Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

hledam, badam, nevim

john (149)|23.7.2012 14:03
mam dve dnes uz nepouzitelne paraboly / 80cm + 120cm offset / pro puvodni prijem analog sat tv...
takze uvazuji....
vymenim LNB / pripadne silhajici + Diseq /, coz by nemel byt az zas takovy problem..., ale z hlediska prijmu bych preferoval asi SkyLink....
uvazuji, ze bych si nechal zaslat nektery z techto kousku...

http://s.dealextreme.com/search/satellite%20receiver%20hd

ale nevim, zda vubec funguji se SkyLink kartou, nemate nekdo zkusenosti s temito / hlavne Linux / kousky?
Dagy2 (3153)|1.8.2012 00:00
1/ prečo nepoužiteľné paraboly? čo elektromagnetické vlnenie pre digitálne kodovaný TV signál sa líši od analogového?
Stačí keď jednu alebo druhú parabolu správne nasmeruješ na družicu, ktorú požaduješ - z poslednej vety možno usudzovať že by si rád na Astru 23.5E

2/ načo chceš meniť LNB ? výmena je nutná len ak máš ešte LNB bez možnosti prepínať frekvenčné rozsahy na low a high. V tomto prípade by si mal obmedzený výber programov na frekvencie 10950÷11700 MHz, to je pre väčšinu transpondérov SkyLinku nepoužiteľné.

3/ prečo preboha špekuluješ nad takýmito prijímačmi. Myslím, že sú to špeky - viď "Chinese user manual", väčšina MPEG2, žiadny nemá CI-slot a pod., tie budú na SkyLink s irdeto kartou ako stvorené.
Za tie peniaze si tu kúpiš normálny odskúšaný prístroj.
john (149)|1.8.2012 18:46
ad 1: pouzitelnost parabol bude v pohode, spise na tom budou urcite lepe, nez "nove" 60cm kousky / o EM vlneni neco vim, o "oku" paraboly take, v tom problem nevidim /
ad 2: LNB mam stare analog s vysokym sumovym cislem / pres 0.8 dB, pokud si matne pamatuji /, neumoznuji prepinani spodni-horni pasmo via 22kHz signal.., to ma spojitost s bodem 1, budu muset upravit drazak LNB / koukal jsem se na prodavane typy a tak od oka mi do soucasneho uchyceni nebudou "pasovat", takze nezbude nez hledat stred zposobem pokus-omyl a sledovat silu signalu /
ad 3: tam se mi prave jednalo o CI, nektere ho maji, ale co jsem tak zachytil nejake info, tak Skylink presel na novy mod, ktere tyto CI diky staremu HW nemusi podporovat... / jinak mas pravdu, ze sehnat funkcni receiver neni problem, ja jsem holt chtel zkusit Cinu, o tech par stovek se nejedna, spise to chci zkusit /
diky za odpoved
Dagy2 (3153)|1.8.2012 21:33
[QUOTE=john;419111]
ad 2: LNB mam stare analog s vysokym sumovym cislem / pres 0.8 dB, pokud si matne pamatuji /, neumoznuji prepinani spodni-horni pasmo via 22kHz signal.., to ma spojitost s bodem 1, budu muset upravit drazak LNB / koukal jsem se na prodavane typy a tak od oka mi do soucasneho uchyceni nebudou "pasovat", takze nezbude nez hledat stred zposobem pokus-omyl a sledovat silu signalu /[/QUOTE]

neexistuje analogove, digitálne, HD alebo 3D LNB ako sa nám to snažia nahovoriť šikovní predajcovia.
Ako som tu už písal používam staré LNB Sharp 1.2dB úplne v pohode
A/ uchytenie je úplne rovnaké u tohto starého krámu a u nových LNB - mám 3 roky 3ks LNB Chess. Všetky 4ks LNB sú osadené na multifokuse paraboly Gibertini
B/ 0.8dB môže byť lepšie než dnešné LNB s vyhonenou hodnotou 0.1dB. 0.1 je technicko-marketingový nezmysel, 0.8 v minulosti bolo reálne číslo.
C/ problém ako som písal je samozrejme pre TP SkyLinku ak nemá LNB prepínač pásma. Si si istý, že ho nemá?

[QUOTE=john;419111]
ad 3: tam se mi prave jednalo o CI, nektere ho maji, ale co jsem tak zachytil nejake info, tak Skylink presel na novy mod, ktere tyto CI diky staremu HW nemusi podporovat... / jinak mas pravdu, ze sehnat funkcni receiver neni problem, ja jsem holt chtel zkusit Cinu, o tech par stovek se nejedna, spise to chci zkusit /
diky za odpoved[/QUOTE]

ako sa hovorilo o bývalom prezidentovi "Proti Gustovi žiaden dišputát". Ak to chceš na špekulácie a nekonečné drbačky a nie na pozeranie kup si čínu.
Ak ti prijímač nenahrá párkrát nastavený program (hlavne manželke), ak budeš musieť refrešovať kartu cez web pri každom zapnutí alebo bude kodovanie mrznúť po prepnutí programov rýchlo pôjdeš kúpiť do Baumaxu to najväčšie kladivo, to mi ver.
Stane sa z teba rasista a pri pohľade na rákos sa ti bude zdvihať žaludok, ale je to tvoje slobodné rozhodnutie :)
john (149)|2.8.2012 09:57
dik za odpoved, 22kHz urcite nema, zkusim si pujcit nakej FTA receiver, jak se to bude tvarit...
BTW: ty LNB jsou z r.1993? + PACE914, v dane dobe relativne to nej, co bylo na trhu za rozumny $