Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S2 nebo Technistar SIR

roman_hk (151)|20.9.2012 15:58
[QUOTE=service center;425593]Je mi lito, ale s koupi prijimace bylo tohle jasne avizovano ze to ma FastScan[/QUOTE]Pokud Fastscan nedomrší EPG, tak mě to je putna. Bohužel to díky kopanci ve firmwaru domrší. Nevšiml jsem si, že je tento stav (domršení EPG) v návodu uveden, resp. předem avizováno. \\/

[QUOTE=service center;425593]Pokud nekdo jenom breci a nebo blbe koupil, tak to je neco jineho.[/QUOTE]Sorry, ale kdo mohl tušit, že Technisat ani po půl roce není schopný vydat opravný firmware... Každý FW má chyby, ale čekat půl roku a nic... Mascom měl také kopance ve FW, jenže tam se to vyřešilo podstatně rychleji. ;)
[QUOTE=service center;425593]Pristup je uprimny, neslibuju hory doly..
..Je nesmysl, ze reseni je v nedohlednu, proste se na vecech pracuje postupne...[/QUOTE]Uplynuly skoro 2 měsíce... => https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=418052&viewfull=1#post418052 - takže když bude opravný FW do Vánoc, bude to úspěch. :-((

[QUOTE=service center;425593]Druha vec je, ze vidim, ze prilis informaci asi skodi a je asi lepsi o tom moc nemluvit a tim zbytecne nedrazdet nektere citlivejsi zakazniky.[/QUOTE]Naopak. Velmi si vážím Tvé informace, že FW, který vyjde v dohledné době nemám ani aktualizovat a mám raději "poladit" nastavení OTA, popř. "oprášit" Mascoma do doby, než vyjde opravdový opravný firmware. :)
Je lepší přeci informovat zákazníky o dané situaci, než řešit několikeré reklamace přístrojů s touto "závadou".;)
service center (168)|20.9.2012 19:17
[QUOTE=roman_hk;425597]Pokud Fastscan nedomrší EPG, tak mě to je putna. Bohužel to díky kopanci ve firmwaru domrší. Nevšiml jsem si, že je tento stav (domršení EPG) v návodu uveden, resp. předem avizováno. \\/

Sorry, ale kdo mohl tušit, že Technisat ani po půl roce není schopný vydat opravný firmware... Každý FW má chyby, ale čekat půl roku a nic... Mascom měl také kopance ve FW, jenže tam se to vyřešilo podstatně rychleji. ;)
Uplynuly skoro 2 měsíce... => https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=418052&viewfull=1#post418052 - takže když bude opravný FW do Vánoc, bude to úspěch. :-((

Naopak. Velmi si vážím Tvé informace, že FW, který vyjde v dohledné době nemám ani aktualizovat a mám raději "poladit" nastavení OTA, popř. "oprášit" Mascoma do doby, než vyjde opravdový opravný firmware. :)
Je lepší přeci informovat zákazníky o dané situaci, než řešit několikeré reklamace přístrojů s touto "závadou".;)[/QUOTE]

Pises to spravne, neni nutne vypinat FastScan, kdyz EPG bude OK. Chyby ve firmwaru se nedaji predpokladat dopredu, buhuzel TechniSat nikdy nebyl v cele historii moc rychly pokud se nejednalo o samotne nemce, proste to je fakt a nikdo nemohl pocitat s nicim jinym. S temi Vanocemi to byl sarkazmus, verim ze se to opravi "as soon as possible", presne takto to pisi. Pokud si nekdo predstavuje, ze jsem kouzelnik z Bagdadu, ktery mavne kouzelnou hulkou a vse je opraveno, tak bohuzel nejsem. Ale mohu znovu vsechny ujistit, ze vsechny problemy jsou v SRN nahlaseny. Nemci se rozhodli nespojovat opravy techto chyb se softwarem, ktery bude ted na OTA.
drsnacek (47)|24.9.2012 00:43
Ale ale, zadna aktualizace nebude, dokud to EPG nespravi. A maji tam jeste dalsi veci, ktere slibili...
service center (168)|24.9.2012 20:07
[QUOTE=drsnacek;425966]Ale ale, zadna aktualizace nebude, dokud to EPG nespravi. A maji tam jeste dalsi veci, ktere slibili...[/QUOTE]

No tak je to spravne, nicmene o teto skutecnosti jsem nebyl oficialne informovan.
drsnacek (47)|24.9.2012 21:56
Trebas se jeste budou kroutit - ale to jim teda nepomuze. Jednou neco slibili, tak to splni, nebo nic nebude.
Puamik (229)|27.9.2012 22:39
Pánové, jsem strašně rád, že jsem vydržel 2 hodiny v kuse číst celou diskuzi od začátku až sem. Po prvních stránkách četby jsem již chtěl přijímač objednat, ale jak píši, naštěstí jsem to dočetl až do konce.
A jak jsou na tom ty další přijímače, když Technisat je špička? Má smysl vůbec přijímač kupovat? Není lepší strčit do tv modul s kartou?
ucetni (312)|27.9.2012 23:23
[QUOTE=Puamik;426513]Technisat je špička?[/QUOTE]

špička určite nie. záleží či si technicky zdatný a čo chceš pozerať. ak iba skylink - je jedno aký prímač zoberieš. + kolko chceš do prijímača investovať. záleží na akej stránke čítaš diskuzie a aký useri tu píšu. technisat nie je zlý, len má zabugovaný firmware. ked vyjde nový komplet opravený, potom bude špička v strednej triede Skylink ready prijímačov.

P.S.

moj další prijímač určite nebude technisat. to viem iste.
Puamik (229)|27.9.2012 23:42
[QUOTE=ucetni;426517]ked vyjde nový komplet opravený[/QUOTE] hmm, a kde je jistota, že vyjde někdy opravený?
Na huerece je na prvním místě, přemýšlím ještě o Humax IRHD-5100s, ale ten je na heurece až jako 16. v popularitě, takže to už asi nebude ani hrát :-)
jo, jinak mně jde jen o skylink
mirekv (7169)|28.9.2012 07:10
Puamik: ono je asi lepší koukat z okna, nebo si vyjít do přírody, třeba na Praděd (což bude můj dnešní program). Ale už jsem tu psal, mám Technistar S1 a nemám sebemenší problém!
ucetni (312)|28.9.2012 07:10
[QUOTE=Puamik;426518]jen o skylink[/QUOTE]

na skylink ideálny. zapojíš a pozeráš. žiadne hladanie na internete.

[QUOTE=Puamik;426518]jistota, že vyjde někdy opravený?[/QUOTE]

istotu nemáš, ale že na tom pracujú. tak uvidíme. Genossen Techniker snád neco vydumajú.
Puamik (229)|28.9.2012 09:29
[QUOTE=mirekv;426526]vyjít do přírody, třeba na Praděd[/QUOTE]
jéé, tak pozdravuj na Pradědu, nádherné místo, to jsem dával na kole od nás za den na otočku, 282 km, ale už mě bolí klouby, tak jen sedím a čumím, proto vybírám satelit :-)

co jiného je dobré na skylink a nejsou s tím takové problémy jako se SIRem? Vážně uvažuji o tom, že do tv strčím jen modul a kartu (LG 47LM670s) a na externí přijímač se vykašlu.
tahlovej (304)|29.9.2012 00:20
[QUOTE=Puamik;426539]jéé, tak pozdravuj na Pradědu, nádherné místo, to jsem dával na kole od nás za den na otočku, 282 km, ale už mě bolí klouby, tak jen sedím a čumím, proto vybírám satelit :-)

co jiného je dobré na skylink a nejsou s tím takové problémy jako se SIRem? Vážně uvažuji o tom, že do tv strčím jen modul a kartu (LG 47LM670s) a na externí přijímač se vykašlu.[/QUOTE]Strčit do LG modul s kartou je tutově větší úlet,než koupit SIRa,nastavit ho návodu ve vlákně TIPY a TRIKY a prostě jen čučat.Prostě když ho správně nastavíš,celé EVISO i s "helmutímfastscanem" jsou na Tebe krátcí.TECHNISAT SIR na SKYLINKU skutečně nemá konkurenci(jinde samozřejmě je "jinde").
Dagy2 (3153)|29.9.2012 07:41
Puamik, TechniSat sa typom Technistar vrátil k starému dobrému systému od HDS2 a HD8S. Keď si teda dočítal do konca tak si určite našiel niekoľko užívateľov, ktorí ti tu potvrdzujú 100% no problem, všetko beží ako má podľa návodu.
KeĎ niekto príde za tebou, že má problém, ty mu vysvetlíš prečo a ako to odstrániť 90% ľudí to skúsi podľa rady a vyhovuje im to.
10% ľudí to ale bude skúšať neustále po svojom a presviedčať všetkých že ten problém tam je a zariadenie má fungovať ako chcú oni. Majú svoju pravdu aj svoj problém. Skúšajú, vrtajú sa v ňom a neužívajú si.

Je isté, že v FW SIR-a kam soudruzi implementovali FastScan sú dva problémy:
- dodrbe nastavenia ktoré si si urobil a označí všetky programy do EPG, takže EPG potom nefunguje ako má
- nahrá ti tam programy, ktoré nechceš. To u originálu ISIPRO ktoré je tam 100 rokov môžeš v kľude vypnúť.

Ak ti tieto dva bugy vadia, máš tu jasný návod ako si s nimi poradiť - viď tahlovej. A môžeš počkať až nový FW odstráni problémy s EPG. Ale prelaďovanie ťa s fastscanom neminie nikdy. Je to funkcia ktorá je tak vymyslená a funguje pre ľudí ktorí nechcúú nič študovať len sa pozerať. rovnaká funkcia ako používa UPC, Digi, Magio a pod. U Digi dokonca zrušili možnosť prijímať na ich prijímači iné programy a všetci spokojní....

Mám pre teba ešte riešenie 2:
- kup CI-modul (Technisat Irdeto) a strč do telky. Zaplať si na jeden mesiac plnú ponuku. Vyskúšaj na mesiac ako ti to bude chodiť. Je dôležité vyskúšať plnú ponuku. Ak budeš spokojný OK
- ak budú problémy, kup TechniSat Technistar S2 - za nižšiu cenu ako SIR, nebudeš mať problémy s fastscanom a využiješ CI-modul takže nevyjde nazmar.

mám tie LG, modul v tv som skúsil a vrátil sa pekne k HDS2
Puamik (229)|29.9.2012 09:33
hloupá otázka, u S2 je šachta na kartu z boku, aspoň nic nenarušuje vzhled přijímače. U SIRa je to zepředu, když je karta vložená, jde ten box uzavřit?
Dagy2 (3153)|29.9.2012 10:20
Tak to musí potvrdiť niekto kto SIRa má. ale na 99% budem tvrdiť že určite. Naopak ma prekvapilo riešenie zboku - tak to som si predtým nevšimol.
Technisat má poväčšine vpredu výklopnú lištu, pod ktorou sú všetky konektory, šachty, čítačky aby po vložení sa dala zavrieť a nerušila hladký vzhľad.

Rozdiel medzi SIR a S2 je jasný?
Puamik (229)|29.9.2012 10:28
rozdíl mezi SIR a S2 je mně jasný
- u SIR jsem četl perfektní obraz, doufám, že stejně perfektní bude i u S2
- S2 je i na 12V, mohlo by se hodit, SIR toto asi nemá
- S2 není certifikovaný Skylink, doufám, že s modulem SMIT nebudou problémy (ale snad ne, SMIT je certifikovaný :-)
- konektory jsou stejné, u SIR HDMI 1,4, u S2 také?
- k čemu jde využít modul Conax?
- u SIRa jdou dát pryč hodiny z displeje, doufám, že to jde i u S2
- kodované a nekodované (pro další úpravu), nevím jestli tohoto využiji
- fastscan u S2 neblbne tak jako u SIRa?
- a co takhle počkat na ten nový přijímač, v prodeji bude od 3Q, hmmm, ale to už vlastně je, ještě na to mají jeden den :-)
Dagy2 (3153)|29.9.2012 11:56
Puamik napísal: rozdíl mezi SIR a S2 je mně jasný

základný rozdiel je:
SIR = vstavaná čítačka IRDETO + voľná CI-šachta (napr. ešte na UPC kartu), fastscan
S2 = vstavaná čítačka CONAX (na programy kodované v Conaxe :) napr. MTV unlimited karta od TechniSatu, pozor nedá sa preplácnuť, techniSat neumožňuje pirátsky FW) + voľná CI-šachta do ktorej pre SkyLink musíš vložiť dobrý CI-modul. / žiadny fastscan

- u SIR jsem četl perfektní obraz, doufám, že stejně perfektní bude i u S2
ako u všetkých technisatov :)

- S2 je i na 12V, mohlo by se hodit, SIR toto asi nemá
viď tech parametre na stránke http://www.technisat.cz

- S2 není certifikovaný Skylink, doufám, že s modulem SMIT nebudou problémy (ale snad ne, SMIT je certifikovaný :-)
nepotrebuješ zrovna certifikovaný modul. Radšej TechniSat modul - niekde som čítal že vyriešil aj problémy u TV Samsung

- konektory jsou stejné, u SIR HDMI 1,4, u S2 také?
viď tech parametre

- k čemu jde využít modul Conax?
u nás skoro k ničomu - viď vyššie

- u SIRa jdou dát pryč hodiny z displeje, doufám, že to jde i u S2
to by mohlo byť rovnaké - stiahni si manuál na http://www.technisat.cz. ale to išlo vždy u všetkých

- kodované a nekodované (pro další úpravu), nevím jestli tohoto využiji
ne kodované a nekodované ale šifrované a nešifrované.
Kodované znamená zakodované napr. systémom Pi-Sys Irdeto. Na prehratie potrebuješ SkyLink kartu. Takto TechniSat nenahrával nikdy - bohužiaľ sa k tomu ako čítam vo vlákne ISIO teraz uchýlil tiež. to je pre Irdeto k ničomu. Zakodované nahrávky totiž nejdú po zmene kľúčov na karte prehrať už nikdy a nikde.
Šifrované znamená zašifrované prijímačom pri nahrávaní (podmienka certifikácie Irdeto). Na prehratie nepotrebuješ kartu, prehráš to vždy ale len v prijímači kde to bolo nahraté. T.j. zdechne prijímač, nahrávky jsou v prdeli. V tomto je výhoda S2 + CI-modul. Nahrávky pokiaľ je použitý "dobrý" modul možno preniesť do PC, prehrať napr. priamo v TV LG (ak je disk vo FAT32), prekopírovať do NAS serveru a prehrávať odtiaľ na iných prístorjoch a pod.

- fastscan u S2 neblbne tak jako u SIRa?
není fastascan = neblbne
u S2 je tzv. ISIPRO, systém ktorý používa Technisat už roky a vysiela ho na svojom technickom kanále priamo Technisat (A19.2E, TP12604). Tento ale môžeš vypnúť, načasovať a pod. Bohužiaľ u ISIPRO programy len pre 13E a 19.2E.

- a co takhle počkat na ten nový přijímač, v prodeji bude od 3Q, hmmm, ale to už vlastně je, ještě na to mají jeden den :-)
netušo[/QUOTE]
ucetni (312)|29.9.2012 21:31
[QUOTE=Puamik;426672]- a co takhle počkat na ten nový přijímač, v prodeji bude od 3Q, hmmm, ale to už vlastně je, ještě na to mají jeden den :-)[/QUOTE]


nech aj vyjde 100 dalších prímačov po sir-e, obrazovo to bude rovnako. len zas najdeš dalšie bugy ,na ktoré budeš čakať kým to niekto neopraví. . pri sir-e sme ich odhalili a riešia tie bugy, pri dalších modeloch sa možu prehliadnuť.
a ísť do linuxu - máš o dosť problémov viac ,by som neriskoval - ak nemáš suseda ktorý je fachman v nastavení linuxov.
golfLC (1941)|29.9.2012 22:31
ucetni, plácaš tu na SIR-a, ako keby si bol na ne nejaký odborník:-E Uvedom si už načase, že SIR bol vyrobený len a len pre náš trh so štemplom SkylinkReady, čím bol v podstate domrvený fastscanom. Sme veeeeľmi, veeeeeľmi malý národ, aby im opravy bugov išli zo dňa na deň. Sú pre nich priority, na ktorých zarábajú či už na cene, alebo aj na počte predaných kusov. Pozri si vlákno ISIA, aké problémy sú tam ešte aj teraz v určitých kombináciách, kde prijímač stojí 370€, aj to ešte bez modulov. Ale fw opravený bol vydaný aj so zakomponovanými požiadavkami, o ktorých som si ani nemyslel, že sa s nimi budú zaoberať. Jedna vec je, že Technisat certifikovanou čítačkou bude vždy drahší z dôvodu poplatku za certifikáciu, každý jeden nový fw obnáša aj poplatok za tento certifikát..... Druhá vec je tá, že počtom SIR-ov, s tým súvisiacich testov a špecifickým fastscanom to nebolo kde možné odskúšať, len u užívateľov. Pozri sa na ISIPRO u tohto výrobku, je vymakané a bezproblémové, no nemysli si, že od začiatku, tiež to bol nejaký postup. No na jedno máme hádam spoločný názor a to ten, že nebyť fastscanu, SIR nemá problém. Malo by sa s tým už niečo robiť, škoda že certifikácia skylinkom je viazaná na túto funkciu bez možnosti ju v menu vypnúť.
mirekv (7169)|2.10.2012 11:49
Ahoj, mám takový problém. Poprvé, co mám Technisat S1, jsem zkoušel časový záznam (ze Skylinku) při stanby provozu (v noci) :-). Anténa se natočila na Astru1 (to je normální) a ráno jsem zjistil, že nahraný záznam je šedý a vedle hláška "Záznam nelze spustit bez aktuálního času".
Je to, co píše Dagy2 : ...Ty z Astry 3 jsou OK, u těch z Astry 1 je zašedle napsáno "nelze zobrazit"......
zapni na nejaký program z A23.5, napr. ČT1. Potom stlač EPG a vyber zobrazenie programu z A19.2, napr. ZDF - ten čo je "šedý". Teraz uvidíš pravdepodobne, že sa ti zobrazí ako prvý program ktorý bol nahratý o 4:59. V momente keď ho zobrazíš, tak sa začne čas EPG pravdeopdobne "opravovať" podľa aktuálneho času v prijímači.
Predpokladám, že programy tam máš, len sú posunuté vzhľadom na čas ktorý je na týchto programoch a čas ktorý máš v prijímači.
?

Co to je za blbost? To se mám bát, že se mi záznam někdy nezdaří? Zkusím, jesli jde záznam alespoň editovat v PC.
Vyřešil jsem to tak, že jsem anténu prostě zablokoval na 23,5E, zahraniční kanály mě nezajímají, včetně hudebních a sportovních. Ovšem to není řešení, že?
roman_hk (151)|3.10.2012 15:19
Už jsem si myslel, že "SD tmu" při přepínání SD/HD vyřešil jiný firmware telky. Bohužel realita je jiná. Pořídil jsem si tarif Flexi7 k současnému dobíhajícímu Multi, takže přepínám častěji SD/HD a "SD tma" se opět vrátila na SIRa. :((
Mám zhruba vypozorováno, že se tak někdy stane, pokud rychle po sobě (cca do 3 sekund) změním HD na SD (resp. přesněji MPEG4 na MPEG2 - např. ze Sport2 na Sport5 u SL). Pokud nechám každý kanál hrát déle než cca 3 sekundy, tak k tomuto jevu nedojde. Nastavení HDMI ani HDCP to u mně neřeší. :-((

Už se podařilo Helmutům v Drážďanech tento stav alespoň nasimulovat?
Martin Suchánek (85)|3.10.2012 20:14
taky mám pocit že to nějak souvisí s rychlostí přepínání, když jsem to chytil naposled tak jsem rychle procházel v menu rovnal prg atd. Ale i obecně nejsem příliš spokojenej se stabilitou, zlatej digit S2. Tohle každou chvíli (= jednou nebo víckrát do týdne) blbne nebo se kousne tak, že ho musím restartovat, což naštěstí vždy pomůže....
tahlovej (304)|3.10.2012 20:14
[QUOTE=roman_hk;427237]Už jsem si myslel, že "SD tmu" při přepínání SD/HD vyřešil jiný firmware telky. Bohužel realita je jiná. Pořídil jsem si tarif Flexi7 k současnému dobíhajícímu Multi, takže přepínám častěji SD/HD a "SD tma" se opět vrátila na SIRa. :((
Mám zhruba vypozorováno, že se tak někdy stane, pokud rychle po sobě (cca do 3 sekund) změním HD na SD (resp. přesněji MPEG4 na MPEG2 - např. ze Sport2 na Sport5 u SL). Pokud nechám každý kanál hrát déle než cca 3 sekundy, tak k tomuto jevu nedojde. Nastavení HDMI ani HDCP to u mně neřeší. :-((

Už se podařilo Helmutům v Drážďanech tento stav alespoň nasimulovat?[/QUOTE]Nevím,jestli to mám považovat za náhodu,ale já jsem dneska odpoledne SDtmu "nasimuloval" po cca dvou měsících taky!A pokud si uvědomuji,tak stejným způsobem.Problém odstranil pouhý restart do standby.Ke stabilitě SIRa jen jednu,ale zlatou zkušenost - čím méně pozic motoru,tím rychlejší a stabilnější(a nejlepší je jen A3).
Dagy2 (3153)|3.10.2012 23:35
[QUOTE=mirekv;427122]Je to, co píše Dagy2 : ...Ty z Astry 3 jsou OK, u těch z Astry 1 je zašedle napsáno "nelze zobrazit"......
zapni na nejaký program z A23.5, napr. ČT1. Potom stlač EPG a vyber zobrazenie programu z A19.2, napr. ZDF - ten čo je "šedý". Teraz uvidíš pravdepodobne, že sa ti zobrazí ako prvý program ktorý bol nahratý o 4:59. V momente keď ho zobrazíš, tak sa začne čas EPG pravdeopdobne "opravovať" podľa aktuálneho času v prijímači.
Predpokladám, že programy tam máš, len sú posunuté vzhľadom na čas ktorý je na týchto programoch a čas ktorý máš v prijímači.
?

Co to je za blbost? To se mám bát, že se mi záznam někdy nezdaří? Zkusím, jesli jde záznam alespoň editovat v PC.
Vyřešil jsem to tak, že jsem anténu prostě zablokoval na 23,5E, zahraniční kanály mě nezajímají, včetně hudebních a sportovních. Ovšem to není řešení, že?[/QUOTE]

Pozor, poplietol si dve veci - ty hovoríš o nahrávke nejakého programu, môj príspevok sa týkal downloadu EPG
mirekv (7169)|4.10.2012 08:06
Bylo to v rámci jednoho dotazu, tak jsem si to nějak spojil. Vypadá, to, že příčina je nakonec jinde, dnes mi to udělalo zase a ráno nešla karta. Příčinu jsem ještě neodhalil, kartou to ovšem není, při různém resetování a vysouváním modulu CW to občas naběhlo, vyčistil jsem kontakty na modulu i na kartě a zatím to jede, uvidím. Co se týká nahrávky, je tam černo, což je pochopitelné. Díky za reakci.
tahlovej (304)|4.10.2012 22:05
Tak dneska se SIR zase předved.Chtěl jsem se pokochat Českým nebem v HDéčku - a stejný problém jako s TF1 HD.Obraz žádný,"velikost obrazu" 0x0 a zvuk normalní.Data transpodéru načtena správně,protože zobrazil datový tok(cca 19,4MBit/s !!!!),leč mercedes mezi přijímači s 10 měsíců vyladovaným softwarem si neporadí s volně vysílaným programem!!!Naštěstí neprovozuji jen SIRa,takže o zážitek jsem nepřišel(až na malý výpadek signálu díky přechodu frontální oblačnosti s přívalovým deštěm).A dál už radši nebudu nic říkat,aby se zas někdo neurazil...
ucetni (312)|4.10.2012 23:39
[QUOTE=tahlovej;427429]Tak dneska se SIR zase předved.Chtěl jsem se pokochat Českým nebem v HDéčku - a stejný problém jako s TF1 HD.Obraz žádný,"velikost obrazu" 0x0 a zvuk normalní.Data transpodéru načtena správně,protože zobrazil datový tok(cca 19,4MBit/s !!!!),leč mercedes mezi přijímači s 10 měsíců vyladovaným softwarem si neporadí s volně vysílaným programem!!!Naštěstí neprovozuji jen SIRa,takže o zážitek jsem nepřišel(až na malý výpadek signálu díky přechodu frontální oblačnosti s přívalovým deštěm).A dál už radši nebudu nic říkat,aby se zas někdo neurazil...[/QUOTE]

že vraj majú nejaký big problem na ktorom sa zasekli a nevedia ako dalej .... zopár konšpiračných teórií: bud nový firmver je taký velký, že sa nezmestí na pamat sir-a, alebo po nahratí firmweru sa stane z skylink ready čítačky uplne obyčko uni-čítačka alebo sir-u skončila licencia na irdeto a tím firmware nebude vobec a nakoniec technici z ndr na žiadny problem neprišli, vsjo v parjádku. :D
roman_hk (151)|5.10.2012 11:03
[QUOTE=ucetni;427443]že vraj majú nejaký big problem na ktorom sa zasekli a nevedia ako dalej .... zopár konšpiračných teórií...[/QUOTE]Klidně může jít i o to, že jde o HW chybu a pouhá změna firmwaru to nevyřeší, jedině nová revize... :-((
dalsi novacek (13)|5.10.2012 14:25
[QUOTE=roman_hk;427473]Klidně může jít i o to, že jde o HW chybu a pouhá změna firmwaru to nevyřeší, jedině nová revize... [/QUOTE]
v tom pripade sa dockame noveho FW ktory nic neviriesi tak za 2-3 roky, aby nam nemuseli tie pristroje vymienat, ... kedze budeme na ten FW stale cakat s nadejou ze bude vsetko OK :)
roman_hk (151)|5.10.2012 14:49
[QUOTE=dalsi novacek;427508]v tom pripade sa dockame noveho FW ktory nic neviriesi tak za 2-3 roky, aby nam nemuseli tie pristroje vymienat....[/QUOTE]Už jim sedm a půl měsíce uplynulo, zbývá jim vydržet ještě 16 resp. 28 měsíců a kousek.... B-)
roman_hk (151)|6.10.2012 08:15
Tak jsem včera opět měl SIR "MPEG2 tmu". Stačilo k tomu během minuty 3x přepnout Sport2 (MPEG4 SD) na Sport5 (MPEG2) a zpět a "tma" byla na světě.

Může někdo otestovat na SIRu tuto kombinaci, jestli opravdu tato situace vyvolá resp. je příčinou "MPEG2 tmy"? :OO
hroch1 (118)|6.10.2012 22:23
[QUOTE=Puamik;426518]hmm, a kde je jistota, že vyjde někdy opravený?
Na huerece je na prvním místě, přemýšlím ještě o Humax IRHD-5100s, ale ten je na heurece až jako 16. v popularitě, takže to už asi nebude ani hrát [/QUOTE]

Já mohu Humax IRHD-5100s jen doporučit. Po půl roce každodenního trápení se SIRem jsem spokojen a mohu se v klidu koukat na tv. Po zapojení jsem ho do 15min nastavil a už je to měsíc a čekal aspoň nějaký zádrhel, ale maká bez jediné chybičky. Obrazově se SIRem žádnej rozdíl, výbavou je Humax více muziky za méně peněz, ale hlavně funguje k čemu byl určen. Doba zapnutí Humaxe stejná jako u SIRa, ale vypnutí je okamžité oproti 5min u SIRa. (U SIRa se 5 min vypínání dá eliminovat přenastavením, bohužel uživatel který nečte každý den forum tvfreaku na to nejspíš sám nikdy nepřijde)


[QUOTE=Dagy2;426662]KeĎ niekto príde za tebou, že má problém, ty mu vysvetlíš prečo a ako to odstrániť 90% ľudí to skúsi podľa rady a vyhovuje im to.
10% ľudí to ale bude skúšať neustále po svojom a presviedčať všetkých že ten problém tam je a zariadenie má fungovať ako chcú oni. Majú svoju pravdu aj svoj problém. Skúšajú, vrtajú sa v ňom a neužívajú si.
[/QUOTE]

Dagy nevím kolik ti Technisat platí, že ti stojí za to donekonečna obhajovat tento přijímač, který jak píšeš v dalším postu ani nevlastníš. Přijeď kdykoli ke mně s jakýmkoli SIRem, nastav si ho jak chceš, pustíme si jeden film a uvidíme jak si ho užiješ.
Už jsem to tu jednou psal, "tmu" u SIRa vyvolám na požádání zapnutím nebo vypnutím AVR, takže při každém zapnutí nebo vypnutí AVR následuje restart SIRa.
Při sledování přes tv jsou výpadky nepravidelné, někdy 2x denně, někdy jednou za týden, ale vždy po přepnutí z HD na SD a následuje restart SIRa.
Při sledování přes projektor ale obraz někdy vůbec nenajede a když ano, tak do 15 min vypadne bez jakékoli manipulace se SIRem, pak následuje restart SIRa, pak už obraz vypadává max do pár minut, takže vypínám projektor a koukám jen na tv.

Problémy s EPG nebo vypínáním zamrzí, ale ta "tma" byla pro mě nezkousnutelná, protože mi takovejhle malej krám za pár korun razantně omezoval používání ostatní elektroniky. Takže jestli mi chce někdo tvrdit že mnou vyzkoušené dva kusy SIRa jsou naprosto v pořádku a chyba je v mém AV recievru, v TV a v projektoru, tak je blázen. Po vyzkoušení Topfielda jsem zjistil, že problém je u Technisatu a po zakoupení Humaxe vše šlape jak má a můžu se vrtat jak chci a kde chci a pořád funguje jak fungovat má.
drsnacek (47)|6.10.2012 22:32
hroch1: napis typ AVR a projektoru. Pokud lze skutecne tak jednoduse reprodukovat vypadek obrazu, jak popisujes, potom to mohou i snadno opravit - protoze si to budou moci opakovane vyzkouset...
KamilZ (10277)|7.10.2012 07:55
Jen chci sumarizovat problémy SIRu, co jsem tady nějak vyčetl, prosím o korekci:
- problém s vypínáním (dá se obejít nastavením)
- nekorektní/chaotické ovládání motoru, problém s parkováním (dá se řešit, ale tohle má být kvalita)
- problém s EPG při příjmu z více pozic (ale Dagy2 píše, že to je super vlastnost/chování, tak jsem troch zmaten)
- problém s fastscan (epg a nahrávání, viz viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=426662&viewfull=1#post426662)
- fastscan nelze vypnout s trapnou výmluvou na certifikaci Skylink, což není pravda (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33160-Technisat-nebo-Linux?p=432066&viewfull=1#post432066)
- tma při přepínání (viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=427237&viewfull=1#post427237)
- problém nenahrání (tma, ale jiný problém než předchozí bod, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=427429&viewfull=1#post427429)
- (nepotvrzený!) problém s Teletextem (viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=433792&viewfull=1#post433792), ale původní tazatelé se už neozvali aby vyvrátili domněnku že měli přepnuto na stanici bez teletextu (např. ČT HD)
- hlášení modulů (viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=435644&viewfull=1#post435644)
- obecně mizerná technická podpora, opravy pokud jsou tak ve lhůtě 1/2 roku apod. (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-Technisat-Technistar-S2-nebo-Technistar-SIR?p=431077&viewfull=1#post431077)

O problémech ISIO ve kterém nejedou ani dva přímo Technisatí moduly je kapitola sama o sobě.
ucetni (312)|7.10.2012 10:14
[QUOTE=drsnacek;427706]hroch1: napis typ AVR a projektoru. Pokud lze skutecne tak jednoduse reprodukovat vypadek obrazu, jak popisujes, potom to mohou i snadno opravit - protoze si to budou moci opakovane vyzkouset...[/QUOTE]

hlavne nech opravia to, čo sme tu pol roka písali. už prekonali ten big problém? ako je na tom new firmware?
hroch1 (118)|7.10.2012 10:43
[QUOTE=drsnacek;427706]hroch1: napis typ AVR a projektoru. Pokud lze skutecne tak jednoduse reprodukovat vypadek obrazu, jak popisujes, potom to mohou i snadno opravit - protoze si to budou moci opakovane vyzkouset...[/QUOTE]

AVR je Yamaha RX-V773, zkoušel jsem laborovat s několika HDMI kabely a bez úspěchu. SIRa jsem měl zapojeného do AVR, který propouští signál z HDMI i ve standby, po zapnutí AVR okamžítá tma, při vypnutí totéž. Na displeji AVR je vidět zda signál do zvoleného vstupu jde nebo ne a při výpadku tato signalizace blikala cca 1x za sekundu, jakoby SIR pouštěl signál přerušovaně. TV i projektor se při výpadku chovaly jako bys výtáhl HDMI kabel, psaly jen "žádný signál" a nic ale ta ikonka na AVR prozrazuje, že SIR při výpadku pouští signál přerušovaně.

Projektor je Epson EH-TW5000, při přímém zapojení nebo přes AVR se SIR choval stejně. Po zapnutí projektoru hrál SIR nejdéle do prvního výpadku obrazu, rekord byl tušim v létě něco kolem 40min, když jsem koukal na tenis na Eurosport HD. "tma" nastane z ničeho nic, bez jakékoliv manipulace. Zapnul jsem projektor na zprávy, položil všechny ovladače a sledoval, do 30 min nastal výpadek obrazu, zvuk šel myslim vždy dál, projektor psal "žádný signál" a AVR signalizoval přerušovaný signál. Párkrát se stalo, že obraz vypadl, AVR signalizoval přerušovaný signál a cca do 10 - 15s se obraz vrátil a běželo to ještě dalších 5 min do dalšího výpadku. Po restartu SIRa následoval další výpadek už jen do pár minut a to byla fáze kdy jsem vypínal projektor, protože jsem nechtěl ničit lampu.

Při sledování přes TV LG 42LG5000 a zapojení SIRa přímo přes HDMI do TV, obraz vypadával nejméně a náhodně jak jsem psal. Většinou při přepnutí z HD na SD a párkrát se mi to stalo v menu při řazení programů (to je ale asi stejné jako přepnutí) protože SIR vždy přepnul na program se kterým jsem hýbal. Po nastavení HDMI výstupu natvrdo na 1080i a HDCP na automaticky výoadky výrazně ustaly, ale problém tím vyřešen nebyl, jen nebyl tak častý.

Při sledování TV při zapojení SIRa přes AVR bylo vše stejné jak při zapojení SIRa přímo do TV, akorád při každém zapnutí a vypnutí AVR už obraz nenaskočil, po restartu to běželo ok a nedocházelo k samovolnému výpadku obrazu bez manipulace jako u projektoru, vše běželo v pohodě až na málo časté výpadky při přepnutí z HD na SD.

Uff sorry za sloh, málem jsem se do toho sám zamotal, ale snažil jsem se popsat co nejpodrobněji všechny varianty, které jsem po dobu vlastnictví SIRa zkoušel a neúspěšně bojoval. Chtěl jsem udělat video s ukázkama různých variant, ale pro SIRa jsem našel kupce rychlejc než jsem čekal a už jsem se k tomu nedostal.
Abych to shrnul, se SIRem jsem byl spokojený, na ostatní nedostatky jsem si zvykl a moc mě neobtěžovaly, kdybych měl pouze tv a SIRa propojené přímo mezi sebou, tak bych se ho nezbavoval a rovněž i dnes bych ho klidně doporučil k takovémuto sledování. Tu "tmu" jsem ale překousnout nedokázal a když si na to vzpomenu, tak ještě teď mi to zvedá tlak.
Po zakoupení Humaxe mi konečně všechno běží jak má, zapínám vypínám AVR, přepínám z jednoho HDMI out na druhý nebo beží oba současně a vše běží jak má. Po měsíci používání za sebou nemám žádnou negativní zkušenost a nenapadá mě ani žádná věc ve které byl SIR lepší - spíš bych řekl, že ty přijímače jsou stejné a to desinem, velikostí, kvalitou obrazu, přehledné a příjemné EPG i prostředí menu, jednoduchostí. Humax neumí nahrávat na HDD menší než 40GB a SIR zase nemá síťové a multimediální funkce jako Humax (youtube apod). Humax má ale v mém případě obrovské plus a to sice to, že mohu koukat na tv bez výpadků a restartů.
tahlovej (304)|7.10.2012 13:14
[QUOTE=hroch1;427750]1 - Po nastavení HDMI výstupu natvrdo na 1080i a HDCP na automaticky výoadky výrazně ustaly, ale problém tím vyřešen nebyl, jen nebyl tak častý.
2 - Humax má ale v mém případě obrovské plus a to sice to, že mohu koukat na tv bez výpadků a restartů.[/QUOTE]bod 1 naprosto přesně vystihuje situaci - věřím,že ten problém se "nezobrazením" obrazu zaregistroval alespoň jednou každý uživatel SIRa(až na soudruhy z NDR).k bodu2 - a nejen HUMAX,protože z celé řady receiverů,které mi rukama prošly,tímto neduhem "nezobrazení obrazu" trpí jedině SIR!
Dagy2 (3153)|7.10.2012 20:18
[QUOTE=hroch1;427704]Dagy nevím kolik ti Technisat platí, že ti stojí za to donekonečna obhajovat tento přijímač, který jak píšeš v dalším postu ani nevlastníš. .[/QUOTE]

Víš ty to asi pochopíš těžko, ale sú ľudia, ktorí nepotrebujú brať provízie z čohokoľvek pretože ich živí vlastná práca.
Není to ale případ Velkých zvířat. Stačí pozrieť do vlády, parlamentu, kde velká zvířata hrabú len pre seba.
Preto ma ani neudivuje tvoj nick... Väčší už je len slon a veľryba.

Mne môžeš napísať čokoľvek, všetko beriem či to je poučka, sranda, ale sú asi dve veci ktorými sa ma môže niekto dotknúť a ty si jednu z nich použil.
Skús si teda nájsť niektoré z úplne prvých vlákien o humaxe ktorý vlastníš, kde ho jeho nespokojný majiteľ pomerne ťažko zotrel. Z mojej reakcie ti bude jasné, že okrem Technisatu som aj agentom humaxu.
Skús si tiež nájsť nejaké vlákna tak zo začiatku roku 2009 možno by si bol preqapený.

SIR nevlastním, ale keďže nastavenia tohto prijímača sú rovnaké ako u môjho HDS2X niekomu občas možno niečo pomôže. A to je snáď účel tohto fora?

Ad tma: na avmanii bol užívateľ, ktorý mal takmer identické problémy s HD8S - môžete si to dať to vyhľadávania - problém bola komunikácia cez HDMI kábel s TV. Tam pomohla výmena kábla. Post som tu dával včera, ale zrejme zle odoslal pretože ho tu nevidím. Prikladal som radu skúsiť použiť SCART (samozrejme že to nie je riešenie) na odskúšanie, či sa objaví tma alebo nie.
Hroch nakoniec ten problém zrejme objavil - HDMI komunikácia, ktorá s niektorými TV funguje podozrivo a s AVR Yamaha to jasne nefunguje vôbec.
Takže pre tých, čo to hlásia do Technisatu - tu je kľúč k riešeniu opravy FW.

P.S. Hrochu hochu rady typu "koupil jsi šrot, zahoď to" sú denno denne na Parabole. Len neviem komu tieto rady asi tak z majiteľov hociakého prijímača pomôžu z problémov.
mirekv (7169)|7.10.2012 20:57
P.S. Hrochu hochu rady typu "koupil jsi šrot, zahoď to" sú denno denne na Parabole. Len neviem komu tieto rady asi tak z majiteľov hociakého prijímača pomôžu z problémov.

Je to tak.
kbada (7)|7.10.2012 21:23
Měl jsem podobné problémy jako hroch1.
AVR - YAMAHA HRT-3064 - při přepnutí vstupů HDMI - okamžitá tma - pomohl jen restart SIRA. Při přímém propojení s TV LG 47LW5500 - také občasná tma.
Občasný problém z nahrávání - sporadicky tma při pokusu o přehrání záznam.
Největší problém nastal vždy když bylo spuštěné přehrávaní zaznamenaného pořadu a současně se spustil naprogramovaný záznam. V tom případě zaznamenaný pořad nešel nikdy přehrát - SIR hlásil že je špatný aktuální čas a nebo něco podobného.
Dal jsem také na velmi pozitivní recenzi. Nyní je již SIR pryč.
Zkoušel jsem ARIVU 250 combo - tma se nikdy nekonala - měla však jiné zásadní problémy, které mě nevyhovovaly.
Nyní mám HD-Box IRD-8000 HD PVR Irdeto - doposud absolutní spokojenost vše funguje jak má - včetně velmi dobrého obrazu, který se dá srovnat se SIREM, subjektivně se mi zdá obraz o fous lepší, určitě ne horší což, se např. o ARIVĚ říci nedalo.
V minulosti (3 roky) jsem měl VANTAGE HD 1100 - nebýt přechodu SKYLIKU na IRDETO, kdy se začaly sekat HD kanály - nejvíce při přehrávání zaznamenaného pořadu - tak VANTAGE funguje doposud. Zcela odpovědně mohu říci, že při zakoupení SIRA a přímém porovnání obrazu mezi SIREM a VANTAGEM, byl jasně lepší VANATAGE (názor celé rodiny). Zde byla reklama o brilantním obrazu zklamáním. Cituji popis na mnohých internetových obchodech : "TechniSat TechniStar SIR je nový vynikající HD satelitní přijímač s brilantním obrazem a zvukem ...."
hroch1 (118)|7.10.2012 21:41
Dagy - ta věta, kterou jsem pronesl na tvé konto byla myšlena s nadsázkou, ne jako útok na tebe.
Nepotřebuju hledat žádné staré vlákna, abych něco pochopil. Obrázek o tobě udělaný mám a záporný není, naopak si myslim, že tvé příspěvky pomohly mnoho lidem, kteří tu nejsou ani registrovaný. Co se ale týče SIRa, tak tvoje nekonečná obhajoba na základě vlastnictví HDS2X jde mimo mé chápání. Já se se SIRem natrápil dost a šanci na opravu jsem dal Technisatu taky a ty tu pořád píšeš jak je vše v pořádku a komu SIR nefunguje, tak je vemeno protože neumí nastavit 2 položky v menu a s tím si vystačíš už dost dlouho.
Nikdy jsem nenapsal, že je to šrot a nikomu nic neradim. Když se ukázalo, že ani sám výrobce si s problémem neví rady, šel SIR z baráku. Naopak bych za určitých podmínek SIRa vřele doporučil známím a sám mám druhý kus na chalupě. Mě prostě SIR zklamal a nemůžu za to, že si nerozumí s mojí elektronikou, proto mám Humaxe a jsem spokojený.
Vlákno o Humaxu jsem samozřejmě před koupí četl, po zkušenosti s koupí SIRa na slepo už jsem byl opatrnější. Vzhledem k cca 9 FW je vidět, že ani drobné mouchy nejsou Humaxu lhostejné. Já v něm nemám ani zdaleka jeden z posledních FW a všechno šlape jak má, možná mám štěstí na kus, ale hlavně že mám klid.

Každej ať si koupí co chce a používá to jak chce. Já se spálil a hledal řešení, které neexistuje, tak sem to vyřešil po svém, ale nikomu to nenutím. Píšu objektivně jen své zkušenosti pro současné i budoucí majitele SIRa, aby byli připraveni na věci, které se z reklamního letáku nedozví a od toho tu také tohle forum je a proto sem lidi chodí.
Dagy2 (3153)|7.10.2012 21:52
Ešte by som dodal k Hrochovi - riešenie problémov prijímača o ktorom som presvedčený že je nefunkčný alebo akéhokoľvek iného prístroja a akejkoľvek značky tým, že ho predám niekomu ďalšiemu namiesto toho aby som ho vrátil predajcovi ako reklamáciu je tiež skutočne spôsob hodný veľkých zvierat. Ja som si to poriešil a ostatní si trhnite..
Dúfam, že kupujúceho si upozornil, že nejde HDMI-link. Niekomu to nemusí vadiť, ja mám HDMI-linky povypínané (u yamahy, u LG TV aj u LG BD) pretože mi to nevyhovuje napr zapínanie telky keď chcem BD použiť ako CD prehrávač pre AVR je mi k ničomu.
hroch1 (118)|7.10.2012 22:04
[QUOTE=Dagy2;427825]Ešte by som dodal k Hrochovi - riešenie problémov prijímača o ktorom som presvedčený že je nefunkčný alebo akéhokoľvek iného prístroja a akejkoľvek značky tým, že ho predám niekomu ďalšiemu namiesto toho aby som ho vrátil predajcovi ako reklamáciu je tiež skutočne spôsob hodný veľkých zvierat. Ja som si to poriešil a ostatní si trhnite..
Dúfam, že kupujúceho si upozornil, že nejde HDMI-link. Niekomu to nemusí vadiť, ja mám HDMI-linky povypínané (u yamahy, u LG TV aj u LG BD) pretože mi to nevyhovuje napr zapínanie telky keď chcem BD použiť ako CD prehrávač pre AVR je mi k ničomu.[/QUOTE]

Dagy musim se smát jak černě vidíš svět :)) K čemu bych ho reklamoval, když by mi prodejce řekl, že se chyba během vyzkoušení neprojevila a po 30 dnech mi ho se zamítlou reklamací vrátil? Pochybuji že by na tu chybu přišli, když se to nedaří ani výrobci. Můžu tě ale uklidnit, že SIRa si odvezl můj dobrý kamarád pro své rodiče, kteří měli nějaký starý Kaon připojený scartem k LCD TV a dosluhoval jim dálkový ovladač. Proto i výše píši, že za určitých podmínek bych SIRa doporučil i svým známím. Jeho rodiče jsou s ním spokojený.
vayrus (11)|8.10.2012 08:29
Zdravým, už asi pol roka som bol spokojným uživateľom Technisat Technistar SIR, fungoval bez problémov až na to dlhé vypínanie, ktoré som neriešil aj keď som návod ako to vyriešiť našiel tu na fóre. Ale k veci. Cca v polovici septembra mi žena volá do práce , že sa jej nedá zapnúť satelit. Tak som jej poradil nech to na chvíľu vypne zo siete a skúsi znovu. Po chvíli volala, že to nejde.
Po príchode domov som to zapol a nič. Na displaji zostal nápis „ USB “ a nič. Skončilo to reklamáciou. 1.10.2012 som si bol po reklamáciu a keď som sa pýtal čo bolo s tým povedali, že nevedia a vraj mi dávajú nový kus. Povedal som si tak dobre a normalne som ho pripojil a bol rád že je už doma. No a cez tento víkend začal ďalší problém. Po zapnutí SAT zopne aj TV cez HDMI Technilink, ale nenabehne žiaden obraz ani zvuk. Keď ho niekoľkokrát za sebou vypnem a zapnem tak sa chytí a ide normálne. TV je Sharp LE820E. Skúšal som aj iné HDMI káble a vstupy na tv to isté. Predchádzajúci kus fungoval bez problémov zapol TV a pozeralo sa. Vie niekto čo s tým, alebo je to zase na reklamáciu? Alebo vie niekto poradiť nejaký SAT s kvalitným obrazom v tejto cenovej relácii s automatickým zapínaním TV cez HDMI?
roman_hk (151)|8.10.2012 09:05
Včera jsem měl 2x "SD tmu" a můj pohár trpělivosti právě přetekl => vytáhnul jsem ze šuplíku Mascoma 2600HD a je klid. Obraz je stejný jako u SIRa (možná i lepší v SD), jen to automatické nacachování EPG mě bude trochu chybět. :mad:

Až bude venku opravdu funkční FW pro SIRa, tak to opět zkusím se SIRem, dříve už ne.

Jenom nechápu, že problém s "SD tmou" měl skoro každý přispivatel tohoto fóra vlastnící SIRa, jen v Helmutově nikdo a nikdy tento problém nezpozoroval... Přinejmenším zvláštní situace... 9-)
Nebo se o tom v NDR ví, ale nejde to odstranit pouhou změnou firmwaru, nýbrž jedině novou HW revizí...
Dagy2 (3153)|8.10.2012 13:46
Páni, ale pokiaľ je problém s SD-tmou tak proste začnite už konečne tie prístroje vracať. čakať na opravu FW by som chápal u prístroja za 5-ti kilo ale nie u technisatu.
Pokiaľ viete - a Hroch tvrdí že je to jasné - kedy takáto situácia nastane, tak nie je čo riešiť. K predajcovi, ukázať a vrátiť. Až ich tam bude mať hromadu v sklade tak sa niekto bude musieť prebrať.

Hrochu hochu černe vidí svet ten, kto neverí, že sa dá reklamácia uplatniť:
s Panasonicom som bojoval asi 6 týždňov. tiež sa samozrejme neprejavila závada v servise, u mňa tuner v DVD/HDD nefungoval na 5 programoch káblovky (3 iné TV a VHS fungovali na tom istom kábli v pohode). tiež som si "popovídal" s riaditeľom zastúpenia v SR - tak sa predstavil - pomerne hulvát, ktorý sa osopil telefonom na mňa v piatok večer že reklamovať taký výrobok ako je ich špičkový DVD/HDD (nebol za malý peniaz, to si piš) si snáď ani nemôžem dovoliť. Ale nakoniec sme sa dohodli, vzali si ho naspäť

Mne je len proti srsti, že proste taký na hov.. výrobok môžete predať niekomu ďalšiemu. Tak mi to pripomína film "U mne dobrý" a partu škrupinkárov.
drsnacek (47)|8.10.2012 14:44
Uz dodelali novy SW s opravami. Az otestuji, tak dam vedet, jestli se to povedlo.

hroch1: mel bys moznost overit, zda po updatu se problemy na AVR opet objevi, nebo jestli je to uz v poradku?
hroch1 (118)|8.10.2012 17:33
drsnacek - škoda, že si tu informaci o novém FW neřekl minulý týden. Byl jsem zazimovat chalupu, kde SIRa mám a mohl jsem ho stáhnout domu, letos už tam asi cestu mít nebudu, ale pokusim se vyloudit na pár hodin ten můj prodanej. Nic neslibuji, ale zeptám se.
Pokud by to nedopadlo a měl bys možnost se dostat k nějakému servisnímu kusu a ten mi zaslat, tak klidně vyzkouším a zašlu zpět.
drsnacek (47)|8.10.2012 18:58
hroch1: vím to ode dneška. Vyzkouším během týdne a pokud to bude dobré, tak dám vědět a domluvíme se.
Puamik (229)|12.10.2012 22:53
když propojím SIR s tv přes HDMI a SIR s domácím kinem přes scart, půjde mně do tv obraz a do kina zvuk?