Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PROGDVB - Astra+Hotbird

ricardoba (27)|24.4.2005 21:29
Nazdar vsetci,

mam Skystar 1, pouzivam ProgDVB.

Mam dve paraboly:

1/ Astra
2/ Hotbird

cez zlucovac mam natiahnuty k PC 1 kabel.

Ako spravne nastavit Progdvb ( kde stiahnut prislusne aktualne subory kanalov resp. transponderov - lebo scanovanie sa mi zda v Progdvb trochu zdlhave ), aby som mohol pozerat programy oboch satelitov ???

dik moc za radu
pavelpt (2713)|24.4.2005 22:45
http://joshyfun.topcities.com/transponders/
http://www.dvbskystar.com/download/click.php?id=51

Za tu dobu co čekáš už to mohlo být nascenované 100x.
ricardoba (27)|24.4.2005 23:38
no dik, toto poznam, mne islo o hotove channel listy a dalej o to, ako nastavit veci ako diseq, lnb ......
pavelpt (2713)|25.4.2005 00:30
Jak hotový channel list. :-?
Na Hotbirdu je asi 3000 stanic, já mám naladěno asi 150 zajímavých a dívám se na 30 zřídka a na 11 často.

Přece si tam nedáš 2800 stanic, na které se nikdy nepodíváš, a které denně zanikají a vznikají a mění ECM a PIdy a .....zkrátka na to se vyser.
ricardoba (27)|25.4.2005 08:29
no existuju hotove chanellisty, z ktorych sa da vybrat
samozrejme ze nepozeram vsetko, len sa mi nechce
vsetko scanovat.

s tym astra+hotbird mi nevies poradit ????


dik
blueant (820)|25.4.2005 09:58
Niekde v nastaveni - options DISEQ by sa mal dat zvolit diseq switch 1-2
feedjo (87)|25.4.2005 11:57
no napada ma jedine zopakovat to co pisal Pavelpt:
za tu dobu co cakas uz si to mohol mat naskenovane 100x.

Mas len dve druzice a nechce sa ti.. ja mam motor a naskenovanych 10 druzic.. a este z nich spraveny "favorites" channel list.

ale poradim ti.. pred nedelnym obedom daj skenovat astru, medzi polievkou a druhym jedlom daj skenovat hotbird a po obede mozes pozerat..
ricardoba (27)|25.4.2005 13:33
[quote=feedjo]no napada ma jedine zopakovat to co pisal Pavelpt:
za tu dobu co cakas uz si to mohol mat naskenovane 100x.

Mas len dve druzice a nechce sa ti.. ja mam motor a naskenovanych 10 druzic.. a este z nich spraveny "favorites" channel list.

ale poradim ti.. pred nedelnym obedom daj skenovat astru, medzi polievkou a druhym jedlom daj skenovat hotbird a po obede mozes pozerat..[/quote]

ok, skusim inak - je mozne napr. astru nascanovat na 1x v kuse - v progdvb - alebo je potrebne scanovat jednotlive frekvencie - toto je moj problem, alebo mozno nepochopenie....

v sw orig od technisat je mozne zoskenovat celu druzicu naraz - tu to nejako bud nevidim , alebo to tam nie je.......

:-((( :-((( :-((( :-((( :-((( :-((( :-((( :-((( :-((( :-((( :-((( :-(((
blueant (820)|25.4.2005 16:17
Samozrejme ze ide.

V option - diseq si nastavis druzicu ktoru chces a potom cez menu das SCAN a da ti na vyber tuto druzicu.
feedjo (87)|26.4.2005 12:18
skus namiesto scan transpoder kliknut na channel search..
ako uz pisal blueant v nastaveni diseq musis mat nastavene ktoru kruzicu chces skenovat.. ale prebehne len tie frekvencie (transpondery), ktore mas v ini subore pre tuto druzicu v adresary Transponders.. ked chces aktualizovat tak skus napr. http://joshyfun.topcities.com/transponders/ - tam najdes nove ini subory..
ricardoba (27)|26.4.2005 21:49
no tak som stiahol aktualny 0192.ini file, preskenoval druzicu - kua chlapi, mne to naslo max. 27 programov - samy arabi a taliani - plz povedzte mi ze je to blbost !!!!!!

a to som sa snazil menit aj nastavenia Diseq, raz tam bolo dokonca len 17

hotbird slape uplne bez problemov - pomoooooc, kde je zrada ????

dik
pavelpt (2713)|27.4.2005 00:59
Vytáhni jeden šlauch ze slučovače a takhle testuj na který vstup jde nějaká aktivita.Po jednom.
ricardoba (27)|27.4.2005 10:48
no na tom som uz tiez myslel

myslis, ze to moze byt vadny port na zlucovaci ????

no budem to musiet vyskusat.

P.S. teraz som si vsimol, ze si zo Zlina - ja som sa tam pred nejakymi 39 rokmi narodil, ale po 4 mesiacoch ma "uniesli" do Bratislavy. tak zdravim Zlin
ricardoba (27)|27.4.2005 23:03
tak som to vyriesil - vadny port na zlucovaci

:-!!! :BB: :-!!! :BB: :-!!! :BB: :-!!! :BB: :-!!! :BB: :-!!! :BB: