Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelitny primac ruseny signalom z analog. anteny

Tilk (295)|14.4.2005 19:50
Moje zapojenie: Satelit (Humax CRCI-5500) -> cez scart do videa -> cez scart do TV, analog. signal z anteny ide do videa, rusene to bolo ale aj isiel do satelitu. Mam problem s tym, ze ked pozeram sat. tak je ruseny signalom z tv, pozeratelne to je bez problemov ale su tam nejake zostatky z analogovych programov, video nie je rusene vobec, len sat. a tak isto aj signal z PC, ked ho dam cez druhy scart do satelitu, aby som sa toho zbavil, musim zapojit PC priamo do telky, ta ma ale iby jeden. Dost mozne ze je to celkom bezne, ale aj tak, neda pa s tym nieco spravit?
jopein (450)|14.4.2005 20:10
Podle toho co píšeš rušení pravděpodobně vzniká ve VCR, zkoušel jsi SAT zapojit přímo do TV?
Nebo odpojit TV signál do VCR a propojit přímo do TV ?
Tilk (295)|14.4.2005 21:59
Skusil som to zapojit bez VCR, ale nepomohlo, aj ked rusenie sa mi zdalo subjektivne slabsie (aj ked ako som pisal niekedy je to zretelnejsie niekedy menej), ked som zapojil TV signal priamo do TV, bolo to rovnake. Podla vsetkeho sa to miesa v satelite, ked celkom odpojim TV signal, logicky rusenie prestane, ale zaujimave je, ze ked som odpajal a zapajat signal a pozeral sa z blizka na TV, vsimol som si, ze bol tv signal odpojeny, obraz zo satelitu bol viac rozmazany, po propojeni tv signalu sa znovu zostril :-?
jopein (450)|14.4.2005 22:24
Takže když máš zapojený SAT do TV Scartem a TV signál jen do TV tak se to rušení objeví a když tam stejným způsobem připojíš VCR a TV signál jen do TV tak to nedělá ? Ani trochu? Tak to ti asi neporadím.
S tímto jevem totiž bývají problémy spíš u televizorů.
pavelpt (2713)|14.4.2005 22:48
Pokud je nšco připojeno přes SCART a blbne to je to vždycky kabelem, zdá se, že se na tom nemá co zkazit, někdy staří vyměnit kable mezi sebou.
Ty levné opravdu nekupovat.
Pitomec (10211)|15.4.2005 06:31
[quote=Tilk]Skusil som to zapojit bez VCR, ale nepomohlo, aj ked rusenie sa mi zdalo subjektivne slabsie (aj ked ako som pisal niekedy je to zretelnejsie niekedy menej), ked som zapojil TV signal priamo do TV, bolo to rovnake. Podla vsetkeho sa to miesa v satelite, ked celkom odpojim TV signal, logicky rusenie prestane, ale zaujimave je, ze ked som odpajal a zapajat signal a pozeral sa z blizka na TV, vsimol som si, ze bol tv signal odpojeny, obraz zo satelitu bol viac rozmazany, po propojeni tv signalu sa znovu zostril :-?[/quote]
Něco podobnýho dělají třeba televizory Tesla Television (dnes už firma v likvidaci) nebo Thomson - prostě se do AV vstupu míchá signál z RF vstupu. Když nepomůže zatlumení RF vstupu nějakým atenuátorem (nejlíp regulovatelným), tak ten televizor můžeš akorát hodit z okna (nebo to "ojebat" tím, že na televizoru navolíš prázdnou předvolbu, zrnění, a pak přepneš na AV - no ale je to řešení takový divný samozřejmě...).
A tím Humaxem (mám stejnýho) to nebude na 100%.
jopein (450)|15.4.2005 06:37
pavelpt
Je to pravda, mít kvalitní kabely je základ úspěchu. :-)
jopein (450)|15.4.2005 06:59
Pitomec

[quote]... tak ten televizor můžeš akorát hodit z okna .....[/quote]

U televizoru SONY byl tento problém důvodem pro reklamaci a servis si s tím kupodivu poradil.
blueant (820)|15.4.2005 07:37
[quote=jopein]Pitomec

U televizoru SONY byl tento problém důvodem pro reklamaci a servis si s tím kupodivu poradil.[/quote]

A odpojili vstup RF alebo AV ? :-E - to bol len vtip :-)
jopein (450)|15.4.2005 08:34
blueant
No proto !! :BB:
jopein (450)|15.4.2005 08:37
Pitomec

Anebo VCR použít jako tuner a TV jen jako monitor
Tilk (295)|15.4.2005 17:57
[quote]Když nepomůže zatlumení RF vstupu nějakým atenuátorem (nejlíp regulovatelným)[/quote]
Mozes mi o tom povedat nieco blizsie? Mohol by som to skusit.
[quote](nebo to "ojebat" tím, že na televizoru navolíš prázdnou předvolbu, zrnění, a pak přepneš na AV - no ale je to řešení takový divný samozřejmě...). [/quote]
To ma inak aj napadlo skusit, len sa mi s tym nechcelo hrat 9-) (aj ked asi by to pomohlo)
[quote]Anebo VCR použít jako tuner a TV jen jako monitor[/quote]
To by malo aky vyznam? Robi mi to akurat pri sledovani sat a prehravani fillmov z PC cez SCART zapojeny do sat.
A inak TV mam PHILIPS (55cm, mono, navod bol vlasne len prelozeny papier :-k , ale aspon na nom vyzeraju pekne hociake DivX)
Matyas (54)|15.4.2005 19:49
Jak už napsal Pavelpt,nekupovat levné kabely (kolem 30kč).Tyto kabely
jsou stíněné jako svazek dohromady.Jde o to, aby každý kablík uvnitř kabelu ,byl stíněný zvlášť.V obou směrném kabelu pak může dojít k nežádoucí indukcí právě TV signálu.Měl jsem ten samý problém ,ale u
DVD přehrávače.Tyto lepší kabely jsou tak od 200kč nahoru.Po zakoupení
lepšího kabelu byl problém úplně odstraněn. :-)
Tilk (295)|15.4.2005 20:18
A ktory kabel asi bude ten kamen urazu? SCART zo SAT do VCR, alebo z VCR do TV, alebo skor antenny? Kabelom PC do SAT asi problemovy, ked ze ked ho napojim priamo na TV, je to v pohode. Vsetky moje kable su bud pribalene alebo "low-endove"
jopein (450)|15.4.2005 21:08
[quote]A ktory kabel asi bude ten kamen urazu ?[/quote]



Hlavně SCART z VCR do TV a pak SCART do VCR
Tilk (295)|15.4.2005 21:26
OK, dik za rady, tak asi behnem do obchodu omrknut ceny kablov :-) Dik za rady.
Pitomec (10211)|16.4.2005 08:44
[quote=Tilk]OK, dik za rady, tak asi behnem do obchodu omrknut ceny kablov :-) Dik za rady.[/quote]
Kabelem to nebude ani omylem - ne, že by kvalita kabelů na to neměla žádný vliv, ale tebou popisované problémy vypovídají o tom, že je závada přímo v televizoru.

A co se týká zatlumení vstupu, tak si prostě někde koupíš regulovatelný atenuátor a budeš ztlumovat signál do doby, dokud rušení nezmizí (taky se může stát, že to nepomůže a spolu se zatlumením ti zmizí i obraz).
Osobně bych to ale viděl nejlíp na vyhození toho televizoru a zakoupení nějakýho pořádnýho.
StD (8612)|16.4.2005 10:45
atenuátor = útlumový článek
To jen jako další položka do slovníku pro neznalé slangu.
Matyas (54)|16.4.2005 12:37
pro Pitomce:
mě vždycky ve škole učili,začít řešit problém od toho nejjednodušího.Je jasný , že problém může být i jinde.Začínat ale tím ,že vyhodím TV
a koupím nový,to snad nemůžeš myslet ani vážně. :-E A i kdyby to jím bylo
tak kvalitní kabel je základ k tomu,aby vše fungovalo,tak jak má.
A jak napsal Tilk, kabely používá ty přibalené a pochybuju o tom,že by to
byly ty kvalitnější.Já bych začal tí kabelem.
Pitomec (10211)|16.4.2005 18:56
[quote=Matyas]pro Pitomce:
mě vždycky ve škole učili,začít řešit problém od toho nejjednodušího.Je jasný , že problém může být i jinde.Začínat ale tím ,že vyhodím TV
a koupím nový,to snad nemůžeš myslet ani vážně. :-E A i kdyby to jím bylo
tak kvalitní kabel je základ k tomu,aby vše fungovalo,tak jak má.
A jak napsal Tilk, kabely používá ty přibalené a pochybuju o tom,že by to
byly ty kvalitnější.Já bych začal tí kabelem.[/quote]
A co vyřešíš na tom, že TV stojí za ho*no... :-? Nebo si snad myslíš, že výměnou propojovacích vodičů se TV "umoudří" a bude šlapat jak má...? :-)
Kromě toho - co je ti platnej kvalitní vodič, když v TV (nebo VCR, SATu) je to stejně přisoplený na tišťák takovým způsobem, že je s podivem, že tam vůbec nějakej signál proleze... 9-)
mirekv (7169)|16.4.2005 19:02
Pitomec
Stane se, když na stejném scartu se vstupem je i výstup s jiným signálem, tak vinou nekvalitní šňůry to leze do sebe.
Tilk (295)|16.4.2005 20:05
Pitomec
[quote] co je ti platnej kvalitní vodič, když v TV (nebo VCR, SATu) je to stejně přisoplený na tišťák takovým způsobem, že je s podivem, že tam vůbec nějakej signál proleze... Nut[/quote]
Co si tym myslel?
jopein (450)|16.4.2005 20:37
Pokud se má tento problém vyřešit , měl by Tilk už s tím něco dělat , námětů už bylo dost. :-E , hlavně si kup nebo půjč ty kabely ať se pohnem dál.
Pitomec (10211)|16.4.2005 21:17
[quote=mirekv]Pitomec
Stane se, když na stejném scartu se vstupem je i výstup s jiným signálem, tak vinou nekvalitní šňůry to leze do sebe.[/quote]
Zatím tady řešíme, že se do AV signálu plete RF signál a nikoliv AV navzájem (protože tazatel ze SCARTu televizoru žádný signál neodebírá...) :-)
Pitomec (10211)|16.4.2005 21:21
[quote=Tilk]Pitomec
[quote] co je ti platnej kvalitní vodič, když v TV (nebo VCR, SATu) je to stejně přisoplený na tišťák takovým způsobem, že je s podivem, že tam vůbec nějakej signál proleze... Nut[/quote]
Co si tym myslel?[/quote]
Vždycky se směju, když si nějaký pako koupí k DVD přehrávači za pár tisícovek kabely v ceně několikaset korun - ono je fakt hezký, že jsou kabely profi, ale pohled do útrob toho DVD přehrávače (a televizoru jakbysmet), hlavně na výstupní konektory a jejich usazení na desce, jasně vypovídá, že ty kabely už ničemu nepomůžou (a že to jsou jenom vyhozený prachy...).
Matyas (54)|16.4.2005 23:40
Pitomec
Hele,ty pořád píšeš,že to je vinou nekvalitní televize...,a ty víš,jakou Tilk
má?Vždyť to tady nikde nepíše :-D
jopein (450)|17.4.2005 07:12
[quote=Pitomec][quote=mirekv]Pitomec
Stane se, když na stejném scartu se vstupem je i výstup s jiným signálem, tak vinou nekvalitní šňůry to leze do sebe.[/quote]
Zatím tady řešíme, že se do AV signálu plete RF signál a nikoliv AV navzájem (protože tazatel ze SCARTu televizoru žádný signál neodebírá...) :-)[/quote]

Ale na Scartu TV bývá trvale přítomný video signál produkovaný tunerem vlastního televizoru. Nedostatečným nebo neexistujícím stíněním mezi jednotlivými vodiči SCART kabelu vznikají přeslechy. Vždyť to musíš sám dobře vědět, co se někdy prodává za šmejdy.
Koupit kvalitní kabely není takový hřích a zjednoduší to vyhledání problému. Je těžké radit na dálku.( Vysledovat vliv kabelu by se třeba dalo
použitim šňůry SCART (IN) - CINCH ,ale to už se komplikuje)

Samozřejmě to může způsobovat i TV přijímač ,je to poměrně častý jev.
Ale je třeba nějak začít.
Pitomec (10211)|17.4.2005 07:20
[quote=Matyas]Pitomec
Hele,ty pořád píšeš,že to je vinou nekvalitní televize...,a ty víš,jakou Tilk
má?Vždyť to tady nikde nepíše :-D[/quote]
Chce to líp číst a až pak teprve reagovat: "A inak TV mam PHILIPS" :-E
jopein (450)|17.4.2005 07:24
[quote=Pitomec][quote=Tilk]OK, dik za rady, tak asi behnem do obchodu omrknut ceny kablov :-) Dik za rady.[/quote]
Kabelem to nebude ani omylem - ne, že by kvalita kabelů na to neměla žádný vliv, ale tebou popisované problémy vypovídají o tom, že je závada přímo v televizoru[/quote]

Ale Tilk píše: [quote]aby som sa toho zbavil, musim zapojit PC priamo do telky, ta ma ale iby jeden. Dost mozne ze je to celkom bezne, ale aj tak, neda pa s tym nieco spravit?[/quote]
Pitomec (10211)|17.4.2005 07:26
[quote=jopein]Ale na Scartu TV bývá trvale přítomný video signál produkovaný tunerem vlastního televizoru. Nedostatečným nebo neexistujícím stíněním mezi jednotlivými vodiči SCART kabelu vznikají přeslechy. Vždyť to musíš sám dobře vědět, co se někdy prodává za šmejdy.
Koupit kvalitní kabely není takový hřích a zjednoduší to vyhledání problému. Je těžké radit na dálku.( Vysledovat vliv kabelu by se třeba dalo
použitim šňůry SCART (IN) - CINCH ,ale to už se komplikuje)

Samozřejmě to může způsobovat i TV přijímač ,je to poměrně častý jev.
Ale je třeba nějak začít.[/quote]
Tak moment - na SCARTu bývá trvale přítomný ten signál, který uživatel právě sleduje. Takže pokud uživatel sleduje signál z připojeného DVB-S receiveru, tak se tentýž signál dá zároveň odebírat ze SCARTu a RF tam rozhodně není. Proto tvrdím, že v tomto zádrhel nebude a na vině je nekvalitní konstrukce TV. Sám mám Teslu (Television) a dělá to taky (zatím tedy z okna neletěla, protože pomohlo zatlumení RF vstupu). A podobných křápů s obdobným problémem je na trhu celá řada (např. Thomson 100Hz za 12t.) - prostě když se cena produktů tlačí tak nízko, jako tomu dneska je, tak jde kvalita do... radši nebudu říkat kam :-k
Pitomec (10211)|17.4.2005 07:28
[quote=jopein]Ale Tilk píše: [quote]aby som sa toho zbavil, musim zapojit PC priamo do telky, ta ma ale iby jeden. Dost mozne ze je to celkom bezne, ale aj tak, neda pa s tym nieco spravit?[/quote][/quote]
Já teda čtu něco jinýho:
[quote]Skusil som to zapojit bez VCR, ale nepomohlo, aj ked rusenie sa mi zdalo subjektivne slabsie (aj ked ako som pisal niekedy je to zretelnejsie niekedy menej), ked som zapojil TV signal priamo do TV, bolo to rovnake. Podla vsetkeho sa to miesa v satelite, ked celkom odpojim TV signal, logicky rusenie prestane, ale zaujimave je, ze ked som odpajal a zapajat signal a pozeral sa z blizka na TV, vsimol som si, ze bol tv signal odpojeny, obraz zo satelitu bol viac rozmazany, po propojeni tv signalu sa znovu zostril :-? [/quote]
jopein (450)|17.4.2005 07:42
Pokud zapojí TV signál (předpokládám že VF do TV) pak se video z tuneru TV dostane na scart a to už je stará písnička :-E :-E :-E

Kdybychom u toho mohli být tak by to bylo na 10 minut ale tak , už mě nic nenapadá.
mirekv (7169)|17.4.2005 07:49
jopein
řekl bych i na 5 minut.
Pitomec (10211)|17.4.2005 08:24
[quote=jopein]Pokud zapojí TV signál (předpokládám že VF do TV) pak se video z tuneru TV dostane na scart a to už je stará písnička :-E :-E :-E

Kdybychom u toho mohli být tak by to bylo na 10 minut ale tak , už mě nic nenapadá.[/quote]
Pokud zapojí signál do RF vstupu u TV, tak na SCARTu tento signál může odebírat, ale pouze v případě, že má navolenou určitou předvolbu (a stejně odebírá pouze to, co sleduje) - ovšem v okamžiku, kdy uživatel sleduje signál z AV vstupu (t.j. signál přicházející do SCARTu z DVB-S receiveru), tak na SCARTu na výstupu je tentýž signál a RF je mimo hru. Proto tvrdím, že AV výstup ze SCARTu s tím nemá nic společnýho a problém je v tý chrchli s názvem Philips...
Tilk (295)|17.4.2005 09:20
Fandim jopeinovy, ma lacnejsie rady :-E :-E :-E
Ale vazne, asi skusim tie kable, pozrem ich az pojdem najblyzsie do mesta, este co sa tyka toho zatlmenia vstupu, skusil by som to ak sa da taky nejaky clen kupit v obchode, pretoze by som sa v tom radsej moc nevrtal.
jopein (450)|17.4.2005 09:28
Tilk
Zase me moc nepřechval, portože teď musím dát zapravdu pitomcovi , teď jsem to zkoušel a na televizoru SONY to tak skutečně je . Ale můj minulý televizor Tesla se choval tak jak jsem říkal.
Jak je to u Filipsa nevím , ale asi je to už standart. I když jak říkám - Co Philips to jiný zážitek
jopein (450)|17.4.2005 09:32
Tilk
Zatlumit signál můžeš i provizorně tím, že povytáhneš konektor s TV signálem.
jopein (450)|17.4.2005 11:39
Och, při přehazování kompostu na zahradě jsem přišel na to, že můj nový "supertelevizor" SONY má v MENU přepínání OUT SCART2 a měl jsem to v režimu AUTO , když jsem to dal na TV, tak se tam ten TV signál na výstupu objevil. Nebude tady problém? Opravdu tu telku Philips neznám.
Tilk (295)|17.4.2005 13:34
Ta moja ma len jeden SCART, a v menu sa da akurat ladit a nastavovat jas, kontrast...
jopein (450)|17.4.2005 14:23
Tilk
Můžeš propojit kabelem od PC Videorekordér s Televizí ?
Tilk (295)|17.4.2005 19:58
nie nemozem. VCR ma len 2x SCART, mozem to ale skusit zo SAT do VCR resp. TV
Inak zhodou okolnosti som bol pred par hodinami v NAY, maju tam SCART to SCART za 199sk, pozlatene (asi) konektory, v kabli su vnutornosti obalene niecim ako alobal, akurat ze tych kablov tak maju o dost viac, je tam napr. aj za 129sk kt. vyzera celkom pekne ale napr. aj za 179sk kt. je rovnaky ako moj, a jeden tam maju napriklad aj za 799sk (1,5m, konektory = 24 karatove zlato)
jopein (450)|17.4.2005 20:25
Myslel jsem jen na zkoušku. Jak to bude vypadat. Psal jsi totiž, že ti to z PC neruší.
Tilk (295)|18.4.2005 17:37
Takze, ked ze jedine SAT ma cinch vystupy, spojil som SAT s TV (cinch to scart), rusenie som najskor nenasiel ziadne, po opätovnom zapojeni sa zjavilo, ale takmer nepostrehnutelne (ale predsa), prepajal som len video, kedze mam len jeden cinch to cinch kabel. Potom som skusil takto spojit SAT a VCR a z VCR do TV scart, rusenie tam bolo, priblizne tak zretelne ako ked scartom spojim len SAT a TV. Skusil som obidva scart kable, a rusenie bolo prakticky rovnake, cize su kvalitou asi na rovnakej urovni. Skusal som aj prehadzovat scart vstup<->vystup a ziadna zmena. Skusil som este povytiahnut konektor s TV signalom ale to nepomohlo vobec, rusenie tam bolo take iste uz ked sa len zlahka dotykal.
Z mojich zisteni predpokladam, ze mam ako slaby TV, tak aj nekvalitne kable, myslim ze kupou novych kablov by som mohol rusenie znizit na minimum, uplne odstranenie vy asi vyzadovalo novy TV.
jopein (450)|19.4.2005 06:36
Tilk
A je to :-D
Tilk (295)|19.4.2005 16:44
:-!!!