Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dune HD Smart B1 - optical audio problem

kuba78 (39)|31.3.2012 12:32
Hoj vsem, jak jste mozna nekteri cetli, nedavno sem poridil misto WDTV a misto Asuse zmineny prehravac. Nastaveny jej mam tak, ze zvuj poustim pouze ven pres SPDIF do recieveru (Sony STRDG500). zatim sem spokojen, narazil sem jen na jediny problem - obcas kdyz pustim nejake video, tak na zacatku lupne v bednach, jako kdyby se ten zvuk nejak prepinal nebo rovnal. U par videi to dela i behem prehravani, cvhilkama v tom lupe. Zkousel sem nastavit vse mozne - vystup od 48 do 192, ruzne dalsi veci, nevim nepomaha- u jednoho videa to dela porad. Poradite? WDTV to nedelal, takze reciever by mel byt v poradku. Trochu mi to kazi radost ze sem konecne nasel nastupce WDTV.. nerad bych Dune zase vracel. diky

EDIT - tak sem prisel na to proc to dela, ale ne jak to spravit. Musim dat HDMI audio na zapnuto, pak je vse v poradku - akorat mi to jde zaroven do recieveru a TV a musim ztlumit vystup na TV. Kdyz dam HDMI audio vypnuto, tak to jde jen do recieveru, ale lupe to. co ted?
WinKye (67)|13.4.2012 08:46
Zdravím!

Chystám se objednávat tenhle přístroj, nebot ten nový Asus 500 prý stojí upe za h...
Nicméně hledal sem tady na fóru nějakou diskuzi a krom tohoto příspěvku a pak dalšího s problémem 4TB HDD jsem nic nenašel...to tenhle
přístroj nikdo nemá?? :-D Nebo s ním nejsou vůbec problémy, že se tady nediskutuje??
Byl bych rád za nějaké poznatky, než zas koupím něco co bych nerad.... ;-)
jito (999)|13.4.2012 08:53
Smarta nemám-já mám Maxe a tam podobný problém nemám.A ani netuším co bych tazateli poradil.
Pro Dune je české fórum-moc tam "živo" není,ale je tam dost základních informací.
WinKye (67)|13.4.2012 09:07
OK, můžeš mi poslat odkaz na to forum??
Jinak jsi s tím spokojený?
Díky za info
jito (999)|13.4.2012 09:15
http://forum.hdprehravace.cz
S Dune jsem naprosto spokojený.Pokud vyžaduješ spolehlivost,svižný pohyb v menu,nezamrzání atd,tak můžu vřele doporučit.
Pokud potřebuješ hromadu zbytečných internetových aplikací,tak hledej něco jiného.
Jestli chceš vidět prostředí přehrávače,tak v mém podpisu je náhled.
WinKye (67)|13.4.2012 09:27
OK, díky moc za tvůj názor. MMC je k přehrávání médií, aspon podle mě,
na internet mám kompa. Přesně to hledám, svižné a přehledné menu, spolehlivost,
at to přehraje z HDD a disku upe všechno. Ja myslím že je vpodstatě rozhodnuto.... :-)
WinKye (67)|19.4.2012 17:16
Čafte!

Tak Smartík je doma :-) Zatím naprostá spokojenost, pracuje to svižně a přehrál sem zatím všechno. Kvalita zpracování je taky dost slušná, ale zato na manuál se totálně vys...
Nějaký manual sem vygooglil aspon v angličtině, česky asi neexistuje, nějak sem se tam zatím nedopátral jak aktualizovat firmware (každé MMC to mělo trochu jinak)
a o ovládání webového prohlížeče tam není vůbec nic. Poradíte někdo? Thx
jito (999)|19.4.2012 19:47
Tak si nejdřív v klidu projdi kompletní nastavení než začneš panikařit...
Firmware-Nastavení-Různé-Upgrade firmware
Prohlížeč-Aplikace-Webový prohlížeč
WinKye (67)|20.4.2012 14:49
Čau!!

Jo, to sem našel ten upgrade....ja jen jestli tam neni nějaký zádrhlel, nebo se musí něco udělat ještě.
Webový prohlížeč sem spustil, ale jak ho ovládat? Jak zadat adresu? Nebo jak ho vypnout??
Pomačkal sem všechny tlačitka na dalkovem a zabralo jen jedno....POWER! :-(
Jinak sem ten prohlížeč vypnout nedokázal. Dá se ktomu připojit klávesnice a myš???
Ten manuál vůbec nic neřeší....za ten jednoznačně palec dolů....
jito (999)|20.4.2012 17:09
Návod více méně není potřeba.Vše je v češtině,tak se dá "dovtípit" co ta funkce znamená.
Prohlížeč jde ukončit tlačítkem Stop.Jeho ovládání je dost krkolomné-skoro nepoužitelné.Mám sice koupený bluetooth qwerty ovladač,ale také to není ono.Někde jsem na netu viděl seznam tlačítek na dálkovém ovladači,kterými se dá ovládat prohlížeč.Vzhledem k tomu,že prohlížeč nepodporuje flash videa,je nepotřebný.
Také jsem tě na to upozorňoval-pokud nepotřebuješ internetové aplikace,tak si kup něco jiného.
Jedině počkat na další verzi firmwaru,která by tyto nedostatky měla odstranit.
WinKye (67)|20.4.2012 17:28
jj, ja jen abych se mohl třebas někdy kouknout na mail nebo idos, kdyby bylo třeba.
Prostě když už to tam je, rad bych to uměl ovladat.
jinak ještě bych se chtěl zeptat, jestli nevíš jak zvětšit flash pamět tou SD kartou,
na strankach Dune to mají uvede že to jde, ale ne jak.
dneska jsem poprve zkoušel disky....blue-ray v pohodě (obraz nadherny), DVD taky
v pohodě, menu, kapitoly všechno....ale CD trvalo nějakou dobu načtení, a pak po spuštění
to trvalo neuvěřitelně dlouhou minutu, než to začlo hrát!! Taky ti to tak dlouho trvá,
nebo je někde chyba??
jito (999)|20.4.2012 19:08
Nejdřív si projdi fórum které jsem ti napsal už dříve-nebudu zde popisovat to,co je tam popsáno.
Jako první si vytvoř systémový disk.
WinKye (67)|21.4.2012 11:05
Tak sem aktualizoval firmware a vytvořil systémový disk.
Internetové rádio stále nefunguje :-(
Dohledal sem, že klávesnice a myš lze připojit...možná časem vyzkouším.
jito (999)|21.4.2012 13:57
Rádio:Menu-Aplikace-SHOUTcast
Je tam několik tisíc stanic podle žánrů
A pokud chceš mít v složce Internetová rádia nějaký seznam,tak si ho tam musíš ručně dodat....
WinKye (67)|21.4.2012 16:30
OK, díky.
Jinak zkoušel jsi pustit nějaké CD? Taky to tak strašně trvá než začne přehrávat?
Nějaký seznam rádií sem tam našel, některé jdou pustit a jiné ne, jedná se o klasické stanice jako Orion, Helax apod.
V těch internetových není nic, když tedy ručně napíšu nějaké interetové rádia, např. Rockzone, to si pak samo vyhledá a spustí?
No už se moc těším až se mi vrátí Onkyo z reklamace a začnu to všechno naplno využívat... :-)
jito (999)|21.4.2012 20:08
CD audio začne hrát po cca.7 vteřinách.

Už mě nebaví odpovídat na otázky,které jsou jinde popsané...
WinKye (67)|25.4.2012 17:59
Čafte!!
Nejdou mi přehrát Blue-ray remuxy v m2ts z HDD....ukáže se Loading disc... a pak Playback aborted due to I/O error
Mám nejnovějši firmware....je to nějakým nastavením, nebo v čem by mohl být problém??
Díky za rady