Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak spuštět filmy na vzdáleném NASu s pevnou IP

roman_rja (7)|19.7.2012 07:51
Pěkný den,
nevím jestli tento dotaz tady někdo již nepsal - nenašel jsem možná je někde v textu...
mám NAS synology DS212+ + Samsung TV plazmu vše je přes Router s pevnou IP adresou, mapování portů a dalších věcí funguje bez problémů. Na chalupě mám BD6500 samsung s připojením do internetu přes develop mám také nainstalovaný nStreamLmod, kde jak jsme koukal lze přes .xml nadefinovat odkazy někam na video soubory.
zde začíná můj dotaz :
jak si vytvořím třeba .xml soubor a spustím přes nStreamLmod v BD6500 abych si mohl spouštět filmy z NASu z domova, jistě to jde jen nevím jak a nevím čím. Nebo jestli je to lepší řešit přes NetPlayer to právě nevím
vím že v NetPlayeru jde nadefinovat odkaz na .xml to jsem zkoušel to umím, ale v podstatě neumím v tom souboru nadefinovat nějakou strukturu na výběr filmů z NASu , nebo jestli je to lepší řešit přes nStreamLmod ??
Pokud se ptám co někdo již vyřešil v nějakém odkazu tak se předem omlouvám, ale nenašel jsem.
KamilZ (10277)|19.7.2012 08:48
Jen poznámka - máš na to doma linku? Potřebuješ rychlý upload, klasické ADSL apod. se moc nechytá.
roman_rja (7)|19.7.2012 09:29
[QUOTE=KamilZ;417229]Jen poznámka - máš na to doma linku? Potřebuješ rychlý upload, klasické ADSL apod. se moc nechytá.[/QUOTE]

ano doma mám 150Mbit, čili uplně v pohodě
jito (999)|19.7.2012 11:26
A na chalupě máš taky 150Mbit linku?Asi ne...
Další-bez veřejné IP adresy(doma) se do domácí sítě dostaneš jen velmi těžko.
Pytkin (7947)|19.7.2012 15:43
150 mbit symetricku linku ? ci 150mbip download a 10mbit upload ?

- - - - doplněno - - - -

jito : ak ma pevnu IP , snad to je verejna IP :)

roman_rja : hlavne by som dal pozor na zabezpecenie .. urcite kryptovane spojenie atd .. aby si neprisiel domov, a nezistil ze na NAS mas 100% free volneho miesta .. vela ludi si napriklad mysli, ze ak ma na FTP meno a heslo , tak je to dostatocne bezpecne :)
roman_rja (7)|19.7.2012 16:13
Ano ... spojení je dobré vyzkoušené oboustraně, jelikož když přes notebook se přihlásím z chalupy na NAS klidně koukám na filmy, ale mě jde o to jak to udělat přes NetPLayer a nebo nStreamLmod
pevná adresa omlouvám se - mysleno veřejná .. mám svoje zabezpečení to je v pohodě, mam svoje stranky kde umístím .xml soubor, ale muj dotaz je jak vytvořit ten soubor .xml se strukturou filmu NASu.
Pytkin (7947)|19.7.2012 16:16
nuz to neviem.. na MMC si normalne namapujes sietovy disk a prehravas jak z praku .. ako to robi ten samsung , to netusim ..
roman_rja (7)|19.7.2012 16:39
ale me nejde o MMC v siti to funguje perfektne, ale jak napsat .xml aby spouštěl přes .xml soubor filmy umístěné na NASu, něco podobného jako je od Mikloska přes nStreamLomd (nebo tak nějak)
čím to mám vytvořit a jaké jsou parametry .xml souboru, mohl by někdo dát třeba příklad ... ?
roman_rja (7)|23.7.2012 08:29
Už jsem našel a nebo zkopíroval soubor .xml, otevřel jsem ho jako zdrojový, upravil jsem odkaz na muj NAS na soubor kde je video, ale nejde mě spustit. Třeba to někdo již také dělal . Na NAS přistupuji s oprávněním
čili asi jen tak ten soubor s videem nespustím , dá se to nějak obejít nebo to mám nějak odkaz upravit nebo soubory začlenit do FTP, nevadí že soubor .xml spouštím na jiném webu ?
má někdo takovéto zkušenosti ? děkuji za jakéloli připomínky .