Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Karta PV-951TF vs. WinXP SP2

xDave_tvf (3)|24.4.2005 11:34
Zdravim,

chtel bych se zeptat, esi je nejaka sance, ze se mi podari tuto kartu nainstalovat na systemu WinXP s SP2. Pri brouzdani na netu jsem nasel nejake system requirements Win9x. 2 z mých známých se pokoušeli tuto kartu nainstalovat a taky se jim to nepovedlo. Poradi mi nekdo, esi a jak to zprovoznit? Diky moc :-?
clee (6592)|24.4.2005 14:04
xDave_tvf (3)|24.4.2005 15:39
dekuju, avsak bez uspechu. Nainstaloval jsem to a windowsy me stale pri startu vitaji hlaskou nalezen novy hardware a program Fly2oooTV stale nic nenachazi :-(
clee (6592)|24.4.2005 16:06
a podival ses vubec do device manageru, jestli karta vzala ty drivery? musis je nejspis doinstalovat rucne. 951 je stejne smejd nestabilni, sem rad ze sem se ji zbavil
xDave_tvf (3)|25.4.2005 18:36
[quote=clee]a podival ses vubec do device manageru, jestli karta vzala ty drivery? musis je nejspis doinstalovat rucne. 951 je stejne smejd nestabilni, sem rad ze sem se ji zbavil[/quote]

diky, to cloveka potesi :o) Mno co, dostal jsem ji zadara, tak doufam, ze ji rozjedu, kdyz uz nic
Ivo Mašek (10205)|25.4.2005 19:14
Má vůbec ta karta podporu pro WinXP ? Pokud nikoli, tak ji možná ani nerozjedeš.
clee (6592)|25.4.2005 19:23
omg, odbornik, samozrejme ze chodi pod XP, chvili sem ji mel pod xpsp2, ale chodila jen pod WDM driverama (tzn. virtualdubem slo zachytavat jen do 384x288), jinak celkem pohoda, ja pouzival virtualVCR nebo wincoder, ale kazdej den se chovala jinak obcas sestrelila system apod.
Ivo Mašek (10205)|25.4.2005 19:47
omg, odbornik, ....nejsem odborník - snažím se pouze pomoci, ale ne takto:....951 je stejne smejd nestabilni, sem rad ze sem se ji zbavil

jestli je to tato:
http://info.eshop4u.cz/proca/prod.nsf/eshop/1015836?OpenDocument&ExpandSection=1
tak není původně určena pro WinXP
clee (6592)|25.4.2005 20:46
no mozna to bude tim ze pv951 zacali vyrabet jeste pred tim nez vysly winxp, nemuzes se ridit naprosto presne tim co nekde vygooglis

xDave
jinak podivej se jestli je na karte conexant cip, to by chtelo jiny drivery

tady je ofic stranka, zkus tam

http://www.provideo.com.tw/driver_M2.htm
john (149)|6.5.2005 11:55
[quote=clee]951 je stejne smejd nestabilni, sem rad ze sem se ji zbavil[/quote]

nestabilni?, za cca 5 let co ji mam, tak si na stabilitu stezovat nemuzu / W98SE a WXP na KT133/133A /, spis jsi mel nestabilni system :-)

ad problem se SP2, jake mas Directy, na 9.0c je asi nerozchodis... / muj problem /

s 9.0b + hotfix by nemel byt problem...
clee (6592)|6.5.2005 12:06
mel sem ji 4roky na w98, w98se, winME, w2k (sp3 a 4), winxp (sp1 i 2) a vsude mela v oblibe BSOD a podobny chutovky 9-)

jinak na directech 9.0c chodi, ale stejne blbe jako vsude jinde
john (149)|6.5.2005 13:16
no ja ji prave nemuzu rezchodit na SP2 s 9.0c, pokud jsem predtim instaloval XP / SP1 jeste nebyl/, ovladace a nasledne SP1, SP2 tak jsem problem nemel, ale jak jsem ted posledne delal instalaci XP+SP2+9.0c tak nejsem schopen kartu rozchodit / zatim me to neboli, ono urcite nastane nekdy doba, kdy opet zacnu z ciste vody /

nemels ty BSOD na pretaktovanem PC?, tomu bych veril...
clee (6592)|6.5.2005 14:29
ne stary P2 ani K6 sem netaktoval a na athlona sem mel pretaktovanyho az po tom co sem kartu vyrazil...
Michnik (2)|15.6.2005 09:03
Zdar,
právě sem dostal kartu MediaForte o které píšete, po mnoha strastiplných zážitcích jsem ji nainstaloval ručně na WinXP SP1 9.0c, ale u ovladače zvuku to píše, že nejsou ovladače k dispozici a zvuk mi nende. Musim říct že obraz stojí za pěkný h.... dá se na to koukat jen v malym okně, přes celej monitor je to jak z web kamery, pěkně se to seká, ale s tim zvukem už si fakt nevim rady, nemáte zkušenost???? Ovladač jsem stahoval ze stránky MediaForte. :-!!!
Michnik (2)|17.6.2005 08:47
Zdar,
odpovím si sám, sem blbec a neměl jsem propojenou TV kartu se zvukovkou, jelikož jsem tu kartu dostal bez káblíku :-D Už to všechno fachčí, ale kvalita obrazu nic moc :-k
pee.tr (1208)|19.7.2005 08:54
Tahle karta už mi dala a dává zabrat. Když jsem jí kdysi s obtížema a přepisováním 1 a 0 v registrech rozchodil, šlapala ve WinME OK. Jenže teď jsem jí dal do novýho PC a tam jsou WinXP. Tady začíná kámen úrazu. Pro XP je trochu jinej originál soft (nikdy se mi ji přes "cizí" soft nepodařilo zprovoznit) a v něm tyto potíže:
1) nikde není nastavení komprese (kodeku) pro grabování (nechápu pomocí čeho to grabuje).
2) nikde není tlačítko na spuštění teletextu, ktrej jakž takž v ME chodil.
3) obraz ve WinME býval jak fotka, ale samozřejmě při fullscreenu bylo vidět prokládání, takže např. hokej se moc sledovat nedal. We WinXP žádné prokládání není, obraz je jak v klasický TV, ale je v o dost horší kvalitě, jak když koukám na starý video. I v režimu prewiev je to zobrazováno úplně jinak (v takových kostičkách), než v ME. Ale vlastně ani nevím, jestli to je driverama, nebo snad monitorem (tenhle novej mi při připojení k starýmu PC s WinME vůbec tu Tv kartu na fullscreen nezobrazil).
4) Už tam není nastavení obrazu na klasickej rozměr 4:3 ale šířka je na nových 720 bodů. Ale zase při fullscreen je černej sloupec na obrazovce vlevo pouze po zapnutí, kdy je vše v defaultním nastavení (nějakej 1/2 Pal, teď si z hlavy rozměr nepamatuju), jinak když dám 720x576 je obrazovka "plná".
5) Ať dám jakýkoliv Pal, stále je neměnně zapsán PAL B a při něm nějakých 29,9 snímků za sekundu (taky nejde změnit).
6) zajímavý je, že tak chytrej systém jako XP, měl potíže při instalaci příslušných driverů. Hlásil mi, že chybí soubor *.sys a když jsem ten soubor dal najít, už v driverech byl, tak jsem mu ho "strčil pod nos" a už to šlo. Navíc se mi ve správci zařízení objevily oproti WinME 2 nový položky (Philips).

Slušnej chaos co? :-)
Ale fakt už nevím jak z toho ven :-(((
Budu vděčnej za každou radu. I za tu krajní, což je návrh na koupi nějaký nový karty, která jde pod XP, jak má a je za lidovou cenu. :-)
Díky
Doom (2331)|19.7.2005 09:19
[quote]Budu vděčnej za každou radu. I za tu krajní, což je návrh na koupi nějaký nový karty, která jde pod XP, jak má a je za lidovou cenu. [/quote]

poradím ti jinou kartu: winfast TV2000XP-Expert :-)
Win98 bez problémů, WinME bez problémů, Win2000Pro/server bez problémů, WinXP Pro SP1/SP2 bez problémů, Win2003 bez problémů :BB:
poslední verze ovládacího programu jsou už v pohodě
Ivo Mašek (10205)|19.7.2005 09:22
Ale pozor na digi vysílání. Teď v červenci nám chce kabelovka pouštět digi a já jsem s touto velmi dobrou tv kartou v háji. :-(((
Už jsem ji z PC odinstaloval, a přemýšlím, co tam dám.
Doom (2331)|19.7.2005 09:25
počkej, to jako že stopnou analog a pustí jenom digitál? nebo vám to bude běžet nějak současně? (te'd se ptám jako blbec, ale zajímá mě to... co když nám kabelovka udělá to samé...)
pee.tr (1208)|19.7.2005 09:25
Ivo Mašek
tak já jí koupím!! :-)
U nás kabel nehrozí a digit. vysílání taky ne.
Ivo Mašek (10205)|19.7.2005 09:33
počkej, to jako že stopnou analog a pustí jenom digitál?
Ano, jenom digitál. Ale dostaneme do pronájmu "převodník" z digi na analog. A protože mám 3 televize (obývák, kuchyň, dětský pokoj), nepoběžím samozřejmě koupit 3 digi televize. Takže ten "převodník" použiji.

tak já jí koupím!!
Jseš moc rychlý :-D . Já ji možná budu používat přes ten "převodník". Možná zakoupím něco digitálního od Hauppauge. Já ještě fakt nevím.

Ten "převodník" má svůj název. Já si pořád nemůžu zapamatovat, jak se ta kisinka jmenuje.
pee.tr (1208)|19.7.2005 10:31
DoomHammer
Předpokládám teda, že ta karta umí ukládat i do posobě následujících souborů. I když vlastně v XP je (doufám) jedno, když se dostanu nad 2GB s jedním souborem. A to zobrazování na fullscreen je koukatelný (viz. jak jsem psal výše o prokládání) ?

Takže asi takhle?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ivo Mašek (10205)|19.7.2005 10:49
Na mých web. stránkách mám odkaz na sejmuté obrazovky z mé karty. Tam uvidíš kvalitu. Je trochu horší vůči skutečnosti - sejmuté obrazovky jsem převáděl do *jpg (kvůli modemistům).
pee.tr (1208)|19.7.2005 10:58
Ivo Mašek
mrknu na to, snad ti na základě toho zase nezačnou ode mě chodit nějaký spamy na mail jako posledně.
Ivo Mašek (10205)|19.7.2005 11:01
:-D :-D
E-mail mám hlídaný NODem-32. On to rozděluje, a jde mu to. Takže to automaticky mažu.
pee.tr (1208)|19.7.2005 11:06
Ivo Mašek
Fotky ujdou, ale pořád mi přijde, že z mojí TV Vision byly ještě o něco lepší (a přitom takovej kepl). Zítra sem zkusím něco hodit pro ukázku.
Co mě trápí (a to mám teď po přendání TV Vision do nového PC taky tak jako ty) jsou takový ty duhový barvy na světlým podkladě. Doma to nejsnáz pozoruju na logu ČT, v tvých snímcích pak např. v bílém textu fotky [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ivo Mašek (10205)|19.7.2005 11:11
No, to je frekvenční rušení. Toho se na 100% na tv kartách nezbavíš nikdy. Tyhlety zbytky tam zůstanou. Není to na všech kanálech. Tam ještě hodně závisí na kvalitě vysílací stanice (např. TV-Praha byl humus) a na přenosu kabelovkou, respektivě, jak daleko od sebe jsou kmitočty. V tomhle je na tom UPC hůř, než Karneval.
pee.tr (1208)|19.7.2005 11:33
Taky mě to napadlo, že by to mohlo být tím přenosem. Mě se něco podobnýho zobrazovalo, když jsem v začátcích táhnul signál ze satelitního přijímače do PC přes koaxiál.

A teď koukám, ona ta karta nemá video vstup přes CINCH ? Potřebuju připojit Sat.

Předpokládal bych:
S-video in
75 Ohm in
Cinch video in
vstup na radiovou anténu
jack pro dálkové ovládání
jack audio out

ale dle snímku asi ne.
detail_1_251.jpg
Doom (2331)|19.7.2005 13:33
neboj, ta karta má vstup na "žlutej cinch" :-)

antény na TV a R se připojují do těch dvou kulatých zdířek, video a audio se připojují do toho černého konektoru (3.zleva) pomocí takového fikaného adaptéru (ivoš má určitě obrázek) , senzor na dálku do poslední zdířky (3,5 mm jack), audio výstup se připojí do konektoru AUX (nebo CD) na zvukovce pomocí kablíku taženého vnitřkem PC (podobně jako se připojuje CD mechanika ke zvukovce)
Ivo Mašek (10205)|19.7.2005 13:43
pee.tr:
Pročti si stránky pro Leadtek v sekci tv-karty, a zavítej na moje webové stránky - o TV2000XP-Expert je tam toho, myslím, dost. :-)
Sorensen (4)|19.7.2005 18:34
Ahoj, já mám tuhle kartu, která má svoje mouchy, taky. S originálními drivery je naprosto nepoužitelná, o originální aplikaci to platí stejně. Po dlouhé době experimentování se mi nejvíc osvědčily ovladače na http://prdownloads.sourceforge.net/btwincap/btwdmdrvinstaller5.3.8.zip?download . Místo originální TV aplikace používám DScaler, který zvládá dobře i teletext. Sestava: Athlon XP 2500+, 512 MB RAM, WinXP SP2. Jediné, co mě opravdu PRUDÍ je problém s vypínáním a zapínáním zvuku u této karty, ale to prudí asi každého vlastníka této karty....
Ivo Mašek (10205)|19.7.2005 18:42
DoomHammer:
Tak jsem se dozvěděl, že kabelovka bude po kabelu přivádět současně digitál i analog. Což se mi ulevilo :-) (zastánci digitálu teď asi budou kroutit hlavou :-D )
Doom (2331)|20.7.2005 08:10
Ivo Mašek
no ještěže tak... mě to bylo hned divné... že by kabelovka rozdávala jenom tak "adaptéry" digitál/analog :-E
pee.tr (1208)|20.7.2005 08:22
Sorensen
Předpokládám že píšeš o zmiňované Tv Vision, jo?
Jestli ano, tak to tedy taky vyzkouším. Jak říkám ve WinME jsem jí s obtížema rozchodil s orig. driverama i softem, ale šlapala jak má. Ve WIn XP tomu tak bohužel neni.
Sorensen (4)|20.7.2005 11:34
Jasně, že myslím tuhle kartu. Vcelku to chodí, jediné, co mě trochu víc štve je problém se zapínáním a vypínáním zvuku, který řeším přes nějakou utilitku.
pee.tr (1208)|20.7.2005 11:49
Sorensen
Jsem fakt rád že sem tu narazil na někoho se zkušenostma s touhle kartou. Mám jí asi od roku 2000, ale se zvukem jsem nikdy problémy neměl. Jen si pamatuju, že dřív, když jí tak nějak zkoušel, tak při její instalaci, či nějaký chybě mi "srážela" hlavní volume v PC na nulu. Jinak v pohodě. Problém dělal pouze overlay. Ale to byly milenia.
Takže co se týče obrazu ti chodí vše OK i při grabování?
Moh bys mi prosím zkusit nějak reagovat na můj příspěvek o něco výš (body 1 až 6)? Moc dík.
Stáh jsem si tebou doporučený drivery (jen mi připadaji nějak malý) a DScaler a až budu doma, otestuju to.
Sestava: Semron 2600+, 1024 MB RAM, ATI Radeon 9550, WinXP SP2.
Sorensen (4)|20.7.2005 12:22
[quote=pee.tr]1) nikde není nastavení komprese (kodeku) pro grabování (nechápu pomocí čeho to grabuje).[/quote]
Proto nepoužívám originální ovladače. Stáhni si ty, který jsem uváděl v tomhle fóru v jednom z dřívějších příspěvků. Pro zachytávání používám buď DScaler, ve kterým si vybereš libovolný kodek pro video i audio z těch, který máš v systému nainstalovaný.
[quote]2) nikde není tlačítko na spuštění teletextu, ktrej jakž takž v ME chodil.[/quote]
Opět DScaler - akorát se tam musí v menu něco zatrhnout. Hned se po tom podívám - už to mám - menu Datacasting - zaškrtnout "Videotext". Po stisku písmene T se pak dostaneš do teletextu.
[quote]
3) obraz ve WinME býval jak fotka, ale samozřejmě při fullscreenu bylo vidět prokládání, takže např. hokej se moc sledovat nedal. We WinXP žádné prokládání není, obraz je jak v klasický TV, ale je v o dost horší kvalitě, jak když koukám na starý video. I v režimu prewiev je to zobrazováno úplně jinak (v takových kostičkách), než v ME. Ale vlastně ani nevím, jestli to je driverama, nebo snad monitorem (tenhle novej mi při připojení k starýmu PC s WinME vůbec tu Tv kartu na fullscreen nezobrazil).[/quote]
To záleží hodně na filtrech, který ten program používá pro "odstanění" prokládání obrazu. Opět doporučuju ten DScaler. Jinak to prokládání znám taky, ale jen z Linuxu. Na Windows všechno v pohodě.
[quote] 4) Už tam není nastavení obrazu na klasickej rozměr 4:3 ale šířka je na nových 720 bodů. Ale zase při fullscreen je černej sloupec na obrazovce vlevo pouze po zapnutí, kdy je vše v defaultním nastavení (nějakej 1/2 Pal, teď si z hlavy rozměr nepamatuju), jinak když dám 720x576 je obrazovka "plná".[/quote]
V DScaleru si zvolíš poměr stran, šířku obrazu v bodech a spoustu dalších detailů. Např. když dávají pořad, který je natočený v poměru stran 16:9, tak to dokáže automaticky ořezávat ty černé pruhy nahoře a dole.
[quote]Slušnej chaos co? :-)
Ale fakt už nevím jak z toho ven :-(((
Budu vděčnej za každou radu. I za tu krajní, což je návrh na koupi nějaký nový karty, která jde pod XP, jak má a je za lidovou cenu. :-) [/quote]
Nedávno se mi dostala do rukou karta http://www.aacshop.cz/produkt.aspx?id=1041029, ke který je dodávaný SW ftp://ftp.aac-czech.cz/TV/much_tv/cd_6.71/ap/fusion/.
Cena je vcelku lidová, narozdíl od mé karty fungoval dálkový ovladač, kde jsou i zajímavá tlačítka Record a Snapshot, která spustí záznam (i do MPEG A MPEG 2), případně uloží statický snímek. Nemít tu PV951TF, tak bych do toho za ty prachy šel. Jinak ty ovladače a aplikace funguje i s tou naší PV951TF...
pee.tr (1208)|20.7.2005 12:46
Moooc dík za rozsáhlou odpověď. Všechno to doma vyzkouším.
Snad ještě jen jeden dotaz mě napadá, když už jsi nakousnul ten snapshot. Umí DScaler dělat tyhle snapshoty? Snad tisíce jsem se jich nadělal v mileniích pomocí Ctrl+S, až mi "s" začíná mizet z klávesnice.
:-) Tehdy to ani dražší Aver prý s orig. ovladačema neuměl.
pee.tr (1208)|21.7.2005 11:02
Sorensen
Tak jsem ten DScaler naistaloval a paráda, obrázek jak víno. Sice jsem se v tom ještě moc nenaučil, ale snad to bude chodit. Finkcí to má plno. Jen mě obtěžuje to nastavení karty a tuneru při každým spuštění. A tedy - jakou tam nastavuješ kartu, když tam TV Vision není? Já tam zatím nechávám "Unknown" a jako TV tuner dávám Philips Pal BG, ale šlo to i s jiným Philipsem Pal.
Další, co jsem zatím neobjevil, je nastavení rozlišení grabovanýho videa. Z nějakýho zvláštního důvodu mi tam svítí (a nahrává) 720x280. Což je jaksi dost blbý. :-) Ale jinak gut. Než jsem zjistil kde nastvit kodek, tak jsem to nahrával naplno což předstvovalo 12MB/s, to byl už "hukot" :-)
Jo a prosím tě, kde se nastaví cesta, kam se má grabovaný video nahrávat? Potažmo i ty screenshoty. Dík
pee.tr (1208)|21.7.2005 11:06
Sorensen
A ještě prosím tě, zda se dá případně nějak nastavit nahrávání videa do po sobě následujících souborů.
pee.tr (1208)|21.7.2005 11:16
Sorensen
A takhle se mi to naistalovalo do správce zařízení po použití tebou doporučených driverů. Je to jiný než s orig. ovladačema. Jenže tam na mě po spuštění WinXP vyskakuje ještě stále nalezení novýho HW (viz. v obrázku nahoře) a já nevím co mu mám dál předložit pro jeho intalaci. Možná by tam měl být někde vypsanej ten tuner Philips, aspoň ten se mi tam zobrazil předtím, když jsem měl naistalovaný orig. drivery.
Nemáš tucha co s tím?
bez_n_zvu_205.jpg
Sorensen (4)|21.7.2005 13:51
[quote=pee.tr]Sorensen
Tak jsem ten DScaler naistaloval a paráda, obrázek jak víno. Sice jsem se v tom ještě moc nenaučil, ale snad to bude chodit. Finkcí to má plno. Jen mě obtěžuje to nastavení karty a tuneru při každým spuštění. A tedy - jakou tam nastavuješ kartu, když tam TV Vision není? Já tam zatím nechávám "Unknown" a jako TV tuner dávám Philips Pal BG, ale šlo to i s jiným Philipsem Pal.[/quote]
Karta: [042] - ProVideo PV951
Tuner: [022] - Philips PAL_DK

[quote]
Další, co jsem zatím neobjevil, je nastavení rozlišení grabovanýho videa. Z nějakýho zvláštního důvodu mi tam svítí (a nahrává) 720x280. Což je jaksi dost blbý. :-) Ale jinak gut. Než jsem zjistil kde nastvit kodek, tak jsem to nahrával naplno což předstvovalo 12MB/s, to byl už "hukot" :-)
Jo a prosím tě, kde se nastaví cesta, kam se má grabovaný video nahrávat? Potažmo i ty screenshoty. Dík[/quote]
Nieviem, zase tak se v tom nevrtám. A jsem už línej to hledat.
tv_743.jpg