Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Škaredý obraz - sdílený signál

lukas7 (1)|23.8.2012 13:13
Zdravím,
před pár dny jsem koupil novou LED televizi Samsung (cca 80cm). Bydlím v panelovém domě, kde je v každém bytě pouze koax (sdílený signál ze satelitu).
Připojil jsem tedy televizi přes koaxiální kabel. Obraz je ale hodně rozmazaný a škaredý. Zkoušel jsem různé nastavení, ale stále to není dobré.

Chci se tedy zeptat zda existuje nějaká možnost připojení kdy bude lepší obraz. Případně pomůže koupit nějakou multimediální krabičku?

Děkuji moc za rady.
Ivo Mašek (10205)|23.8.2012 13:33
Idealní bude se odpojit od té společné linky a zařídit si svůj satelit.
tahlovej (304)|23.8.2012 13:45
[QUOTE=Ivo Mašek;421684]Idealní bude se odpojit od té společné linky a zařídit si svůj satelit.[/QUOTE]Ještě dodám - "hádéčkovej".
KamilZ (10277)|23.8.2012 13:49
[QUOTE=lukas7;421679]kde je v každém bytě pouze koax (sdílený signál ze satelitu). Připojil jsem tedy televizi přes koaxiální kabel.[/QUOTE]

Je to takové trochu zmatečné. To máte v STAčku namodulované v DVB-T/C (nebo nedejbože analogu) "předladěné" kanály z DVB-S? Nebo používáš v TV DVB-S tuner? Jakého máš/máte poskytovatele (Skylink, freeSat, DigiTV, ...)?

Jestli jedeš v TV přes DVB-S tuner a máš v TV kartu s modulem, tak Ti "soukromá" parabola nepomůže, bylo by to stejné. Ale musíš se trochu konkrétněji rozepsat, z informací co píšeš se toho moc pochopit nedá.
Dagy2 (3153)|23.8.2012 19:44
Kamil to je úplne normálne, že super firmy (na slovensku za ca 3k EUR) urobia prestavbu STA na "satelit". Presne ako píšeš "nedejbuh" - CSlink karta a premodulovanie do analogu + 30 ročné koaxy. Proste kvalita super, hlavne že namontovali satelit.
Nikto neupozorní ľudí, že kúpiť si placku znamená vidieť machule.
KamilZ (10277)|23.8.2012 19:50
Právě proto se ptám tazatele, jak to přesně mají udělané, ať se dá nějak pokračovat a poradit...
vivid.sk (11472)|23.8.2012 21:29
Ano presne tak, ako pise Dagy. Robia to tak vsade (zial aj v nasej bytovke sa hlupi dochodci na niecom takom dohodli). Obraz sa neda pozerat ani ako kulisa, je horsi ako analog z UPC.

Rieseni je viac, vsetky maju vsak spolocneho menovatela = je nutne si zriadit vlastny digitalny prijem (ci uz cez DVB-S, DVB-T, resp IPTV alebo miestneho kabloveho operatora).
Wintermute (265)|26.8.2012 17:37
lukas7: Bylo by dobré zjistit zda v tom domovním koaxu kromě předpokladaného analogového signálu není i DVB-S nebo DVB-T, které mají předpoklady být kvalitou a komfortem mnohem výš. Přijímat analog je zkrátka blbost.
Pepino100 (45)|6.10.2012 21:22
Zdravím
mám podobný problém. Bydlím v bytovce z roku 2003 takže kabely nejsou zas tak staré. Na střeše domu máme společnou parabolu a do každého bytu vyvedený koax. Přes to chytám DVB-S i DVB-T. Co se týká obrazu tak je to dobrý ale jen pokud je hezké počasí. Jinak to stojí za h...o. Jsou to družstevní byty a BD nedovolí nainstalovat vlastní parabolu. Byly tady i možnosti natažení kabelové sítě od UPC a místních poskytovatelů iptv. Ale BD považuje aktuální poskytování tv v dostatečné kvalitě takže nechtějí nic takového řešit.
Mám tv panáka gt30 a tudíž přijímám oba signály přímo do tv. Kvalitu signálu sat mi tv ukazuje 51% a sílu signálu 62% Podle člověka co má tady ty rozvody na starosti by mi můj problém vyřešila instalace zesilovače na parabolu a vyjde to na nějakých 4000,- BD do toho investovat nebude takže bych si to musel zaplatit sám ale než se rozhodnu zainvestovat do toho rád bych věděl zda mi to skutečně můj problém vyřeší a i v případě špatného počasí budu mít hezký signál bez sekání. A nebo jestli je jiná možnost jak ten signál zesílit bez toho aniž by se zesilovač instaloval na parabolu.
předem díky za rady
vivid.sk (11472)|6.10.2012 21:32
[QUOTE=Pepino100;427690] Jsou to družstevní byty a BD nedovolí nainstalovat vlastní parabolu[/QUOTE]
[QUOTE=Pepino100;427690] BD do toho investovat nebude takže bych si to musel zaplatit sám ale než se rozhodnu zainvestovat do toho rád bych věděl zda mi to skutečně můj problém vyřeší a i v případě špatného počasí budu mít hezký signál bez sekání[/QUOTE]

V tom pripade im pekne povedz, ze nech ti zabezpecia standardny prijem bez vypadkov. Pretoze pokial ste sa na instalaciu vsetci zlozili (co predpokladam), tak musia zodpovedat za to, aby bola kvalita prijmu dostatocna na bezproblemovy prijem.
DVB-T by ti ale malo fungovat aj bez ohladu na pocasie. Tam by som nepredpokladal utlm v takej miere, ze obraz bude nepozeratelny (paradoxne v dazdi a v tme by mal byt obraz lepsi).
KamilZ (10277)|6.10.2012 21:38
[QUOTE=Pepino100;427690] Podle člověka co má tady ty rozvody na starosti by mi můj problém vyřešila instalace zesilovače na parabolu [/QUOTE]
Problém by vyřešilo pořádné doladění paraboly a korektně udělané rozvody. Zesilovač tam nemá smysl dávat (řešíš jen následek a ne příčinu) a stejně to leze přes nějaký multiswitch. Ještě by mohla pomoct i výměna LNB, přeci jenom je z roku 2003 a je možné, že tam máte nějakou mrchu. Jestli máte ale zdupané rozvody (špatně spočítané a osazené odbočovače apod.), tak nepomůže nic. Začal bych ale doladěním paraboly, přeci jenom materiály pracují.
Pepino100 (45)|6.10.2012 21:41
No ono co se týká standartního příjmu tak to vesměs mám. Jak DVB-T tak i DVB-S ale pouze co se týká SD programů. Ty jdou i ve špatném počasí. Problém je u HD programů. U crt tv nebo nějakého malého lcd bych to nejspíš neřešil ale mám 116 cm plasmu a tam už je to znát.