Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S přijímač s (web)radiem

Perun (38)|5.5.2012 16:14
Zdravím,
prosím o pomoc s výběrem DVB-S přijímače, který by kromě satelitních funkcí uměl jednoduchým způsobem přehrávat radiostanice typu Evropa2, Frekvence1 apod. Jde mi o to, abych nemusel zapínat televizi a složitě se prodírat nějakým menu, ale aby to šlo jedním tlačítkem z ovladače. Wifinu mám, takže klidně to může být i webradio.
Díky
RomanKo-z-LC (118)|19.6.2013 20:44
Moja otázka je na podobnú tému - rádio zo satelitu.
Môj DVB-S prijímač na displeji zobrazuje len "0001". Ak chcem vedieť názov rozhlasovej stanice, musím zapínať (veľký plazmový) televízor.
Existuje satelitný prijímač, ktorý na displeji zobrazuje nielen názov vysielajúcej stanice ale aj Radio Text, podobne ako "RDS" u FM vysielania?
Prijímam Skylink, Astra 23,5

Ďakujem. (Dúfam, že dostanem viac odpovedí ako zakladateľ témy).
vivid.sk (11472)|19.6.2013 20:59
[QUOTE=RomanKo-z-LC;460537]Existuje satelitný prijímač, ktorý na displeji zobrazuje nielen názov vysielajúcej stanice ale aj Radio Text, podobne ako "RDS" u FM vysielania? [/QUOTE]
Neexisuje, kedze RDS je funkcia, sirena cez FM.
sanchez13 (1071)|19.6.2013 21:38
Na druhej strane existuje spusta STB, ktore zobrazia na display okrem cisla aj nazov stanice, co by mu zrejme bohate stacilo 😃
vivid.sk (11472)|19.6.2013 22:14
[QUOTE=sanchez13;460547]co by mu zrejme bohate stacilo[/QUOTE]
Prave, RT (radio text) je pri RDS zaujimavy, koli informaciam, co hraju. Cislo stanice si zapamatas (zoradis), ajtak vacsinou pocuvas zopar oblubenych stanic.
Tuto funkcionalitu ale maju aplikacie, ktore streamuju radiovy signal, cize pri MMC s androidom (pripadne postacuje tablet/telefon zapojeny na externe repro) sa zobrazi info "Artist/Song" - ak to stanica poskytuje.

Aplikacia sa vola (cuduj sa svete) radia.sk
RomanKo-z-LC (118)|19.6.2013 22:34
Veru tak! Práve "Radio Text" je pre mňa zaujímavý (a najmä pre moju žienku, keď chce vedieť, kto spieva akú pieseň, na ktorú zavrtela riťkou). A láka ma aj kvalitný príjem. V prípade FM sú problémy s príjmom na kus drôtu v paneláku. Ak by som ťahal 35m koaxiálu na strechu na veľkú anténu, tam bude problém s fázovým posunom. Anténa kvalitne prijíma len signál z vysielača, ktorý je v smere antény... Mám to odskúšané z čias, keď som býval v rodinnom dome a na streche som mal veľkú anténu.

A ako som sa tu dočítal z iných príspevkov, kvalita na FM - frekvenčný rozsah je podobný na FM aj na DVB-S...

Internetové rádio nechcem - mám len mobilný internet - mesačne 5 GB.
vivid.sk (11472)|19.6.2013 22:45
[QUOTE=RomanKo-z-LC;460552] na ktorú zavrtela...[/QUOTE]
V tomto pripade odporucam (ak sa v rodine nachadza aspon jeden smartfon - staci aj hocijaka sunka Nokia so symbianom + wifi) Shazam. Urcite to nieje tak komfortne, ako zobrazenie textu na displayi, ale do par sekund mas skladbu s nazvom umelca. A bez velkeho trafficu.