Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streamování AV na veřejné IP adrese

merits (3)|6.5.2012 09:53
Ahoj, dobrý den,

hledám řešení pro streamování videa a prosím všechny, kteří mají s tímto nějakou zkušenost o radu.

V prvé řadě by se mělo jednat o přenos signálu z kamery s S-VIDEO výstupem na TV přijímače, resp. monitory.
V druhé řadě bych byl rád kdyby bylo možno přenést i VGA.

K dispozici mám veřejnou IP adresu, na kterou bych chtěl video se zvukem streamovat za pomocí "serveru". Tím bych docílil přístupnost videa odkudkoliv.

Problém je, že jsem zatím nenarazil na onen "streamovací server", který by byl schopen přijmout s-video, zpracovat ho a zprostředkovat na veřejné IP adrese....
Jediné, co se mi podařilo dohledat je AverCaster Combo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
U tohoto zařízení je ovšem z datasheetu patrné, že video nelze směrovat na veřejnou IP adresu a je možné ho používat jen v rámci lokální sítě, nebo se pletu?

Poradíte?
KamilZ (10277)|6.5.2012 10:22
Píšou tohle:
[TABLE="class: outer_border, width: 300"]
[TR]
[TD][COLOR=#800000]Transportní protokol[/COLOR][/TD]
[TD][COLOR=#800000]UDP/RTP[/COLOR][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][COLOR=#800000]Transportní režim[/COLOR][/TD]
[TD][COLOR=#800000]Unicast/Multicast[/COLOR][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Takže by to při vhodné konfiguraci firewallu/routeru mělo jít znásilnit. Unicast bude zřejmě jednodušší. Záleží, kolik plánuješ "odběratelů" v jeden okamžik, jestli to bude veřejně přístupné komukoli apod. Chce to ale samozřejmě více informací, moc tam toho nemají uvedeno.

Možných řešení bude víc, variantně se podívej třeba na řešení pomocí VLC:
http://www.videolan.org/doc/streaming-howto/en/
http://www.youtube.com/watch?v=RVv9tECE4v8
merits (3)|6.5.2012 10:59
Kamile, díky za reakci!
Jak říkáš, k zařízení je jen minimum informací, ale z toho proto předpokládám, že konfigurovat firewall resp. router v zařízení nebude možné tak, aby došlo k veřejnému vysílání.

Odběratelů předpokládám max. 7 v rámci jedné budovy. Teoreticky by mohlo být možné zde přiřadit portu pro vysílání pouze VPN a zrušit tak zde veřejnou IP pro přenos v rámci jedné privátní LAN nicméně přijímače mají být v tak nepřístupných místech, že tam nedostanu kabel. Což se dá zase řešit Wifi routerem. Ale řešení je to krkolomné a zdá se mi daleko univerzálnější a elegantnější ten server vysílající na veřejné IP. Přístup pak můžu mít odkudkoliv nezávisle na síti...

VLC je taky super, toto řešení bych využil učitě pro přenos obrazu z notebooku, i když teď nevím jak do něj zklonovat obrazovku. Mělo by se jednat o přenos čehokoliv co by se dělo na LCD počítače. Nicméně primární důvod proč nad přenosem uvažuju je přenos obrazu z kamery s S-video výstupem, což do VLC už s jistotou nedostanu...
Pytkin (7947)|6.5.2012 11:12
merits : uz 2.5 roka ma zivi internetovy streaming .. Veci kde sa motam najdes v mojom podpise .. V principe musi uvazovat o dvoch veciach .. jedno je streamovaci server .. druhe je encoder ..

Ako streamovaci server mozes pouzit vela roznych veci .. Napriklad Adobe Streamingmedia Server, Wowza media server , red5 media server .. atd .. My pouzivame Wowzu , ktora je strasne vsestranna a neni draha.. Lahko spravis streamin do pocitaca (flash, silverlight), na settopboxy (rtp, rtsp, unicast, multicast ...) , na androide telefon/tablet (rtsp) , na apple iOS (iphone/ipad) .. bezi to v jave tym padom jednoducho to rozbehas na Windowse , linuxe , Mac OSX , ... Wowza sa da pouzivat pre 10 primatelov streamu zadarmo v developer licencii ..

Ako encoder mozes pouzit opat kopu programov .. Jeden z najpouzivanejsich v tvojom pripade je Flash Media Encoder , ktory je tiez volne stiahnutelny .. v tom pocitaci musis mat grabovaciu kartu , aby si mohol naberat s-video vstup .. Da sa pouzit aj VLC aj FFMpeg atd .. Moznosti je milion , zavisi od teba , co by si potreboval .. Dalsia moznost aj so strihom je vidblaster .. to vie tusim posielat plochu ..
KamilZ (10277)|6.5.2012 12:25
Pytkin je podstatně povolanější osoba, já jen k tomuhle:

[QUOTE][COLOR=#000000]že konfigurovat firewall resp. router v zařízení nebude možné tak, aby došlo k veřejnému vysílání.[/COLOR][/QUOTE][COLOR=#000000]stačí na routeru nakonfigurovat mapování nějakého portu, který budeš směřovat na to zařízení, nepředpokládám, že by jsi chtěl přímo tomu zařízení dát veřejnou IP a vystrčit ho ven nebo do DMZ...
[/COLOR]

[QUOTE][COLOR=#000000]přenosem uvažuju je přenos obrazu z kamery s S-video výstupem, což do VLC už s jistotou nedostanu[/COLOR][/QUOTE]Podívej se na ten odkaz, co jsem posílal, konkrétně http://www.videolan.org/doc/streaming-howto/en/ch10.html#id354272
merits (3)|6.5.2012 12:40
Pánové, děkuji za odpovědi!
Teď mi bude patrně nějakou dobu trvat než to prostuduju a dám vědět jak to dopadlo!