Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novy satelitny primac , kery prehra aj videa po sieti

Pytkin (7947)|8.5.2012 11:48
Kupil som si novu telku ( o kokotnosti firmy electroworld a LG pisem v inej teme) .. Cize stara telka putovala mlademu do izby .. A teraz vyvstala situacia co kupit , aby tam mohol drtit svoje rozpravky co ma na popcorne .. Mal som tu daky ASUS asi za 60 EUR .. to by celkom asi bolo v pohode .. Dnes som nasiel Mede8er , kery vyzera este lepsie ale stoji tak 80-100 evri .. co je stale OK .. ale nejak sme sa so zenou rozhodli ze by bolo dobre tam mat moznost aj pozerat telku (=satelit) .. A tak som si spomenul , ze dnes satelity casto uz vedia hrat divx/xvid avicka a aj H264 mkvcka .. Cize to by uplne stacilo .. Daky satelitny primac cca za 100 EUR a nech hraje po sieti z popcornu tie filmy co ma maly dole v obyvacke na popcorne .. V pripade satelitu nemam velke poziadavky .. Fajn by bolo zdielanie cez siet .. Ale neni to az tak zasadne nutne , dam tam kludne skylink kartu .. Ale proste by som chcel aby to hralo po sieti avi(divx/xvid) a mkv(h264) ..

Hned ma napadli Cryptoboxy .. V recenziach sa pise , ze fajnovo prehravaju vsetko mozne .. Ale ako som pochopil , vedia to prehravat len cez USB .. po sieti ani jehla ..

Tak som hladal daco s linuxom .. to by malo v pohode tahat data po sieti .. nasiel som Optibox Gekko HD a Anaconda HD .. Poznate ich dakto ? Je to v pohode ?

Pripadne napada niekoho nieco ine , co by mohlo vyhovovat ?
jarino1978 (8045)|8.5.2012 12:05
za stovečku, no neviem, neviem, ale za dvojstovečku + - niečo by to šlo :
http://www.abcom.sk/produkt/vu-uno-890906.html
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|8.5.2012 12:10
no to uz stoji 300 .. to uz je moc .. to uz radsej kupim ten mede8er za 100vku a za 50 eur hocaky satelitny primac .. ale prislo mi ze v detskej izbe by bolo fajn to mat v jednom zariadeni spolu ..

Podla popisu a for , ktore som precital by tie optiboxy mohli splnovat , co od toho chcem .. skorej by ma zaujimali reakcie majitelov , ako to chodi , ci to moc nemrzne .. atd .. proste ci by si to kupili znova :)
jarino1978 (8045)|8.5.2012 23:19
no ak pobeháš po nete, tak trebárs aj :
http://www.satelity.ellano.sk/?akcia=showkategoria&vyber=17219
Pytkin (7947)|10.5.2012 10:33
Tak som vsadil na enigmu a kupil AMIKO Alien .. tak uvidime ..
jarino1978 (8045)|10.5.2012 19:46
no poreferuj potom, ako si spokojný...
Pytkin (7947)|11.5.2012 00:12
NO trosku som sa s tym moril .. i ked vo finale ked uz clovek vie co a ako , tak je to vlastne hrozne jednoduche .. Primac ma dual boot .. Priamo moze mat Spark Firmware a Enigmu2 .. Spark je v pohode .. po update na najnovsiu verziu to hraje videa zo siete jak lusk .. aj 1080p ziaden problem .. enigmu som len teraz dokonfiguroval .. oscam cita skylink kartu okamzite .. prehravanie zo siete som este neskusal .. vyzera to v pohode .. to co som chcel , tak na to to bude stacit v pohodicke .. asi spokojnost ..