Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimediální 3D bluray přehrívač

Luk141888 (5)|24.8.2012 17:34
Ahoj všichni,

potřebuji prosím poradit s výběrem nového BD přehrávače, který umí i DLNA/CIFS sdílení (nemusí mít wifi, stačí LAN) a musí mít hlavně podporu 3D. V současné době mám přehrávač LG BD390 a televezici Panasonic TH42PX80E. Tuto TV chci na vánoce nahradit TV novou a to pravděpodobně nějakou plasmou SAMSUNG Smart TV (3D). Zjistil jsem, že LG už asi nevydá nějaký FW který by mému přehrávači LG BD390 dal možnost přehrávat 3D BD disky a tak musím koupit nový...

Ale jaký? Co mi kdo doporučíte?

Díval jsem se na LG BD 660, který se dá koupit i za 2000 Kč, nicméně se nebráním i vyšší investici... Nyní přehrávám převážně MKV filmy z EXT HDD připojeného k PC a musí tedy být zapnuto: PC+ext HDD+LG Bd390+AVR Pioneer+TV panasonic. Napadla mne i myšlenka mít takový BD přehrávač, který umí připojit ext HDD do USB (což samozřejmě umí i LG BD390) ale podmínkou je, abych se na tento HDD dostal i vzdáleně z PC (nechce se mi neustále přenášet disk tam a zpět, neboť defacto denně na něj stáhnu něco nového, kouknu, smažu atd... čili přenášením a přepojováním bych se strašně zaměstnal a to se mi neche). Napadá Vás někoho takvý BD přehrávač který by toto uměl?

O "kompatibilitu" mi až tak moc nejde, 5 DO na stole mi nevadí, ale kdyby s to dalo sloučit asi bych se nezlobil. Tedy TV: (bude) Samsung, AVR je Pioneer. Tedy BD Samsung? Pioneer? Nebo zpět k LG?

Předem moc díky za jakoukoliv radu...
KamilZ (10277)|24.8.2012 19:15
Myslím, že jsi si s LG BD660/670 vybral velmi dobře, jako jeden z mála umí i CIFS. Ale pokud se chceš na disk připojený do přehrávače rozumně dostávat z PC, tak to rozděl a kup zvlášť MMC (které s tím nemá problém) a k tomu jen nějaký levnější BD přehrávač, pokud "placku" potřebuješ. Nebo něco na úrovni Dune HD Smart B1.
Luk141888 (5)|25.8.2012 09:46
No, to popravdě moc nechci neboť už teď mám pod tv těch věcí až až... Starý DVD přehrávač, nyní BD přehrávač LG a přibude asi nnový BD který umí 3d... Jinam ty věci kam dát nemám, na prodej je to více práce než užitku a vyhodit to když je to skoro nové je mi dost líto... Takže spíš bych to řešil novým našlapaným BD, s tím že to staré BD390 snad někde někomu šoupnu... nechci levné 3d bd + MMC... Chtěl bych takové 3d BD kzteré v sobě funkce MMS bude mít (i když je mi jasné že nikdy tak dobré nebude) a neváhám za to dát klidně i 88 či 10 tisíc když to bude stát za to... Co třeba Samsung BD-E8300? ten mi problémy asi nevyřeší co?
zatty (1215)|25.8.2012 11:01
Ten samsung ti opravdu problémy nevyřeší, spíš přidělá. musíš se rozhodnout co vlastně chceš, nám všem se doma válí spousty krabiček které se nevyužívají..hold tak to chodí, nejlepší volbou je koupit kvalitní 3D BD, což jsou např. Onkyo BD-SP309,Pioneer BDP-150 a k tomu slušné MMC jako je HDI DUNE D1, pokud by si chtěl všecho v jednom tak východiskem je oppo 95 ale je trochu někde jinde
Luk141888 (5)|25.8.2012 11:24
Jako což o to, ten pioneer není špatný ale bohužel nedosahuje parametrů jaké má i moje staré LG BD 390.. - neumí MKV. Tedy jedinou volbou bude opravdu LG BD 670 a 390ku prodat... Přehrávám z 95% MKV a z 5% procent BD disky... (3D BD teprve plánuju i když jsem pořád přesvědčený že je to blbina a kvalitní BD film bude vždy hezčí bez 3D než s 3D)...
zatty (1215)|25.8.2012 11:58
LG za tu cenu nemá konkurenci, ale ma to jeden hacek, není to mmc nebo ntb a dřív než se naděješ to nepřehraje tituly které sis stáhl.....
Luk141888 (5)|25.8.2012 12:13
To sice jo, ale pokud vydrží 3 roky tak je to v poho... Ty 3-4 tisíce jednou za 3-4 roky není taková hrůza. Holt je taková doba, už to není tak že si lidi v roce 1960 koupili TV a měli ji 40 let, takže s tímto problém nemám...
Nicméně nyní jsem zjistil že ten pioneer by MKV měl umět, ale asi je pořád lepší to LG Bd670 co?
zatty (1215)|25.8.2012 12:59
já měl LG několik a jsou dobré, ted aktualně mám to onkyo a to je obrazově uplně jina liga, k tomu mam mmc na prehravni mkv...tadle kombinace neni doporucovana jen tak ze srandy, pokud chces po kazdych dvou letech kupovat novy prehravac nemam s tim zadny problem....ja ale osobne nevidim proc to hrotit slusnym BD kdyz si psal ze si ochotny dat i 10tis. za prehravac.....tak proc si nekoupit radne BD ktere za neco stoji a k tomu MMC a do 10tis. se vlezes i s HDMI kabelama
Luk141888 (5)|25.8.2012 13:04
Tak jeste je varianta koupit ten pioneer 150 (ten by snad MKV mel umet). Pripadne mit pioneer na bd+3d bd a na mkv si ponechat stary LG BD390-....