Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přestal jít satelit - kde hledat problém?

jirin_cz (23)|17.5.2012 23:25
Zdravím,
najednou mi z ničeho nic po zapnutí přijímače hlásí na všech frekvencích Źádný signál. Když projíždím jednotlivé transpodéry, hlásí to u Intenzity 36% a Kvality 10%. Mám Ferguson 200 HD, LNB monoblok. Zkusil jsem nainstalovat nejnovější firmware a naladit. Zajímavé je, pokud dám Astru 1 Disceq na port 2 (přičemž mám Astru 1 vlevo - tak by měl být na portu1) a ta se mi ladí v pohodě a Astra 3 je mrtvá, nechytá nci a stav jak ov počátku, ať dám port 1 či 2.

Kde mám hledat problém? Receiver? LNB? Dá se to nějak jistě zjisti, jestli není problém v LNB či kabelu? Napadá mě také posunutí satelitu, ale to mohu celkem vyloučit, protože tu nebyl žádný velký poryv a včera šlo vše úplně dobře.
Dagy2 (3153)|18.5.2012 00:09
Tak keď zo dňa na deň prestane fungovať príjem, software je to posledné čo treba meniť. Neviem čo je toto za pitomosť a zvyk zakaždým hľadať nový soft.
1/ skontrolovať pripojenie kábla, f-konektory

Ťažko povedať ako to máš zapojené, zdá sa, že máš 2LNB a diseqC prepínač?
2/ odpojiť DiseqC a napriamo pripojiť jeden LNB
3/ ak je to rovnaké, pripojiť druhý LNB a skúšať znova
4/ ak nič, továrenské nastavenie, dlhý reset, naladiť frekvenciu TA3, CT24
5/ ak nič, natiahnuť nový kábel len tak na skúšku
6/ nič? skúsiť doladiť anténu
7/ stále nič? tak požičať iný prijímač

Ak máš monoblok tak teraz si práve spoznal výhodu tohto riešenia - nedá sa zistiť ani hovno čo je pokazené.
2/, 3/ sa nedá skúšať, takže urob 4/
ak nič tak 5/
nič? tak 6/
7/ to je otázka čo teraz - musíš sa rozhodnúť či skúsiš kúpiť nové LNB alebo požičiaš prijímač, keďže sa nedá zistiť na ktorom konci kábla je chyba
interfernet422 (1575)|18.5.2012 00:28
Jednoduché - máš pohnuto s parabolou - musíš znovu nastavit. Třeba foukalo a v noci a ani o tom nevíš.
jirin_cz (23)|18.5.2012 09:16
interfernet422: jak jsem psa lv uvodu, posunuti paraboly moc nevidim, protoze tady zadne poryvy vetru nebyly nebo podobně

Dagy2: díky za postup, budu postupně zkoušet:-)
Kanape (125)|18.5.2012 10:51
Přikláním se k interfernet422, vypadá to fakt na pootočenou parabolu. V přijímači či kabelech bych to nehledal.
interfernet422 (1575)|18.5.2012 11:28
[QUOTE=jirin_cz;410185]Zajímavé je, pokud dám [COLOR=#ff0000]Astru 1 Disceq na port 2[/COLOR] (přičemž mám Astru 1 vlevo - tak by[COLOR=#ff0000] měl být na portu1[/COLOR]) a ta se mi ladí v pohodě a Astra 3 je mrtvá, nechytá nci a stav jak ov počátku, ať dám port 1 či 2.[/QUOTE]
Když máš astru1 na portu 2 místo na portu 1, tak pak astra 3 bude na virtuálním portu 3.
bastlir (3245)|20.5.2012 11:31
Teoreticky to může být cokoliv, co píšou kolegové výše. V praxi mám jeden osvědčený a nejrychlejší postup. Vyměnit zkušebně konvertor, hned u něj připojit měřák (může být nahrazený i receiverem a miniTV) a vyzkoušet naladění paraboly a konvertor. Tím eliminuji možnost poruchy receiveru, konvertoru, svodu. Pak zpravidla stačí mírně zatlačit na parabolu z jedné či druhé strany a signál hned naskočí. A pak je jasno. Mimochodem ..... monobloky nemám rád. :-)
jarino1978 (8045)|23.5.2012 22:28
problém sa dá odstrániť veľmi jednoducho a nadlho...
Vyhoď do koša ten čerep Ariva a kúp si niečo normálne... Ale nikdy nič od Fergusonu.
erik555 (776)|24.5.2012 10:49
Ten "cerep" Ariva je na single LNB velmi fajna volba, lacna a s bl..erom. Nechcem iny stb.
ganco41 (227)|24.5.2012 11:53
A ty odkial vies, ze Arive je ,,cerep,,? Ty si ju mal? Ja ju mam uz dost dlho a aj moji klienti ju maju a do teraz sa nikto nestazoval. Podla teba su najlepsie tie Sk@link ready umelo predrazene crepy?
Si myslis, ze v dnesnej dobe obycajni ludia maju eura na zvys? Sorry, ale nedalo my nezareagovat.
Kanape (125)|24.5.2012 14:11
Ještě se to dá zjistit takto:
Navol nějaký kanál na ASTRA1, který má dost signálu a když se postavíš za parabolu a díváš se na LNB zakryj ten konvertor, který chytá signál přímo (ne odrazem).
1. Pokud signál zmizí máš parabolu natočenou na ASTRU1 19,2°E a druhý konvertor je napravo, navol některý kanál na ASTRA 3 (23,5°) a zkus celý LNB natáčet nahoru a dolů a sleduj zda se mění signál. Pokud ano, dej oba konvertory do roviny a pohni parabolou nahoru nebo dolů a najdi nejsilnější signál. Pak ji můžeš doladit i stranově.
2. Pokud signál nezmizí a druhý konvertor je nalevo, zkontroluj, zda jsou oba konverory v rovině a pohni parabolou nahoru nebo dolů a najdi nejsilnější signál. Pak ji můžeš doladit i stranově.

Tím bys měl vyloučit parabolu. Pokud se tím problém nevyřeší, víš že parabolu máš správně a můžeš pátrat dál.
Ale začal bych parabolou, jako nejpravděpodobnější příčinou závady.
jarino1978 (8045)|24.5.2012 16:56
[QUOTE=ganco41;410884]A ty odkial vies, ze Arive je ,,cerep,,? Ty si ju mal? Ja ju mam uz dost dlho a aj moji klienti ju maju a do teraz sa nikto nestazoval. Podla teba su najlepsie tie Sk@link ready umelo predrazene crepy?
Si myslis, ze v dnesnej dobe obycajni ludia maju eura na zvys? Sorry, ale nedalo my nezareagovat.[/QUOTE]

si registrovaný iba 4 mesiace, tak si prelistuj aspoň históriu, aby si vedel, čo a ako...
Ariva sa hodí len ako útočná zbraň napr. proti svokre, na DVB-S príjem si ju kúpi len samovrah...
jirin_cz (23)|26.5.2012 21:04
Tak mám nové poznatky. Poštěstilo se mi a mohl sjem si půjčit nějakého Topfielda a tam mi to naběhlo v pohodě všechny kanály. Zkusil jsem přehodit na Arivu a ejhle, vše se zase v pořádku rozběhlo. Teď na tom jedu týden a bez problémů. Nicméně dvakrát se mi stalo, že jsem sledovat pořad a na asi půl minuty během sledování vypadl signál (hlásí Žádný signál) a pak zase naběhl a jede dál. Tak jsem z toho opravdu ještě více zmatený...
jarino1978 (8045)|26.5.2012 22:24
no to ešte aj budeš, keď ti za pár dní zdochne úplne.
golfLC (1941)|26.5.2012 22:37
Dobrá rada.... pri každom zapnutí prijímača si odlož 1,- € na nový prijímač:cool: Ale zapínaj a vypínaj ho aspon 10x denne, aby si stihol našetriť na nový :-I
jirin_cz (23)|26.5.2012 23:14
Což mě nedělá problém si koupit nový přijímač, nicméně jde mi o to, abych nekoupil přijímač a problém přetrvával a postupně tak měnil všechny součásti...:)
jarino1978 (8045)|26.5.2012 23:53
pre istotu skontroluj komplet prepojenie - STB - LNB ( f-konektory ).
erik555 (776)|27.5.2012 00:16
[QUOTE=jarino1978;410911]
Ariva sa hodí len ako útočná zbraň napr. proti svokre, na DVB-S príjem si ju kúpi len samovrah...[/QUOTE]
Ariva napr. 102 je za 55 Eur...na Skylink uplne staci a kto sa chce s stb viac zabavat ako pozerat stanice, tak nech si zadovazi stb aj za 300-400 Eur. Ja skor kupim na zabavu nove PC aj ked za 900 Eur a zabavy mam habadej vo viacerych smeroch, ze mi nakoniec neostane cas ani na pozeranie satelitu :D
Dagy2 (3153)|6.6.2012 13:59
Presne ako píše erik ale presne naopak - stačí ariva za 55EUR a o zábavu má človek postarané (viď jirin) kto chce SAT aj pozerať a nie sa "zabávať" nech si kúpi niečo slušné.

jirin, niekde pokiaľ si dobre pamätám som čítal že ariva má nejako perfektne poriešený konektor do tunera takže preto signál vypadáva. To "div se světe" bolo práve asi spôsobené že si vyťahoval a zasunoval kábel do toho smiešneho prístroja.
druhá možnosť je ešte že ariva má veľmi dobre zvládnutú tak zvanú univerzálnu čítačku, čiže niečo čo bolo určené pre conax a niekto iný to prepísal amatérsky na irdeto a teraz je to nefachčenko. Ale to by snáď písala že "zakodovaný program" a nie "žiadny signál".
erik555 (776)|7.6.2012 19:26
[QUOTE=Dagy2;412535]Presne ako píše erik ale presne naopak - stačí ariva za 55EUR a o zábavu má človek postarané (viď jirin) kto chce SAT aj pozerať a nie sa "zabávať" nech si kúpi niečo slušné.

[/QUOTE]
Ja nemam a nikdy som nemal problem s 2x A200 (2 roky)
.....A102 rovnako bez problemov (mam ju 4 mesiace). Pre mna velmi slusny STB za 55€ :D Nech si kazdy kupi to co chce...u mna bola priorita aj nove PC a to stalo o dost viac :)
Kanape (125)|11.6.2012 10:41
Tak to se mi také jednou stalo, že mi signál z antény chvíli šel a potom zase ne. Říkal jsem si, že to bude asi vadným konvertorem. Když jsem vylezl k parabole, že jej vyměním, všiml jsem si, že byly povolené 4 šrouby, kterými je přišroubován talíř k držáku talíře. Takže když třeba foukl vítr, talíř se naklonil ve vertikálním směru a vypadl signál. Při příštím poryvu větru se vrátil do původní polohy a signál naběhl. Stačilo dotáhnou šrouby a bylo po závadě. Šrouby jsem pro jistotu zakápnul.