Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Centrum schopné plynule přehrát AVCHD PROGRESSIVE

lucky rider (9)|2.10.2012 01:38
Koupil jsem si novou v HD kameru (v pořadí druhou) a dokáže natáčet videa v kodeku H264 (m2ts), rychlostí 28Mbit/sec, v režimu 1080/50p. Videa můžu v témže režimu stříhat na novém Pinnaclu 16, nebo v jednoduchém střihovém programu, přidaném ke kameře. Mám u TV starší multimediální centrum Egreat R6A. V prokládaném (nebo v progresivním 25p) režimu dokáže toto centrum plynule přehrát m2ts i v rychlosti 40Mbit/sec. Progresivní 50p ovšem pouze trhaně. Zkoušel jsem i několik novějších center a jsou na tom stejně. Chtěl jsem se jen zeptat, jestli někdo neví o centru, schopném plynule přehrát toto video. Nechce se mi videa převádět do 25p a snižovat tak kvalitu snímaného videa. Pokud vím, tyto kamery se vyrábějí minimálně druhým rokem (možná i třetím) a docela bych se divil, že je to takhle možné přehrát pouze na oněch kamerách. Blu-ray tento formát nepodporuje (mám i vypalovačku). Moc děkuji za každý příspěvek.
kuko61 (257)|2.10.2012 22:56
ked sem das link na stiahnutie nejakej ukazky, urcite sa najdu ludia, co to doma na MMC odskusaju...
ai (2993)|2.10.2012 23:59
WDTV Live by to mohl umet, specialne ten predposledni model (mam ja, muzu vyzkouset), uploaduj nekde vzorek, tak30 sekund , ulozto.cz napr.
lucky rider (9)|3.10.2012 03:09
Jistě,tady je odkaz: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Mělo by to stačit. Moc děkuju a jsem zvědavej.
ai (2993)|3.10.2012 17:02
tak WDTV Live to prehrava bez skubu, jsou tam nejake jemne skuby (v tech mracich) na zacatku, ale to je tvym pridanim titulku do obrazu , smart render ? (v cem jsi to delal?)

ja mam sice tento model WDTV Live Plus ale WDTV Live je uplne stejny, ten plus ma navic jen Netflix.

Jeste pro jistotu vysvetlim, firma WD vypustila novy model , ktery znaci uplne stejne jako predchozi , tento novy model, nekdy oznacovany WDTV Live streamer je zde http://wdc.com/en/products/products.aspx?id=330 ten ovsem ja nemam, , ja jsem testoval to video tim modelem predeslym, tento model, https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/21931-WD-TV-Live-HD-Media-Player-nastaveni-zkusenosti , ktery je na tom obrazku v prvnim prispevku. Pozor na to, firma WD udelala faux pas v tomto, pokud by stary model byl na houby a novy model ten stary strcil do kapsy , da se to vysvetlit, ovsem oni vyrobili novy model, ktery sice je v oblastech lepsi, ale neco se i zhorsilo, coz zrovna v tom tvem pripade prehrani 50p, nebo 60p. Bylo by dobre pokud bys nekoho chytil kdo ho ma. Teoreticky to melo nejake fw upgrady, kde to mohli zlepsili (moc v to neverim). Ten novy model ma treba wi-fi, muze se hodit.
lucky rider (9)|3.10.2012 21:08
Je to dělané v HD Writer AE 4.0. Je to jednoduchý program přiložený ke kameře. Jinak to je dobrá zpráva. Video dělané v tomto programu na mém MMC trhá celé, stejně jako přepsané a neupravené záběry přímo z kamery. Zkoušel jsem to také zpracovat v Pinnacle 16 a na výstupu nastavit 1080/50p. Škube to trochu méně. Pokud nastavím jakoukoliv rychlost až do 40 Mbit/sec ve 25p, tak to hraje plynule. V 50p je obraz prokreslenější a ostřejší hlavně v záběrech co jsou v pohybu. To jsem zkoušel při přehrávání přímo z kamery. Do budoucnosti by to mohlo být řešení na slabinu HD obrazu a to určitou rozmazanost v pohybu. Ale to je jen můj názor. TV mám 4 roky starou 100Hz Samsung LCD s LED podsvícením a úhlopříčkou 117 cm. Moc děkuju za zkoušku. Ještě chvíli budu sbírat informace. Jen ještě malý dodatek: Tento kodek nazývá Panasonic (a nejspíš i Sony) AVCHD Progressive. Tak jsem hledal, jestli nemá nějaké centrum mimo jiné i toto označení.
neboztik (341)|3.10.2012 21:29
Přehrál jsem to v LG MS450H i v LG BD660 a bez škubání,hezky plynulé. Jenom na velkých plochách trávníků a záběry na pletivový plot se jakoby obraz jemně vlní.To dělají i záběry z mé kamery Pan.HDC-TM900. V počítači ale to vlnění se nekoná.
Dostal jsem ke kameře HD Writer AE 3.0. Ta tvoje AE 4.0 by mě zajímala.
ai (2993)|3.10.2012 22:37
Jeste me napadlo, muzete to vysledne m2ts prevest do mkv, treba v mkvmerge nebo Avidemux 2.6 , mozna , ze ruznym prehravacum sedne jinak jina obalka pro to video. Ten Avidemux je totiz novy, byl prepsan , kde to bezi na bazi casu, takze by se video uz nemelo rozbihat s audiem.

Ono v tom Avidemuxu 2.6.0 jsem dokonce pospojoval ty videa a exportoval bez reenkodovani, zkousel jsem to dat do mkv obalky v tom Avidemux 2.6.0 (win 64bit portable version http://www.videohelp.com/tools/AviDemux , seekovani se zda byt pak lepsi nez ten m2ts i prehratelnost je lepsi..
kuko61 (257)|3.10.2012 22:53
ja to mozem skusit prehrat na egreate cez vikend, teraz nemam moznost
arkij (540)|4.10.2012 17:17
Zkusil jsem to na mém přehrávači IAMM NTR82 a jede to bez problémů a bez cukání, ani na TV (LCD SONY) jsem si nějakých výrazných vad v obraze nevšimnul.
lucky rider (9)|4.10.2012 21:01
Asi to tedy půjde. Jsem dost překvapený, protože jsem měl zapůjčených několik MMC a plynule to nepřehrálo ani jedno. Když na kameře trochu déle podržím tlačítko, které zapíná 1080p, tak to napíše, že to je záznam, který jde přehrát pouze na té kameře. Na to jsem přišel až později. Jak je vidět, tak už to neplatí. Pro neboztika: Pokusím se ten prográmek někam umístit a dám vědět. Zatím mi to nejde.
jito (999)|4.10.2012 21:26
Dune Max bez problémů.
jarino1978 (8045)|5.10.2012 19:35
Xtr pro - ok
lucky rider (9)|6.10.2012 16:41
Mám teď v merku buď Egreat EG-R200S Pro, nebo R300S Pro. Počkám na kuko61 jestli mu to půjde.
kuko61 (257)|9.10.2012 02:51
Tak som skusil prehrat video, vystup na prehravaci som nastavil na 1080p/50Hz, obraz vynikajuci, bez trhania.
lucky rider (9)|10.10.2012 01:40
Moc vám všem děkuji. Něco si už vyberu. Asi Egreat, jak jsem už psal.
quantum95 (15)|31.10.2012 20:05
Měl bych také prosbu na přehrání avchd souboru 1920x1080/50p - Bitrate=26,43Mb/s

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

je to video z fotaku SONY, a ja bych chtel koupit nejake MMC, které to umí spolehlivě a bez zadrhávání přehrát z: 1. integrované čtečky karet, 2. HDD nasdileneho po siti LAN, 3. USB flashdisku, 4.integrovaneho HDD
a alespoň jednu možnost potřebuji mít spolehlivě potvrzenou.Věřím, že ostatní videa a jpg bude doporučené mmc umět už snadno. Máte nějaký tip na konkrétní model, aby ale nestál 10tis?
Díky za pomoc