Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nelze přehrát-chráněno pomocí DMR

jinryd (10)|12.9.2012 10:23
Dobrý den,
pořídil jsem si LCD televizi Samsung UE37ES6710, k ní kartu Skylink (zaregistrovaná, ale ještě ve dvouměsíčním freerežimu). K televizi je připojen 1TB HDD 3.5". Včera jsem si dal nahrávat z ČT 2 "Malý velký muž". Dnes, že si jej přehraju. Na HDD fyzicky je, ale po spuštění se objeví hláška že nelze přehrát. Chráněno pomocí DRM. Něco jsem si o této ochraně nešel a jsem docela znepokojen. To si nebudu moci pro vlastní potřebu nahrát pořady, které mne zujímají, když jsem v čase vysílání zaneprázdněn? Jak to máte vyřešený Vy?
Děkuji JR
Dagy2 (3153)|12.9.2012 11:08
máme to vyriešné tak, že máme externé sat prijímače, aby sme sa vyhli podobným ptákovinám.
Ten disk si chcel prehrať priamo v TV ?
Aký CI-modul používaš? Predpokladám, že to je ten problém a zároveň "najdôležitejšia" súčiastka správnej funkcie. Bohužiaľ väčšina ľudí včetne prdajcov tomu neprikladá čiaden význam - je tam napísané "skylink ready" tak čo. zjavne ani ty si sa nad tým nezamyslel pri kúpe, pretože si všetko pekne a správne popísal ale o module mlčíš. Predpokladám je to Neotion?
jinryd (10)|12.9.2012 11:41
Doma mám prehistorické AV vybavení, které potřebovalo nový outfit. Právě kvůli tomu, abych zmenšoval počet různých recievrů, jsem koupil televizi se zabudovaným DVB-S /Mpeg4. CI-modul je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
HDD je nastálo připojen k televizi, protože jsem si už zjistil, že záznam lze přehrát pouze v televizi. Takže přehrát jsem to chtěl opravdu v televizi.
Dagy2 (3153)|12.9.2012 12:30
Myslím, že práve tento modul neumožňuje nahrávanie napríklad v techniSatoch. Tam to ale prístroj priamo odmietne pri zapnutí nahrávania.
toto je vymoženosť CI+ modulov. Myslím, že riešenie je len výmena modulu. Než to urobíš:
1/ skús nahrať najprv niečo z TA3, CT24 a pod.
2/ keby to nešlo tiež, vyber modul s kartou von a skús znova nahrať TA3, CT24
niektoré telky práve aby nemuseli riešiť problémy s autorskými právami a obsluhovať povely od providera pri zákaze nahrávky a pod majú nahrávanie povolené len z DVB-T (napr LG LW650). bodmi 1/ a 2/ zistíš, či to tiež nie je tvoj prípad, potom by ti nepomohlo nič, len kúpiť ešte MMC s nahrávaním alebo ext SAT prijímač.
Keď 1/ a 2/ bude OK, potom je čas na výmenu toho modulu.
jinryd (10)|12.9.2012 13:13
[QUOTE=Dagy2;424775]niektoré telky práve aby nemuseli riešiť problémy s autorskými právami a obsluhovať povely od providera pri zákaze nahrávky a pod majú nahrávanie povolené len z DVB-T (napr LG LW650).[/QUOTE]

To bude pravděpodobně můj problém, neboť nahrávat různé jiné programy jde v pohodě. Tato hláška se mi také objevila když jsem si nahrával kvalifikaci F1. Chápu autorská práva, ale proč je to až takto omezené, když nahrávka lze přehrát právě jenom v televizi. Na počítači ji nepustíš. Přece nebudu nahrávat na současný HDD DVD (Pioneer DVR 530H). To bych se vrátil o několik let zpět. :-(
MMC je co? Já si pamatuji, že to byli tenčí předchůdkyně dnešních SD karet
KamilZ (10277)|12.9.2012 13:41
mmc: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ale to není na nahrávání z DVB-S, jen z DVB-T. Na nahrávání z DVB-S je jednoznačně nejlepší kombinace (ideálně dvoutunerového) Linuxového DVB-S STB s ICE kartou (Ne Irdeto PI-Sys) a UNI čtečkou (ne certifikovanou Irdeto PI-Sys čtečkou), bez nutnosti jakéhokoli CI modulu.

Ale docela se divím, protože nářky na problém s DMR u CI+ a TV se zde objevovaly tak před rokem, pak už byl pokoj. Jinde jsem zatím nic nezaznamenal. Ještě se ujistím - nesleduješ během nahrávání jiný kanál? Letošní Samsungy to prý umí a to by mohl být problém.

Jakou máš verzi firmware v modulu?
jinryd (10)|12.9.2012 14:05
[QUOTE=KamilZ;424785]mmc: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ale to není na nahrávání z DVB-S, jen z DVB-T. Na nahrávání z DVB-S je jednoznačně nejlepší kombinace (ideálně dvoutunerového) Linuxového DVB-S STB s ICE kartou (Ne Irdeto PI-Sys) a UNI čtečkou (ne certifikovanou Irdeto PI-Sys čtečkou), bez nutnosti jakéhokoli CI modulu.[/QUOTE]
Jasně, to bych stejně nechtěl
[QUOTE=KamilZ;424785]Ještě se ujistím - nesleduješ během nahrávání jiný kanál?[/QUOTE]
ne
[QUOTE=KamilZ;424785]Jakou máš verzi firmware v modulu?[/QUOTE]
Nevím zda je to na co se ptáš, ale hledal jsem: Nabídka CI - Stav zavaděče - verze: 3,6
Dagy2 (3153)|12.9.2012 16:25
[QUOTE=KamilZ;424785]Na nahrávání z DVB-S je jednoznačně nejlepší ...Linuxového DVB-S [/QUOTE]

:) :)
KamilZ (10277)|12.9.2012 16:27
To bude jen verze loaderu, ne firmware. U tohoto modulu se [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] vydával nový firmware verze 4.2.4.4, protože starý hlásil při nahrávání "Záznam byl zrušen z licenčních důvodů". Je to už ale relativně dlouho, ale můžeš mít nějaký starší ležák. Zkus tedy aktualizaci přes OTA, ale bohužel nevím, jestli teď běží - vyzkoušej na Astra 3B (23,5°E), freq. 12,070 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK (jede tam třeba Nova Cinema). Starou 12565H už myslím vypnuli.
jinryd (10)|12.9.2012 18:57
tak jsem to našel a měla by tam být nejnovější verze 4.2.4.4
KamilZ (10277)|12.9.2012 19:36
Tak to je špatné, v tom případě opravdu jen zkusit jiný modul. Zřejmě to ale nevyreklamuješ, je to "vlastnost", ne vada. Jestli máš rozumného prodejce, zkus se s ním domluvit na výměně.
jinryd (10)|12.9.2012 20:46
jestli jsem tomu dobře porozumněl, tak poskytovatel vysílání vyšle nějaký kod na ochranu vysílaného pořadu a některý modul tento kód akceptuje jiný ne?
Dagy2 (3153)|13.9.2012 09:10
po zavedení vysielania HD+ v nemecku s možnosťou "ochrany" autorských je táto super funkcia dostupná aj v iných kodovacích systémoch ako napr Irdeto. vedia ju spracovať ale len moduly CI+, CI ju ignorujú. Preto je najlepšia kombinácia karta ICE a k nej starý "šunt" modul, bohužiaľ normálne v obchodoch už asi dnes nezohnateľný.
tvoj problém môže byť:
A/ priamo modul SMIT neumožňuje nahrávanie - toto bol problém inštalácie tohto modulu napr. v prijímačoch TechniSat ISIO, keď vlastne nebol po určitý čas dostupný iný slušný modul ktorý by tam fungoval s kartami Irdeto. Tento modul bol plne funkčný ale nedalo sa a ani nedá nahrávať :).

B/ skyLink síce nevysiela "signál" o zákaze nahrávky (aspoň oficiálne to nikto nepotvrdil) napriek tomu niektoré moduly niečo v streame vyhodnocujú týmto spôsobom a nahrávku zakážu. Nie si prvý komu sa to stalo.
jinryd (10)|13.9.2012 10:18
Tak díky. Už tedy vím kde je zakopaný pes. Zkusím se domluvit s firmou která mi to zřídila, na další variantě.
Pokud to neklapne, stane se přesně opak toho, čeho měla ochrana pořadů dosáhnout. Nejsem zastánce nelegálního stahování, ale pokud nebude zbytí .............. :-(
luiz (214)|13.9.2012 19:34
[QUOTE=Dagy2;424865]A/ priamo modul SMIT neumožňuje nahrávanie[/QUOTE]
To byl zřejmě problém se starší verzí sw. Mám stejný model i verzi softu a nahrávání kódovaných programů ze skylinku na mé tv funguje bez problémů. A to výrobce mé TV možnost záznamu z DVB-S ani neuvádí (pouze z DVB-T). Spíše bude problém v kombinaci dek. modul/TV.
Dagy2 (3153)|13.9.2012 20:27
mám pocit že u ISIO ten SMIT nejde so žiadnym softom. Minulý týždeň niekto menil tiež tento modul za iný pretože nešlo nahrávať.
tak vidíš, nakoniec tá LG absolútna špica.
jinryd (10)|25.11.2012 23:16
[QUOTE=jinryd;424760]Dobrý den,
pořídil jsem si LCD televizi Samsung UE37ES6710, k ní kartu Skylink (zaregistrovaná, ale ještě ve dvouměsíčním freerežimu). K televizi je připojen 1TB HDD 3.5". Včera jsem si dal nahrávat z ČT 2 "Malý velký muž". Dnes, že si jej přehraju. Na HDD fyzicky je, ale po spuštění se objeví hláška že nelze přehrát. Chráněno pomocí DRM. Něco jsem si o této ochraně nešel a jsem docela znepokojen. To si nebudu moci pro vlastní potřebu nahrát pořady, které mne zujímají, když jsem v čase vysílání zaneprázdněn? Jak to máte vyřešený Vy?
Děkuji JR[/QUOTE]

Může mi to někdo vysvětlit? Koupil jsem si tento týden 64Gb flash disc s tím, že si na něj nahraju poslední závod F1 alespoň z DVB-T. Samozřejmě že jsem vyzkoušel první den i nahrávky z DVB-S a ejhle, cokoliv nahraju, lze přehrát. Málem jsem, na Vaše rady koupil ext.sat.přijímač, a najednou zjišťuji, že asi ne všichni zde mají pravdu :-(
vivid.sk (11472)|26.11.2012 00:00
[QUOTE=jinryd;433581]cokoliv nahraju, lze přehrát[/QUOTE]
kde, v TV?
jinryd (10)|26.11.2012 08:19
[QUOTE=vivid.sk;433584]kde, v TV?[/QUOTE]

jj, v TV
KamilZ (10277)|26.11.2012 08:29
Však to je OK :-) . Celou řeč je o tom, že to přehraješ pouze ve Tvé TV, žádné jiné a nikde jinde a po případné opravě to také jít nemusí...
jinryd (10)|26.11.2012 13:26
[QUOTE=KamilZ;433592]Však to je OK :-) . Celou řeč je o tom, že to přehraješ pouze ve Tvé TV, žádné jiné a nikde jinde a po případné opravě to také jít nemusí...[/QUOTE]

Prosím přečíst "první !" příspěvek. Vaše odpovědi byli, že to nejde tak jsem to neřešil, s tím, že výhledově bych si zakoupil externí přijímač. Nyní však jsem zcela náhodou zjistil, že tady někdo nemá pravdu :-( a o tom byl můj včerejší dotaz.
KamilZ (10277)|26.11.2012 13:34
A to Ti samo od sebe bez jakékoli změny modulu, firmware modulu/TV apod. začalo přehrávat dříve nepřehratelné nahrávky?

Jen pro doplnění, psal jsem zde:
[QUOTE]Ale docela se divím, protože nářky na problém s DMR u CI+ a TV se zde objevovaly tak před rokem, pak už byl pokoj. Jinde jsem zatím nic nezaznamenal.
...
U tohoto modulu se [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] vydával nový firmware verze 4.2.4.4, protože starý hlásil při nahrávání "Záznam byl zrušen z licenčních důvodů". Je to už ale relativně dlouho, ale můžeš mít nějaký starší ležák
....
V tom případě opravdu jen zkusit jiný modul. Zřejmě to ale nevyreklamuješ, je to "vlastnost", ne vada. Jestli máš rozumného prodejce, zkus se s ním domluvit na výměně.
[/QUOTE]

To mi nepřipadá jako tvrzení, že Ti to nikdy nepůjde, ať si koupíš externí přijímač (ačkoli nahrávání v TV považuji za nouzovku). Tvojí situaci jsme se myslím snažili řešit.