Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s WiFi na LG BH7420P

motodriver (19)|20.9.2012 21:18
kino mám LG BH7420P
ještě upřesním že mám 42 palců ale to asi nehraje roli ;)

[HL]mod: přesunuto z vlákna o LG LM660S.[/HL]
motodriver (19)|21.9.2012 00:00
tak už to fachá, bylo to tím simplinkem díky :D, ale ta wifi pořád ne :/
sanchez13 (1071)|21.9.2012 15:48
[QUOTE=motodriver;425658]tak už to fachá, bylo to tím simplinkem díky , ale ta wifi pořád ne :/ [/QUOTE]
- nemas nahodou zastrceny aj LAN kabel v tom kine ?
- aky rezim mas nastaveny na tvojom WiFi routri ? Nemas nahodou nastavene skryte SSID ?
motodriver (19)|21.9.2012 16:41
lan v kině nemam, četl jsem podobný problém na netu ale s tabletem tam pomohlo zmenit kanal, to jsem zkoušel a nic, ssid mam povolene

na wifi běží notebook, televize a mobil...
sanchez13 (1071)|21.9.2012 18:56
Edit: vsimol som si, ze tvoje kino podporuje WiFi direct, nemas to nahodou zapnute ?

Skontroluj si este ako mas nastavenu bezpecnost na routri. Odporucam ti nastavit WPA2-personal a kryptovanie AES pokial mas nastavene nieco ine. Dolezite je aj to kryptovanie obcas tam maju ludia TKIP, alebo mix TKIP-AES a vtedy to robi niektorym zariadeniam problemy. Cize nastav ciste AES.
Dalsie veci, ktore mozes skusit je zmenit:
- wireles mode (b/g/n) vasinou je defaultne nastaveny na auto, mozes ho skusit nastavit na pevno napr na g
- kanal ma ktorom vysiela WiFi z auto na pevnu hodnotu najlepsie tak aby na najblizsich 2 kanaloch hore/dole nebola v okoli ziadna ina WiFi
- sirku pasma standardne ju novsie routre maju na hodnotu 20/40MHz mozes skusit dat iba jednu z nich (20Mhz)
po kazdej zmene niektoreho parametra urob reboot routra a vyskusaj, ci to pomohlo.

Aky mas typ routra ? Pretoze casto v takychto pripadoch pomoze alternativny firmware, ktory okrem ineho aj prida dalsie funkcie...
Pripadne este skontroluj stranky vyrobcu, ci nie je dostupny update firmware toho routra...
motodriver (19)|22.9.2012 07:54
[QUOTE=sanchez13;425730]Edit: vsimol som si, ze tvoje kino podporuje WiFi direct, nemas to nahodou zapnute ?

Skontroluj si este ako mas nastavenu bezpecnost na routri. Odporucam ti nastavit WPA2-personal a kryptovanie AES pokial mas nastavene nieco ine. Dolezite je aj to kryptovanie obcas tam maju ludia TKIP, alebo mix TKIP-AES a vtedy to robi niektorym zariadeniam problemy. Cize nastav ciste AES.
Dalsie veci, ktore mozes skusit je zmenit:
- wireles mode (b/g/n) vasinou je defaultne nastaveny na auto, mozes ho skusit nastavit na pevno napr na g
- kanal ma ktorom vysiela WiFi z auto na pevnu hodnotu najlepsie tak aby na najblizsich 2 kanaloch hore/dole nebola v okoli ziadna ina WiFi
- sirku pasma standardne ju novsie routre maju na hodnotu 20/40MHz mozes skusit dat iba jednu z nich (20Mhz)
po kazdej zmene niektoreho parametra urob reboot routra a vyskusaj, ci to pomohlo.

Aky mas typ routra ? Pretoze casto v takychto pripadoch pomoze alternativny firmware, ktory okrem ineho aj prida dalsie funkcie...
Pripadne este skontroluj stranky vyrobcu, ci nie je dostupny update firmware toho routra...[/QUOTE]

pásmo mám nastavené g, kanály jsem vyzkoušel snad všechny ofc kromě 12,13, cryptování mám jak píšeš, šírku pásma ještě zkusím , router mám tp-link tl-wr340gd a ten vede na ap na střeše a odtud opět anténa, jinak díky za rady
KamilZ (10277)|22.9.2012 08:14
Tak ještě jednou prosím upřesni, v čem je přesně problém. Když dáš Pokročilé nastavení/Bezdrátové/Seznam AP, tak se Ti Tvé nezobrazí? Nebo se "jen" nepřipojí? Prověřoval jsi, že nemáš na TPLinku MAC filtr (strana 28)? Nastavení šířky pásma jsem v návodu nikde nenašel. Ještě se podívej do Advanced Security/Blocked Host, že tam nic není a případně do LOGu (strana 58), jestli tam něco nevybrejlíš.
motodriver (19)|22.9.2012 08:54
vůbec nevidí síť, ale souseda jo, ostatní připojím - TV , mob., notebook
motodriver (19)|22.9.2012 09:01
to je to arp list v nastavení mac a ip binding, mam tam jednu položku a můžu dát load nebo delete, ze by to bylo ono? u routeru
KamilZ (10277)|22.9.2012 09:07
To bude jen přiřazení nějaké existující MAC adresy na IP, tím to nebude, tak daleko jsi se zatím nedostal. Předpokládám, že ta IP co tam je patří jinému zařízení (PC, TV, ...). Je na kině nalepen štítek s MAC adresou WiFi rozhraní, občas to bývá?

Máš v kině možnost "Standard Wi-Fi Direct" vypnutou? Psal dříve Sanchez13, možná jsi přehlédl.
motodriver (19)|22.9.2012 09:22
tak standard wi-fi direct byl zapnuty tak jsem ho vypl ale nepomohlo to, štítek s mac tam neni

no nic asi řeknu sousedovi ať mě řekne heslo na wifi, stahnu si update softwaru a seru na to, stejně to použivat nebudu ....
sanchez13 (1071)|22.9.2012 10:19
s tym WiFi direct ti to nemohlo ist, vtedy by sa to malo spravat podobne ako si popisoval. Ked si ho vypol na tom kine restartol si ho ? Nemalo by to byt potrebne, ale cert nikdy nevie. Skus ho vypnut/zapnut (mozno aj uplne z elektriky) a po zapnuti najprv skontroluj, ci ta funkcia nie je znovu zapnuta a ak nie je az potom skus ci ti to nenajde to tvoje WiFi..

Pokial ti tu tvoju siet vobec nenajde, je este mozne ze to kino ma fakt taku slabu internu WiFi antenu. Bohuzial ako som pozeral konektor na externu antenu tam nie je :-(
Neskusal si este to kino preniest na ine miesto v dome kde by mohol byt pripadne silnejsi signal ? Niekedy staci ak ho posunies par metrov v jednej izbe. (alebo posunies dalej od steny)

Je este sposob ako zlepsit signal WiFi. Tvoj router ma odnimatelnu antenu. (pre istotu vyskusaj ci sa da naozaj odsroubovat) Mozes ju skusit nahradit napr [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Ma 2x vacsi zisk ako ta origo antena, takze by ti to mohlo pomoct...

Inak aj tak ak chces bezproblemovo pouzivat prehravanie po sieti (napr filmy z nejakeho NAS storage, alebo PC) tak to radsej prepoj LAN kablom. Pokial nemozes z nejakeho dovodu tahat kabel mozes skusit alternativne aj nieco taketo: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ako som pozeral, tak toto kino podporuje len DLNA prehravanie po sieti... Skoda ze tam nedali CIFS/Samba, vtedy by malo fakt vyznam rozbehat tu siet...
motodriver (19)|22.9.2012 12:06
no vzhledem k tomu, že sousedův barák je vzdálený asi 15 metrů, tak wifi anténou v kině to asi nebude, s tou na routeru chytim signal na mobil pres 3 stěny asi taky tak na 15metru, kino je přes jednu zed asi na 5-6 metru, tímto asi tak ynebude, ještě možná zkusím vypnout ze zásuvky to kino, páč tak nějak to pomohlo u staré tv panasonic s jedním pr oblémem.
motodriver (19)|22.9.2012 12:17
takže problem solved, vypnutí wifi direct a poté vypnutí a zapnutí přístroje, apon mohli napsat, ž to vyžaduje restart...... ale mohlo mě to napadnou......díky všem
sanchez13 (1071)|22.9.2012 12:24
no WiFi signal vie narobit sarapatu :-)
Sused je sice 15m, ale rovnakym smerom (tiez cez tu istu stenu ako tvoja WiFi) ? On moze mat tiez napr silnejsiu antenu...

Sestra ma v dome tiez router na poschodi a v spodnych miestnostiach robilo WiFi problemy, ked som jej tam dal lepsiu antenu, tak je to podstatne lepsie. U nej som musel este aj experimentovat s natocenim. Tieto anteny vyzaruju 360 stupnov okolo, ale v horizontalnej rovine to casto je len okolo 15 stupnov, takze som jej antenu nedal zvislo, ale pod urcitym uhlom aby bol signal na prizemi domu OK...

To premiestnenie kina aspon na odskusanie by som tiez skusil, nic to nestoji, len trocha casu. Ak ti to na inom mieste WiFi najde, aspon budes vediet kde je problem...
motodriver (19)|22.9.2012 12:27
heh takže planý poplach asi nějaká dodatečná aktualiaze TV ale tu jsem delal včera.... a psalo to , že se musí vysunout disk , pak se to nahrálo a kino se vyplo, musel jsem ho manuálně zapnout, tak už nevím to byla asi telka, no kino by se asi nepřipojilo když jsem nezadal heslo......pfuuuu připadám si jak noob

soused je přes jinou stěnu,no ještě jedině tak...
sanchez13 (1071)|22.9.2012 12:34
takze sa ti kino pripojilo, alebo nie ? ak si ho aktualizoval, nevratilo sa ti naspat nastavenie WiFi direct ?
(ak to pisalo, ze musi vysunut disk, tak to bolo asi kino, nie TV)

..doplnene
skus este toto na domacom kine:
- reset vyrobnych nastaveni (je to v menu "system settings/others")
- kino by sa ti malo po tomto restartnut
- vypni WiFi direct
- vypni kino pomocou DO a nasledne aj z elektriky (pre istotu)
- zapni kino a skontroluj, ci je WiFi direct vypnute, ak ano skus najst tvoju WiFi.
motodriver (19)|22.9.2012 13:38
přemístnil jsem router ale nic, kdyby aspon jedna carka ale nic , kdyztak skusim tu antenu, skro nic to nestoji
sanchez13 (1071)|22.9.2012 13:45
Skus este ten reset na domacom kine...

Edit: ak budes kupovat tu antenu, tak si vsimaj pre ake pasmo je urcena, ty potrebujes 2,4-2,5 GHz (aby si si nekupil 5GHz-ovu) a zisk 10dBi by malo stacit, Tvoj router ma podla stranok vyrobcu 5dBi antenu, standardne su len okolo 2-3dBi.
motodriver (19)|22.9.2012 18:16
potom to zkusím, jde o to, že v inkriminovanou chvíli jsem byl pryč asi minutu, zřejmě se restartovala tv a přitom se vyplo kino, ale zase na tom kině bylo na displaji upgrade tak nevim tvl....., škoda že se to nespoji s netem přes hdmi přes tv a neaktualizuje to tak ten soft :)
sanchez13 (1071)|22.9.2012 18:34
ano, ethernet cez HDMI je uz dost dlho vonku... Ale vyrobci ako by ho ignorovali...
motodriver (19)|3.10.2012 16:32
než si smažu toto vlákno z oblíbených tak bych chtěl dodat, že k aktualizaci softwaru dk skutečně došlo viz výše, kino je zřejmě přes simplink napojeno na internet TV, mám i přístup do applikací na netu přes dk, takže vše ok. díky všem za rady