Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr MMC + správného interního HDD

michael.zeman.8 (10)|1.6.2012 20:40
Dobrý den,

Po dlouhém vybírání jsem nakonec vybral Xtreamer Prodigi Black (tedy jak s Wi-fi, tak s DVB-T). Chci se zeptat, zda je toto rozhodnutí správné?

MMC chci hlavně na přehrávání filmů z externích/interního HDD + sledování archívů TV + streamy TV. Pokud tedy je nějaká lepší volba v podobné cenové relaci, rád si přečtu Vaše názory.

Další otázka se vztahuje k internímu HDD, který bych chtěl k Prodigy pořídit. Předběžně jsem vybral tento: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Je výběr správný? Zde si opravdu velmi rád nechám poradit, jediné co vím, je to, že stačí 5400 ot. a chci 2 TB disk. Dalším specifikacím opravdu nerozumím a budu rád za každou radu :-).

Poslední dotaz směřuje k popisům filmů z CSFD v tomto MMC. Dohledal jsem informace, že by to již tak nějak mělo fungovat, ale nevím, zda jsem schopen to sám zprovoznit? Musejí být filmy nějak přesně pojmenovány, aby přístroj popis našel?

Děkuji všem za názory a rady.
michael.zeman.8 (10)|2.6.2012 23:13
Nikdo? ... Vím, že se tu podobná témata řeší, přečetl jsem i všechny recenze.. pro MMC jsem na 99 % rozhodnutý.. jen s tim HDD si nejsem jistý.
KamilZ (10277)|3.6.2012 06:56
Výběr disku je podstatně jednodušší než MMC, protože buď s ním pojede nebo ne. Nemusíš řešit, jako formáty přehraje, jestli má archivy TV, browser apod :-).
Z parametrů je pro Tebe nejdůležitější kapacita do 2TB, rozhraní SATA II (III nevadí, ale je zbytečné), rozměr 3.5" a ideálně HDD pro AV média (výrobci mají své spec. řady), které méně topí, mají optimalizovaný náběh a podobné drobnosti. Ale pokud sáhneš po něčem 5400/5900 RPM tak do 2 TB bys neměl mít problémy se žádným.

Disk bych bral [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], případně [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (ale advanced format mi připadá na 2TB zbytečný).
Pytkin (7947)|3.6.2012 11:26
ono by stacilo aj 8MB cache .. ale take disky nikto nerobi .. skoda .. Fakt je zvlastne , ze vyrobcovia nerobia dake uplne ultra specialne disky do MMC .. kludne 4500 otacok .. 8M cache .. atd .. podla mna by sa to dobre predavalo ..
michael.zeman.8 (10)|3.6.2012 12:47
Díky za odpovědi :-) Ten HDD vezmu asi ten první .. a nakonec vezmu Xtreamer Prodigy, ale bez DVB-T a wi-fi, protože stejně mám hned vedle router, takže to připojím kabelem a nahrávání jsem vyřešil jinak.. Díky :-)