Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blu-ray přehrávač PANASONIC DMP-BDT220EG

qay (105)|21.10.2012 13:58
Ahoj, přemýšlím o koupi:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Máte někdo zkušenosti , a dokáže přehrávat internetová rádia přes wifi ?

Dík
eldorado09 (1441)|21.10.2012 14:19
qay (105)|21.10.2012 15:15
Dík za recenze, dočetl jsem se, že nepřehraje mp4 a další soubory přitom výrobce udává jejich přehrávání,tak nevím.
Ivo Mašek (10205)|22.10.2012 06:42
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
KamilZ (10277)|22.10.2012 07:00
Kvalita obrazu a podpora formátů jsou dvě různé věci. Tenhle je špičkový z hlediska kvality. Pokud chceš širokou podporu souborů včetně CIFS. tak se podívej na LG BD660, nebo si kup MMC.
qay (105)|22.10.2012 18:26
Já vím,dám přednost tý kvalitě.Stejně na plazmě Pan. 42ST50 by ten obraz z jiných formátů za moc nestál.
IVOzNR (46)|22.11.2012 15:23
Mám 3D blu-ray prehrávač Panasonic DMP-BDT 110 a ak v nastaveniach umožním prehrávanie obrazu vo filmovom formáte 24p, vtedy dôjde k ukončeniu analógového výstupu zvuku z cinch výstupov do audio aparatúry. Jednoducho film sa prehráva (aj uvodné intro z disku) ale na analógovom audio výstupe je ticho. Zvuk ide iba cez HDMI do TV. Ak túto možnosť 24p zruším, zvuk opäť nabehne na analógovom audio výstupe do externého audio zosilňovača.
Problém je však ak do prehrávača vložím 3D blu ray disk, ktorý automaticky prepne na zobrazenie na 24p (aj keď ho mám ručne zakázaný) a tým vypne analóg audio výstup. Je to chyba prístroja? Nainštalovaný mám vždy najnovší soft z http://www.panasonic.jp podľa návodu. Takže 3D Avatara môžem pozerat so zvukom z externého audio (analóg. zosilňovača) iba pri 2D verzii filmu a keď pozerám 3D verziu zvuk počujem iba z reproduktorov mojho TV cez HDMI.
Karel286 (73)|23.11.2012 13:00
[QUOTE=IVOzNR;433119]Takže 3D Avatara môžem pozerat so zvukom z externého audio (analóg. zosilňovača) iba pri 2D verzii filmu a keď pozerám 3D verziu zvuk počujem iba z reproduktorov mojho TV cez HDMI.[/QUOTE]
Chyba bude zřejmě někde v nastavení přístroje, nebo v nastavení samotného 3D blu ray disku. Na svém DMP-BDT500 používám přesně to samé zapojení – analagový audio výstup z BR přehrávače (cinch L + P kanál) do audio aparatury. Rozdíl mezi BDT110 a 500 v tomto případě nebude zřejmě zásadní. U mne BR disk Avatar – audio výstup přes cinch funguje jak v 2D tak 3D zobrazení, a to od prvního zapojení, tzn. v „továrním“ nastavení.
vomic (671)|23.11.2012 13:17
Zdravím, uvažuji také nad tímto přístrojem. Nicméně potřebuji i co nejkvalitnější audio CD přehrávač.
Přehrávání čehokoliv po síti, wifi a podobné fičury mě nezajímají. Jde mi prvořadě o kvalitu videa při přehrávání Bluray a kvalitu audia u klasických audio CD.
Má smysl kupovat třeba Marantz bluray přehrávač kvůli kavlitnímu audiu i videu za několikanásobek ceny tohoto panasonicu, nebo vyhovuje plně tento přehrávač?

PS: připojen bude audiem na Marantz SR7005 AV reciever a video do projektoru
KamilZ (10277)|23.11.2012 13:28
To hodně záleží na tom, jak bude BD k AVR připojen. Pokud přes digitál (HDMI, optika) tak je to podle mě jedno, pokud analogově (tzn. v BD přehrávači bude využíván DA převodník), tak tam to asi citlivější duše poznají.
vomic (671)|23.11.2012 14:42
určitě digitálně pomocí HDMI ... ale kdyby to bylo u digitálního jedno nestačil by pak vždycky i ten nejlevnější bluray přehrávač aby byl obraz 100%. Proč jsou pak recenze, které hodnotí obraz a zvuk u bluray přehrávačů když by to vlastně přehrávač podle téhle úvahy vůbec neměl ovlivnit, ale mělo to ovlivnit až koncové zařízení co daný obraz/zvuk zpracuje?
KamilZ (10277)|23.11.2012 15:30
Ne, to pleteš dvě věci dohromady. U obrazu to rozdíl být může, tam hodně záleží na algoritmech zpracování (dekomprese z h.264 je jasně daná, ale pak s tím přehrávač může dělat kouzla - vyhlazování apod.). U upscalingu s SD do HD je to ještě více poznat (kvalitní HW upscalery stojí pár desítek tisíc).

Ty jsi se ale ptal na zvuk, speciálně audio CD. U něj by přehrávat neměl do vlastních dat zasahovat a prostě je v PCM předá do AVR. A navíc audio CD není komprimované, takže opravdu přečte bity a pošle 1:1 na výstup. Čím méně zásahů tam provede, tím lépe.
strapping (72)|28.11.2012 07:52
[QUOTE=Karel286;433226]Chyba bude zřejmě někde v nastavení přístroje, nebo v nastavení samotného 3D blu ray disku. Na svém DMP-BDT500 používám přesně to samé zapojení – analagový audio výstup z BR přehrávače (cinch L + P kanál) do audio aparatury. Rozdíl mezi BDT110 a 500 v tomto případě nebude zřejmě zásadní. U mne BR disk Avatar – audio výstup přes cinch funguje jak v 2D tak 3D zobrazení, a to od prvního zapojení, tzn. v „továrním“ nastavení.[/QUOTE]


Jak znatelný je rozdíl mezi BDT220EG (3.000,-) a BDT500 (8.000,-)

Rozdíl v ceně je 5tis. což je docela dost, tak by mne tedy zajímalo jestli opravdu stojí zato si připlatit za BDT500.
IVOzNR (46)|28.11.2012 08:31
[QUOTE=Karel286;433226]Chyba bude zřejmě někde v nastavení přístroje, nebo v nastavení samotného 3D blu ray disku. Na svém DMP-BDT500 používám přesně to samé zapojení – analagový audio výstup z BR přehrávače (cinch L + P kanál) do audio aparatury. Rozdíl mezi BDT110 a 500 v tomto případě nebude zřejmě zásadní. U mne BR disk Avatar – audio výstup přes cinch funguje jak v 2D tak 3D zobrazení, a to od prvního zapojení, tzn. v „továrním“ nastavení.[/QUOTE]

Urobil som Default settings aj nastavenie prístroja do továrenského nastavenia podľa návodu. Pri 3D disku prehrávač automaticky odpojí analógový audio výstup do externého zosilňovača a zvuk ide len cez digitálny HDMI do TV. 2D blu ray disky aj DVD idú s analógovým audio signálom, tak isto 3D blu ray disk Avatar v prehliadaní 2D. Asi to bude vlastnosť tohto modelu.
Karel286 (73)|28.11.2012 14:35
[QUOTE=IVOzNR;433830]Urobil som Default settings.....[/QUOTE]
Zřejmě to bude tak, jak píšeš.
Přeci jen BDT500 má jinou audio podporu, včetně analogového výstupu 7.1.
Karel286 (73)|28.11.2012 14:46
[QUOTE=strapping;433828].....opravdu stojí zato si připlatit za BDT500[/QUOTE]
Kromě robustnějšího a kvalitnějšího provedení hlavní důvod byl (je) poměrně velmi kvalitní audio výstup a jeho podpora. Jak jsem psal v předchozím příspěvku, používám analogový výstup do své audio sestavy a tudíž jsem vyžadoval co nejkvalitnější D/A převodníky v samotném přehrávači.
Cena je také relativní. Existují podstatně dražší BR přehrávače (Denon, Marantz, OPPO) kde tuto cenu již nejsem ochoten akceptovat a navíc nepřináší výhodu ve spojení s TV stejné značky. Předchozí přehrávač DVD Pioneer mi vydržel asi 8 let, než morálně zastaral (s nástupem BR, HDMI, 3D). Předpokládám, že BDT500 mi vydrží minimálně stejně dlouho, než bude u videa nový a běžně provozovaný standard jako 4K, či jiný datový nosič. A to hned jen tak nebude, kdo ví, zdali vůbec. Pak ani ta cena v čase nevypadá tak hrozně. Ale jak uvádím, rozhodujícím byla audio podpora u analogového výstupu.
miro285 (47)|28.11.2012 19:32
Chcem si zakupit Panasonic DMP-BDT500.Poprosil by som o informaciu ci prehravac dokaze prehrat napalene BD Verbatim,mam totiz osobnu skusenost -starsi model Panasonic takyto disc ani nenacital.Dakujem za odpovede
Karel286 (73)|28.11.2012 22:00
[QUOTE=miro285;433944]..dokaze prehrat napalene BD Verbatim..[/QUOTE]
To by mě také zajímalo :-) Žádnou BR pálenku nevlastním.
strapping (72)|29.11.2012 06:59
[QUOTE=Karel286;433970]To by mě také zajímalo :-) Žádnou BR pálenku nevlastním.[/QUOTE]

Dle specifikace by měl zvládnout jen MKV a DIVX, ale podle mě by to zvládnout měl.

BD-ROM
FULL HD 3D ano
BD-Video ano

BD-RE/ BD-RE DL (Ver.3)
JPEG ano
MPO ano

BD-R/ BD-R DL (Ver.2)
MKV ano
DivX®/DivX HD ano


Takže kdo má doma BDT500, tak si může udělat malý domácí úkol pro nás.
tdlmarek (1566)|19.1.2013 16:36
Pokud je to tedy zajímavé, tak přikládám trochu více detailů. Ve specifikacích (na webu panasonic.cz) tuto funkci nazývají "Přístup k síťovému disku" v sekci "Síťové připojení". Aktuálně ji uvádějí všechny 4 hlavní modely (BDT120, BDT220, BDT320 a BDT500), viz http://www.panasonic.cz/html/cs_CZ/2837093/module/general/compare/products/displayResult.html?p=DMP-BDT120&p=DMP-BDT220&p=DMP-BDT320&p=DMP-BDT500

Co se týče vlastního zprovoznění, tak v menu přehrávače je třeba nejprve vstoupit do "Setup" -> "Player Settings" -> "Network" -> "Network Settings" a zde povolit volbu "Network Drive Connection". Je to takhle šikovně schované mezi nastavování IP adresy a podobně.

Po aktivaci se v hlavním menu "Network" objeví kromě ikonky pro DLNA ("Home Netwok") objeví nová s popisem "Network Drive". Na další obrazovce je třeba vybrat si, jaké soubory má prohlížeč zobrazovat (Music, Photos a Videos). Po výběru kterékoliv z nich se nabízí seznam připojených síťových disků, a po připojení (vybrat a stisknout "Connect") na kterémkoliv z nich se už otevře vlastní prohlížeč adresářové struktury a jednotlivých multimediálních souborů.

Jednotlivé "síťové disky" je ale třeba nejprve manuálně přidat, není zde k dispozici prohledávání sítě. Jedná se v podstatě o záložky na sdílené složky. Pro vytvoření je třeba vyplnit IP adresu cíle, jméno sdílené složky, login a password. Pokud provozujeme anonymní sdílení, tak minimálně v prostředí Windows funguje login "Guest" a prázdné heslo.

Toť vše. Pokud by o to byl velký zájem, tak můžu pořídit i nějaké fotky nebo video. Jinak síťová část podle mě funguje bez chyby (samozřejmě v rámci omezených možností přehrávače, takže např. chybí nějaké vyhledávání ve složkách a podobné fičury) a po stránce multimediální jsou zde, jak už jsem říkal, tytéž limity jako při přehrávání z USB. Nemám moc zkušenosti s MMC, takže nedokážu objektivně zhodnotit, na jaké je to úrovni. Z mého pohledu je to v porovnání s HTPC bída, ale tak to je asi celkem běžná situace :)

[HL]mod: přesunuto ze sekce TV[/HL]
taurus78 (38)|28.4.2013 14:59
Kedy vysiel Panasonic DMP-BDT500EG a nasledne otazka, kedy budu v predaji tohtorocne modely???
eldorado09 (1441)|28.4.2013 17:40
DMP-BDT500EG je top model z r. 2012, ale predáva sa aj tento rok (čiže nemá nástupcu). Tohtoročné modely (DMP-BDT130/230/330) už začínajú byť čoskoro skladom. Čo je mi ale zvláštne, nové vraj už nemajú adaptive chroma processing...