Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

ClonyXXL (105)|11.1.2015 16:54
Ahoj kluci.
Můžete mě někdo zachránit?
Jelikož zase Skylink přehazuje programy, byl jsem nucen po roce zase vrtat do DUO2. Mám tam VTI 6. Stáhnul jsem si poslední DreamboxEdit, nastavil (snad ne blbě), popřehazoval z Oblíbených staré programy za nové (co jsem dal předtím vyhledat satelitem), uložil, a dal odeslat do satelita.
Při tomto odesílání mi to napsalo mimo jiné dva červené řádky:
Reload of satellites.xml failed, mode 3 not supported by your box.
Reload of blacklist failed, mode 4 not supported by your box.
Pak to provedlo restart Enigmy a od té doby, ať dělám co dělám, končí start satelita na položce "loading default" a dál nic.

EDIT: teď jsem si vzpomněl, že kdysi se mi to stalo podobně - na ovladači jsem přepnul na jiný program a už to jede.
Nově přenastavené programy - zdá se, že se přenesly taky.
Teď ale nechápu, co ty dva červené řádky znamenají??? Navíc je to podle mě blbost, aby to nebylo podporováno. Nebo - dělám někde chybu?
Když zkusím znovu odeslat data do satelita, skončí to tou samou hláškou v podobě těch dvou červených řádků.
Můžete mi někdo poradit, co s tím?

EDIT2: Ještě mě napadá, jestli nemám něco přece jen blbě nastavené - v .pdf co jsem tu našel ale není uvedeno ani na obrázcích, že bych měl do něčeho rýpat - myslím třeba na záložce Profily - je uvedená cesta k Satellites.xml /etc/tuxbox - jestli to tam má být jako správně. Nebo někde jinde?
bastlir (3245)|11.1.2015 17:29
Červené řádky vždy znamenají chybu. Při editaci kanálů se držím dvou zásad.
1. před loadováním kanálů do PC VU nejdříve systémově restartuji, nejlépe ještě vypnutím asi na 20sec. zadním vypínačem.
2. po editaci kanálů editaci nejdříve v editoru uložím, pak přenesu do VU a zadám restart Enigmy.

Tobě se asi do VU nic nenatáhlo, takže editaci budeš muset po výše popsaném postupu do VU nahrát znovu, v horším případě znovu ladit.
ClonyXXL (105)|11.1.2015 17:56
No je to divné, ale přeneslo se mi všechno. Teď jsem to procházel a všechno sedí.
Když mi to nechtělo naběhnout, restartoval jsem několikrát, včetně vypnutí vzadu vypínačem. Když dám zrovna teď zase přenést do zařízení - dopadne to zase úplně stejně. Takže pořád dokola furt stejně. Je to podivné. :-(
KamilZ (10277)|11.1.2015 18:02
Správné nastavení pro DUO2 (VTI 8.0, bez chybových hlášek):
[SPOILER][/SPOILER]

Ty červené řádky chybové hlášky [hl]Reload of satellites.xml failed, mode 3 not supported by your box [/hl]a[hl] Reload of blacklist failed, mode 4 not supported by your box.[/hl] jen znamenají, že se po uložení nepodařilo zaslat příkaz na reload toho nastavení, takže je nutné buď restartovat Enigmu, nebo třeba dálkou přijímač, aby se projevily změny. Vlastní nastavení se přeneslo OK.
ClonyXXL (105)|11.1.2015 18:10
Takže myslíš, že je tedy vše OK a nemám to řešit? I přesto, že se to tam vlastně objeví vždy?
Tvůj obr. nastavení vypadá jako z Total Commanderu (ale není to on - co to je za program?) - ja to posílal přes DreamboxEdit.
Ještě mě napadá - že musím mít nastavený port 81 na Http - protože mi na 80ce běží cosi jiného a port je obsazený. Že by to třeba bylo tím?
bastlir (3245)|11.1.2015 18:12
[QUOTE=ClonyXXL;504663]No je to divné, ale přeneslo se mi všechno. Teď jsem to procházel a všechno sedí.
Když mi to nechtělo naběhnout, restartoval jsem několikrát, včetně vypnutí vzadu vypínačem. Když dám zrovna teď zase přenést do zařízení - dopadne to zase úplně stejně. Takže pořád dokola furt stejně. Je to podivné. :-([/QUOTE]

Jinak postup editace kanálů zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37020-vu-duo2-download#post484197
KamilZ (10277)|11.1.2015 18:16
Clony: DreamSet

Logicky, když něco není podporováno, tak se Ti to objeví vždy :-). A pro úspěch ještě jednou - je to šumák, stačí ruční restart.
bastlir (3245)|11.1.2015 18:20
Nicméně když už se v tom hrabeš, přejdi na VTi 8.

Kdyby se nezadařilo a pokud budeš chtít, pošlu ti své nastavení editoru.
ClonyXXL (105)|11.1.2015 18:44
bastlir: ale já tam picony nedával - já je tam dávám až pak Total commanderem přímo do složky kam patří na disku (nemám je na flešce)
Přejít na VTi 8 = celé nastavení totálně od piky, ne? Toho se trošku obávám. Zase nad tím strávím celý týden :-(
Je VTi 8 o tolik lepší než 6?
Nastavení mi prosím pošli, ale prosím zároveň připiš, co s tím kam s tím. Díky moc!
bastlir (3245)|11.1.2015 19:11
Ale o picony teď nejde, je tam popis editace kanálů.

---------- Doplněno v 19:11 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:11 ----------

Vydrž chvíli
bastlir (3245)|11.1.2015 19:25
Uprav si nastavení dle svého.
Jinak ... nastavení VU si můžeš uložit, nainstalovat VTi 8 a nastavení pak natáhnout.
KamilZ (10277)|11.1.2015 19:38
Správné nastavení včetně důkazu:
[SPOILER][/SPOILER]

edit: bastlir byl rychlejsi
ClonyXXL (105)|11.1.2015 20:08
Kluci, zatím děkuji mockrát :-)
Ale na nové VTi budu muset najít čas a hlavně dokopat se k tomu.
Dokázali byste někdo shrnout alespoň hlavní výhody VTi 8 proti 6ce? Něco podstatného? Někde jsem četl, "nerýpej do toho co funguje" :-)
KamilZ (10277)|11.1.2015 20:12
Pokud nepotřebuješ nějaký plugin nebo driver, který by na VTI 6.x neběžel, tak Ti to žádnou extra výhodu nepřinese a klidně si nech VTI 6.x. Mám doma 3 VU+, na dvou mám VTI 6.x (rodiče, ségra, Ti nic nepotřebují, image je stabilní a bezproblémový), pouze u sebe mám VTI 8.x a pravidelně upgraduji.

Ještě malé varování - při upgrade na VTI 8 se různým lidem vyskytly občas různé problémy. Vše šlo vyřešit, ale nemusí to být jen obyčejný upgrade. Dělal jsem upgrade online a prošlo to, ale na rozdíl od VTI 7 se kompletně přepisoval image a automaticky se obnovovala konfigurace ze zálohy. Před případným upgrade si raději vše zazálohuj, jak přes VTI nástroje (image, konfigurace, image, pluginy), tak i přes systémové menu. Ale to asi nemusím říkat.
bastlir (3245)|12.1.2015 18:06
Já si myslím, že tam jsou doplněné i nové frekvence expanderů. Ale VTi 8 mně tak často neloaduje a jsem s nimi celkem spokojený. Bohužel pořekadlo: "Neměň, co funguje", v tomto případě nemusí platit, protože jakmile mění např. Skylink, musím měnit také. Nehledě k tomu, že toto zařízení dokáže komunikovat s okolím. Takže +- člověk musí být pořád aspoň trochu v obraze, co je nového.
KamilZ (10277)|12.1.2015 18:26
Sorry, ale verze image nemá nic společného se změnami Skylinku. Přečti si ještě jednou, že jedu na dvou VU+ s VTI 6 zcela bez problémů. Nevylučuji, že někdy nemusí být potřeba novější verze kvůli nějakým novým driverům pro tuner, které by umožnily (sakryš, jakého rodu je driver?) nějaká exotická nastavení. Ale s tím jsem se ještě nepotkal, ani u zavedení FEC 5/6, což spousta jiných přístrojů nerozhodilo.

Dále nějak nechápu, co má být "komunikace s okolím".
bastlir (3245)|12.1.2015 18:44
Driver je rod mužský-neživotný (drivery=hrady). :-E Připouštím, že Skylink asi nebyl tím správným příkladem, ale když točím motorem, dříve tam nebyly některé defaultní frekvence. Při včerejší aktualizaci mně to hlásilo nějaké upgrady, ale popravdě nevěnoval jsem jim příliš pozornost. Takže může to být něco proti něčemu, co třeba teprve přijde. :-?
bastlir (3245)|13.1.2015 12:22
[QUOTE=KamilZ;504991]Po dnešním přeladění (13.1.2015) to mám nějak rozdrbané. Platí, že jsi tam dával plánovaný stav k 15.1.2015 (který by dnešní změny měl obsahovat) a je problém u mě?[/QUOTE]

Stáhni si je znova, nevšiml jsem si některých neprovedených změn.

Jinak .... byl jsem zvědavý, kdy se najde první trubka a odepíše mi přímo do Downloadu. Ale od tebe jsem to nečekal. :rolleyes:
KamilZ (10277)|13.1.2015 13:14
To bylo schválně, kdyby to někdo teď také stahoval, aby to viděl a neztekal se, počítal jsem s tím, že to hned po vyřešení smažu. Niméně by jsi tam měl doplnit text, že jsi ten soubor teď opravoval, protože se více lidí na tom mohlo zarazit, jako já.
bastlir (3245)|13.1.2015 13:19
OK - doplněno
KamilZ (10277)|14.1.2015 19:03
Pořád to je nějaký rozbitý:
[SPOILER][/SPOILER]
bastlir (3245)|14.1.2015 19:07
[QUOTE=KamilZ;505177]Pořád to je nějaký rozbitý ...... [/QUOTE]
A restartoval jsi STB? Pokud tam máš adresář Piconcache nebo tak nějak, vymaž ho.
U mě to je OK.
KamilZ (10277)|14.1.2015 19:19
Jasně že restartoval, taková trubka nejsem. Cache také promazána.

Jaký IDčka máš např. u Discovery CZ?
[SPOILER][/SPOILER]
bastlir (3245)|14.1.2015 19:48
Ještě si doplń toto:

---------- Doplněno v 19:48 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:47 ----------

Stejně se budu muset na to ještě celkově podívat, protože po přeladění je zase něco nového či jinak.
KamilZ (10277)|14.1.2015 19:58
Tohle opravilo HBO HD, ostatní jsou stále špatně (a ještě Film+, toho jsem si nevšiml, ale na tom screenshotu je to vidět, první).
bastlir (3245)|14.1.2015 20:07
Vydrž, v noci se na to podívám, až bude klid. Mimochodem, jak jsi ten screenshot udělal, respektive jak jsi to takto dostal z VUčka?
KamilZ (10277)|14.1.2015 20:53
Přes standardní OpenWebif ve VTI. Dreambox WebControl neumí hires, nebo jsem na to nepřišel.
bastlir (3245)|15.1.2015 00:51
Tak jsem doplnil picony i pro ostatní operátory. Tedy aspoň si myslím, že to je už všechno. Kdyžtak můžete přiložit také ruku k dílu. :cool:
bastlir (3245)|15.1.2015 03:05
Už jsem se díval na betaverzi VTi 8.1. No nechme se překvapit finální verzí.
ClonyXXL (105)|16.1.2015 19:29
Nemáte někdo sadu aktuálních picon s tmavým podkladem? Alespoň pro Skylink? Na ty světlé (už rozchozené) má paní prý nevidí :-(
Jinak by mě strašně zajímalo, co dělám (udělal jsem) blbě.
Dva dny před potřebným přeladěním jsem nechal znova naladit celého satelita. V Dreambox edit jsem nechal načíst info ze satelita. Vpravo ve Favorites jsem měl třeba Nova HD - přelaďte. Tuto položku jsem smazal a na levé straně jsem našel Nova HD. Tuto jsem přetáhl do Favorites a ten den se všechno jevilo OK.
Dneska zapnu telku a zase vidím 11 chyb - včetně třeba Nova HD ........... a všechno můžu zase dělat znova.
Udělal jsem všechno blbě, nebo si snad s námi Skylink hraje? Asi bude správně ta první varianta :-( Ale co jsem teda udělal blbě?
Říkám si, že příště to snad raději udělám až po skutečném přeladění :-(
Díky za nakopnutí :-)
KamilZ (10277)|16.1.2015 19:37
Skylink si nijak nehraje, je to rukama. Ovšem z Tvého mizerného popisu stejně není poznat, co jsi udělal špatně. Buď jsi pak nastavení nenahrál zpět do DM, nebo jsi ho neuložil na disk a znovu jsi si to přeplácnul starým.

Pokud jedou souběžně oba TP, tak není nutné čekat na "den přeladění", čekat bylo nutné např. ale 13.1.2015, tam paralelní provoz nebyl (to se ale netýkalo Nova HD, ta jela dlouho paralelně). Navíc, "Nova HD" je zase popis jako pra*se. Důležité je, jestli jsi tam dal instanci ze správného (nového) TP podle parametrů, které udává Skylink.
ClonyXXL (105)|16.1.2015 19:59
No já tušil, že to bude rukama.
Uložil, nepřeplácnul. Nejpravděpodobnější bude, že jsem tam natahal špatné.
Je nějaká jednoduchá pomůcka, jak se v tom na levé straně vyznat? Mám tam naladěných mraky kanálů. Neumím v tom vyhledávat, tak to dám seřadit podle abecedy podle poskytovatele. Našel jsem třeba M7 Group a co tam bylo jsem tam naházel. Další programy jsem našel od Towercom. Poskytovatel Skylink se ztratil, i když tam snad ještě před těmi pár dny byl.
Nebo je nějaký jednodušší způsob, jak to děláte vy? Do těch vyhledávacích polí nahoře to neumím zadat, protože je to tam anglicky, z čehož jsem jelen.
Nebo musím každý mnou nalezený program kontrolovat na stránkách Skylink?
Bohužel když jsem si pořídil DUO2, nenašel jsem nikde kloudný návod "pro blbé" co a jak. Je pravda, že tady jsem tehdy asi nehledal, a co jsem tu našel, jsem ještě nestačil naštudovat, jestli tam je něco, co jsem nevěděl. Omlouvám se předem :-(
Ale Nova HD jsem našel na levé straně jen jednu - 1_0_19_3391_C89_3_EB0000_0_0_0, předtím tam byly dvě a u jedné bylo přelaďte, tak tu jsem tam samozřejmě nedával.
KamilZ (10277)|16.1.2015 20:01
Vždyť Ti říkám, programy identifikuj zásadně podle TP, ne podle providera apod.

A Dreambox Edit má standardně i češtinu.
ClonyXXL (105)|16.1.2015 20:06
jo, češtinu má. Ale když ukážu myší do vyhledávacího pole, je tam nápověda v angličtině.
A prosím tě, když podle transpodéru - můžeš mi PROSÍM napsat co přesně to je nahoře? Prosím - jak pro blbé :-( . Nejlépe krok za krokem.
Transpodér je kmitočet?
KamilZ (10277)|16.1.2015 20:13
Nevím, co zase myslíš "nahoře", prostě Ti musí sedět parametry TP:

Dream:
[SPOILER][/SPOILER]

Skylink: http://www.skylink.cz/novinky/nove-hd-programy-a-zmeny-parametru-satelitniho-vysilani-25-cz119.html
[SPOILER][/SPOILER]

Kloudný návod zde je, ale předpokládá alespoň základní elementární znalosti, jako co je to TP, které nemají s VU+ nic společného.
bastlir (3245)|16.1.2015 20:46
[QUOTE=ClonyXXL;505444]jo, češtinu má. Ale když ukážu myší do vyhledávacího pole, je tam nápověda v angličtině.
A prosím tě, když podle transpodéru - můžeš mi PROSÍM napsat co přesně to je nahoře? Prosím - jak pro blbé :-( . Nejlépe krok za krokem.
Transpodér je kmitočet?[/QUOTE]

Myslíš, že jsem tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37020-vu-duo2-download#post484197 toho popsal málo nebo snad anglicky? :-I
ClonyXXL (105)|16.1.2015 20:49
Tím nahoře jsem myslel toto:
[ATTACH=CONFIG]29604[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29605[/ATTACH]
bastlir: to si nemyslím. Ale už předem jsem se omlouval, že jsem to všechno nestačil naštudovat. Potřeboval jsem to udělat honem, tak jsem to dělal "po staru" :-(
EDIT: napsal jsi to hodně až spoustu - za což ti tisíceré díky. Ale jak přesně se hrabat v těch vyhledaných stanicích - na to jsem fakt ani teď podrobnější info nenašel. Takže zatím jsem to dělal tak trochu jako hledání jehly v kupce sena. Bohužel ani teď ještě nevím, jestli si to mám nahoře seřadit podle satelitu, nebo něčeho jiného, abych "co nejdříve" našel všechny změny Skylinku.
KamilZ: A prosím tě, jaký je rozdíl mezi tebou vyznačenou Novou a řádkem hned nad tím? U tvého je zámek, ale já u svých žádné zámky nevidím (asi mám novější verzi, u staré tam zámky byly). Navíc já tam už vidím Nova HD jenom jednou a ty 3x
Jinak se omlouvám, před dvaceti lety jsem i věděl, co je to transpodér. A jelikož už stárnu, tak taky blbnu a pojmy se kterými se nesetkávám často - zapomínám :-( (i když jsou elementární)
Ashampoo_Snap_2015.01.16_20h39m08s_001_.png Ashampoo_Snap_2015.01.16_20h42m50s_003_.png
bastlir (3245)|16.1.2015 20:52
Tady máš ty černé picony, ale disproporce si budeš muset upravit sám.
KamilZ (10277)|16.1.2015 20:53
Tak si to snad první nastuduji a pak se ptám :-(
bastlir (3245)|16.1.2015 20:56
Já používám selekci kanálů takto, nacpu všechny kanály, které chci, do Oblíbených a pak ty nefunkční zase vyhážu a pak to celé seřadím.
ClonyXXL (105)|16.1.2015 21:19
několikrát jsem upravil svůj poslední příspěvek na poslední stránce, než jsem si všiml, že přibyla další :-)
Za picony mnohokrát děkuji.
S tou selekcí - já vyhazuji nefunkční z Favorites a hned tam strkám nové, abych nemusel znova nějak seřazovat.
Akorát je vlevo TĚŽCE hledám :-(
bastlir (3245)|17.1.2015 02:18
Tak si přeci udělej selekci družic. Astra na 23,5°E zase tolik kanálů nemá.
KamilZ (10277)|17.1.2015 07:45
[QUOTE=ClonyXXL;505453]A prosím tě, jaký je rozdíl mezi tebou vyznačenou Novou a řádkem hned nad tím? U tvého je zámek, ale já u svých žádné zámky nevidím (asi mám novější verzi, u staré tam zámky byly). Navíc já tam už vidím Nova HD jenom jednou a ty 3x[/QUOTE]Kdo ví, jak jsi tam čaroval, co jsi mazal apod. Samozřejmě mám poslední verzi programu 6.0.1.1. Prolaď manuálně příslušný TP s Nova HD (23,5°E, Freq 11876H, DVB-S2/8PSK, pilot ON, FEC 3/4, SR 29 900), stáhni nastavení do aplikace a uvidíš. Na to Tvoje "nahoře" se úplně vykašli a dej to do defaultu a maximálně odfiltruj Astru 23.5:



[QUOTE=ClonyXXL;505459]Akorát je vlevo TĚŽCE hledám[/QUOTE]Pokud je těžké najít v seznamu jeden řádek, tak opravdu nevím, jak Tipomoct a spíš mám pocit, jestli se nás zde nesnažíš trollovat :-(
ClonyXXL (105)|17.1.2015 20:42
Děkuji vám kluci! Poslední příspěvek KamilaZ je vlastně přesně to, na co jsem se celou dobu ptal.
Nicméně, když to porovnám s tím, že jsem si to dal seřadit podle poskytovatelů, tak zas tak veliký rozdíl ve výsledcích není.
Jinak kluci, věřte, že ti, co hledají pomoc tady na fóru na tom nejsou s vědomostma jako vy - to by sem nemuseli chodit. Chápu vaši nervozitu, možná toto někomu radíte už po stopadesáté. Ale věřte, že přesně ten poslední obrázek v těch návodech určitě není a určitě by stálo za to ho tam doplnit.
A rozhodně z mé strany nejde o nějaké trollování. Jsem starej, blbej a mám už na to právo (být blbej). A když jsem blbej, tak se raději zeptám 2x.
Přeji hodně štěstí :-) a ještě jednou díky za rady!
EDIT: a ještě jedna moje velká chyba byla, že jsem nechal naladit satelita celého komplet, ale bohužel automaticky. A automaticky to našlo kulový - až ručně to zabralo.
KamilZ (10277)|17.1.2015 21:34
Těžko odhadneš, jaké detaily tam psát, aby to neskončilo stylem "tohle je písmenko A". Ruční ladění je základ, se kterým zde každý počítá a víceméně nikoho zde nenapadne použít automatiku, už jen proto, že ta naladí 90% nepotřebných kanálů a ne pouze zájmové TP.

Hlavně ale, že Ti to zabralo a je to snad OK.
ClonyXXL (105)|17.1.2015 22:35
Nikoho to nenapadne - vidíš, mě to napadlo :-( Tak mě to kdysi totiž naučil ten, co mi satelita koupil a rozhýbal.
Ano, teď to je vše OK. Ale protože stárnu a blbnu a protože Skylink si nedá pokoj - minimálně za rok mě to čeká znova, a to zas všechno zapomenu :-(
P.S.: Udělal jsem si nějaké poznámky :-)
bastlir (3245)|17.1.2015 22:53
[QUOTE=ClonyXXL;505543]..... Jsem starej, blbej a mám už na to právo (být blbej). A když jsem blbej, tak se raději zeptám 2x.
....... velká chyba byla, že jsem nechal naladit satelita celého komplet, ale bohužel automaticky. A automaticky to našlo kulový - až ručně to zabralo.[/QUOTE]
Se stářím tu moc nemávej, protože jsem možná starší jak ty.:-) Nicméně já ladím také nejdříve automaticky celou družici a pak teprve přeskenuji TP, které potřebuji. To je ale spíš věcí návyku. Akorát musíš vždy vypnout ladění: "Síť", protože pak se ti tam dostane spousta "smetí". No a při dalším ladění pochopitelně vypneš i mazání.
Myslím, že mluvím i za KamilaZ, ale nás prioritně spíš nabudí přístup typu - jsem líný si cokoliv o tom přečíst, starejte se. Pak pochopitelně někomu něco radíš, ale on stejně neví, která bije. Nejsem žádný Vševěd, ale když si do PC něco nainstaluji, nejdříve si vyzkouším všechna tlačítka a nabídky, popřípadě si vyzkouším sám i nějaká nastavení a teprve když si už nevím rady, volám o pomoc.
jaudak (176)|20.1.2015 00:15
Problém SKYLINK ASTRA 23,5 - 12207

Jsem zase v pr**li. Stejně jako tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37042-nejdou-programy-skylink-frekvence-11797
Po 13.1.2015 na VU+DUO2 sice naladím všechny HD i SD programy, ale všechny kostičkují a někdy dokonce ani nenaběhnou. Všechny ostatní frekvence ok.

Mám dva samostatné svody a vyzkoušel jsem na nich ARIVU, VANTAGE a Samsung TV a všude jede vše včetně 12207 ok, jen VUčko blbne - do přeladění vše ok.

Na střeše Toroidal Maximum T90 + 4x LNB GT-SAT DIAMOND Quatro GT-QT40D a potom nějaký zesilovač a přepínače a sloučení s pozemkou. To vše rozvedeno samostatnými kabely k 56ti uživatelům (panelák)
Doma VU+DUO2, karta Irdeto/ICE + dvě NEXT karty, modul MASCOM-poslední dostupný firmware. Snr:75% , AGC: 84% , Ber:0

Zkoušel jsem jednotlivé karty ve čtečce i v modulu, reset i kompletní přeinstalaci, přehazování svodů a pořád stejný. Dělají to oba tunery ve VUčku stejně. Ještě vyzkoušim své VUčko u souseda.

Napadá mě: - nekompatibilita nějakého prvku v rozvodech, nebo ne 100%ní tuner ve VUčku.

Zkoušel jsem i různé nastavení tuneru jako pilot on, auto - FEC i kmitočet o krok nahoru a dolu.
Plánuju připojit VUčko přímo na LNB bez zbytečných prvků , ale to musím někam nainstalovat parabolu.
Napadá někoho něco, co bych měl ještě zkusit ?
KamilZ (10277)|20.1.2015 05:22
Sice podle popisu to vypadá, že to na střeše dělal někdo rozumný a mé osobní zkušenosti říkají, že VU+ DUO2 má dobrý tuner, přesto bych zkusil začít proměřením signálu u Tebe v zásuvce profi přístrojem a případným doladěním paraboly. Já mám opačnou zkušenost - tam, kde mi nejelo nějaké Amiko (45m svod), fungovalo staré VU+ DUO (bez 2) bez problémů, DUO2 samozřejmě také a mám s nimi jen dobré zkušenosti.

Samozřejmě nevylučuji nějaký kusový problém. Pokud máš nějaké první kusy VU+2 DUO, tak byly tuším updaty driverů na tuner.

Ještě mě napadá, jestli Ti tam nemůže dělat nějaký bordel kostření (problém s potencionálem).
Jijirka15 (13)|20.1.2015 13:53
Mám sice Xtrenda ET8000 a vše mi funguje OK, ale kamarád má Vu+Duo a také nemohl doma naladit některé frekvence a tak jsem měl možnost si ho vyzkoušet u sebe.

A byl to stejný problém jako u něj doma. Nefunkční frekvence 12363,12070. A navíc se mi zdálo, že má nějak bídnou citlivost tuneru tam kde mám kvalitu cca 90-95 procent tam mělo DUO jen 60-65 procent.

Nevyřešili jsme to. Nakonec koupil nové VU+SOLO2, kvalita signálu kolem 95 procent a frekvence makají všechny.