Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

D-Link DSM-380 Boxee Box

stubby (44)|29.8.2012 08:03
Zdravim,
Vcera jsem si jej poridil, mozna se budu casem tlouct do hlavy, ze sem si mel priplatit.
tak to z vesela zapojim do TV, a ono to chce pripojeni k netu...a nam pude net az koncem tydna, takze nic, muzu to dat zase na chvilu do krabicky, a tesit se budu na vikend.
Muzete mi este rict, co me ceka, at se na to pripravim?
Pripoji se to k netu, zaregistruje, a potom uz to povali?
a ted mi poradte jednu vec. mam na stolnim PC nejaky film, pripojeni k internetu ADSL pres wifirouter. asi bude potreba film nasdilet v PC, a pri zapnuti boxu najit sdileny film a pustit, coz? nebo ho musim fyzicky prehrat na disk, a pres externi disk zapojit do boxu?

diky moc
Pytkin (7947)|29.8.2012 10:55
urcite to prehra aj z priamo z pocitaca po sieti .. lepsie je to mat napojene do rutru kablami .. wifi je pomale a nespolahlive ..

A bez toho pripojenia na net to nejde ? neda sa ten wizard preskocit ?
stubby (44)|29.8.2012 11:38
to se mi bohuzel nepovedlo. porad to vyhledava pripojeni k internetu. naslo to nejake wifi site, ale po pokusu pripojeni na ne se nepovede, a hleda vhodne pripojeni.
pripojil sem k tomu i externi disk, ten se rozsviti-takze nastartuje, ale nepusti me to dal.
asi potrebuje nejakou uvodni registraci. holt budu muset asi cekat.
dobre, pripojim do routeru pres kabel. ale uz se tesim, jak maly jarin :)
TV teda nic moc, ale budu sedet pohodlne na gaucu :)
Pytkin (7947)|29.8.2012 11:47
a ruter este nemas ? neni mi jasne naco sa potrebuje pripojit na net ..
stubby (44)|29.8.2012 11:59
router mam, ale nemam internet, zatim.
to me taky neni jasne, k cemu potrebuje internet. uvodni obrazovka vyskoci taka, ze je treba pripojit k internetu. poslal sem dotaz na podporu pro d-link, tak su zvedavy, kdy daji vedet.
stubby (44)|29.8.2012 12:08
Rychla odpoved od podpory pro Boxee Box:
zklamala me, ale zase me potesila rychlost odpovedi:



Dobrý den,

abyste mohl projít první konfiguraci musíte Boxee přípojit k internetu bezdrátově anebo kabelem, pak byste mohl tento produkt obyčejně používat, například s přípojeným externím diskem.

S pozdravem,
Best regards,
Grzegorz Koryga
Technical Support Engineer CZ/SK
D-Link Central Eastern Europe
http://www.dlink.cz
lafore (73)|29.8.2012 12:52
Ja mam taky pocit, ze na boxee si musis spravit nieco ako boxee ucet a potom sa na tento ucet prihlasis a fungujes
stubby (44)|29.8.2012 13:06
jj, je to tak, nekde sem nasel, asi na recenzi od freaku, ze se zaregistruju, oni mi pres email neco poslou, a ja to tam potvrdim. takze to beru jako prvni vetsi minus pro tento produkt.
jinak muzu zatim jen hodnotit vzhled, a ten se mi libi.
Pytkin (7947)|29.8.2012 13:35
hmm .. to je fakt divne .. kto nema internet ma smolu ?

stubby : no a nemozes to zobrat dakde k susedovi alebo do prace ?
Krayzie (325)|29.8.2012 13:56
A mozes potom pls postnut prve skusenosti s HW (hlavne hlucnost) aj so SW (hlavne zobrazovanie/stahovanie cover art a metadata, kedze MMC s iba obycajnym suborovym browserom nie je u mna MMC)? Vyberam totiz MMC k sekundarnemu TV vyhradne na prehravanie filmov a serialov po sieti (Android, YT a ine somariny ma vobec nezaujimaju) a v uzsom vybere mam zatial SW3, PopBox V8 a Boxee Box. Este uvazujem aj nad nejakym mini PC s OpenElec (najidealnejsie riesenie), ale nechce sa mi do toho vrazat +-250 EUR (Zotac ZBox).
stubby (44)|29.8.2012 14:02
jo, asi tak, kdo nema net, ma smulu. ale s tim vyrobci asi nepocitaji, ze by si to poridil nekdo, kdo net nema...treba moja babicka.

my se ted prestehovali, a sousedy neznam...treba bych se seznamil. tam bude ale asi potreba nejaka autorizace pres email nebo co. v praci by mi to neproslo, ani nevim, zda bych to tu rozchodil.

Krayzie:
na vikend by uz to melo slapat, taky su zvedavy na hlucnost a prenosy. jinak me zaujala cena, alza to mela za 3600,-tak sem to vzal, nez zvednou cenu treba na 4.000,-. takze o vikendu dam vedet, treba uz driv, da-li O2... :D
stubby (44)|31.8.2012 08:01
tak vcera mi zapojili net, takze sem to hned pustil.
hlucnost myslim ze dobra, vetrak jsem vubec nevnimal. pravda, nepoustel sem si film. boxx je cca 3m ode me, takze slyset asi moc nebude.
co se tyka zobrazovani a stahovani cover art a popisu, super. zatim co sem prohlednul, tak vse v pohode, zadna chyba, automaticky to stahne, nemusel sem zadavat zadny prikaz. a info o filmech stahne taky, akorat v anglictine, takze si prectu zaklad, treba ze je to film z roku 12, ale myslim, ze v tymto to funguje dobre.
aktualizace probehla sama, takze sem nemusel hledat, kde je nejaky update.

jediny problem je, ze nemam tam cestinu, a titulky-pri prehravani je problem s diakritikou, hlavne ř, ž. Pak sem si pustil ale Black Books, a tam ty hačky byly v pohode, takze nevim na cem zalezi.
jo, a neprehralo mi to mts2 i kdyz sem to prepsal na mpeg. ale to spis bude mou neznalosti techto formatu,a treba by mi melo byt jasne, ze to neprehraje nic, jen PC.
co neprehraje, ono to ani nenalezne .
keko01 (57)|2.9.2012 09:33
Prispejem aj ja skusenostou (Boxeeho mam cca mesiac)

+ paci sa mi SW na akom to bezi (aj ked trosku pomalsi start)
+ online pristup k mnozstvu kanalov (pozeravam tam TEDa, Youtube, internetove radia, atd.)
+ vyborny suborovy spravca (ci uz pripojeny HDD, alebo praca zo sietou)
+ online stahovanie titulkov / coverov k filmom super funguje (mozno 1 z 10 tich nenajde, ale to skor kvoli nazvu suboru), netreba to nijak riesit, automaticky to pusti vo filme
+ vyborny, ale naozaj vyborny dialkovy ovladac (radio, nie IR tj. ziadne smerovanie na zariadenie) s qwerty klavesnicou
+ vdaka dobremu ovladaniu pouzitelny browser (hlavne, ked nieco potrebujem rychlol najst a nechce sa mi pustat komp)

- dlhy start
- mne start obcas zblbne (kazdy 10krat to zmrzne).. na nete tvrdia ze kvoli inicializacii HDMI ci co.. dufam, ze to vyriesia
- neprehal mi asi 2-3 formaty (asi z 50 suborov)

ADD k titulkom.. samozrejme funguju uplne korektne aj s diakritikou, len si v nastaveniach nastav spravne kodovanie (myslim ze stredoeuropske jazyky, alebo tak nejak). Vyskusaj, s jednou z moznosti to funguje uplne v poriadku pri vsetkych titulkoch

S hlucnostou som nemal najmensi problem (dokonca je to aj celkom robustne riesenie, kedze dcerke sa to podarilo uz zhodit z 1 m na zem :) nastastie disk sa pocas padu odpojil)

A co sa tyka internetu. Neviem ci pri prvom starte vyzaduje net (ja som ho mal, takze to preslo uplne OK), ale potom funguje aj bez internetu, iba zahlasi, ze fukcnost je obmedzena (online obsah)

Takze z mojej strany 9/10. Vyborne MMC