Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vadná karta SS2?

BPBOY (2)|15.4.2005 21:58
Mám SS2 rev. 2,3 a mívám horší signál než soused který má menší parabolu a horší konventor. Ted už vím že je to určitě kartou. Vzal sem k němu svůj kompl a napojil se na jeho parabolu a např. multivisiony mě jeli na 33% a jemu na 56%. Je ta karta celá vadná, nebo je tam snad nějaký zesilovač signálu, který nefunguje jak má? Nebo jen špatné ovladače? Má někdo podobnou zkušenost?
pavelpt (2713)|15.4.2005 22:18
Podle mě tento dotaz byl na jiném foru, kde jsem se uváděl, že to nelze srovnávat, pokud

Nejsou stejné ovladače, každé tam mají jiný koeficient, ukazují jinak
Není stejný player a to i verze, ve kterých indikátor ukazuje jinak.

Síla,intanzita nebo jak se to vlastně jmenuje jako absolutní hodnota, číslo nemá až takový význam.Indikátor je v playerech zejména proto, aby bylo možno co nejpřesněji nasměrovat parabolu.
Hodnoty SNR a BER jsou vlastně důležitéjší, pokud bude SNR nad 10 dB i při nízké intenzitě signálu budou dobré výsledky. BER by mělo být 0, pokud není jsou tam chyby a je otázka jestli se je podaří všechny vychytat.
Samozřejmě větší intenzita signálu dává předpoklady taky ke zlepšení ostatních, ale nemusí být podmínkou.

Srovnávat intenzity lze pouze při shodném hardwaru i softwaru.
blueant (820)|15.4.2005 22:19
A mas aj problemy s obrazom ?
Mate rovnaku reviziu karty ?

a mate rovnake ovladace ? - kazde ukazuju inac
BPBOY (2)|16.4.2005 14:59
Díky chlapi. Zkusím ještě změnit ty ovladače a player. SNR mám na TPS 10.5-10.8. Není to málo na 100parabolu a Invacom 0.3dB ?
pavelpt (2713)|16.4.2005 15:04
Ne