Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novy HW kontra ProgDVB

ricardoba (27)|19.4.2005 14:34
Nazdar,

cez vikend som upgradoval moje PC.

Povodna konfiguracia:

ASUS MB
Pentium 2,4GHz HT
1 GB RAM
5900 Geforce Sparkle
Skystar1

ProgDVB slapalo perfektne, pravidelne som nahraval a napaloval na DVD


Nova konfiguracia:

ASUS K8N SLI Deluxe
AMD 64 +3200
1,5 GB RAM
2x MSI GF6600GT v SLI zapojeni
Skystar1

Problem:

ProgDVB pri nastaveni :

OVERLAY - black screen, ked chytim okno a hybem s nim, obraz je v pohode

SURFACE - obraz ako keby nestihal, v strede asi na 80 percent sirky obrazu ako keby ste pozerali cez vrubkovane sklo

Ked dam RECORD, vysledny subor je uplne v pohode

Skusal som vsetky mozne drivery vcitane novych 71.89 a nic nepomaha.

Jedine sa mi to podarilo rozbehat v SW mode, co je vsak pakaren, lebo stale hlasi nejaky chybajuci Elecard MPG2 .....

Poradte niekto co s tym, F1 sa blizi.......


dikec

[email]alex07@pobox.sk[/email]
pavelpt (2713)|19.4.2005 14:44
Jestli tohle je upgrade počítače, když ti ze starého zbyla skříň nevím.

SS1 nemám, ale podle mě jsou příčinnou ony 2 grafiky, zkusit jestli to jde jednu vypnout :-? , je to poměrně novinka a to bývá daň za průkopnictví :-)

Hlásí-li to v software mode, že není Elecard, tak prostě není a je ten dekoder potřeba nainstalovat nebo aspoň nakopírovat a registrovat, ale chce to Elecard, protože je to nastaveno na Elecard, když to nastavíš na jiný graf třeba s Cyberlinkem,Intervideem atd. v tvém případě bych doporučoval Nvidiavideodecoder.
ricardoba (27)|19.4.2005 14:52
No skusal som to, ono ide v Nvidia driveroch nastavit renderovanie len primarnou kartou, ale robilo to to iste. :-((

Kam sa instaluje ten Elecard - staci to nainstalovat a Win si to najdu, alebo to treba nakopirovat priamo do ProgDVB adresara ???

A teraz motno blba otazka - kde najdem Nvidiavideodecoder ??? :-I
pavelpt (2713)|19.4.2005 16:10
To je prúser, jet v software modu je mít jako zataženou ruční brzdu, ale podle mě jsi jediný kdo má něco takového se SLI, takže asi ti nikdo neporadí.
Jakýsi Elecard by měl být tady -http://www.dvbskystar.com/download/click.php?id=192

Nvidia by se mělo nainstalovat s jejich DVDPlayerem nebo tak, nevím nemám, někdo se určitě ozve nebo ppohledej na forech.
Tento decoder(je od Nvidia) snad ví co jsou to karty taky od nich a co poslat do rendereru, aby to fungovalo.
exTNT (1421)|19.4.2005 16:50
Na Guru3d píšou, že zatím poslední doporučené ovladače pro šestkovou řadu jsou 71.84, ty jsi taky zkoušel?
Je to spolehlivej a často aktualizovanej zdroj informací o ovladačích pro nVidie, tak na to koukni: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jo a místo omluvy u toho duplicitního příspěvku v sekci DVB-T ho můžeš klíďo smazat... :-)
ricardoba (27)|19.4.2005 17:23
71.84 som skusal, ziaden rozdiel

idem domov laborovat, dam vediet ako som dopadol

zatial dik
ricardoba (27)|26.4.2005 21:52
cafte fsetci, tak som dolaboroval - skusal som aj single kartu, ine drivery na grafiku, ine drivery na SS1 - stale to iste, takze mam podozrenie, ze zrada je PCI Express zbernici

ak nieco zistim, dam vediet
mrakoplas (7)|15.5.2005 14:10
Mám přesně stejné problémy - jediný rozdíl je v tom, že tu grafiku mám v AGP provedení. Chová se to úplně stejně. Z experimentování, které jsem absolvoval sem se dobral výsledku, že rovněž nevím jak dál.

Jediným postřehem bylo to, že když jsem zkoušel k té grafice ovladače verze 66.93 tak blbnul i surface mod - jako kdyby viníkem situace byla nvidia ...

Člověk po dlouhých letech udělá upgrade (předtím GF 2 MX - úplně v pohodě) a teď tohle. Pěkně mně to s..e. Přes všechnu snahu a hledání po www jsem ve stavu, kdy to prostě nechodí.
Libor (526)|16.5.2005 10:55
tohle se dnes objevilo na CDR:

[quote]Máte problémy se sledováním pořadu z digitálního DVB vysílání ve Windows XP se SP2? Pak by se vám mohla hodit oprava od Microsoftu. Řeší právě problémy se zasekávajícím se nebo zastaveným obrazem při příjmu DVB (Digital Video Broadcasting) video streamu pomocí DirectShow TV tuneru na Windows XP SP2. Problém je v knihově Psisdecd.dll, která nekorektním způsobem zpracovává PSI tabulky (Program Specific Information), jenž jsou součástí digitálního TV signálu[/quote]

CZ:
http://download.microsoft.com/download/e/e/d/eedcd286-edff-48af-a97a-02a0092b998c/WindowsXP-KB896626-v2-x86-CSY.exe
ENG:
http://download.microsoft.com/download/d/c/c/dcc1655f-03fe-452c-b1d9-4df08fe9af94/WindowsXP-KB896626-v2-x86-ENU.exe
mrakoplas (7)|16.5.2005 18:11
Hmmm - u mne je tento problém ve W2k - takže nějaká oprava v XP mne nic neřeší. Mimochodem v zápalu experimentování jsem testoval i XP (jen se SP1) a chování bylo přesně stejné jako na W2k. Chyba bude patrně v nějakém ovladači, jenže dokud to někdo neopraví, tak jsme asi poněkud nahraní....
asterion (3)|17.5.2005 18:52
Môže to mať súvislosť s tým, že ovládače na SS1, ktoré sú na stránke výrobcu, od istej doby neobsahujú MPEG codec. Na CD dodanom spolu s SS1, tento codec je. Preto pri reinštalácii PC, je vždy potrebné najskôr inštalovať ovládače z originálneho SS1-CD, čím sa zavedie aj potrebný MPEG2 codec, a až potom aktualizovať z internetových aktuálnych ovládačov. Tvoja chybová hlaška o chýbajúcom Elecard MPEG2 by tomu mohla nasvedčovať.
ricardoba (27)|18.5.2005 19:59
no to je celkom mozne, ale ja riesim HW mod, a tam som pred upgrade PC problem nemal.....

:-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!! :-!!!