Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MMC - řešení mého problému?

megawir (31)|3.9.2012 17:37
Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu s mým problémem, který je následující:

mám

TV LG 47 LE8500 + wifi modul
Receiver 7.1 Onkyo TX-SR508
pas. repro Jamo S 426 HCS 3
wifi router Linksys WRT320N

+ SetTop Box (tv a inet mám přes kabelovku Netbox)

Vše přes wifi napojeno na PC => z PC posílám přes wifi obraz i zvuk do TV a z té pak zvuk do receiveru, z něj pak do repro. Bohužel se mi v této sestavě nedaří přehrávat filmy s DTS zvukem - přes tu TV to samozřejmě neprojde (ta TV to prostě neumí). Chtěl jsem se zeptat tady na radu - je MMC jediné cenově rozumné řešení, které existuje? Pokud ano, jaký MMC byste mi poradili? Díval jsem se na přehledy a jelikož nepotřebuji MMC s diskem, vybral bych pravděpodobně D-Link Boxee Box. Je to dobrá volba?
Děkuji předem za jakékoliv postřehy a připomínky.
KamilZ (10277)|3.9.2012 17:50
To máš nevhodně zapojeno, takto se to nedělá. Napoj PC přes HDMI do AVR a na HDMI výstup AVR připoj TV. To je správné zapojení. AVR Ti pak bude dekódovat DTS. Další možnost je nechat DTS dekódovat PC a z něj posílat zvuk do AVR a obraz do TV. Ale to první je lepší. Takže: PC -> (HDMI) -> AVR -> (HDMI) -> TV.
megawir (31)|3.9.2012 18:44
Takže nepořizovat MMC a obětovat wifi přenos multimédií a pořídit opravdu hodně dlouhý hdmi kabel?
Mně jde o to, že PC mám jinde než je TV samozřejmě, proto posílám vše přes wifi. Jelikož wifi má televize, posílám to nejprve do ní a pak z ní to teprve bere receiver (proto mi nejde DTS). Neměl jsem jinou možnost jak to řešit, že jo.

= rada je hnát to přes kabely přes celej barák?

MMC co jsem psal umí wifi, počítal jsem, že pokud bych to do něj z PC posílal a pak z něj do tv a receiveru, tak by to šlapalo. Nebo se mýlím?
KamilZ (10277)|3.9.2012 19:03
Nevím, co znamená "pokud bych to do něj z PC posílal". Můžeš MMC přes WiFi připojit na CIFS sdílení PC a z MMC HDMI do AVR a z AVR do TV, to fungovat samozřejmě bude (za předpokladu, že máš rozumnou WiFi a nemáš tam rušení). Recenzi toho DLinku si můžeš přečíst třeba zde: https://www.tvfreak.cz/recenze-d-link-boxee-box-multimedia-v-kostce/3995 nebo zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32911-d-link-dsm-380-boxee-box Já ho neznám, nebudu se proto vyjadřovat.
megawir (31)|3.9.2012 20:29
Děkuji, přečtu si je.

Jinak podle popisu jsem to tak myslel, ano. Proto jsem se ptal, zda je MMC jediné řešení kromě kabelu, který je kvůli několika důvodům spíš záložní alternativa. Díky za odpovědi.
KamilZ (10277)|3.9.2012 20:32
Stejně bych raději místo WiFi natáhnul jeden UTP kabel.
megawir (31)|3.9.2012 22:46
To chápu, ale když to teda povedu kabelem z PC přes hdmi do AVR, tak to video budu muset pouštět z PC (z televize si přes AVR v principu vyrobím druhý monitor?)?
Nechci běhat z jednoho patra do druhého :) Nikdy jsem podobně věci nepropojoval a nezprovozňoval, tak se omlouvám, pokud blábolím...
THeBaNDiT (497)|3.9.2012 23:03
Ano, ak pripojis PC cez HDMI do TV (resp. do AVR a nasledne z AVR do TV, o to nejde), tak obsluhovat video budes musiet z PC (ak mi neunika nejaka technologia). Resp. su aj take moznosti vzdialeneho ovladania v tomto pripade, ze smartfon s aplikaciou na vzdialene ovladanie trebars programu VLC v PC (cez wifi samozrejme).

Ale skor by som sa priklanal k MMC, bud cez wifi, ako si spominal, alebo idealne cez sietovy kabel (este je aj varianta cez sietove elektricke zastrcky, ak nechces tahat kabel).
V PC nazdielas zlozku s filmami a viac sa v PC nestaras, staci, aby bolo zapnute. Potom cez MMC behas po sietovom disku a spustas si, co chces, akoby bol ten disk v MMC.
vivid.sk (11472)|3.9.2012 23:29
[QUOTE=THeBaNDiT;423715]....smartfon s aplikaciou na vzdialene ovladanie trebars programu VLC v PC ,,,[/QUOTE]
Su.
cez smartfon mozes ovladat XBMC, alebo aj VLC, pripadne MPC-HC su na to app.
THeBaNDiT (497)|3.9.2012 23:31
ano, su... ja som sa nepytal, ja som oznamoval... :) Ale dik za upresnenie. :)
megawir (31)|4.9.2012 18:07
OK, děkuji za odpovědi.
Počítám, že to MMC, co jsem psal, je dobrá volba? Dal jsem na doporučení redakce a četl testy. Ještě mrknu tady do fóra na zkušenosti uživatelů...
megawir (31)|5.9.2012 11:40
[QUOTE=KamilZ;423656]To máš nevhodně zapojeno, takto se to nedělá. Napoj PC přes HDMI do AVR a na HDMI výstup AVR připoj TV. To je správné zapojení. AVR Ti pak bude dekódovat DTS. Další možnost je nechat DTS dekódovat PC a z něj posílat zvuk do AVR a obraz do TV. Ale to první je lepší. Takže: PC -> (HDMI) -> AVR -> (HDMI) -> TV.[/QUOTE]

Ahoj,
tak jsem to propojil (koupil jsem 10m hdmi kabel) a ted mam nasledujici volby (win 7), muzu bud plochu rozsirit a z TV udelat prakticky druhy monitor nebo plochu duplikovat - rozsiril jsem. Kazdopadne se mi takto podarilo na tv dostat obraz (rozsireni), ale nedokazu tam z toho AVR zprovoznit zvuk :-( Pousti se mi do repro co mam pripojene k PC. Prosim o radu. Propojeni je tak jak znela rada, tedy PC -> (HDMI) -> AVR -> (HDMI) -> TV.
KamilZ (10277)|5.9.2012 11:43
A máš zvuk přepnutý v PC na zvukovku v HDMI? Někdy je potřeba ji povolit v BIOSu, někdy v nastavení karty a ještě případně nainstalovat drivery přímo od výrobce.

Viz např: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31604-televizory-crt-lcd-pdp-nejde-mi-zvuk-do-tv-pres-kabel-hdmi-chyba-konfigurace, https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/18734-jak-na-prehravani-z-pc-na-tv-pres-hdmi#post370798
megawir (31)|5.9.2012 12:23
Mrknul jsem to nastavení a nastavil hdmi jako výchozí a už to šlape :)

DÍKY MOC!!!