Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technistar SIR versus GoSat GS 7055HDi

qay (105)|1.6.2012 18:10
Technistar SIR versus GoSat GS 7055HDi
Zdravím,prosím o radu,který z těchto dvou receiverů má lepší parametry a doporučili byste mi ho.
Dík
KamilZ (10277)|1.6.2012 19:10
Proč to tady píšeš 2x ?! Viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-technisat-technistar-s2-nebo-technistar-sir#post412072

Pokračování dále zde:

Parametry si přeci porovnáš sám:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Porovnáváš ale přijímače s rozdílem skoro 1000,- Kč, pokud jsi nemyslel TechniSat TechniBox SIR.

U SIRu máš výhodu v CI slotu, 3 let záruky, FastScanu, programováním přes web a při vhodném CI modulu a karty nekódovné nahrávky (neplést s kódováním Irdeto PI-Sys).
qay (105)|2.6.2012 10:58
Omlouvám se za dvojí vlákno,chtěl jsem to druhé odstranit,ale nešlo to.

Rád si nechám poradit ohledně těchto dvou přístrojů.Gosat mi radí místní technik,který dělá do satelitů již několik let.
Technistar je prý jen nadhodnocená značka.
Jde mi hlavně o kvalitu obrazu a zvuku,je li možno nějak srovnávat,když je to vše digitální.
Dále by mi zajímala rychlost přepínání kanálů a možnosti nahrávání na disk.
Vím,že se něco dá vyčíst z popisu přístroje,ale radši dám na zkušenosti.
Dík
tahlovej (304)|2.6.2012 12:34
Technisat snad kromě úplnosti databáze satelitů a absence jakékoli databáze transpodérů v dané cenové relaci patří mezi nejlepší.Nahrávání včetně střihu záznamů je nejlepší z certifikovaných přijímačů a pokud si pořídíš modul,který není CI+,použiješ nahrávky i jinde.
sindy (77)|4.6.2012 08:37
qay: měl jsem gosat a teď mám Sir, obrazově je technisat na tom mnohem lépe,hlavně u SD programů, u HD není rozdíl až tak moc patrný ale je.Přepínání je +/- stejně rychlé u obou
Dagy2 (3153)|4.6.2012 08:59
.....Jde mi hlavně o kvalitu obrazu a zvuku,je li možno nějak srovnávat,když je to vše digitální.....

Qay, skús porovnať obraz u DigiTv a SkyLink niektorý z HD programov (schválne som to prehnal!). Oba programy sú digitálne! Rozdiel medzi digitálnym a digitálnym môže byť neuveriteľný...

K plusom TechniSatu obecne - nahratie EPG do pamäte v noci a pri zapnutí prijímača možnosť listovať vo všetkých programoch nastavených pre sťahovanie EPG pričom na pozadí beží ľubovoľný program (napr. správy z TA3). Neviem čo gosat také niečo ponúka. Väčšina prijímačov to nevie a zákazníci (a ani niektorí montéri) o tom ani netušia.
qay (105)|5.6.2012 07:04
Takové rady beru,díky.