Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

dalsi novacek (13)|10.9.2012 09:10
Zdravim, neviem cim to zaseknutie obrazu pri TimeShift/nahravani a "ani obraz ani zvuk" v nahravke je sposobeny, ale viem co ho vyriesi -> vypadok elektrickej energie :). Nekupil som si prijimac preto, aby som ho restartoval, takze som na toto riesienie prisiel az ked u nas prerabali trafostanice :).
Vzhladom na to si myslim, ze problem je na strane sudruhov z NDR, pretoze po kazdom resete to funguje.

Po vlastnych skusenostioach mam z Technisatu Technistar SIR asi taketo pocity, ktore by mozno mohli pomoct pri rozhodovani co s kupou:
- ak ho chces kupit koli tomu ze ma v pohode obraz - KUPUJ!!!
- ak ho chces kupit koli tomu ze sa ti paci uzivatelske rozhranie (EPG, ...) -> KUPUJ!!!
- ak si chces priplatit aby si nemusel prijimac restartovat alebo vypinat -> NEKUPUJ!!!, aj tak ho budes musiet restartovat ako hociaky iny cinsky prijimac (inak, predlzka s vypinacom sa celkom hodi)
- ak si chces priplatit aby si nemusel hladat na internete riesenie problemov -> NEKUPUJ!!!, tomu sa nevyhnes

Nemecky programator je taky isty suflikant ako ten cinsky. Rozdiel je iba v tom ze ten nemecky je ovela drahsi a ten cinsky vie problemy riesit ovela rychlejsie.

Keby mal technisat tolko funkcionality ako tie cinske, ktovie co by sa stalo, ved ak ste citali predchadzajuce prispevky, urcite uz viete ze aj tu obmedzenu funkcionalitu co technistar ma, sa ludia snazia vypinat alebo prestavovat, aby to ako tak fungovalo podla predstav, niektori ho resetuju pri kazdom vypinani, dalsi ho vypinaju/zapinaju, alebo ho daju susedovi a uz si taky nekupia :) ....

Rozhodnite sa ako chcete, ale hlavne nepodlahnite reklame!
Dagy2 (3153)|10.9.2012 10:00
hm, ešte existuje ďalšia možnosť a tou je porucha medzi kreslom a DO. Neber to osobne ale si zdá sa jediný, komu nefunguje nahrávanie. Alebo je tu niekto iný? Nesnažíš sa nahrávať napr. STV1 a pritom pozeráš STV2, takže na STV2 ti pri pozeraní zamrzne obraz?
robil si nejaký update sw? ak áno cez čo? urobil si potom továrenské nastavenie?

súhlas, že FastScan pokiaľ nefunguje ako ISIPRO, t.j. že sa dá vypnúť je k ničomu. V tom prípade to rieši TechniStar S2 s CI-modulom. Škoda.
tahlovej (304)|10.9.2012 10:38
[QUOTE=Dagy2;424497]hm, ešte existuje ďalšia možnosť a tou je porucha medzi kreslom a DO. Neber to osobne ale si zdá sa jediný, komu nefunguje nahrávanie. Alebo je tu niekto iný? Nesnažíš sa nahrávať napr. STV1 a pritom pozeráš STV2, takže na STV2 ti pri pozeraní zamrzne obraz?
robil si nejaký update sw? ak áno cez čo? urobil si potom továrenské nastavenie?

súhlas, že FastScan pokiaľ nefunguje ako ISIPRO, t.j. že sa dá vypnúť je k ničomu. V tom prípade to rieši TechniStar S2 s CI-modulom. Škoda.[/QUOTE]Bohužel musím konstatovat,že tvrdý restart ze sítě už jsem musel několikrát taky použít(např. chtěl jsem zkontrolovat v KONFIGURACI SYSTÉMU stav stažených informací EPG a ejhle,SIR zamrznul!).Při brouzdání po DX signálech se SIR občas tak zpomaluje v reakci na povely DO,že je lépe jej natvrdo restartovat.Vím,že primární určení SIRu je na SKYLINK,ale u přijímače v této cenové hladině takové chyby docela mrzí(a chyba mezi gaučem a DO to určitě není).Takže můj názor - SIR a pevná parabola na 23,5°E a nikdy jinak!
P.S. ad1.Při nahrávání a následném přepnutí na jiný program SIR zobrazí dotaz na ukončení nahrávání.ad2.Update sw je nemožný,protože existuje pouze jedna dostupná FTA verze.Takže v tom chyby taky nejsou.
dalsi novacek (13)|10.9.2012 15:09
Uprimne, ani neviem ako updatnut sw, pretoze technistar to v menu nema (myslim okrem aktualizacie cez satelit), takze s sw som nic nerobil.
Este som nezistil po akej kombinacii prepinania programov mi to prestava fungovat, ale pokial by som vypinal prijimac zo zasuvky, alebo ho vipinal s DO tak ze drzim tlacitko trosku dlhsie (resetuje), tak mi to ani robit nebude.
Co sa tyka toho nahravania inej stanice, tak pravdou je ze to sa neda. Casovace nepouzivam, pretoze sa snazim pouzit iba timeshift (pozastavit a znovu spustit vysielany program pomocou tlacitiek pause/play na DO).
Inak, mam single monoblok na 19 a 23, pricom stred mam na 19, co je mozne ze nikto nema.

:) a keby bola porucha medzi kreslom a DO, co apriory nevylucujem, tak by zrejme nepomohlo resetovat SIR, ale musel by som sa zresetovat niekolkymi panakmi zrejme ja :D
ucetni (312)|10.9.2012 21:32
[QUOTE=Dagy2;424497]robil si nejaký update sw?[/QUOTE]

na tomto som sa musel schuti zasmiať.... dagy2 - nekúpiš sir-a? lacno predám.
Dagy2 (3153)|10.9.2012 23:42
neviem síce na čom si sa schuti zasmial ale OK, môžeš vysvetliť aby som aj ja mal dobrú náladu a nemusel si dávať panáka.
ucetni (312)|11.9.2012 00:00
[QUOTE=service center;424068]Deje se toho moc, akorat to neni videt. Pevne verim, ze se nejak dohodneme, ted je to zatim zablokovane na jednom problemu.[/QUOTE]

dá sa robit update sw ked je niečo zablokované? asi nie. najprv by to muselo vyjst, ale toho sa tohto roku asi nedočkáme. myslím že tento východonemecký prijímač patrí skôr do detskej izby alebo spálne, ako ho mal golf. do obyvky niečo very good lepšie a no problemo o ktorých tu píšeme.
Dagy2 (3153)|11.9.2012 00:23
No, keďže čítam aj vlákna vedľa vidím, že sú ľudia, ktorí do USB sú schopní nacpať hocičo - od ANTÉNY(!) až po flashku s FW pre úplne iný prijímač. Takže preto ten dotaz.
Otázka je, že prečo trebárs takému golfovi funguje aj ISIO aj SIR od začiatku bezchybne. SIR-a dal susedom nie preto že by nefungoval ale mu ho už nechceli vrátiť.

Neber to osobne, ale každý prístroj chce svoj prístroj. Nechcel si nám veriť že máš do EPG zaznačených niekoľko tisíc staníc keď ti EPG načitovalo hodiny a potom havarovalo a nakoniec vieš že to bola pravda. Ako sa tam tie programy dostali je vedľajšie. Druhému majiteľovi EPG nešlo vôbec z dôvodu kolízie načasovaných úloh a tiež sme to vyriešili.
Problém s nahrávaním je len u jedného majiteľa tak sa mi nechce veriť že to je problém prístroja vo všeobecnosti - buď vadný kus alebo vadná obsluha.


ad problém s time-shift (ono to je úplne normálne nahrávanie) - na mojom TechniSate to funguje takto:
- po stlačení žltého tlačítka pauza/prehraj sa obraz vždy zastaví a spustí sa nahrávanie
- druhým stlačením žltého tlačítka sa rozbehne obraz a záznam beží ďalej
- zastavenie záznamu je buď zeleným tl. alebo tlačítokm späť. Vtedy sa objaví menu s dotazom uložiť/vymazať/pokračovať

Hovoríš, že po resete prijímača všetko zase chvíľu ide?
Ja by som postupoval takto:
- dal továrenské nastavenie
- vymazal preddefinované programy
- spustil fastscan alebo naladil ručne podľa zoznamu TP
- odpálkoval funkciu fastscan podľa návodu v tipoch
- zatriedil programy podľa želania
- urobil zálohu na USB
verím, že všetko pôjde ako má
golfLC (1941)|11.9.2012 07:35
Dagy nazdar :-)
Pre veľký záujem a kladné ohlasy ohľadom tohto prijímača som si ho v piatok do spálne kúpil zas 8-) Naladené do 5minút, zatiaľ všetko bez problémov, nahodené obe astry, aj keď 19,2 ako user1, podľa zistenia niekoho, že to vtedy s EPG nerobí caviky.... Dal som toto nastavenie len na skúšku, lebo EPG z 19,2-ky si nedávam sťahovať.... Aj HDMI link bez problému v kombinácií s TV Samsung z podpisu, nastavene video 1080, žiadny výpadok obrazu, alebo zvuku.... Susedia sa zatiaľ s mojím predchádzajúcim SIR-om tiež neozvali, a to bývajú len o dve poschodia vyššie.... Ale majú len astru 23,5. Nahrávky z EPG včera uložené bez problémov - USB key 32GB Sandisk ( Kódované ) Dnes ešte skúsim, ak sa mi podarí požičať CI+ modul Technisat Technicrypt, ako to ide s ním....
tahlovej (304)|11.9.2012 08:07
.... Ale majú len astru 23,5.... !!! No a vo tom to je !!!
golfLC (1941)|11.9.2012 10:32
[QUOTE=tahlovej;424610].... Ale majú len astru 23,5.... !!! No a vo tom to je !!![/QUOTE]

Veď preto som to tam asi napisal :-R
dalsi novacek (13)|11.9.2012 11:43
chalani, nemam nic proti technisatu, a kedze som si ho kupil tak dufam ze je to fakt dobry prijimac :).

Co mi vadi je, ze pouzivanim som zistil, ze informacie, ktore sa o nom sirili nie su iba zelene ale mali byt aj cervene. Naozaj som si ho kupil hlavne koli tomu, ze som bol presviedcany ze je kvalitny a nebudem ho musiet restartovat ako cinany a ono to je bluf.
Nevadi mi az tak ze ho resetovat treba, pretoze z pohladu uzivatela je to mozne celkom jednoducho vykonat, ale pred kupou som bol pripraveny na nieco ine, zaco som si aj priplatil.

Nezabudajte pri podavani informacii o tomto prijimaci, ze chyba nie je nikdy v uzivatelovi. Dobry vyrobok nikdy nedovoli uzivatelovi robit akcie, ktore by viedli k destrukcii uzivatela, okolia alebo samotneho vyrobku.
To plati aj o SW. Ked ho uzivatel dokaze dostat do stavu kedy ho treba resetovat, znamena to, ze tento SW nie je dobry.

Medzi funkcie DO sa davaju hlavne funkcie, pre ktore vyrobca ocakava, ze ich bude uzivatel najcastejsie potrebovat. Darmo si tu my budeme nieco nahovarat, ale samotny Technisat pridal komfortne resetovanie ako funkciu do DO, takze ocakava ze ju uzivatel bude casto potrebovat. Zabudol to vsak takto aj prezentovat, takze sa to dozviete iba na forach :D.

To s tymi tovarenskymi nastaveniami mozem vyskusat, ale to nie je riesenie. Postupne to aj tak nastavim "nejako". Samozrejme kazdy uzivatel, si to nastavi po svojom. Ak tvrdite, ze iba tento postup je spravny, preco potom tie nastavenia pristroj dovoli, ked aj tak s nimi nevie pracovat stabilne?

Je mi jasne ze sa neda otestovat spravanie sa vsetkych uzivatelov, takze programatori pri vyvoji nemozu odhalit vsetky chyby. Nie je vsak spravne povedat, ze chyba neexistuje, kedze sa na nu stazuje iba jeden, alebo zopar uzivatelov.
To ze ju je tazke nasimulovat znamena iba to, ze bud nepoznam dostatocne svoj system alebo je to "zapeklity problem :D".

Ale s5 k problemu, zopar komentov:
- " ľudia, ktorí do USB sú schopní nacpať hocičo - od ANTÉNY(!) až po flashku s FW pre úplne iný prijímač" - toto je prva vec ktory by mal dobry SW vediet spracovat, nemyslite?
- "buď vadný kus alebo vadná obsluha" - ako som spomenul, vadna obsluha neexistuje (pokial uzivatel nepouziva kladivo :)), takze sa jedna iba o chybu SW. Dufam ze v technisate na to casom pridu a opravia si to, takze s reklamaciou zatial pockam. Hmmmm, co je asi chyba, pretoze v technisate budu mat zas len statistiky ze chyba neexistuje, kedze ju nikto nereklamuje.
- "ad problém s time-shift (ono to je úplne normálne nahrávanie) - na mojom TechniSate to funguje takto:..." - na SIRE to pracuje rovnako
- "Ja by som postupoval takto: - dal továrenské nastavenie" -
Po resete je vsetko OK a nejakym pouzivanim sa to o5 posuska. Rad by som pomohol pri odhaleni priciny najdenim presneho postupu, ale kupil som si ho na relax, nie na pracu.
Nebudem si zapisovat co presne som urobil, aby som to presne vedel v case ked spozorujem problem.
Myslim si ze na toto maju mysliet v technisate. Ked nedali prijimac testovat dostatocnemu poctu uzivatelov na dostatocny cas, aby odhalili vsetky problemy, mohli aspon pridat do menu polozku History On/Off a logovat si cez USB nastavenie uzivatela s krokmi ktore vykonava. Myslim ze by to dost pomohlo pri skvalitneni ich SW.
- "- urobil zálohu na USB" - neviem ako na to, v menu to nie je ani v manuali som to nenasiel... asi som iba nepozorne cital :)
golfLC (1941)|11.9.2012 12:56
[QUOTE=dalsi novacek;424645]....- "- urobil zálohu na USB" - neviem ako na to, v menu to nie je ani v manuali som to nenasiel... asi som iba nepozorne cital :)[/QUOTE]

ohľadom USB zálohy čítaj tu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29413-Navody-Tipy-a-Triky-nielen-pre-TechniSaty?p=371387&viewfull=1#post371387

ohľadom toho správneho fw..... len a len čakať na vydanie nového.... Som vlastníkom 4.-5.teho typu technisatov a ešte ani raz sa nepodaril ten prvý, ale pravda je, že vzhľadom menu a funkcionalitou si technisat drží svoj štandard a nie vždy je ho možné odladiť na HW hneď prvým fw-om. O pridaní nejakej tej fičurky, ako v tomto prípade fastscan je to jasný príklad....
golfLC (1941)|11.9.2012 13:19
[QUOTE=dalsi novacek;424645]To s tymi tovarenskymi nastaveniami mozem vyskusat, ale to nie je riesenie. Postupne to aj tak nastavim "nejako". Samozrejme kazdy uzivatel, si to nastavi po svojom. Ak tvrdite, ze iba tento postup je spravny, preco potom tie nastavenia pristroj dovoli, ked aj tak s nimi nevie pracovat stabilne?[/QUOTE]


Mýliš si užívateľské nastavenie s továrenským, pozor na to!!!! Tieto dve veci majú spoločné len to slovo nastavenie!!!!! Po každom upgrade fw sa odporúča dať prijímač do továrenského nastaveni, nakoľko v prijímači môžu zostať pozostatky predchádzajúceho nastavenia, určitých tabuliek, ktoré sa upgradom menia a v novom fw-ry je ich potrebné nastaviť znova, ale už s parametrami nového fw-u!!!! Pri vykonaní downgrade fw si prijímač továrenské nastavenie vynúti automaticky, bez vyzvania možnosti výberu, pozor na to do budúcna, keď bude viac verzií fw...


[QUOTE=dalsi novacek;424645]Nezabudajte pri podavani informacii o tomto prijimaci, ze chyba nie je nikdy v uzivatelovi. Dobry vyrobok nikdy nedovoli uzivatelovi robit akcie, ktore by viedli k destrukcii uzivatela, okolia alebo samotneho vyrobku.[/QUOTE]

by si sa čudoval, čoho sú laickí užívatelia so satelitným prijímačom, prípadne iným elektro zariadením schopní vykonať9-)
dalsi novacek (13)|11.9.2012 14:41
[QUOTE=golfLC;424660]Mýliš si užívateľské nastavenie s továrenským, pozor na to!!!![/QUOTE]

radim sa tiez medzi tych laikov, ale myslim ze poznam rozdiel -> tovarenske nastavenie sa robi cez danu polozku v menu, pricom tym vymaze aj nastavenie uzivatela.

Chcel som tym povedat len to, ze tovarenske nastavenie mi nevyhovuje, takze ak je prijimac stabilny iba pri tomto nastaveni, tak je to chyba.
Ked si ho zacnem upravovat, co som vlastne urobil, a nasledne pouzivam pristroj (prepinam rozne programy roznym sposobom , listujem v EPG, pozeram info, pozastavujem vysielany program, ...), a nastane problem, tak i ked to urobim znova, samo sa to nevyriesi.
Jedine ze by som ten bug v FW zo stastim minul :), urcite to stoji za to vyskusat.

Az raz budem robit upgrade fw, budem na tento tovarensky reset mysliet. Dufam ze rozumiem tomu spravne a tu zalohu ako si popisal budem moct pouzit a nerobit vsetko nanovo.

[QUOTE=golfLC;424660]by si sa čudoval, čoho sú laickí užívatelia so satelitným prijímačom, prípadne iným elektro zariadením schopní vykonať[/QUOTE]

:) len to co im dany pristroj resp. FW umozni :D
ucetni (312)|11.9.2012 17:23
už to , že prístroj nie je schopný naladiť všetky stanice na družici eutelsat 9A a pri FTA programe TF 1 Suisse HD vypíše že program nevysiela, je to na smiech. obyčajná čínska šunka to zvláda s prvým firmware bezproblémov. timeshift som neskúšal a nikdy skúšať nebudem. to neznamená že tá chyba nie je aj u mna. proste ma to nezaujíma skúšať to. ten kto to má len na 23,5 tak sa čuduje o čom to tu píšeme. malo sa to riadne otestovať a nie pustiť prístroj s takýmto firmware do sveta resp. do okrajových krajín záujmu soudruhú z NDR.
golfLC (1941)|11.9.2012 17:52
[QUOTE=dalsi novacek;424669]radim sa tiez medzi tych laikov, ale myslim ze poznam rozdiel -> tovarenske nastavenie sa robi cez danu polozku v menu, pricom tym vymaze aj nastavenie uzivatela.[/QUOTE]

.... nemá zmysel to teraz riešiť, keď dôjde k novému fw-u, uvidíš načo to je, teraz to nechápeš\\/ Čo myslíš, načo je potom záloha?????
Dagy2 (3153)|11.9.2012 18:33
tahlovej: ale čítal si tak trochu na preskačku. Golf píše, že má ďalší SIR, naladený 19.2E, 23.5, všetko ako má byť. To je o čom som hovoril. Sú ľudia ktorí nemajú problémy a som si istý, že ani golf ani ja (ale nemám SIR-a) by sme nepísali v zelených farbách.

To dalsi novacek: nepochopil si správne golfa.
továrne nastavenie sa robí cez menu, to je pravda, ale je to taký total reset nastavení. V prípade, že sa robí upgrade je potrebné prepísať všetky nastavenia najprv do "nulovej" polohy a potom môžeš pomocou zálohy tvojho pôvodného settingu prijímač nastaviť naspäť.
Továrne nastavenie nie je preto aby niekomu vyhovovalo - myslím že ani nemôže - je to reset.

S tým SW s tebou absolútne súhlasím. správny SW nemá umožniť užívateľovi urobiť blbosť. Ale už si taký soft videl? Ak poznáš programátora, ktorý toto zvládne pre priemyselné aplikácie (nerobím do SAT prijímačov), okamžite ho zamestnám. Vedel by som hodiny rozprávať o softwaroch rôznych firiem ktoré umožňujú životu nebezpečné veci úplne v pohode a nie nahratie nesprávneho FW.
Technisat HDS2X (a jeho bratia a sestry sú HD8S a teraz SIR) sa mi podarilo zamrznúť len 2x a to pri mazaní staníc zo zoznamu, keď som mačkal X a DELETE veľmi rýchlo za sebou tak cca po dvadsiatom vymazanom programe prestal reagovať len bežal posledne naladený program.
Nesprávny FW sa mi do neho nahrať nepodarilo - tiež som to skúšal, keď som zistil že ma predajca opinkal a predal mi miesto verzie HDS2 verziu HDS2X.
U Arivy som to čítal v inom vlákne že to chlap urobil a skončilo to blikajúcou ledkou na displeji...
Ak ten time shift nejde a urobil si minimálne továrenské nastavenie a potom nové naladenie tak je to na reklamáciu. Reklamuj, neuspokoj sa s tým že niečo nejaký soft vyrieši. Keďže ostatným to ide, nový soft nemá prečo riešiť tvoj problém.

tlačítko VYP, ktoré aj robí reset po 5sek držaní (niekde som to čítal v manuále, funguje tak aj vyp na prijímači) je tam minimálne 5 rokov, takže to nie je nová funkcia u SIR-a. A ak oti hovrím, za 4 roky som ju potreboval 2x a to nie pri normálnej činnosti.

Problém s nahrávaním - keď začali USB HDD nahrávky, nefungovalo cca 80% USB zariadení korektne. Keď máš čas, prelistuj si 3÷4 roky dozadu témy vo forach. Boli čierne a biele listy aj pre Technisat HD8S. Takže otázka, či si nemal náhodou USB kľúč zastrčený v tvojom PC a neprehrával z neho niečo. Mal som Kingston a ešte jeden USB kľúč pre zálohy a FW update a tie fungovali len po "dlhom" naformátovaní alebo formáte utilitou od OMKO a vždy len raz. to sú veci medzi nebom a zemou. Od vtedy hromda iných kľúčov, všetky idú v pohode.

Ako teraz netuším čo chceš dosiahnuť - ja sa tu nepotrebujem s nikým hádať či je to 100%-ný prijímač alebo len 60%-ný. Technisat som si tiež kúpil na pozeranie a nie na prehrávanie softov a denno denné šťáranie sa v ňom. ZA 4 roky žiaden problém, nahrávok stovky a nikdy žiadna čierna ani stratená. Ak vidím, že to niekomu nejde rád mu napíšem čo si myslím že urobil nesprávne.
Môžeš to potom skúsiť napraviť alebo môžeš to nechať tak aby to nefungovalo a písať o tom že je to soft nahovno a kúpiť trebárs čínu. Je len a len na tebe.
tahlovej (304)|11.9.2012 20:53
[QUOTE=Dagy2;424704]tahlovej: ale čítal si tak trochu na preskačku. Golf píše, že má ďalší SIR, naladený 19.2E, 23.5, všetko ako má byť. To je o čom som hovoril. Sú ľudia ktorí nemajú problémy a som si istý, že ani golf ani ja (ale nemám SIR-a) by sme nepísali v zelených farbách.[/QUOTE]Ani já nemám se se SIRem problémy a téměř všechno je jak má být(a to používám motor v rozsahu 45°W-75°E).Ale bohužel musím konstatovat,že jsem musel přijít na to,jak odstranit chyby ve firmware(parkování s motorem,nesmyslný skylinkfastscan apod.),abych ty problémy neměl.A budeš zřejmě se mnou souhlasit - aby ty problémy nebyly,to měl vymyslet a zařídit někdo jiný(a dotyčný už více než půl roku dělá mrtvého brouka) a ne zákazník.
ucetni (312)|11.9.2012 21:50
[QUOTE=Dagy2;424704]Golf píše, že má ďalší SIR, naladený 19.2E, 23.5, všetko ako má byť.[/QUOTE]

tak toto by som nejak vehementne netvrdil. aj prvý prijímač čo mal tak vela o nom nevedel, plietol si ho s iným tipom. nemal ho moc obkukaný. neviem si predsaviť ako v spálni by som testoval SIR-a a moja polovička vedla mna by čakala na nejaký nočný seriál :). takže ste tu dvaja technisaťáci ,ktorí nemajú SIR-a a ostatních presviedčate, že problem je medzi prijímačom a stoličkou.
golfLC (1941)|12.9.2012 08:06
Ucetni, nehnevaj sa, ale trepeš dve na tri!!!! Pošli link o tvojich blbých tvrdeniach.... Kde som si ho plietol..... Kde som ho nemal obkukaný???? Práve v spálni sa dá testovať, ale cez deň... večer je na niečo iné, ako testovanie STB.... a ak si si nevšimol, nie som odkázaný na jediný STB v spálni a o tom, že ho nemám, si to už ozaj prepískol!!!! Skroť svoje vášne, nie sme tu na hádky a urážania, ale na poradenie a pomoc.... Ak máš nejaké problémy, či už s prijímačom, rieš si ich do budúcna prosím iným spôsobom a nie urážaním userov, na toto tu nie sme zvyknutí\\/ RP -59-)
dalsi novacek (13)|12.9.2012 08:55
[QUOTE=golfLC;424694].... nemá zmysel to teraz riešiť, keď dôjde k novému fw-u, uvidíš načo to je, teraz to nechápeš\\/ Čo myslíš, načo je potom záloha?????[/QUOTE]

OK, musim si este zvyknut na standardy technisatu, skusim znova precitat ten navod na pouzitie len skoda ze nie je podrobnejsi....
roman_hk (151)|12.9.2012 09:26
[QUOTE=tahlovej;424722]....Ale bohužel musím konstatovat,že jsem musel přijít na to,jak odstranit chyby ve firmware(parkování s motorem,nesmyslný skylinkfastscan apod.),abych ty problémy neměl.A budeš zřejmě se mnou souhlasit - aby ty problémy nebyly,to měl vymyslet a zařídit někdo jiný(a dotyčný už více než půl roku dělá mrtvého brouka) a ne zákazník.[/QUOTE]Nechápu, proč za situace, kdy se všeobecně ví o chybě firmwaru při novém zavádění údajů Fastscanu jsou neustále vysílány tyto změny... Proč se s vysíláním této fičury nepočká do doby, až bude venku nový firmware, který vyřeší tento bug. Viz včerejší update Fastscanu...:-k



[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Bude mít tento přístroj stejné chyby ve firmwaru, jako má "velký" SIR? :-)-
dalsi novacek (13)|12.9.2012 09:32
[QUOTE=Dagy2;424704]a predal mi miesto verzie HDS2 verziu HDS2X.[/QUOTE]
nema nahodou aj SIR rozne verzie? ja tam mam tiez nejake pismenko za oznacenim SIRa, ale teraz si nespomeniem ake,... pozriem na krabicu a neskor napisem, ak to je dolezite

[QUOTE=Dagy2;424704]Ak ten time shift nejde a urobil si minimálne továrenské nastavenie a potom nové naladenie tak je to na reklamáciu. Reklamuj, neuspokoj sa s tým že niečo nejaký soft vyrieši. Keďže ostatným to ide, nový soft nemá prečo riešiť tvoj problém.[/QUOTE]
Dagy, pisal som, ze po resete mi ide, ... po odpojeni napajania mi to funguje, ako som pisal, neskor mi to fungovat prestalo, tak som skusil iba ten reset cez ovladac, a aj ten pomaha, odvtedy mi to zatial ide, a netusim kedy sa to znova pokazi aj ked najradsej by som bol keby nikdy ....

[QUOTE=Dagy2;424704]tlačítko VYP, ktoré aj robí reset po 5sek držaní (niekde som to čítal v manuále, funguje tak aj vyp na prijímači) je tam minimálne 5 rokov, takže to nie je nová funkcia u SIR-a. A ak oti hovrím, za 4 roky som ju potreboval 2x a to nie pri normálnej činnosti.[/QUOTE]
Netvrdil so ze je to nova funkcia SIRa, ale samotny Technisat pridal komfortne resetovanie ako funkciu do DO. Mal som dopisat pre svoje vyrobky, moja chyba.

[QUOTE=Dagy2;424704]Problém s nahrávaním - keď začali USB HDD nahrávky, nefungovalo cca 80% USB zariadení korektne. Keď máš čas, prelistuj si 3÷4 roky dozadu témy vo forach. Boli čierne a biele listy aj pre Technisat HD8S. Takže otázka, či si nemal náhodou USB kľúč zastrčený v tvojom PC a neprehrával z neho niečo. Mal som Kingston a ešte jeden USB kľúč pre zálohy a FW update a tie fungovali len po "dlhom" naformátovaní alebo formáte utilitou od OMKO a vždy len raz. to sú veci medzi nebom a zemou. Od vtedy hromda iných kľúčov, všetky idú v pohode.[/QUOTE]
Povodne som si myslel, ze moze byt problem v USB kluci, ktory pouzivam, ale neskor som to zavrhol, pretoze na volne dostupnych kanaloch ako TA3 na 23ke alebo spravodajske kanaly na 19 nahrava vzdy bez problemov.
Teraz ma technisat integrovane irdeto. Je mi jasne Dagy ze z tvojho pohladu nie je mozne aby tam urobili niekde malu chybu, ja ta ani nebudem presviedcat o opaku. mne staci ak mi sem tam poradis :D

[QUOTE=Dagy2;424704]Ako teraz netuším čo chceš dosiahnuť - ja sa tu nepotrebujem s nikým hádať či je to 100%-ný prijímač alebo len 60%-ný.[/QUOTE]
Ani ja sa s nikym nechcem dohadovat, ono to ale nastve ked si kupis za vacsie penaze 100%-ný prijímač a zistis ze az tak 100% nie je.... a to prave preto ze som sa vopred nedozvedel, lebo nikto o tom nepisal
Keby sov vedel ze nie je 100%, aj tak si ho asi kupim, ale uz by som bol na toto pripraveny
Dagy2 (3153)|12.9.2012 12:23
Nie že nepriznám chybu v NDR prístroji, naopak som prsvedčený, že v každom SW je na 100% chyba. Naviac každou opravou chyby programátor - každý, nemecký, čínsky, japonský, český - zavlečie do software ďalšie dve chyby. toto mne hovorí 20 ročná prax z iného oboru a poznám prácu nemeckých, švédskych, polských, českých, ruských a bohužiaľ, bohužiaľ aj slovenských programátorov. Ono chudáci programátori sú v tom čiastočne ale nevinne, pretože popis im musí dať niekto iný. A od popisu systému záleží výsledok. Ak je ale programátor "kockáč" ktorého nezaujíma čo to vlastne robí, len programuje algoritmus ktorý mu niekto strčil pod nos potom to vyzerá ako vyzerá. mohol by som tu písať dlhú stať o prvom software na Opel Insignia - tiež katastrofa.

Od začiatku čo som registrovaný na fore mám za to
- že akýkoľvek prístroj, ktorý neplní to, čo predajca/výrobca sľúbil je potrebné reklamovať a vrátiť. Takže ak nejde nahrávanie na USB - reklamovať. Samozrejme aby som nevyzeral ako blb keď mi to v servise niekto predvedie s iným USB kľúčom treba najprv vyskúšať niektoré finesy na ktoré iní užívatelia už prišli. bohužiaľ svet techniky začína byť čím viac do-do.
- Nečakať na "nový soft to porieši". Pokiaľ je to chyba ktorá mi prekáža alebo nefunguje to, čo bolo deklarované a vadí mi to tak to treba vrátiť.

Mám tiež bug v prijímači - známy stav "no signal", kde som prišiel pri hľadaní príčiny či je to v LNB alebo prijímači na to, že pri podladení to funguje bez problémov. Takže fungujem takto 4 roky pretože inak je s prijímačom absolútna spokojnosť a používam ho napriek tomu, že v TV mám teraz sat tuner.
Plne súhlasím, že naštve keď kúpiš prijímač s pocitom 100% a funguje na 60.

Tak poďme riešiť čo na ňom nejde:
- FastScan - ten ide tak, ako mu to zadávajú "zhora". Chyba je, že sa nedá vypnúť - vraj podľa certifikácia SkyLinku to tak musí byť. Takže tu by som riešil naladenie fastscanom a potom naozaj odstaviť podľa návodu ktorý je v prišpendlenom vlákne
- nahrávanie na USB - keďže nikto iný si nesťažoval, bádal by som po USB kľúčoch. Skúsil by som naformátovať utilitou od OMKO, resp. ak má prijímač vlastné formátovanie tak vlastným formátovaním. Spomeňte si na problémy s FAT32 na HDD u ISIO - s formátom TechniSat to išlo a ide bez problémov. Pravda je, že čudne to nahráva FTA kanály a nenahráva kodované. Preto je otázka či niekde niečo nevisí v pamäti a preto tá rada na továrenské nastavenie a nové naladenie.
dalsi novacek (13)|12.9.2012 13:22
[QUOTE=Dagy2;424774]- že akýkoľvek prístroj, ktorý neplní to, čo predajca/výrobca sľúbil je potrebné reklamovať a vrátiť.[/QUOTE]
Zial, asi vies ako to je s reklamaciou... ked chybu neukazes osobne, chyba neexistuje. A aj keby sa mi to podarilo, pristroj ti zoberu a za mesiac ti ho vratia ze je vsetko v poriadku pretoze pri testovani sa chyba nepreukazala.
Problem co mam by bol zrejme na toto ukazkovy pripad.
[QUOTE=Dagy2;424774]- nahrávanie na USB - keďže nikto iný si nesťažoval, bádal by som po USB kľúčoch. Skúsil by som naformátovať utilitou od OMKO, resp. ak má prijímač vlastné formátovanie tak vlastným formátovaním. Spomeňte si na problémy s FAT32 na HDD u ISIO - s formátom TechniSat to išlo a ide bez problémov. Pravda je, že čudne to nahráva FTA kanály a nenahráva kodované. Preto je otázka či niekde niečo nevisí v pamäti a preto tá rada na továrenské nastavenie a nové naladenie. [/QUOTE]
S tym tovarenskym nastavenim to urcite skusim, ked sa problem o5 objavi. Zatial budem cakat na ako dlho to riesi ten restart cez DO.
Kluc mam Kingston DataTraveler R500 16GB formatovany na FAT32 s PC, kedze NTFS nie je podporovany. Rozmyslam teraz ci tam je formatovanie na FAT32 priamo v pristroji. To by som skusit mohol, ale ten ichTechniSat format nechcem pouzivat koli tomu, ze raz za cas tam nahravam fotky a prehravam ich priamo cez samsung TV.
Nemusi byt cudne ze FTA kanaly nahrava a kodovane nenahrava. Ono to asi nejako s tym dekodovanim suvisi. Desat minutova nahravka trva 10 minut, ale pocas 10 min, ani obraz ani zvuk, ciernocierna tma :). Ako keby to dekodovanie za zatial nezistenych okolnosti trosku hapruje
tahlovej (304)|12.9.2012 14:31
[QUOTE=dalsi novacek;424783]Kluc mam Kingston DataTraveler R500 16GB formatovany na FAT32 s PC, kedze NTFS nie je podporovany. Rozmyslam teraz ci tam je formatovanie na FAT32 priamo v pristroji. To by som skusit mohol, ale ten ichTechniSat format nechcem pouzivat koli tomu, ze raz za cas tam nahravam fotky a prehravam ich priamo cez samsung TV.
[/QUOTE]A v tom je nejspíš celej problém - mám stejnou flešku,ale formátovanou SIRem na TSD(a zatím jsem vše co jsem chtěl,vždy nahrál a hlavně přehrál).
Dagy2 (3153)|12.9.2012 16:22
[QUOTE=tahlovej;424787]A v tom je nejspíš celej problém - mám stejnou flešku,ale formátovanou SIRem na TSD(a zatím jsem vše co jsem chtěl,vždy nahrál a hlavně přehrál).[/QUOTE]

na to som myslel len trochu mi to nejde dokopy, že FTA sú v poriadku. Otázka je tiež, čo vyvádza certifkovaná čítačka irdeto so šifrovaním záznamu - možno u FTA to nešifruje (malo by to logiku) ale u kodovaného to musí. A potom keď nevie korektne zapísať na FAT32 formát (navyše z PC) by mohla zostať nahrávka čierna.
U viacerých nahrávok - ale bez rozdielu FTA/kodovane bol problém, že u FAT32 pri premazávaní nesprávne handloval čísla/názvy nahrávok a keď potom do vzniknutej diery (napr. 1-2-3 potom vymazané 4 a 5 a zase nahraté 6-7-8)nahrával a prišiel na koniec tejto diery tak ďalšie nahrávky havarovali. zrejme čislovanie ktoré mal v nejakej pamäti (6) a to čo bolo na disku (tiež 6) boli v nejakej problematickej pozícii. Možno resetom zo zásuvky vynuluješ dáta v pamäti a zas to chvíľu pôjde kým nenarazí s nahrávkou na už existujúcu nahrávku.

Toto je chyba ktorá u TSD je správne ošetrená. U FAT32 je problém, ktorý sa tvári tak že raz to ide inokedy nie. A je za tým nejaká prozaická volovina v sw.
service center (168)|12.9.2012 21:41
[QUOTE=roman_hk;424756]Nechápu, proč za situace, kdy se všeobecně ví o chybě firmwaru při novém zavádění údajů Fastscanu jsou neustále vysílány tyto změny... Proč se s vysíláním této fičury nepočká do doby, až bude venku nový firmware, který vyřeší tento bug. Viz včerejší update Fastscanu...[/QUOTE]

Takze zitra 13.9. bude opet vysilana nova verze tabulky fastscanu. Cekat se nemuze, protoze jsou zarazeny nove programy do Skylinku, rovnez bude upraven seznam programu na Astre 1, vypusteny vsechny reklamni a nabozenske programy. FastScan lze vypnout, zalezi na implementaci vyrobcem. Navic tabulka fastscanu se vysila jiz i pro jine typy prijimacu!
hroch1 (118)|13.9.2012 00:19
Už sem se lek, že zítra bude nový FW, když jsem začal číst
ucetni (312)|13.9.2012 06:25
[QUOTE=hroch1;424847]Už sem se lek, že zítra bude nový FW, když jsem začal číst[/QUOTE]

budeš mať bohovský fastscan. to ti nestačí? zas všetko rozdrbe a pol dna sa aspon možeš baviť.
tahlovej (304)|13.9.2012 09:20
[QUOTE=ucetni;424850]budeš mať bohovský fastscan. to ti nestačí? zas všetko rozdrbe a pol dna sa aspon možeš baviť.[/QUOTE]Když okamžitě po najetí tabulky "zavádím nový seznam rozhlasových programů" stiskneme tlačítko MENU,je na nás celé EVISO i soudruzi z NDR(ale i odjinud)krátcí a všechna NAŠE uživatelská nastavení zůstanou beze změny.
roman_hk (151)|13.9.2012 12:48
[QUOTE=tahlovej;424867]Když okamžitě po najetí tabulky "zavádím nový seznam rozhlasových programů" stiskneme tlačítko MENU,je na nás celé EVISO i soudruzi z NDR(ale i odjinud)krátcí a všechna NAŠE uživatelská nastavení zůstanou beze změny.[/QUOTE]To je sice pravda, jenže to by si musel tuto "operaci" dělat při každém startu SIRa...
Už se mně několikrát stalo, že spustím dálkáčem telku i satana, ale nejprve juknu na telku (DVB-T) a pak zjistím, že milovaný Fastsracz už stačil dokonat dílo zkázy...
dalsi novacek (13)|13.9.2012 13:11
[QUOTE=tahlovej;424787]A v tom je nejspíš celej problém - mám stejnou flešku,ale formátovanou SIRem na TSD(a zatím jsem vše co jsem chtěl,vždy nahrál a hlavně přehrál). [/QUOTE]
[QUOTE=Dagy2;424799]na to som myslel len trochu mi to nejde dokopy, že FTA sú v poriadku. ...
Toto je chyba ktorá u TSD je správne ošetrená. U FAT32 je problém, ktorý sa tvári tak že raz to ide inokedy nie. A je za tým nejaká prozaická volovina v sw. [/QUOTE]
vcera sa u nas dost blyskalo, tak som vsetko radsej odpajal zo siete, ale neskor ked sa ta chyba prejavi (mohla by uz radsej aj nie :)), tak skusim pred resetom naformatovat USB kluc najskor na FAT32 a potom pripadne na ten TSD a uvidim ako sa bude chovat nahravanie
tanabe (2)|14.9.2012 15:02
Dobry den
Moc prosim o pomoc::-( vlastnim Technistar SIR a drive sem si nastavoval pin kvuli deckam a dneska ho omylem aktivoval bohuzel se mne pin vykouril z hlavy a tedka se bez nej nedostanu do MENU) DAVAL SEM Factory reset podle navodu bohuzel nedari se pristroj vubec nebere kombinaci tech tlacitek jak je v manulalu Odpojit od site drzet POWER+Smerovou sipku zapnout cekat asi 5 sekund(tlacitka stale drzet a melo by nabehnout SET jako kdyz mate new pristroj bohuzel pristroj na nic neceka a bootuje zase tak jak byl pred tim) nemaj v manualu treba starej navod? a nebo nevi nekdo co presne mam po zapnuti pristroje do site drzet? Dik Moc za kazdou radu
ucetni (312)|16.9.2012 09:47
[QUOTE=tanabe;425049]Dobry den
Moc prosim o pomoc::-( vlastnim Technistar SIR a drive sem si nastavoval pin kvuli deckam a dneska ho omylem aktivoval bohuzel se mne pin vykouril z hlavy a tedka se bez nej nedostanu do MENU) DAVAL SEM Factory reset podle navodu bohuzel nedari se pristroj vubec nebere kombinaci tech tlacitek jak je v manulalu Odpojit od site drzet POWER+Smerovou sipku zapnout cekat asi 5 sekund(tlacitka stale drzet a melo by nabehnout SET jako kdyz mate new pristroj bohuzel pristroj na nic neceka a bootuje zase tak jak byl pred tim) nemaj v manualu treba starej navod? a nebo nevi nekdo co presne mam po zapnuti pristroje do site drzet? Dik Moc za kazdou radu[/QUOTE]

no kde sú tí technisatáci? čo neodpovedajú??? žeby na to golf nevedel odpovedať... haló golfíku!!!
tanabe (2)|16.9.2012 10:55
tak nakonec po +- 4 hodinach vyreseno listovani v pameti a pin NALEZEN!!akorat mne stve predstava ze se nekdy neco pos...a ten tovarni reset se bude muset udelat a ono to nejde:-(
1mp (1)|16.9.2012 21:57
Jsem jeden z těch, kteří uvěřili tvrzení bezproblémového chodu, koupili SIR a pak se vyvztekali s nastavením a poté začali číst fórum.
Musím potvrdit, že obšťastňování fastscanu je chyba, která mně v očích rodiny vystavila vizitku ignoranta, který neumí nastavit tak základní věc. Po radě rychlého vymáčknutí Menu, jsem obdržel soucitný pohled určený pro mentálně postiženého. Výskyt black-screenu byl registrován častěji poté, co několikrát vypadla elektřina a satelit tím nebyl korektně vypnut. Jsem přesvědčen, že obě vyzkoušené TV jsou v tom nevinně. Opět potvrzuji, že k tomu nastává při přepínání mezi HD a SD kanály (a je jedno zda je v nastavení auto nebo ne). Pomalé vypínání jsem ukončil přehozením na User1 dle rady spolutrpících. Jsem zklamaný zákazník a promiňte, že jsem si již musel ulevit, protože to není mým zvykem. Nepřijde-li v krátké době oprava fw, myslím že je zaděláno na zklamání roku... a trvalá ztráta důvěry.
tahlovej (304)|17.9.2012 07:58
[QUOTE=1mp;425267]Jsem jeden z těch, kteří uvěřili tvrzení bezproblémového chodu, koupili SIR a pak se vyvztekali s nastavením a poté začali číst fórum.
Musím potvrdit, že obšťastňování fastscanu je chyba, která mně v očích rodiny vystavila vizitku ignoranta, který neumí nastavit tak základní věc. Po radě rychlého vymáčknutí Menu, jsem obdržel soucitný pohled určený pro mentálně postiženého. Výskyt black-screenu byl registrován častěji poté, co několikrát vypadla elektřina a satelit tím nebyl korektně vypnut. Jsem přesvědčen, že obě vyzkoušené TV jsou v tom nevinně. Opět potvrzuji, že k tomu nastává při přepínání mezi HD a SD kanály (a je jedno zda je v nastavení auto nebo ne). Pomalé vypínání jsem ukončil přehozením na User1 dle rady spolutrpících. Jsem zklamaný zákazník a promiňte, že jsem si již musel ulevit, protože to není mým zvykem. Nepřijde-li v krátké době oprava fw, myslím že je zaděláno na zklamání roku... a trvalá ztráta důvěry.[/QUOTE]Pěkně řečeno,ale když se SIRem "naučíme žít",tak se domnívám,že v dané cenové kategorii a při používání s pevnou parabolou pouze na SKYLINK nad něj není.Co ale bohužel nezměníme,je jedna vlastnost těch osob,kteří by mohli a měli ty problémy vyřešit.Oni se to prostě rozhodli ignorovat a jde jim už více než půl roku dokonale.Holt mají špičkové kurzy asertivity,zatímco my máme od nich "kurzy nasertivity".
roman_hk (151)|17.9.2012 14:45
[QUOTE=service center;424838]...FastScan lze vypnout, zalezi na implementaci vyrobcem. Navic tabulka fastscanu se vysila jiz i pro jine typy prijimacu![/QUOTE]Nešlo by alespoň (dočasně než bude venku nový opravný firmware) upravit původní firmware tak, že by šel ten nešťastný Fastscan vypnout?
ucetni (312)|17.9.2012 20:22
doteraz technici riešili nový firmware na DIGIT SIR - nový prijímač. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

takže na nejaký SIR pre pár ludí majú stále čas. ak vôbec nejaký vyjde.
roman_hk (151)|19.9.2012 17:54
Skylink přidal do své nabídky AXN, takže se brzy zase dočkáme našeho milovaného Fastscanu a zároveň domršení EPG u našeho milovaného SIRa. :((

Kdy se konečně dočkáme opravy.... :-((
service center (168)|19.9.2012 19:26
[QUOTE=roman_hk;425522]Skylink přidal do své nabídky AXN, takže se brzy zase dočkáme našeho milovaného Fastscanu a zároveň domršení EPG u našeho milovaného SIRa. :((

Kdy se konečně dočkáme opravy.... :-(([/QUOTE]

Tve prani ohledne aktualizace fastscanu s pridanim AXN bylo vyhoveno. Doufam ze mas radost. O moznosti vypnuti fastscanu neuvazuji.

Ted Vas ceka novy software v nejblizsich dnech na OTA. Dnes dostali ode mne nemci zelenou. Ten zatim resi pouze veci pozadovane v certifikaci. Doporucuji zkusenejsim uzivatelum rozvrtat aktualizacni data transponderu, aby jste se teto aktualizaci vyhnuli, lepsi bude pockat na neco co skutecne bude neco resit pro koncove zakazniky.
Dagy2 (3153)|19.9.2012 19:30
aj keď asi pre väčšinu majiteľov SIRu toto nie je pozitívna správa ale férová.
service centre má na mysli zrejme nastavenie transpondéru pre aktualizácie OTA na frekvenciu 11111, SR 11111
ucetni (312)|19.9.2012 20:24
[QUOTE=service center;425532] lepsi bude pockat na neco co skutecne bude neco resit pro koncove zakazniky.[/QUOTE]

no ty múj dúchod ... to robili len doteraz ? takže čakáme dalšieho pol roka
tahlovej (304)|19.9.2012 20:46
[QUOTE=service center;425532]Tve prani ohledne aktualizace fastscanu s pridanim AXN bylo vyhoveno. Doufam ze mas radost. O moznosti vypnuti fastscanu neuvazuji.

Ted Vas ceka novy software v nejblizsich dnech na OTA. Dnes dostali ode mne nemci zelenou. Ten zatim resi pouze veci pozadovane v certifikaci. Doporucuji zkusenejsim uzivatelum rozvrtat aktualizacni data transponderu, aby jste se teto aktualizaci vyhnuli, lepsi bude pockat na neco co skutecne bude neco resit pro koncove zakazniky.[/QUOTE]Z Tvého příspěvku nafoukanost jen čiší - nerad to říkám,ale s takovým arogantním přístupem k zákazníkovi docílíš jen toho,že ten zákazník se stane bývalým.Škoda,ten přijímač na to má,ale takhle ho sám dalším potenciálním kupcům jen znechutíš.
Holt máš velmi dobré kurzy asertivity.HOWG.
hroch1 (118)|19.9.2012 22:59
[QUOTE=roman_hk;425522]Skylink přidal do své nabídky AXN, takže se brzy zase dočkáme našeho milovaného Fastscanu a zároveň domršení EPG u našeho milovaného SIRa. :((

Kdy se konečně dočkáme opravy.... :-(([/QUOTE]

Update fastscanu bylo to poslední co jsem dnes na svém (teď už bývalém) SIRu viděl, když jsem ho dával do továrního nastavení pro nového majitele. Po půl roce mi došla trpělivost a koupil jsem Humax IR HD5100s. Sice je krátká doba na hodnocení, ale jsem nadšen. SIRa jsem koupil bez nějakého dlouhého váhání, protože jsem měl ve značce Technisat důvěru z dob DVB-T settopboxů. Příště už se při výběru zamyslím více.
roman_hk (151)|20.9.2012 13:02
[QUOTE=service center;425532]Tve prani ohledne aktualizace fastscanu s pridanim AXN bylo vyhoveno. Doufam ze mas radost.[/QUOTE]Mám, jelikož mně to konečně dokope změnit satelitní přijimač. Také doufám, že i Ty máš z toho radost. :-!!!

[QUOTE=service center;425532]Doporucuji zkusenejsim uzivatelum rozvrtat aktualizacni data transponderu, aby jste se teto aktualizaci vyhnuli, lepsi bude pockat na neco co skutecne bude neco resit pro koncove zakazniky.[/QUOTE]Vzhledem k tomu, že řešení "pro koncové zákazníky" je v nedohlednu, doporučuji se vyhnout tomuto přístroji. :-R

Já osobně asi velmi brzy vytáhnu ze skříně původního Mascoma 2600HD. Nemá tak propracované EPG, ale nemusím stále něco vypínat, přepínat, resetovat atd., aby SIR pracoval tak, jak má. Kvalita obrazu je srovnatelná (výborná), stabilita též a hlavně "milovaný" Fastscan jde vypnout. :-)-
Technickou podpora Mascomu a Technisatu nelze vůbec porovnat... Mascom se snaží, Technisat pouze slibuje.:mad:


[QUOTE=ucetni;425541]no ty múj dúchod ... to robili len doteraz ? takže čakáme dalšieho pol roka [/QUOTE]Pouze nám krmili uši, že pracují na opravném firmwaru řešící naše problémy. Holt nejsme tak velkým trhem, aby se Technisat snažil vyřešit naš problémy, tzv. prodat SIRa a po nás potopa.:-(((
dalsi novacek (13)|20.9.2012 15:29
[QUOTE=service center;425532]Doporucuji zkusenejsim uzivatelum rozvrtat aktualizacni data transponderu,[/QUOTE]
[QUOTE=Dagy2;425535]service centre má na mysli zrejme nastavenie transpondéru pre aktualizácie OTA na frekvenciu 11111, SR 11111 [/QUOTE]
zial toto je iba docasne riesienie, ked je to doporucovane vypnut, ako to urobit na trvalo?
uz niekolko krat som "aktualizacni data transponderu" prestavoval, ale casom sa mi to vzdy nastavilo na default -> keby ho nebolo treba vypinat a resetovat, zrejme by to fungovalo, ci?
service center (168)|20.9.2012 15:41
[QUOTE=tahlovej;425542]Z Tvého příspěvku nafoukanost jen čiší - nerad to říkám,ale s takovým arogantním přístupem k zákazníkovi docílíš jen toho,že ten zákazník se stane bývalým.Škoda,ten přijímač na to má,ale takhle ho sám dalším potenciálním kupcům jen znechutíš.
Holt máš velmi dobré kurzy asertivity.HOWG.[/QUOTE]

No ja nevim v cem je arogantni. Pristup je uprimny, neslibuju hory doly. Aktualizace FastScanu byla nutna udelat, at chce nebo nechce a udelalo ji samotne Eviso, muj vliv byl 0! Je mi lito, ale s koupi prijimace bylo tohle jasne avizovano ze to ma FastScan, kdo tuhle vec nechtel tak je zde pekny TechniStar S2. Pokud nekdo jenom breci a nebo blbe koupil, tak to je neco jineho. Je nesmysl, ze reseni je v nedohlednu, proste se na vecech pracuje postupne, ja je nemuzu nijak urychlit, ani ovlivnit poradi. Na druhou stranu, jestli si nekdo mysli, ze v Drazdanech se staraji o jeden pristroj a jednu zemi tak je proste naivni. Dalsi vec je ta, ze je tady naproste minimum zakazniku, kteri tuto chybu nejak vnimaji. To je proste statisticka realita.

Druha vec je, ze vidim, ze prilis informaci asi skodi a je asi lepsi o tom moc nemluvit a tim zbytecne nedrazdet nektere citlivejsi zakazniky.