Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak začít se satelitem

vladik_hk (16)|21.7.2012 21:59
Ahoj,

příští týden mi přijde má první televize a chystám se jí připojit k satelitnímu rozvodu. V činžáku to je udělané tak, že je na střeše společný satelit namířený údajně na Astru a HotBird a pak jsou udělané rozvody do bytů.

Přiznám se že vlastně vůbec nevím jak to funguje. Konkrétně pokud televizi (ta má teda už DVB-S tuner, to jsem si pohlídal) připojím k tomu satelitnímu rozvodu, tak půjdou jen nějaké volné programy?

Na ostatní musím mít skylink nebo cs-link? Co je vlastně výhoda toho skylinku, cs-linku a jsou i jiní výhodnější poskytovatelé? Jakého poskytovatele byste doporučili?

Díky.
losos (2977)|21.7.2012 22:03
Nejprve se zeptej sousedů ve tvém činžáku, jak je to u vás uděláno... - my to nemůžeme vědět, protože existuje více možností.
KamilZ (10277)|21.7.2012 22:05
Pokud nemáš žádnou kartu, tak Ti půjdou jen volné (FTA) programy, např. ČT24 (pozor, neplést FTA s neplacenými, ale kódovanými programy). Jestli budeš kupovat kartu, tak budeš potřebovat i CI modul do TV, který by bylo ale lepší kupovat spolu s TV, protože bývají problémy s kompatibilitou. Jestli máte příjem z 19.2 a 23.5 tak z českých poskytovatelů jen Skylink a T-Mobile, ceny si určitě dokážeš spočítat a porovnat sám. Konkurence je DigiTV a Freesat, ale ty jedou z jiné pozice, takže je stejně nechytneš (pokud to "údajně" znamená "jistě").
vladik_hk (16)|22.7.2012 11:20
Díky za info. Až přijde tv tak vyzkouším a asi půjdu do toho skylinku.
Farell (56)|23.7.2012 11:16
No mi máme tak sat. rozvod ze strechy po bytech ale chytáme 19.2E - 23.5E - 0.8W...

To by ste měli mít taky jinak ty co meli DIGI TV nebo TED FREESAT by ho mít nemohli...