Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

padá WIFI po zapnutí MMC Evolve

djstek (4)|18.10.2012 14:25
Zdravím,

dnes jsem si přivezl domů MMC Evolve Infinity, pln dojmů a očekávání, zapojeno skrze ETHERNET rozhraní do WIFI routeru (do dneška jsem neměl problém ze sítí), v notebooku (Win7) zapnuto sdílení požadovaných složek na HDD a jde se testovat.....
A ejhle, první problém, přehrávání souborů .flac = problém (hudba se seká, trhá) při brouzdání ve složkách je nekonečně dlouhá odezva, než se něco stane.
Problém přetrvává, ikdyž v menší míře i u mp3@320kbps. Jak dopadl pokus o přehrání videa, snad ani nemusím psát. Při použití nahraných app (shoutcast a následný streaming net rádií, vše šlape, jako hodinky, tudíž to opět směřuje na problém ve vzduchu, nikoliv v metalice.
Podotýkám, že Samba v MMC je zapnutá a v ntb, povoleno sdílení, nic víc.
Je tedy normální, že při pobyhu ve složkách na sdíleném disku, vše tak trvá, nebo mám jen já problém se sítí??? (WIFI)
Další věc, kterou jsem zaregistroval, je ta, že při zapnutí MMC, mě padá připojení do LAN (notebook - router), nejde načíst WWW stránka, apod., pokud MMC vypnu, vše se najednou rozjede...
Je tedy možné, že MMC mi připojením na port routeru, rozhodí, nebo zahltí router, který neví, čí je a tím mu padne WIFI modul? nějak se mi to nezdá....... :-O Pokud připojím notebook skrze kabel do routeru, vše šlape (internet, v Evolve vidím i sdílené složky, přehrávám hudbu, filmy..atd)

Proveden i upgrade na aktuální verzi FW.
djstek (4)|18.10.2012 20:55
odpovím si sám....

Při reinstalaci Win 7, jsem chtěl něco poslouchat a pustil si skrze Evolve hudbu, po reinstalu jsem se připojil do routeru nejdříve via Ethernet, následně pomocí WIFI, rozdíly přenosových ryhclostí byly závratné, tak jsem odpojil MMC od routeru, se stejným výsledkem.....pomohlo až úplné vypnutí MMC...Tudíž, jsem ho přesunul od 40cm dál (měl jsem ho hned pod routerem) a hle??? vše šlape, jako hodinky.....ještě, že jsem netahal nový kabel a nešel koupit jiný router.. :-D
Nenapadlo by mě, že MMC Evolvě, něco vyzařuje...nemá v sobě, trafo, ani spínaný zdroj, nic....nechápu... :-O