Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový Satelit pro prarodiče.

Chouris (14)|6.5.2012 16:14
Dobrý den,
potřebuji poradit s nákupem satelitu pro babičku s dědou. Něco jsem si o tom přečetl, ale stejně z toho nejsem moc moudrý. Takže se omlouvám jestli už tu něco podobného je, nebo jestli to mám psát jinam.

Ted tam byl nějaký analogový asi 15 let starý tuner. Rozvody jsou z té doby, ale parabola(ten talíř-hliníkový) je stará asi tak 3 roky. Myslím tedy, že by stačil jen ten přijímač.
Satelit bude připojen k plazmové televizi. Panasonic TX-P42G30E [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Co od toho očekávají.
Chtěl bych, aby mohli sledovat TV v HD. Samozřejmně nejlépe v FULL HD.
Připojení přes HDMI
Sledujují sportovní kanály, takže o ně jde z 95%(Tour de...,Olympiáda, Zimní sporty,...). Na české mají DVB-T(mají jich 10).
Cena max do 5000 (pokud, ale bude něco dostatečného třeba za 1500,- tak to stačí)
Nepotřebují žádné nahrávání, ani přehrávání filmů(To vše už umí tv). Nepotřebují ani jeden pořad nahrávat a na jiný koukat.
Žádné zbytečné funkce.
Bez měsíčních poplatků-(to už by opravdu musela být extra nabídka, ale tak max za 200kč)
Hodily by se kanály o rybaření a České HD a eurosport HD (+ kdyby byli v češtině)
SHRNUTÍ-nějaký přehrávač, který umí sportovní stanice v HD(, je česky, není složitý(v menu se stejně nebudou pohybovat) a ovladač bude celkem
dobře reagovat. + nízká cena. (prostě jako dřív. Zapnout se a dívat + v co největší kvalitě)
Všechno ostatní je jen bonus.
Takže potřebuji přístroj který jen píchnu do Zásuvky a už nebudu muset nic dokupovat.
Co jsem vypozoroval: Tak asi by to mělo umět ten Cryptoworks(do konce roku 2012 a pak ten IRD. Podle mně je pro ně nejvhodnější bud karta CS-link a nebo SKYLINK. Ten SKYLINK se mně pro ně líbí asi nejvíc. Myslím k vůli množství volných pořadů a hlavne Erosportu HD

No a co třeba tohle: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Za 1100,-
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] za 2800,-
KamilZ (10277)|6.5.2012 16:29
Pleteš páté přes deváté :-):
[QUOTE]SHRNUTÍ-nějaký přehrávač, který umí sportovní stanice v HD
Co jsem vypozoroval: Tak asi by to mělo umět ten Cryptoworks(do konce roku 2012 a pak ten IRD.[/QUOTE]
Přijímači je jedno, jestli je stanice sportovní, nebo ne. Musí být jen DVB-S2 kvůli HD.
Přijímač, který má napsaný Cryptoworks určitě nehledej (resp. se na něj neomezuj), už dnes jede Irdeto PI-Sys.

Šel bych do něčeko kvalitnějšího, např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Co se týká providera, tak o CSLinku moc nepřemýšlej a rozhoduj se mezi Skylink a FreeSat, já jsem pro Skylink. Jestli nějakou placenou nabídku nebo základ si snadno spočítáš sám, případně porovnáš s FreeSat. Ale taky záleží, na co byla otočená ta parabola (nepochopil jsem, jestli je jedna společná, nebo mají svou).

Možná budeš muset vyměnit LNB, záleží, co Ti tam namontovali (jestli umí všechny pásma apod.), ale to zjistíš po (ne)naladění.
Dagy2 (3153)|6.5.2012 16:39
Sorry, všetko čo si prečítal je "špatně".
Začnime od konca:
- tebe nepomôže žiadny nový prístroj na tvoje požiadavky - ich výcuc charakterizujem ako "mnoho HD športových programov zadarmo, rybarenie a príroda v HD". Také programy totiž jednoducho neexistujú. Okrem ČT4HD sú všetky platené.
- CS-link je platforma pre vymierajúcich zákazníkov a HD sa tam nekoná ani konať nebude
- CRW už zomrel, takže kupovať nejaký prístroj s CRW je zvrhlosť
- tvoj analogový tanier bol určite namierený na 19.2E, takže minimálne otočiť anténou ak hovoríš o českých programoch
- ale na 19.2E je minimálne 10 FTA HD programov, na ktorých olympiáda pobeží (dnes som pozeral PhoenixHD, nejaké ZDF_infoHD z filmamy z NASA, takže vrele možno odporučiť). Potom potrebuješ buď doplniť jeden LNB a DiseqC prpeínač, alebo vymeniť to čo tam máš za monoblok

Ak chceš seriozne hovoriť o HD podľa tvojich požiadaviek je jediná možnosť:
- vymeniť LNB za monoblok LNB (19.2E+23.5E)
- kúpiť prístroj HD/MPEG4 (osobne by som ti navrhoval Technisat Technistar SIR - pretože vložíš kartu, naladíš za 5min a už sa toho nedotkneš. Navyše nahráš na USB celé nastavenie a keby do niečoho omylom vrtli tak im ukážeš dierku kam ten USB strčiť a za 5sekund to beží znova). Keby s niečim nevedeli pohnúť tak im cez internet a tvoj mibilný fon môžeš napríklad prepnúť program na diaľku.
- kúpiť kartu SkyLink Irdeto
- platiť mesačný balík HD. Pre prarodičov by som možno ešte odporúčal za 3EUR balík CS a spoň občas

Na DVB-T potom možno vykašlať - pretože Novu, CT1, CT4, budú mať v HD na sate.
Chouris (14)|6.5.2012 17:18
Děkuji za tak rychlé odpovědi a omlouvám se za ten zmatená text.
UPC u nás není a kabelovka taky ne.
Parabola je otočená na jihovýchod. Byla to ASTRA (30.4 to zkončilo)
Ten satelit je jen pro ně. Jiná televize na to napojena nebude.
České filmy nepotřebují. Oni koukají jen na sport(hlavně na eurosport) a zprávy + babička občas na nějaký seriál typu ulice, ordinace...
To HD chci pro ně já, takže to není podmínka. Jen jsem si myslel, že když už mají tu Plazmu tak proč toho nevyužít. Oni ale měsíčně nic platit nebudou a já s nima nebydlím a na tv se nekoukám, takže bych jim to musel platit já a to se mně moc nechce proto jen tak max 200kč.

Takže pro rekapitulaci.
Pro to HD vysílání potřebuji DVB-S2/MPEG4 - to je ale bohužel jen placené(nepočítám ČT, takže jestli to chci tak budu muset měsíčně platit)
Ten tuner musí umět ten jazyk Irdeto. Tenhle je tedy OK [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] k němu ještě musím koupit tu kartu?
DVB-T mám v televizi ( umí si spojit kanály z různých tunerů do jednoho programu).

No a co takové DIGI- to je zrůdnost?
Je někde eurosport zdarma (nejlépe v češtině?)

Jinak jsem tedy rozhodnutý asi pro ten skylink.
No a co ten komplet má cenu ho brát? Máme totiž měněnou jen tu parabolu(ten talíř, byl už shnilý,ted je hliníkový), ta anténka ve prostřed je asi stejná. + asi před 6 lety měnily nějakou krabičku na půdě.(to bude asi to LNB?)
Takže asi bude výhodnější koupit celý komplet?
Chouris (14)|6.5.2012 17:25
No a neexistuje možnost, že bych si jen koupil satelit a půjdou mě cizí programy a zadarmo? Třeba i bez češtiny? a pak, že by se to dalo kdykoliv dokoupit? To asi ne co na to potřebuji vždy nějakou kartu. Jde mně hlavně o ten eurosport.
Dagy2 (3153)|6.5.2012 18:00
1/ Pokiaľ im chceš nahradiť analog SAT ktorý skončil 30.4. tak ti stačí len výmena analogového prijímača (ten zanes do zberných surovín) za digitálny DVB-S2/MPEG4, t.j. napr to, čo si dal na link. Potom tam len zastrčíš rovnaký kábel ako si mal v analogu. Prijímač už bude aj naladený - nemecké stanice sú tam, resp. sa ladí jedným zmáčknutím FastScan.

Týmto získajú prarodičia v podstate rovnakú ponuku sat ako mali doteraz = cca 30 nemeckých kanálov vo výbornej kvalite. Z toho sú dva športové ako aj boli v analogu - Eurosport v nemčine, Sport1 v nemčine.
Plus vďaka likvidácii analogu získaš asi 15 HD nemeckých programov v super kvalite - takže aj olympiáda v HD.
Nič iné nepotrebuješ.

2/ Pokiaľ chceš rozšíriť sledovanie o české neplatené programy:
- vymeniť LNB za monoblok (to je čumák na anténe), tým bude možnosť sledovať k nemeckým programom aj české a slovenské zo skylinku.
- kúpiť kartu SkyLink Irdeto - po zastrčení karty do prístorja a aktivácii budú mať asi 30 CR/SR programov (CT, STV, Novy, Primy, Markizy, Jojky, regionálne TV, Barrandov, Noe, Lux, Stil a pod) za ktoré nebudú musieť mesačne platiť. zoznam si nájdi na http://www.skylink.cz/sk
+ v neplatených sú aj 4HD programy (CT1, CT4, Nova, Markiza)

3/ ak budeš chcieť niečo extra - napríklad počas olympiády zaplatíš kreditkou cez web na jeden mesiac nejaký balík - napr. kombi alebo HD a získaš na mesiac EurosportHD, Eurosport2 HD, NovasportHD a pod. Nepotrebuješ žiadnu zmluvu a poplatky.

Iné riešenia:
UPC:
- musíš otočiť anténu na 1W
- slabota v HD programoch
- musíš mať zmluvu a platiť pravidelne alebo zaplatiť kartu na pol roka / jeden rok
- na nemecké programy potrebuješ druhý LNB a DiseqC - nedá sa riešiť monoblokom

Digi
- je pre bláznov. Kvalita je jedna úbohosť
- musíš mať zmluvu a platiť mesačne
- dostaneš ich prístorj / črep bez HDMI
- otočiť anténu a myslím, že na ich prístroji sa ani nedá naladiť nič iné okrem digi ponuky
KamilZ (10277)|6.5.2012 18:12
Chouris: neposlal jsi odkaz na žádný konkrétní přijímač. Běž ale do toho SIRu, co jsme Ti s Dagy2 doporučovali, už pro funkci Fastscan, kterou u rodičů oceníš.

Co se týká Eurosportu CZ zadarmo, tak myslíš, že jsou provideři armáda spásy? :-( Podívej se po přehledech, aby jsi zjistit, co je ¨zdarma:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http://cz.kingofsat.net/
http://www.lyngsat.com/europe.html
(stačí jeden, podle toho ve kterém se Ti bude lépe orientovat)
Chouris (14)|6.5.2012 18:23
Děkuji za odpověd.
Nějak takhle jsem si to představoval. Jasně a stručně.
Ted už se jen musím rozhodnout jestli jim chci něco měsíčně platit nebo ne oni sami si nic platit nebudou.
V případě, že si obědnám nějaký balik od skylinku tak budou programy česky? (eurosport...)
KamilZ (10277)|6.5.2012 18:29
Ano, budou. Když klikneš na jednotlivé programy, tak se Ti zobrazí detaily, tak to zkus: http://www.skylink.cz/web/structure/26.html
Chouris (14)|6.5.2012 18:45
No také jsem dostal info, na satelit ARIVA se soukromým softem kde by mohli mít spostu kanálů zadarmo. Má to cenu?
Ted už se rozhoduje jen mezi tím vámi doporučovaným SIREM a kartou skylink s nejspíše Programem HD za 350,-(což se mně moc nechce, ale co)
a nebo tou arivou s vlastním nastavením.

Jen si u toho nejsem jist jestli by mě to stačilo třeba nastavit jednou za rok a bylo by to pořád funkční. Pokud by tam bylo opravdu tolik programů tak by mně ani nevadilo předělat kompletní příjem. Jako parabolu na motorky to LNB(prostě víc těch antének)+nový kabely,krabice..)
KamilZ (10277)|6.5.2012 18:48
A rohlíky taky kradeš?
Chouris (14)|6.5.2012 18:56
Ne ty si pečem doma
podle vaši reakce předpokládám, že to není úplně košér. Něco jako Filmy a hudba z Uložto? Asi jako, když se do chytrých telefonů předělává operační systém,aby se mohli hrát pálené hry a programy. Nebo jako s windous v PC.
No, kdyby to bylo pro mě tak mě to asi tak nevadí, ale je to pro prarodiče tak bych nerad aby měli problémy, takže nejspíš zvolím ten SIR a Skylink.
Alespon nějaká konpenzace za to, že se narodily za války a tak jsou zvyklý na chudobu a nebudou jim zvedat důchody.
KamilZ (10277)|6.5.2012 19:08
Stahování filmů a hudby je z hlediska zákona legální a vzhledem k výpalnému i z morálního hlediska (nelegální je jejich vystavování ke stažení). Kdežto to, co jsi chtěl Ty (EMU), je opravdu prachobyčejná zlodějna (jak jsi sám pochopil) a překvapuje mě, že by Ti to nevadilo. Více moralizovat nebudu, jen mě překvapuje, kde se to v lidech bere :-(.

Jinak SIR, Skylink + Monoblock je myslím velmi rozumná volba.
Chouris (14)|6.5.2012 19:18
Jak říkam asi půjdu do toho co jste mě radily.
U té arivy jsi nejsem jistý bezproblémovostí a také jestli to půjde i po roce 2012.
No vybral jsem asi něco takového. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Třeba i z jiného obchodu ještě uvidím co je v mém okolí. I ta cena celkem jde.
Děkuji moc za rady a pro mě je problém vyřešen. Mám dárek k jejich společným narozeninám.
Dagy2 (3153)|6.5.2012 19:33
Nechce sa mi listovať ceny v šopoch.
Ale kupovať set asi nepotrebuješ. Parabolu a držiak máš, tak to je asi zbytočná investícia. Monoblok nasadíš do tvojej pôvodnej paraboly a už ju máš aj natočenú na 19.2E. Monoblok ti potom tak nejak nastaví automaticky 23.5E. Kábel kvôli bezpečnosti môžeš vymeniť, ale ja idem na pôvodný 10-ročný z analogu už tretí rok bez problémov.

Potrebuješ:
- SAT prijímač
- monoblok LNB označený 4.3° (ako som tu už písal, rozdiel medzi družicami 19.2E a 23.5E je ale v našich zemepisných šírkach a dĺžkach v skutočnosti 6°)
- kartu Skylink Irdeto
KamilZ (10277)|6.5.2012 20:15
Chouris: Pokud máš trochu rozumnou parabolu o velikosti 80+ tak opravdu není důvod kupovat novou, hliníkové se nic nestane. Takže pokud Ti při montáži Monoblocku neuletí hlava, která drží LNB, tak si ji nech. Prověř si, kde máš přesně natočenou parabolu (Tvé vyjádření "na Astru" nic neurčuje, protože je asi na 5-ti pozicích) a podle toho muset uchytit LNB za správný konec. Ale stejně bych to raději přetočil napřímo na 23.5 a šilhat na 19.2.
Chouris (14)|6.5.2012 21:00
Takže už jsem se rozhodl. Koupím ten monoblock a ten přijímač SIR + tu kartu uvidím jak to funguje a pokud to bude OK tak si připlatím nějaký kanál.
Zapojí jim to jeden otcův známý co do toho dělá(spíš příjde na pivečko a panáčka). Takže by to mělo být OK.

Pro mně tedy problém vyřešen.
Moc vám děkuji za vaši rychlost a vyřešení mého problému.