Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mascom MC2600HD IRCI - po nahrávání zůstane složka prázdná

gully (6)|27.3.2012 21:08
Dobrý den,

hned na úvod bych chtěl přiznat to, že nejsem příliš zběhlý ve věcech, týkajících se takovýchto zařízení, a tak bude možná můj problém hlavně ve mě a ne v dotyčném zařízení.

Chtěl bych si nahrát nějaký pořad na flash disk, který připojím do USB portu na zadní straně přijímače. Po stisknutí tlačítka REC na d.o., se zobrazí nabídka a následně po zvolení jedné ze dvou možností (Výchozí délka záznamu/Nahrávání události), začne nahrávání, indikované časovou osou a odpočtem času. Po ukončení nahrávání a následném pokusu o přehrání záznamu se však zobrazí hláška "Složka je prázdná". Když vložím Flash do PC, v jeho rootu je vytvořena jediná prázdná složka s názvem PVR, takže tam skutečně není žádný záznam.

V čem je prosím problém?
KamilZ (10277)|27.3.2012 21:44
Jen naslepo, zkusil bych:
- provést formátování v přístroji
- nahrát ČT24
- jinou flash

Funkce "HDD Informace" ukazuje správná čísla?
gully (6)|27.3.2012 21:52
USB Flash (Kingston DataTraveler 8GB) jsem zformátoval v přijímači a informace o ní následující:
  • Celková velikost: 7.5 GB
  • Volný prostor: 7.5. GB
  • Obsazený prostor: 0 MB

Ještě jsem zkusil provést zálohu předvoleb kanálů a ta se povedla uložit na flashku bez problémů, záznam ovšem stále nefunguje. Mohli byste prosím doporučit konkrétní flash, kterou máte s tímto modelem přijímače odzkoušenou a která funguje?

//edit:
Vyzkoušena další flash Apacer 1 GB (naformátována v přístroji, nahrávána ČT24 ) a výsledek je stejný.
roman_hk (151)|28.3.2012 11:50
Též jsem si tohoto neduhu všiml, ale klasické nahrávání přes EPG maká zcela korektně. Používám poslední firmware 009.
S minulým firmwarem 008 fungovalo i nahrávání pomocí REC v pohodě => asi bude nutné na tento bug upozornit Mascom (info@mascom.cz) a počkat na nový firmware.


Flashku mám Verbatim Store 'n' Go PinStripe 32GB a formát flashky mám FAT64 (exFAT).
gully (6)|28.3.2012 13:33
Můžu se zeptat, jak zjistím verzi software mého přijímače? Zřejmě mám tu nejnovější, protože menu OTA je neaktivní, ale raději bych si to chtěl ověřit. Děkuji.
mirekv (7169)|28.3.2012 14:43
Obvykle je to Konfigurace systému, resp. Servisní nastavení.
gully (6)|28.3.2012 14:56
Nedaří se :p Každopádně jsem kontaktoval české zastoupení firmy MASCOM a poslal jim následující e-mail:

[QUOTE]Dobrý den,

chtěl bych upozornit na chybu, která se, dle reakcí na https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31673-Mascom-MC2600HD-IRCI-po-nahrávání-zůstane-složka-prázdná, projevuje od, v současné době nejnovější, verze 009 software přijímače. Chyba se týká nahrávaní pořadů na USB Flash, které nefunguje.

Předem děkuji za Vaše vyjádření a zájem tuto věc řešit.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Pavel[/QUOTE]

Tak jsem zvědav, jestli na to budou vůbec reagovat.
roman_hk (151)|28.3.2012 15:24
Myslím si, že se ozvou brzy. Mascom má docela dobrou tech. podporu.

Nicméně postni odpověď na fórum, ať víme, jak to Mascom (snad) vyřeší.
gully (6)|28.3.2012 15:37
Tak je to jinak, hned v prvním příspěvku jsem se nemýlil :D. Zkoušel jsem pátrat až jsem zjistil, že [COLOR=#ff0000]problém byl v tom, že jsem nedal přes menu PVR Odpojit HDD[/COLOR]. Zaznamenané video šlape, takže to funguje naprosto v pořádku. Omlouvám se všem za planý poplach.

Mascomu jsem tedy poslal tento omluvný e-mail:[QUOTE]Takže se omlouvám, problém byl zřejmě v tom, že jsem po ukončení nahrávání korektně neodpojil Flash z USB. Možná by bylo dobré v jedné z dalších verzí firmware zobrazit po ukončení nahrávání uživateli hlášku o tom, že je potřeba zařízení korektně odpojit a případně mu nabídnout přímo v menu, jestli chce zařízení odpojit hned.[/QUOTE]

Odpověď od fy. Mascom:[QUOTE]Dobry den

dekujeme vam za vas druhy mail, mezicasem jsme nahravani proverili a funguje.

Upozornuji, ze [COLOR=#ff0000]zaznam musí byt alespon 2minuty dlouhy jinak se nezapise… a vysledkem je „prazdna slozka“[/COLOR].

Korektni odpojovani je samozrejme spravne, ale realne to malokdo pouziva a bezne vytazeni z USB zpravidla
zadny problem neudela, stejne jako u PC, ale samozrejme nejspravnejsi to není a muze to zpusobit i havarii.[/QUOTE]

Takže nakonec zřejmě za vše může malá délka záznamu.
JirkaS83 (3)|23.8.2012 10:24
Ahoj,
i ja mam podobny problem:
Vlastnim satelitni prijimac MASCOM MC2600HDIRCI. Koupil jsem si flashdisk 32GB se systemem souboru FAT32. Pri nahravani poradu v SD kvalite neni zadny problem. Ovsem pri nahravani poradu v HD kvalite se obraz seka a nejde plynule. Vyzkousel jsem nekolik ruznych flashdisku a stale stejne. Zkratka je tam asi velky datovy tok a flashdisk to nedokaze tak rychle precist/zapsat? Mam flashdisk Kingston DataTraveler 101 G2 32GB(write 5 MB/s, read 30 MB/s), overeno programem na otestovani rychlosti cteni/zapisu. Ve flashdisku ale problem neni a flashdisky Kingston jsou jedny z nejrychlejsich. Kouse se to i se systemem souboru exFAT. Poslal jsem dotaz i na MASCOM(info@mascom.cz), ale zatim bez odpovedi.

Co navrhujete za reseni tohoto problemu? Mit stale pripojeny externi USB disk s napajenim nechci(zbytecny zrout el. energie).

Dle me je jedinym resenim nahravat v SD kvalite, coz mi ale zase pripada v 21.stoleti za krok zpet. :-(
geronimoh (2327)|23.8.2012 11:32
Externí HDD s vlastním napájecím zdrojem se při nečinnosti uspí a spotřeba je pak téměř nulová. Myslím tím originál externí HDD, ne když si koupíš externí box a vložíš do něj HDD.
JirkaS83 (3)|23.8.2012 11:37
Jojo, to je asi jedina varianta, ktera prichazi v uvahu.
tahlovej (304)|23.8.2012 13:36
[QUOTE=JirkaS83;421646]Ahoj,
i ja mam podobny problem:
Vlastnim satelitni prijimac MASCOM MC2600HDIRCI. Koupil jsem si flashdisk 32GB se systemem souboru FAT32. Pri nahravani poradu v SD kvalite neni zadny problem. Ovsem pri nahravani poradu v HD kvalite se obraz seka a nejde plynule. Vyzkousel jsem nekolik ruznych flashdisku a stale stejne. Zkratka je tam asi velky datovy tok a flashdisk to nedokaze tak rychle precist/zapsat? Mam flashdisk Kingston DataTraveler 101 G2 32GB(write 5 MB/s, read 30 MB/s), overeno programem na otestovani rychlosti cteni/zapisu. Ve flashdisku ale problem neni a flashdisky Kingston jsou jedny z nejrychlejsich. Kouse se to i se systemem souboru exFAT. Poslal jsem dotaz i na MASCOM(info@mascom.cz), ale zatim bez odpovedi.

Co navrhujete za reseni tohoto problemu? Mit stale pripojeny externi USB disk s napajenim nechci(zbytecny zrout el. energie).

Dle me je jedinym resenim nahravat v SD kvalite, coz mi ale zase pripada v 21.stoleti za krok zpet. :-([/QUOTE]Problém je zcela určitě ve flešce(když KINGSTON - tak typ R500 - naměřeno write 22MB/s).Řešením je použít flešku,která bude mít rychlost zápisu "write" minimálně větší,než je DT např.ČT1HD - což je cca 11MB/s.A kupovat tam,kde je možnost zboží při nekompatibilitě flešky a MC2600 bez problémů vrátit.
roman_hk (151)|23.8.2012 14:55
[QUOTE=tahlovej;421686]Problém je zcela určitě ve flešce(když KINGSTON - tak typ R500 - naměřeno write 22MB/s).Řešením je použít flešku,která bude mít rychlost zápisu "write" minimálně větší,než je DT např.ČT1HD - což je cca 11MB/s.A kupovat tam,kde je možnost zboží při nekompatibilitě flešky a MC2600 bez problémů vrátit.[/QUOTE]Problém ve flashce samozřejmě být může, nicméně Mbits není stejné, jako MByts. ČT1 HD má max. 10-11Mbits, což je cca 1,35MB/s.
JirkaS83 (3)|24.8.2012 11:05
Aha, nakupuji na Alze, kde to bez problemu vraci. Takze co navrhujete? Mam si teda koupit a zamenit flash Kingston R500 nebo jinou treba uz verzi 3.0? Ja mam ale na teto flash zapis 5MB/s, coz by v pohode melo stacit dle roman_hk.

Diky za info
roman_hk (151)|24.8.2012 12:30
[QUOTE=JirkaS83;421792]Aha, nakupuji na Alze, kde to bez problemu vraci. Takze co navrhujete? Mam si teda koupit a zamenit flash Kingston R500 nebo jinou treba uz verzi 3.0? Ja mam ale na teto flash zapis 5MB/s, coz by v pohode melo stacit dle roman_hk.

Diky za info[/QUOTE]Osobně jsem používal na 2600HD [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a neměl jsem s ním žádné problémy vč. HD nahrávek. Ten samý flashdisk mám teď u SIRa a též bez jediného problému. Podotýkám, že pouze nahrávám, nepoužívám TimeShift.
Při používání TimeShiftu jsou podstatně vyšší nároky na rychlost flashky, resp. HDD a v tomto případě bych spíš volil něco rychlejšího, nejlépe přenosný HDD.