPG ani nastavení jazyka se na Tvém nastavení neprojeví.
Martin Suchánek (85)|25.8.2012 11:01
vidis, to me nenapadlo :-). Muzu predpokladat, ze o zmenu neprijdu, rozumej: ze bych 2x odmitl a napotreti akceptoval ze bych mel aktualni stav tj. i tu puvodne odmitnutou zmenu MAN X....?
tahlovej (304)|25.8.2012 12:49
[QUOTE=Martin Suchánek;421965]vidis, to me nenapadlo :-). Muzu predpokladat, ze o zmenu neprijdu, rozumej: ze bych 2x odmitl a napotreti akceptoval ze bych mel aktualni stav tj. i tu puvodne odmitnutou zmenu MAN X....?[/QUOTE]V současném firmware každá hláška "zavádím nový seznam programů" znamená totální destrukci nastavení SIRa - v případě takových nových "super programů" je lépe odmítat (a aby se nikdo necítil dotčený,zkuste si vymazat z kompletního seznamu náboženský K-TV a "SKYLINKFASTSCAN" se opět postará o totální destrukci nastavení).Tak tady soudruzi z NDR myslím dělají největší chybu,a to již více než půl roku.
golfLC (1941)|26.8.2012 20:07
[QUOTE=service center;410087] Původně odesláno od golfLC


Service center zle si to pochopil, som rád a vďačný za tvoje prínosy pri dolaďovaní fw-ov na všetky tu spominané typy technisatov a podobných záležitostí s Technisatom a nie len s nimi..... Viem však tiež o čom hovorím, ja ho mám a som s ním vrcholne spokojný.... Už dobre dávno ešte s Pitomcom sme preberali tu na fóre, že čo zač ten SIR v podstate bude, nejaky hybrid S1-ky, vtedy o ňom ešte nik ani nepočul, niekde našiel info o ňom na nete... Nikto nezazlieva, že Skylink pomohol so SIR-om. Ale má to svoje ale a to je podľa mňa v zbytočnom fastscane, ktorý napríklad odradil niektorých záujemcov o tento prijímač... druhých už spomínaným 5 minutovým vypínaním, proste im nevysvetlíš, že je to v pohode a v podstate ich to vôbec zaujímať nemusí a neobmedzuje, je to len pre ich dobro.... Sám dobre vieš, že sú dva typy ľudí, jedny čo ak počujú značku Technisat, začnú nadávať, že aký je to šmejd, nič na fw-y sa nedá upravovať, nelegálne sledovať, fw nevychádza každý mesiac,... No a druhá skupina, ktorá pozná ich celý vývoj, má pomaly v poradí každý nový typ, no a ak si si nevšimol, k nim patrím aj ja!



Ach ach, na ten FastScan jsem ja osobne velmi pisny, vetsina zakazniku to prave kvuli tomu kupuje!!! Az bude opravena tabulka i pro A1 tak "moje dite" bude hotove, delal jsem na te tabulce dost dlouho, verim ze vysledek me prace vetsina zakazniku oceni.

Ko nechce Fastcan tak si koupi technistara s2. Kazdy ma moznost svobodne volby. Reseni problemu "5 minut" tu uz bylo psane - tahlovej. Jiste ze to neni elegantni, snad jen upresnim staci drzet cca 3-4sec, vice ne, pak probehne normalni proces ukladani jako u kazdeho technisatu. Po dobu tech 5 min probiha kontrola FW na 12070, to je dano pozadavkami certifikace. Pristi upgrade to urychli. Osobne mne to zamrzelo, ze tam je tahle prodleva, ktera v predchozim FW nebyla! Ale to by znamenalo zase cekat dalsi mesic nebo dva nez by se zacalo prodavat.

Opravdu to neni tak jednoduche jak se nekdo mysli, oprava jednoho bajtu znamena znovu cely proces certifikace u Irdeta a pak u Skylinku.[/QUOTE]



Nedalo mi, nech sa na mňa service center nehnevá, ale už vtedy, a to je príspevok zo 16.5. som o tomto probléme písal. A či je niečo Skylinkready, alebo nie je, ja som si tovar kúpil a fastscan by som si ako jeho majiteľ mal možnosť vypnúť, alebo zapnúť, a nie že si mám zeditovať družicu, aby som fastscan otrtkabátil.... Na takúto značku je to nie dobrá reklama!!!! Aj keď všetko sa dá obísť, ale prečo sa má normálny užívateľ, nie ako my, šprtať a laborovať, aby mu to fungovalo ako má:-R
Meritor (3)|31.8.2012 20:48
Zuzeny teletext je problem pro nas neslysici a sluchove postizene. Skryte titulky na strance 888 jsou pri zvetsenem zobrazeni moc tesne u sebe a tim padem skoro necitelne. To by mohl vyrobce taky v pristim firmware napravit. U tohoto pristroje je totiz jeden zasadni problem a to ze kdyz je do televizoru pripojen pres HDMI, tak nevysila teletextova data do televizoru a ten je nemuze zobrazit, toto je mozne jen pri propojeni pres SCART.
tahlovej (304)|31.8.2012 23:10
[QUOTE=Meritor;423064]Zuzeny teletext je problem pro nas neslysici a sluchove postizene. Skryte titulky na strance 888 jsou pri zvetsenem zobrazeni moc tesne u sebe a tim padem skoro necitelne. To by mohl vyrobce taky v pristim firmware napravit. U tohoto pristroje je totiz jeden zasadni problem a to ze kdyz je do televizoru pripojen pres HDMI, tak nevysila teletextova data do televizoru a ten je nemuze zobrazit, toto je mozne jen pri propojeni pres SCART.[/QUOTE]Nechci Ti brát ani naději a ani iluze,ale odpovědní na připomínky k chybám v software SIRu zvysoka kálejí a hrají si na mrtvého brouka - viz žádná reakce na příspěvek golfLC nad Tebou.Hlavně,že do tabulky stále cpou samé "atraktivní" programy typu K-TV nebo MAN-X a tudíž neustále mění uživatelské nastavení programového deníku a jazykové mutace některých programů.No ale hlavní je,že zákazník korunky za SIRa odevzdal - jestli je ale vše OK,to už výrobce a ani dovozce nezajímá.
Meritor (3)|31.8.2012 23:27
No snad se blizka na lepsi casy ... Napsal jsem primo soudruhum v NDR a tady je odpoved:

Dear Mr. Burda,
thank you for your answer.
The information you gave us we will transfer to our engineers for checking and
finding a solution.
At the moment we can’t give you any concret hint for solving the problem.
Please have a little bit patience,
Thank you for your understanding!

Best regards and have a nice weekend!
Frank Kraus

TechniSat Digital GmbH
TechniPark
D-54550 Daun/Vulkaneifel
ucetni (312)|31.8.2012 23:28
myslíš že to vyriešia? za pol roka si na to ani nespomenú.
SKYLINK ready prímač - nikdy viac. tento techniš.... presuvam do detského pokojíku pre 5 roč. syna. kupujem amiko2.
Meritor (3)|31.8.2012 23:36
[QUOTE=ucetni;423150]myslíš že to vyriešia? za pol roka si na to ani nespomenú.
SKYLINK ready prímač - nikdy viac. tento techniš.... presuvam do detského pokojíku pre 5 roč. syna. kupujem amiko2.[/QUOTE]

No, snad se to zlepsi, prece nejsou tak blbí aby se pripravili o zisky. Ja to kupoval kvuli tomu ze je to made in Germany a ne nakej suntovej čínan. A recenze na parabola.cz taky vykonala sve.
Ze bych naletel?!? :-/
ucetni (312)|31.8.2012 23:44
je to narýchlo urobený prijímač s kopou chýb a nevyladeným firmware. slabá technická podpora. našiel som veľa nedostatkov a technici z ndr ostali chladní. nič poriadne nefunguje na 100 pecent. tak 50-60. kím nasimulujú všetky chyby čo sme tu písali, prejde další rok. rozhodne ho nikomu nebudem doporučovať.
roman_hk (151)|1.9.2012 09:47
[QUOTE=tahlovej;423139]Hlavně,že do tabulky stále cpou samé "atraktivní" programy typu K-TV nebo MAN-X a tudíž neustále mění uživatelské nastavení programového deníku a jazykové mutace některých programů.No ale hlavní je,že zákazník korunky za SIRa odevzdal - jestli je ale vše OK,to už výrobce a ani dovozce nezajímá.[/QUOTE]Už to tak vypadá - nenapsal bych to lépe.
Jenom půl roku slibují opravy problémů a neděje se nic. :-k :(( :-(((
dalsi novacek (13)|1.9.2012 22:55
Pouziva niekto funkciu TimeShift?

Pre volne dostupne programy to funguje bez problemov (napr. TA3, BBC,...), ale pre programy ktore nie su volne siritelne (napr. STV1, CT1,...) mi to fungovat prestalo.
Pri spusteni nahravania sa obraz zastavi (znak pre start alebo pauzu sa zobrazuje vpravo hore, ale obraz stale stoji). Obraz sa da do pohybu az po zastaveni nahravania, cize to co som si chcel pozastavit aj tak neuvidim.
Ulozena nahravka nema ani obraz ani zvuk, aj ked mi nejde o to aby bola nahravka ulozena, ale aby som si mohol pozastavit, pripadne pretocit obraz.

Neviete nahodou preco mi to prestalo fungovat? Je to problem technistaru SIR alebo skylinku (myslim tym ci to skylink nejako zakazuje)?
Vdaka
service center (168)|6.9.2012 16:04
[QUOTE=tahlovej;421878]To zruinované EPG bylo kvůli přidání programu MAN X z pozice A3 - dobrý,ne?Jinak změny fastscanu můžeš odmítnout - ihned při zapnutí SIRa s hláškou "zavádím nový seznam programů" stiskni MENU a žádné změny EPG ani nastavení jazyka se na Tvém nastavení neprojeví.[/QUOTE]

Man-x je jeden z premiovych programu Skylinku, Eviso se rozhodlo uz k jeho zmene z pozici A3. No musim rici, ze mne to trochu nahlodalo ta kritika co se tyka programu z A1. Vazne uvazuji, ze tabulku predelam a nabozenske a zbyle reklamni kanaly uplne vypustim, je otazka zda to Eviso takto schvali. Takze by tam byli pouze nemecke kanaly, ktere jsou tam ted a samozrejme zpravodajske. Nicmene stale povazuji za ruzumne tam nechat treba polske programy apod.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=roman_hk;423222]Už to tak vypadá - nenapsal bych to lépe.
Jenom půl roku slibují opravy problémů a neděje se nic. :-k :(( :-((([/QUOTE]

Deje se toho moc, akorat to neni videt. Pevne verim, ze se nejak dohodneme, ted je to zatim zablokovane na jednom problemu.
ucetni (312)|6.9.2012 20:11
[QUOTE=service center;424068]ted je to zatim zablokovane na jednom problemu[/QUOTE]

už som sa zlakol, že píšeš o novom firmware. čo je za problém, ktorý nemôžu vyriešiť? ak to nie je tajné ...
tahlovej (304)|6.9.2012 21:48
[QUOTE=service center;424068]Man-x je jeden z premiovych programu Skylinku, Eviso se rozhodlo uz k jeho zmene z pozici A3. No musim rici, ze mne to trochu nahlodalo ta kritika co se tyka programu z A1. Vazne uvazuji, ze tabulku predelam a nabozenske a zbyle reklamni kanaly uplne vypustim, je otazka zda to Eviso takto schvali. Takze by tam byli pouze nemecke kanaly, ktere jsou tam ted a samozrejme zpravodajske. Nicmene stale povazuji za ruzumne tam nechat treba polske programy apod.[/QUOTE]A není nejjednodušším řešením Tvého dilema vypínatelný fastscan?A Eviso si může prosadit do tabulky třeba i Man-tv s K-x dohromady.
service center (168)|9.9.2012 09:16
[QUOTE=ucetni;424087]už som sa zlakol, že píšeš o novom firmware. čo je za problém, ktorý nemôžu vyriešiť? ak to nie je tajné ...[/QUOTE]

Ale ja pisu o novem firmwaru, bohuzel konkretnejsi byt nemohu ..

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=tahlovej;424092]A není nejjednodušším řešením Tvého dilema vypínatelný fastscan?A Eviso si může prosadit do tabulky třeba i Man-tv s K-x dohromady.[/QUOTE]

Tohle je zase proti memu presvedceni, navic nez by se to dodelalo ... povazuji za prioritni vyresit ty veci, ktere tady byli diskutovany.