Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Čím zaznamenávat video HDV do PC ?

clee (6592)|23.4.2005 19:14
jo jeste jina vec, v iuVCR nastavenym na 1080 vypada signal TV subjektivne lip? nerek bych, aneb jak by rekl Pitomec: z hovna bic neupletes
pavelpt (2713)|23.4.2005 19:24
A jestli upleteš, rozhodně nezapráskáš :-)

dodávám já.
clee (6592)|23.4.2005 19:41
zapraskas, ale sam sebe, fuuuuuuj :-E tenhle thread stoji za howno uz od zacatku :-D
TrueFriend (66)|23.4.2005 20:04
bič na thread :-D :-!!!
ODSakEda (2278)|24.4.2005 00:34
TrueFriend
tak za 1. -reagoval jsem na clee a teorii o rozlišení celuloidového pole! A na filmu (celuloidu) je jaksi statický snímek, který se příliš neliší od negativu fotografie!

Za 2. -i klíčové snímky především u HDV a především u MPEG-4 jsou jakýmsi výchozím statickým snímkem pro další snímky jen vypočtené a také se na nich provádí komprimace i když vzdáleně podobně jako u dig. fotek do JPG! Tedy statické sníky a jejich rozlišení a video má mnoho společného! Navíc progresivní HDV se již svou progresí zobrazení zase o něco přiblížilo dig. fotografiji!!!

Takže video a foto vzdáleně souvisí a čím dál více a tedy nesrovnávali jsme tedy hrušky s melounama, ale merunky s broskvemi 8-)

pavelpt -s tím vzorkem to potvrzuji a na mém LCD sice "jen" 1280x1024 (tím pádem nevidím a nevyužiji zcela plné rozlišení toho vzorku HDV 1920x1080, který je v MPEG-2 a nelze jej ničím nahrát, ale jen doslova stáhnout, jako videostrím!, jestli se nemýlím?!) to i tak je úchvatné!!!
Nicméně jsem jej resaiznul, (jako 1. filtr samo i deinterloval!) a převedl na: 1280x1024 AVI XviD 6Mbps(myšlen dat. tok jen pro video, mimo audia!) a s kolegem jsme se shodli, že mezi původním není vidět nejmenší rozdíl!!! :-D
Udělal jsem to zadarmo: pomocí VirtualDub Mod :-D Sice nezobrazoval obraz, ale nebyl problém to nejprve celé např. převést na AVI XviD a testoval jsem jej třeba i při zachování původního rozlišení a pro jemnost střihu s Iframe např. 10 a posléze již v ideální kopii a tedy bez dalších ztrát toto vysoce kvalitní AVI prostě popřípadě i nastříhat! 8-) A bez nějakých dokupování HD nastaveb k softům taky za prachy kvůli MPEG-2 :-D :-D :-D
clee (6592)|24.4.2005 01:16
no digitalni video uz z principu nejde nahravat, pokazdy se jen kopirujou data, eventelne dochazi nejaky rekompresi
HVT (59)|27.4.2005 08:08
tak ten pan co tu popisal tolko textu....hm tak takto vyzera cisty demagog...tolko novych veci o videu som sa nedozvedel od strednej skoly...vratim diplomy..vsetko je inak bohovia sa zblaznili
TrueFriend (66)|4.5.2005 18:08
HVT:
Diplomy vracet nemusíš, jen měj v ruce HDV kameru a zajímej se o výrobní věci HDV technologie a o práci s HDV kamerou, a budeš v obraze \/
Pokud se z toho zblázníš, bude to jen a jen Tvá věc, pokud ne, tak pochopíš novou technologii...pokud ani jedno z toho, začneš nový život ve světě 3D-na druhou :) a pokud ne, zůstane ti v ruce alespoň ta HDV kamera :)

Pokud chceš o HDV vědět princip a ne princip praxe s HDV technologií, tak se zajímej minimálně 10 let o HDV technologie využívané NASA a vesmírnými projekty pro pozorování země z družic.
Dnes se v družicích nepoužívají jen HDV, ale daleko kvalitnější technika...HDV se v družicích používalo před 15ti lety, kdy snímali jen počasí...dnes již není problém sledovat z družice i krtka na vlastní zahradě :) třeba programem NASA World Wind 1.3.1 :) a pokud krtka na své zahrádce přecijen nejajdeš, nezoufej...technologie HDV Ti zůstane a bude se i nadále v uživatelské oblasti vyvíjet, ale to až Ti co této technologii rozumí budou myslet za ty, kteří tu technologii jen používají...je to fakt rozdíl, což můžeš vidět i z této diskuze.
Přijď k nám někdy, pokecáme a vrazím Ti do ruky HDV kameru a řeknu Ti, že pokud natočíš krátký záznam odpovídající standartu HDV, což by zhodnotil náš produkční, tak Ti půjčíme některou kameru na měsíc od nás (ale HDV kameru nepůjčíme :) ).
Jeslti bys zájem měl, pošli mi kdyžtak na PM kontakt na ICQ (pokud máš) nebo na nějakého messengera a můžeme se domluvit online :)
clee (6592)|4.5.2005 18:13
hehe, tak myslim ze zrovna hdv (smejdik s mpeg2) ma do teleskopu od nasa docela daleko :-E profici pouzivaji HDCAM a nasa este nakej vetsi mazec, ale tam uz je to zas dost o optice
pavelpt (2713)|4.5.2005 18:28
to TrueFriend

Možná, že bys mohl trochu vytočit Mikeho, zapoj se do diskuze k jeho (podle mě) dobrému článku. Jistě to bude pro nás čtenáře určité zpestření.

https://www.tvfreak.cz/uvod-do-hdv/606
TrueFriend (66)|5.5.2005 08:41
neee, vytáčet se nebude :)
Stano_tvf (504)|20.5.2005 08:17
pre zopakovanie - pri stahovani napr. z kamery miniDV - PAL, format dv.avi mi to vychadza cca 14-15GB/hod., t.j. cca 4MB(byte)/sek.,
t.j. cca 32Mbite/s (po kompresii). Ak je kompresia napr. 8x, potom datovy tok nekomprimovaneho signalu by mal byt cca 32MByte/sek.
Ratam do zatial dobre?
Podla definicie HDV ( nahravanie z HDV kamery) by tam mal byt datovy tok 19 , resp. 25 Mbit/s po kompresii mpeg-2. Kolko je to pred kompresiou, teda ak to chcem nahravat z HDV kamery bez kompresie?
200-250Mbit/sek.?
Stano_tvf (504)|20.5.2005 08:36
Cely prepocet si robim pre urcenie vlastnosti potrebneho HD(disku), rychlosti, kapacity pre buduce stahovanie klipov z HDV kamery do PC v nekomprimovanom formate.
stayman (12393)|20.5.2005 08:51
Komercne HD kamery maju dat. tok ako si spomenul, teda tych 19-25Mb/s a to je kompresia Mpeg2 s HD profilom, takze nekomprimovane to nemas v kamere ani keby si chcel, mozno tak Lucas ma take kamery :-D Inak to dostanes cez FireWire (presne tak ako DV) do PC bez zmeny = ako je to aj na paske/disku v kamere = iba skopirujes data.

PS: DV je takisto kompresia so stalym dat.tokom 25Mb/s (27Mb/s so zvukom) a teda voci nekomprimovanemu formatu je porovnanie dat.tokov v pomere 10:1 (270Mb/s) co je dosiahnute redukciou kodovania farby z 4:2:2 -> 4:1:1, tak potom je kompresia vlastne 5:1.