Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kupa 32 palcovej tv, poradit

persson (299)|30.7.2012 08:28
Ahojte, chcel by som priatelke kupit 32 palcovu tv s DVB-S/S2 tunerom do 550 € , len prestal som to sledovat, tak sa obraciam na odbornikov co ste tu, aku tv kupit...Zatial som vybral : LG 32LM620S za 535 €
Ivo Mašek (10205)|30.7.2012 09:55
Co se týče toho tuneru DVB-S/S2. Tohle bych zrovna nedával jako prioritu. V tomto případě jsou lepší "krabičky" mimo prostor TV. Lepší menu, větší možnosti seřízení, následná lepší kvalita obrazu, a některé "krabičky" umí i spoustu dalších věcí, které se ti časem můžou hodit
persson (299)|31.7.2012 22:47
tak , Vam vsetkym dakujem, ze ste mi pomohli s kupou tv pre priatelku, ani som nestihal citat vsetky prispevky.... Tak som napokon predsa len kupil LG 32LM620S, a nezabudnite mi tu pisat, aku zlu kupu som spravil...cest Ivovi Masekovi

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Ivo Mašek;418693]Co se týče toho tuneru DVB-S/S2. Tohle bych zrovna nedával jako prioritu. V tomto případě jsou lepší "krabičky" mimo prostor TV. Lepší menu, větší možnosti seřízení, následná lepší kvalita obrazu, a některé "krabičky" umí i spoustu dalších věcí, které se ti časem můžou hodit[/QUOTE]
Ivo, prave DVB - S/S2 bola pre mna dost podstatna vec, nechcel som zase davat do krabice bubaky, napokon to kupujem priatelke a pochybujem, ze ona bude potrebovat vseliake funkcie naviac....
persson (299)|1.8.2012 08:59
Po kupe LG 32ML620S mozem zrovnat tv s mojou tv Panasonic 50VT30.... Samozrejme treba to brat s rezervou, zrovnavam tv najvysiej tiedy / 2011 / s tv strednou triedou / 2012 /, a hlavne je to test cloveka , ktory sa radi k amaterom...

Dizajn a prostredie:

Oba tv vyzeraju velmi dobre, ale co ma prekvapilo, je ze lg / led tv /je o trosicku hrubsia ako Panasonic / plazma /, cakal som, ze lg bude tensia , ked je to led tv... Prostredie LG sa mi velmi pacilo, velmi prehladne a jednoduche, u Panasonicu je viac moznosti nastavenia... Zadne vstupy su velmi podobne , trosku na vrch ma Panasonic, ale je to najvysia trieda, tak je to pochopitelne...

Tuner :

DVB-T a DVB-C som na lg neskusal, tak sa nebudem k tymto dvom tunerom vyjadrovat, naopak troska dokladnejsie som testoval DVB-S/S2 s modulom SMIT CI+ IRDETO, karta skylink..... Citlivost tuneru / kvalita signalu /je podla mna lepsia v LG ako v Panasonicu, prepinanie kanalov, je lepsie v panasonicu a to hlavne HD, neviem ci to je modulom, ale ked som prepol kanal HD na LG muselo nacitavat asi 5s kym sa mi zobrazil obraz, a to uz nehovorim, ze niekedy mi napisalo zakodovany program, tak som musel prepnut na iny kanal a potom sa vratit...Po zapnuti oboch tv musi sa inicializovat karta, zabere to okolo 10 - 15 sekund...Prekvapilo ma tiez, ze u LG mi neukazalo vsetky kmitocty v ponuke, musel som ich manualne zadat, kym panasonic s tymto nemal ziadny problem ... Ukladanie programov a ich premiestnenie - u LG ocernujem prehladnost u panasonicu logickost.... Myslim, ze tuner DVB-S - nastavenie a obsluha je lepsia u Panasonicu

Obraz:

Prvej by som mal povedat, ze u lg som nejako extra nenastavoval obraz, len som ho dal do nastavenia kino ... LG - obraz pri HD - vynikajuce a nicim nezaostaval za Panasonicom, skor sa mi zdali farby vyumelkovane / to sa bude dat urcite nastavit / SD kvalita o dost horsia, zachranovala to uhlopriecka / 81 cm /
nastavenie THX ... Panasonic - obraz HD vynikajuci farby prirodzene SD kvalita horsia ako HD, ale lepsia ako LG a to ma panasonic uhlopriecku 127 cm

Informacie o programe co prave bezia ma lepsie LG, viac sa mi pacilo prostredie a obsah mal podrobnejsi ako v panasonicu, zdalo sa mi to prehladnejsie, ale je to moj subjektivny nazor... EPG lepsie rieseny v Panasonicu ma dve moznosti nastavenia v LG len jedno... Teletext oboch Tv bezproblemov... Kvalite obrazu ma navrch Panasonic hlavne SD programy LG ma navrch informacie a obsluha...

3D:

Tak na toto som bol najviac zvedavy, preto ze mam moznost vlasne vyskusat obe technologie ako pasivnu / LG / tak aktivnu / Panasonic / .... 3D som pustal aj z blu-ray prehravaca aj z Xtremeru utra Aktivna technologia - blikanie okuliar pri svetle , su tazsie ako pasivne, treba dobijat baterie, pozeratelnost - nie je problem pozerat akeho kolvek uhla 3D obraz vynikajuci.... Pasivna technologia - bez blikania, bez baterii, cize odpada nabijanie , lahke... zaujal ma dizaj, su to podobne okuliare ake mali deti za komosov skoro cez pol hlavy..:) Pozeratelnost - treba pozerat kolmo alebo len minimalnou odchylkou od kolmosti, potom sa obraz rozdvojuje, hlavne to je vidiet pri pozerani z hora ....3D obraz vynikajuci.... co sa tyka obsluhy tv pri 3D obraze sa mi zdalo, ze lepsie to ma vyriesene v LG

Multimedia:

Tak tu dostal panasonic poriadne po nose, jednoznacne lepsie u LG, jedine kde mal navrch Panasonic je rychlejsi prenos dat....