Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CRT zobrazuje 16:9 špatně

josefíka (651)|10.8.2012 19:08
Zdravím,
na staré CRT TV přes SCART je připojen ZYRCON Skylink. Do tohoto týdne se obraz zobrazoval OK, to znamená, že měl buď široké ksichty a po zmáčknutí tlačítka na ovladači se udělali černé pruhy a ksichty byly OK. Tento týden je obraz ořezaný na bocích a ksichty OK, po zmáčknutí tlačítka na ovladači se udělají široké ksichty a černé pruhy. Osobně se domnívám, že se něco změnilo u signálu od Skylinku. Můžete mi to potvrdit nebo vyvrátit?
KamilZ (10277)|10.8.2012 20:32
Nic takového nepozoruji. Některá ze stanic mohla změnit formát nebo má problém s WSS, ale určitě ne hromadně na všech. Spíš bych tipoval na omylem rozdrbané nastavení STB nebo TV.
josefíka (651)|10.8.2012 22:35
Podívám se na to. Je to u rodičů a tak nemohu přijít na to, jestli něco nezmáčkli. Zkoušel jsem kde co, proto ten dotaz.
visper (270)|11.8.2012 11:01
Změnit se mohly jen dvě věci: v menu sat. přijímače si zapli - vypli letterbox nebo se přerušil ve scartu kolík č.8. Novější CRT už uměly přepínat formát pomocí napětí 6/12V právě na tom osmém kolíku. To má výhodu v tom, že počet řádků je stále plný - 576. Starší CRT to neumí, proto se musí volit letterbox, potom ale při širokém obrazu klesne počet řádků na 430. Prostě 1/4 řádků je schovaná v černých pruzích.
josefíka (651)|11.8.2012 11:41
Do nastavení sat. jsem se díval, a zatím nic nenašel, ještě tedy vyzkouším jiný SCART.
josefíka (651)|11.8.2012 11:55
Tak jsem si ještě pro jistotu stáhnul PDF návod (ten tištěný není nijak velký) a BINGO. Zmáčknuli tlačítko, které mění nastavení obrazu. Nějak mě ten symbol nic neříkal, takže jsem to nemačkal. No není každý genius. Děkuji Všem co se mi snažili poradit.
Dagy2 (3153)|11.8.2012 15:20
Presne na toto je aboslutne najlepší TechniSat. Po nastavení sa urobí záloha na USB kľúč a v prípade, že rodičia niečo rozdrbú stačí ich naučiť do ktorej dierky majú USB zastrčiť a za 5 sekund to zase šlape bez toho aby museli čokoľvek kde mačkať, pripojovať sa na internet a podobné ftákoviny....
josefíka (651)|11.8.2012 17:07
On i USB by byl problém.
geronimoh (2327)|11.8.2012 17:12
[QUOTE=Dagy2;420200]Presne na toto je aboslutne najlepší TechniSat. Po nastavení sa urobí záloha na USB kľúč a v prípade, že rodičia niečo rozdrbú stačí ich naučiť do ktorej dierky majú USB zastrčiť a za 5 sekund to zase šlape bez toho aby museli čokoľvek kde mačkať, pripojovať sa na internet a podobné ftákoviny....[/QUOTE]

Vantage má také možnost uložení nastavení systému na HDD či USB, ale ještě jsem to nezkoušel. Jeden z mých sousedů má STB pro DVB-T Sencor a někdy má i dvakrát za týden rozhozené nastavení a setřídění kanálů atd. Není to chyba toho STB, ale souseda a jeho manželky - naposled na něm přehrávala mp3 z flešky a nemohla si vzpomenout jak STB přepnout zpět na TV vysílání, tak flešku za chodu vytáhla a už to bylo. Už jsem k nim odmítl chodit pořád ho seřizovat, řekl jsem sousedovi ať ho vrátí do obchodu a vymění ho za nějaký jednodušší, na kterém se nedá nic "rozdrbat".
Dagy2 (3153)|12.8.2012 11:31
Výhoda TS spočíva v tom, že počas chodu zariadenia je možné zastrčiť USB (tak snáď dierku ešte aj postarší muž vie nájsť? :) ) do STB. Na to zmizne obraz objaví sa "aktualizácia databázy" - to trvá cca 3÷5 sekund a následne sa prepne prijímač na 1. predvoľbu 1.FAV zoznamu. Potom to funguje normálne ďalej, USB tam môže zostať alebo sa dá akokoľvek vytiahnuť a je pripravená na nasledujúci "zákrok".

Pri zákroku sa "opravia" všetky naladené programy, nastavenia LNB, DiseqC, zvukové stopy, obraz, HDMI, dolby zvuk atd atd atd.