Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

U Popcorn Hour C 200 mne nefunguje vystup HDMI

Elfi (14)|29.7.2012 16:00
Zdravím. Delší dobu jsem PcH nepoužíval a teď po delší době jsem si chtěl pustit film a zjistil jsem že mne do televize nejde signál přes HDMI. Když to připojím přes RGB ( červeny,zelený a modrý kabel) tak mne obraz jde. Přes HDMI vidim pouze modrou obrazovku. Na foru jsem se dočetl, že může pomoct nový FW tak jsem to zkusil a nepomohlo.Je možné, že by došlo k poškození HDMI výstupu ?? Do televize pouštím HDMI přez slučovač, do kterého jdou dva kabely - jeden z PcH a druhý z EVOLVE. TO je takové muldimediální centrum, používám ho na nahrávání televizních programů. Z EVOLVE HDMI jde a z PcH nejde. Zkoušel jsem i dát kabel napřímo do televize, jiný kabel a výsledek stejný.
Děkuji za každou radu.
KamilZ (10277)|29.7.2012 16:06
Nemáš blbě nastaven výstup, viz strany 31 a 32 ?

http://files.syabas.com/popcornhour/download/PopcornHour_C-200_UserGuide.pdf
Elfi (14)|29.7.2012 17:22
No ja myslim že mám. Když jsem poprvé spouštěl PcH tak jsem žádné nastavení neřešil. Prostě jsem připojil HDMI kabel a zapnul PCH a televize se sama přepnula do HDMI a objevil se mne obraz z PcH. Nyni když zapnu PcH tak se mne na televizi objevi napis HDMI a modrá obrazovka a nic vic. Když na televizi přepnu na vstup RGB a mám zastrčené kabely RGB, tak se mne obraz z PcH objeví. Zoušel jsem při zapnutem PCH dalkovým ovládánim měnit nastavení - stlačí se tlačitko TV MODE a potom číslo, podle navodu jsem zkoušel 7, 8, 9 a pořád modrá obrazovka.
Tak nevím .........
Pytkin (7947)|29.7.2012 22:12
zapoj cez rgb a daj si settings .. a v zalozke AV nastav HDMI 1080p50 , a pod tym sync nastav na 24P/NTSC/PAL .. ak to nepojde , asi odisiel HDMI vystup ..

jo a urcite pri testoch vyhod zlucovac a skusaj to napriamo do telky ..
Elfi (14)|30.7.2012 18:47
OK zkusim to a napišu jak jsem dopadnul......
Elfi (14)|30.7.2012 19:14
Tak zkouška proběhla... a nejde to. Když jsem tam dal to nastaveni 1080 p 50 tak to nešlo ani přes RGB, jenom to blikalo a na televizi bylo napsáno že neni signal. I když nějaký signal tam jde, když se televize sama přepne z vysiláni do té modré obrazovka, ale obraz žádný nevidím. Před tim než to začalo zlobit, tak jsem tam měl nastavení AUTO. Mimochodem, když tam dam nastavení 1080i tak to přes RGB jde. Jaký je rozdíl mezi tím I a P.
Tak že teda je špatný HDMI výstup. Je to opravitelné ?? Čím se mohlo stát, že odešel ten HDMI výstup ??
Pytkin (7947)|31.7.2012 00:16
este moze byt problem aj s telkou .. dal si prec ten zlucovac ? ten tiez moze robit problem .. a nastavenie AUTO je uplne zle .. to nepouzivaj ..
a nastavil si vystup HDMI ? neni tam oddelene HDMI a COMPONENT ? neviem ako to je na C200 ..
Elfi (14)|31.7.2012 17:49
Když jsem zkoušel nastavit PcH podle tvé rady tak jsem tam slučovač neměl. Jinak přes ten slučovač mam do televize napojeny EVOLVE Blade Dual Corder a tam mne HDMI funguje bez problemu. Televize je nastavená stejně a u Evolve tam obraz jde a u Popcornu jenom zmodrá obrazovka. Nastavení televize je v pořádku, tam si mohu vybrat mezi ruznými vstupy a když vyberu vstup HDMI tak z u Popcornu vidim jenom modrou obrazovku a když vyberu RGB tak se mne objevi obraz z Popcornu. U Evolve na televizi nic nastavovat nemusím, jakmile se zapne Evolve televize se z vysilání přepne do HDMI a vidim jak nabíha startovací menu Evolve a tak dále. Nevím podle mne asi u Popcornu odešel vystup HDMI a stalo se to asi tim, že jsem mnel zapnuté Evolve, kde jsem nahrával film a potom jsem zapnul Popcorn a tím že byly zapnuté oba dva přistroje, tak třeba signal z Evolve šel do vystupu Popcornu a poškodil to. ALe na druhou strnu si říkám, že by se to stát nemělo, ty slučovače by měly počítat s tím ,že tam půjdou signaly z obou dvou přistrojů.
Pytkin (7947)|1.8.2012 00:20
ja mam matrix 4 na 2 a vsetko mozem mat zapate ako chcem .. zlucovac (switcher) by nemal zariadenia poskodit .. ale vylucene to neni .. ak je to daka srajda ..

signal na HDMI neni , ani ked popcorn bootuje ?
Elfi (14)|1.8.2012 19:57
Jakmile popcorn začne bootovat, tak se televize do HDMI přepne, napiše se mne v pravo nahoře že to je HDMI, ale obrazovka zustane po celou dobu modrá. U popcorna C200 je takový malý displej, kde vidim co se děje a je tam takové zakladní menu, na displeji u popcorna se mne volby zobrazují, ale na obrazovce ne. Až když televizi přepnu do RGB, tak se mne teprve zobrazí obraz misto modré obrazovky.
Pytkin (7947)|1.8.2012 23:24
no tak asi je fakt odideny ten HDMI vystup .. ak to robi bez toho switchera ..
sanchez13 (1071)|2.8.2012 07:49
a co tak vyskusat ten popcorn na inej TV ? Mne sa totiz nezda, ze by bol problem v HDMI vstupe na TV, ked to druhe zariadenie mu na tom istom vstupe funguje OK...
KamilZ (10277)|2.8.2012 08:58
Problém je na výstupu Popcorn, ne na vstupu TV....
Elfi (14)|3.8.2012 06:22
Nevíte někdo ... Je to vůbec opravitelné ?? Porucha na HDMI výstupu ??
KamilZ (10277)|3.8.2012 06:35
Opravit jde všechno, je to jen otázka ceny. Může to být nějaký teď projevený studeňák nebo prdlý kondík za 5 Kč. Ale taky to může být vada na desce. Pokud by měnili celou desku, tak by to byla větší pálka, záleží, jak moc se s tím servis párá...
Elfi (14)|3.8.2012 09:28
CHtěl bych se zeptat .... Jaký je rozdíl když nastvim rozlišení HDMI 1080i a mezi rozlišením HDMI 1080p ???
Pytkin (7947)|3.8.2012 10:52
1080i je prekladane riadkovanie .. 1080p je progresiv .. rozdiel medzi tym je tu na fore popisany 1000x
Elfi (14)|3.8.2012 15:00
A co je lepší nastavit ? Překládáné, nebo progresivní.... ??
Pytkin (7947)|3.8.2012 22:48
progresivne .. 1080p .. ale to zavisi aj kam to pustas .. moj projektor napriklad 1080p nevie .. len 1080i .. tak mu pustam 720p radsej ..
Elfi (14)|4.8.2012 07:16
Děkuji :)