Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GigaBlue HD QUAD

KamilZ (10277)|11.10.2012 19:42
Tohle vypadá na docela povedený kousek: http://www.gigablue.de/index.php?option=com_content&view=article&id=75&Itemid=37&lang=en

Dokonce to má 1GBit LAN, takže to zřejmě bude mít novější cpu/chipset jak chystané VU+ DUO2. Těším se na detailní specifikace. Otázka je, jak to bude s kvalitou.
Ivo Mašek (10205)|11.10.2012 20:21
No to je perfektní kousek ! Ono to umí i DVB-C2 !! To zatím zkoušeli v Německu při jedné výstavě (tuším před 2 roky) a prezentaci nového směru digitální kabelovky.



[ATTACH=CONFIG]20097[/ATTACH]
c2.png
KamilZ (10277)|15.10.2012 21:30
Tak bohužel to s 1Gbit LAN byla zřejmě fáma a já se tak těšil :-(. Má to zřejmě slabší CPU než připravované modely VU+, které také mají jen 100Mbit (BCM7356 vs BCM7424). První recenze je zde:http://linux-tv.com/gigablue-hd-800-quad-review/.

Výtky:
- špatné SD
- nejde dual dectypt
- není HbbTV a HDMI-CEC
- není 1000Mbit LAN
- pouze 2.5" HDD (na to, jak je to velká bedna)

Až na LAN a HDD to půjde zřejmě "opravit" novým firmware, zatím je to nedodělané a zřejmě předčasně vypuštěné. Raději zřejmě počkat na VU+, Ti nedodělky nevypouštějí.
vivid.sk (11472)|15.10.2012 22:43
[QUOTE=KamilZ;428642] není HbbTV a HDMI-CEC[/QUOTE]
HDMI CEC ma uz aj ariva 102 za 60 euro, ked to nema box za styri stovky, to uz je na vazne zamyslenie.
Zaujimalo by ma, ci je na ten minidisplay vidno z 3 metrov :)
Dagy2 (3153)|16.10.2012 09:05
ešte otázka, či HDMI-CEC je nevyhnutná funkcia. Pokiaľ mám kombináciu SAT receiver + starší TV (to bude asi prípad trebárs tej Arivy) tak je to fajn zapnúť a vypnúť jedným tlačítkom.

pokiaľ mám ale drahšiu zostavu a tá obnáša napr. blue ray/MMC + SAT + AVR + TV tak mi asi HDMI-CEC bude k ničomu. Je totiž predpoklad, že nepoužívam len jednoduché zapnutie/vypnutie ale rôzne kombinácie a tie žiadne CEC ani ak bude mať ešte aj OK :) neobslúži.
vivid.sk (11472)|16.10.2012 12:55
[QUOTE=Dagy2;428657]...[/QUOTE]
Nevyhnutia urcite nieje. Ale keby som kupoval novy STB, urcite je to dalsie +, do rozhodovacich podmienok.
Obzvlast pre starsich ludi, ktori nemaju dalsiu techniku, pouzivaju len TV+STB, je naozaj nezmyselne, aby museli koli zapnutiu a vypnutiu pouzit 2xDO, ktore inak nepotrebuju (ovladanie hlasitosti tiez riesia stisovanim vstupu na STB).

Naviac, ak funguje HDMI-CEC kompletne, funguju aj ostatne tlacitka ako +/-, Ch+, CH- atd, takze je mozne pouzivat aj ovladac k TV na ovladanie STB.


V tomto pripade je to velmi prijemne, ked mozes vsetko ovladat rovnakym DO.

A myslim, ze aj tvoja druha kombinacia sa da riesit. Nastavis si v zariadeniach (BD, MMC a STB), nech sa nezapinaju automaticky*, ale nech pouzivaju HDMI-CEC. V ostatnych (AVR, TV) to povolis vratane zapinania.
Ked nasledne budes chciet sledovat nieco z kombnacie troch zariadeni MMC/BD/STB, zapnes len to zariadenie, ktore pozadujes. Ono nasledne zapne AVR a TV.

Jasna vec, da sa to riesit aj inac - uciacim sa DO (ktore byva dodavane k vyssim verziam AVR), a tam si naprogramujes makro.



*neviem ci to standardne ide nastavit na vsetkych zariadeniach. Moja TV to umoznuje.