Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Egreat přehrávač + NAS

fat01 (114)|4.10.2012 07:34
Ahojte, včera jsem zakoupil NAS QNAP TS-219P II. Protože jsem zatím v tomto oboru lama, potřebuji prosím poradit se síťovým připojením Egreatu. Egreat i NAS mám připojený do sítě. V Egreatu jsem se připojil přes sambu. Až dosud vše ok. Mám však problém se stále otravujícím heslem (po naťukání hesla vše šlape).
Jak mám prosím nastavit NAS nebo Egreat tak aby nebylo zapotřebí heslo nebo aby si ho Egreat zapamatoval?
KamilZ (10277)|4.10.2012 09:33
Buď si ve QNAP udělej uživatele bez hesla (pokud to podporuje), je to v Home/Access Right Management/Users a toho pak použij při přístupu z MMC. Další možnost je sdílení, na která chceš přistupovat z MMC nastavit oprávnění "Guest Access Right" na "Read Only" (nebo "Read Write", ale nedoporučuji), viz Home/Access Right Management/Shared Folders.
fat01 (114)|4.10.2012 18:18
Zkoušel jsem první variantu. Uživatele bez hesla vytvořit lze, ale Egreat má stále přednastaveného uživatele Realtek_quest a k tomu nějaké heslo. Uživatele i heslo sice přepsat jde, ale Egreat si nové nastavení nepamatuje.
KamilZ (10277)|4.10.2012 18:48
Tak zkus tu druhou, ne? Nebo udělej v NAS uživatele Realtek_user s heslem "Realtek_pw" (na zkoušku).