Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomozte s připojením k internetu

matii0039 (6)|30.9.2012 19:57
Dnes jsem si koupil BLU-RAY přehrávač Panasonic DMP-BDT320EG. Mám problém s připojením k internetu. Připojím se jak s WiFi (zadám jméno a heslo a vidím signál), tak kabelem. Bohužel při testu je sice připojení OK, ale u poslední položky "Connect to gateway" je fail a píše mi to, že mám zkontrolovat nastavení routeru. To samé dělá i při testu přes kabel. Internet mám od UPC do modemu a wifi routeru TP link. Třeba Playstation jsem přes wifi připojil téměř okamžitě, stačilo zadat jméno a heslo. Neví prosím někdo, kde může být zakopaný pejsek?
vivid.sk (11472)|30.9.2012 20:11
Keby UPC nebolo viazane na MAC adresu (ktoru zrejme pri BD nezistis bez pripojenia), poradil by som ti pripojit kabel priamo do modemu. Aby si vylucil problem v routri.
V opacnom pripade skus len restartovat routrer a modem - mozno sa to spamata.
Predpokladam, ze mas povoleny DHCP server, cize nieje nutne nastavovat adresy manualne. Skusaj to s patch kablom, pripadne odskusaj iny, ak mozes.
KamilZ (10277)|30.9.2012 20:20
Nemáš zvolen "Wireless Master" mód? Zkus to první rozběhat přes LAN (kabel). Zakaž WiFi a připoj kabel. Nastav, že chceš adresu z DHCP, zkontroluj, že jsi adresu dostal (a zkontrojul si podle PC i masku, bránu a DNS server). Dále si zkontroluj, že nemáš nastavenu Proxy.
jito (999)|30.9.2012 20:20
K modemu od UPC se může připojit jakékoliv zařízení-žádná vázanost na MAC adresu není.
matii0039 (6)|1.10.2012 18:32
Částečně jsem postoupil, asi to opravdu dělá router, ale nevím pořád kde je chyba. Připojil jsem to napřímo do modemu a šlape jak hodinky. Koukal jsem, že to nějak nemůže získat IP, přestože je nastavena automaticky.
KamilZ (10277)|1.10.2012 18:42
Tak ji nastav ručně, ale mimo rozsah DHCP serveru v routeru. Ostatní věci (maska, brána, DNS) nastav stejně jako v PC, ale IP adresu ne, ta musí být jiná. Co to máš v PC zjistíš např. v příkazovém řádku po zadání "ipconfig /all".
matii0039 (6)|1.10.2012 19:04
[QUOTE=KamilZ;427019]Tak ji nastav ručně, ale mimo rozsah DHCP serveru v routeru. Ostatní věci (maska, brána, DNS) nastav stejně jako v PC, ale IP adresu ne, ta musí být jiná. Co to máš v PC zjistíš např. v příkazovém řádku po zadání "ipconfig /all". [/QUOTE]

Copak o to, to si sice vyjedu, ale stejně tomu houbeles rozumím :-)
matii0039 (6)|1.10.2012 19:15
Zkusím popsat nastavení routeru, snad na něco někdo přijde:

LAN:

MAC adress, IP adress a subnet mask vyplněno

WAN:

Type - Dynamic IP
IP adress, Subnet Mask a Default Gateway vyplněno
Use these DNS servers - nezaškrtnuto
Primary a secondary DNS - vyplněno
Get IP with Unicast DHCP (It is usually not required.) - nezaškrtnuto

MAC clone

WAN MAC adress a Your PC's MAC Address - vyplněno stejně

DHCP settings

Enable
Start IP Address a End IP Address - vyplněno
Address Lease Time: 120
Default Gateway: (optional)
Default Domain: (optional)
Primary DNS: (optional)
Secondary DNS:
všechny 4 řádky nevyplněny
KamilZ (10277)|1.10.2012 19:39
Tak zkus v BD nastavit tohle (vypni automatické nastavení IP adresy a připoj se kabelem), ať se ověří, že to bez DHCP jede:

IP: číslo mimo rozsah "Start IP Address a End IP Address" z routeru. Příklad: pokud je v routeru tohle nastaveno na Start=192.168.0.100, End=192.168.0.[HL]200[/HL], tak Ty tam zadej číslo na posledním místě větší o [HL]1[/HL], takže v příkladu 192.168.0.[HL]201[/HL] (musí být ale menší jak 255, pokud by v routeru končilo End na číslo 254, tak za zadej číslo o 1 menší než je v posledním čísle ve Start, takže v příkladu 192.168.0.99)

Maska: podle PC ([HL]Maska podsítě[/HL] ve výpisu IPCONFIG) nebo routeru (LAN:Subnet Mask), mělo by to být všude stejné
Brána: podle PC ([HL]Výchozí brána[/HL] ve výpisu IPCONFIG) nebo routeru (LAN: IP adress), mělo by to být všude stejné
DNS: podle PC ([HL]Servery DNS[/HL] ve výpisu IPCONFIG) nebo routeru (LAN: IP adress), mělo by to být všude stejné

Příklad výpisu v PC:

[FONT=courier new]Adaptér sítě Ethernet LAN:[/FONT]
[FONT=courier new] Přípona DNS podle připojení . . . : test[/FONT]
[FONT=courier new] Popis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) 65555M Gigabit Network Connection[/FONT]
[FONT=courier new] Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : AA-BB-CC-49-AE-FF[/FONT]
[FONT=courier new] Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano[/FONT]
[FONT=courier new] Automatická konfigurace povolena : Ano[/FONT]
[FONT=courier new] Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.0.20 (Preferované)[/FONT]
[HL][FONT=courier new] Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0[/FONT][/HL]
[FONT=courier new] Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 1. října 2012 18:33:03[/FONT]
[FONT=courier new] Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 1. října 2012 19:53:03[/FONT]
[HL][FONT=courier new] Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.0.1[/FONT]
[FONT=courier new] Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1[/FONT]
[FONT=courier new] Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1[/FONT][/HL]
matii0039 (6)|1.10.2012 20:08
Děkuji vyzkouším to
matii0039 (6)|1.10.2012 21:27
Mnohokrát děkuji za trpělivost. Udělal jsem to přesně podle návodu a už to běží, dokonce to přes DLNA dokáže přehrávat videa z mého PC, takže ani nepotřebuji externí harddisk apod. Díky moc!