Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aké MMC?

hakmar (401)|29.8.2012 16:34
Ahojte, potrebujem poradiť nejaké MMC, ktoré je jednoduché na ovládanie, prehrá všetky dostupné audio a video súbory, tiež 3D BD iso aj s menu, mkv s vysokým video bitratom. Audio ako DTS-HD MA resp.HR aby šlo do AVR bez downmixu, internet nejak nepotrebujem, je také niečo?, dík za odpovede.
kuko61 (257)|29.8.2012 21:18
Vsetky 3D BD iso aj s menu ti v sucasnosti neprehra ziadne MMC.
Niektore prehravace so sigma chipsetom nemaju problemy s menu, prehraju aj BD-J menu, ale neprehraju 3D BD.
Prehravace s chipsetom Realtek 1186 prehraju 3D BD ale prehraju len klasicke menu, nie BD-J. Co som skusal, menu mi islo asi na tretine Blu-ray diskov.
Chipset Sigma SMP8910, ktory by mal zvladnut aj BD-J menu aj 3D BD je dlho slubovany a stale v nedohladne :(

Pokial nechces robit kompromisy, zostava ti jedine poskladat HTPC s Arcsoft TMT alebo Cyberlink PowerDVD prehravacom.
Teda neviem, ako je na tom PS3, ci nahodou nezvlada tiez BD-J menu a 3D BD.
hakmar (401)|29.8.2012 21:30
O.K., dík, takže asi skôr by mi vyhovovalo MMC, ktoré prehrá 3D BD, máš nejaký dobrý tip, porezal som po eGreat R200S alebo Xtreamer Sidewinder 3, ešte by ma zaujímalo ako je to so zvukom, tak ako som písal vyššie.
KamilZ (10277)|29.8.2012 21:49
hakmar: XTreamer Ultra 2 s externí BD mechanikou, ale to je prakticky už zmiňované HTPC.

[QUOTE=kuko61;422657]Prehravace s chipsetom Realtek 1186 prehraju 3D BD ale prehraju len klasicke menu, nie BD-J. Co som skusal, menu mi islo asi na tretine Blu-ray diskov. Chipset Sigma SMP8910, ktory by mal zvladnut aj BD-J menu aj 3D BD je dlho slubovany a stale v nedohladne [/QUOTE]
Není problém spíš v licenci/poplatcích, než v technologii?
hakmar (401)|29.8.2012 22:05
Dík za odpoveď, asi som sa zle vyjadril ide mi o 3D BD iso, takže mechaniku nepotrebujem a čo s tým zvukom? XTreamer U2 je už nad môj rozpočet, som ochotný ísť max. do 200E.
kuko61 (257)|29.8.2012 22:16
Co sa tyka Sigma chipsetov a 3D BD, tam to je podla mna technologicky problem - absencia podpory v chipsete + absencia HDMI v 1.4 v prehravacoch (Dune, Popcorn...)
Co sa tyka Realtek chipsetov 1185 a 1186 a podpory BD-J menu, tam by to kludne mohol byt aj problem licencie, ale myslim si, ze keby ho chipset podporoval, v aspon jednom
prehravaci by sa podpora BD-J objavila, ale maximum u realtek MMC je BD Profile 1 + BD-Lite

Mam eGreat R300 a tam nie je so DTS-HD zvukom ziadny problem, mam ho pepojeny s AVR cez HDMI. R200S je s R300 funkcne totozny, ma aj rovnaky fw.

Edit:
Dolezita informacia este je, z coho ches 3D BD iso s DTS-HD zvukom prehravat.
Ja som posunul Sidewinder SW dalej v rodine, pretoze mi nestihal prehravat BD iso s HD audiom po LAN z NASu - prejavovalo sa to tak, ze vypadavalo audio.
Mal len 100MB ethernet. R300Pro ma napriklad 1GB LAN, ale rychlost je len o nieco vyssia ako u Sidewinderu SW. Je to problem v chipsete a realtek si to aj priznal, ale napravu neurobil.
Uz sa mi stalo, ze som mal problem s prehravanim po sieti aj na tomto prehravaci, napriklad pri Transformers 3, ale na druhej strane je pravda, ze dalsich 90% BD iso, ktore na Sidewinderi SW dobre nesli,
prehra aj po sieti s HD audiom bez problemov.
R200S ma 100MB ethernet a preto som len chcel upozornit, ze mozes mat pri streamovani po LAN problemy, pokial chces prehravat BD iso s HD audiom.
Celkovy bitrate potom moze prekrocit 60 mbit a to je uz na hranici rychlosti sietovky v prehravaci.
Ja mam pre tento pripad v MMC 512GB harddisk, cez USB sa tam da aj 40GB nahrat celkom rychlo a pri prehravani z interneho HDD som este nemal ziadny problem.
hakmar (401)|29.8.2012 22:48
Všetko chcem prehrávať, resp. prehrávam na mojom terajšom WDTVLive, cez ext. HDD pripojené USB, takže sieť nejak nepotrebujem.
kuko61 (257)|29.8.2012 23:00
Co sa tyka toho, ci R200S alebo xtreamer SW3, tam velmi radit nechcem. Povedal som si, ze konkretny model uz radsej nikomu neporadim.
Je to trochu riziko. Firmware nie je totiz v asi ani jednom MMC bezchybny a co mne vadit nemusi, niekto iny moze povazovat za neprekonatelnu chybu.
Taktiez niektore chyby sa mozu u niekoho prejavit a u niekoho nie. Napriklad miznutie suborov z HDD - cital som na forach staznosti
majitelov tak eGreatov, tak xtreamerov s chipsetom 1186, ale ja som tento problem doteraz nemal.

Z HW stranky sa mi viac paci XTR SW3 ako R200S Pro - ma GB LAN a pasivne chladenie. Vetracik v R300 a R200 nepatri medzi najtichsie - ma vysoke
otacky a pocut prudenie vzduchu, ak je v miestnosti ticho. V noci, ked si chcem ticho pustit nejaku hudbu, mi to trochu vadi, ale pri filme to samozrejme nepocut.
Xtreamer ma aj nejake veci navyse fo firmware - zoznam suborov napriklad ukazuje aj ich velkost, ma browser na titulky - daju sa vybrat z disku, pri egreate musia mat
rovnaky nazov ako film. Ale to su zase funkcie, ktore sa daju ozeliet.
Co sa tyka stability fw a pripadnych problemov, je dobre si precitat skusenosti uzivatelov na forach - tu o xtreameri a o egreatoch na egreat.cz.

EDIT: este jeden problem, na ktory mozes narazit pri prehravani BD ISO.
Prehravace s realtek chipsetom nevedia korektne prehrat BD, kde sa hlavny film sklada z viacerych m2ts suborov.
Niekde som videl screenshoty, ako sa da na Dune so sigma chipsetom vybrat na prehratie playlist .mpls hlavneho filmu a m2ts subory sa potom prehraju v spravnom poradi.
MMC s realtek chipsetom mpls playlisty nepodporuju, takyto film sa mi nepodarilo spravne prehrat ani ked som ho spustil z BD menu (napr. film Cop out).
V takomto pripade je riesenim remux a spojenie viacerych m2ts suborov do jedneho...
hakmar (401)|30.8.2012 00:10
Super, dík, ešte poštudujem a potom sa rozhodnem, len dúfam, že správne.:)
jarino1978 (8045)|1.9.2012 00:23
XTR Prodigy
kuko61 (257)|1.9.2012 21:40
Pred par dnami, ked sme tu diskutovali, este nebolo zname, ze na veltrhu IFA predstavi Popcorn aj Dune prehravace zalozene
na novom Sigma chipe. Este sa presne nevie, aky typ bude vo vnutri (867x, 891x), ale co sa vie, mali by podporovat 3D BD.
Co je dobre, konecne bude mat Realtek konkurenciu a mozno sa pohne vyvoj trochu dopredu.
Co ma trochu sklamalo, tak novy Popcorn by mal podporovat len BD lite menu, cize nie BD-J.
Presnu specifikaciu novych Dune prehravacov som nenasiel, tak tam sa este uvidi.
Takze je otazne, ci sa oplati cakat, alebo ci kupit R300Pro alebo XTR SW3 ci Prodigy.
Kazdopadne sa da aj pri Popcorne aj pri Dune ocakavat cena cez 200€.
A treba pocitat aj s tym, ze bude minimalne pol roka, mozno rok trvat,
kym sa odstrania pociatocne chyby v novych firmveroch. Bol by som prijemne
prekvapeny, keby tomu bolo tentoraz inac ;)
hakmar (401)|1.9.2012 22:33
No tak teraz som už úplne domotaný, ale uvažoval som pôvodne nad Xtreamer SW3, len neviem či sa mi oplatí do toho ísť, neviete kedy by mali novinky prísť na trh?
kuko61 (257)|1.9.2012 22:42
to sa zatial este asi nevie, ale pri MMC sa doteraz bezne stavalo, ze sa ohlasovali aj vyse pol roka pred uvedenim na trh.
Nakoniec to mozno naozaj dopadne tak, ze v pomere cena/vykon na tom budu lepsie uz existujuce MMC s realtekom 1186.
To sa ale uvidi, az ked nove MMC poriadne otestuju uzivatelia.
No a do 200€ asi prehravace od Dune a Popcornu nebudu. No a pokial nebude mat
Popcorn plnu podporu BD menu, nie som si isty, ci sa oplati za skoro dvojnasobok ceny ako XTR SW3.

Pri Dune by som plnu podporu BD menu ocakaval, aspon pri Max 3D - pri top modeloch je aj v sucasnosti.
Ale tie su top aj v cenach -300€ a viac.
hakmar (401)|5.9.2012 20:08
Tak som objednal Xtreamer SW3, dúfam že som neurobil chybu, keď ho budem mať, dám referencie a dúfam že mi hlavne asi kuko budeš môcť helfnúť v prípade problémov, doteraz mi stačilo WDTV live, tak dúfam, že idem do lepšieho.