Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

bastlir (3245)|19.3.2015 13:51
Až to budeš mít doma, tak si vúčko nejdříve vem někam k ruce a zkoušej různá nastavení a instalace image a poznávej. Nemůžeš nic pokazit a vrátit se k původní image a továrnímu nastavení, můžeš vždycky. Ale jako uživatelsky nejpřívětivější image a asi i s největší podporou vidím VTi. Akorát teď je už aktuální verze 8.
Johny Akbuk (188)|19.3.2015 14:48
Přijde mi už kompletně předinstalovaný včetně aktuálního image, dohodnutých pluginů a naladěných programů dle nastavení mého nynějšího LNB. Dohodl jsem se tak z prodejcem, jelikož jsem měl pocit, že to nedám. S Linuxem jsem nikdy nedělal. Ale jak jsem postupně tady studoval diskuzi a návody, tak už se mi to tak složitý nezdá.
Každopádně si zazálohuju systém, tak jak mi přijde a pak budu zkoušet .-).

[QUOTE=bastlir;510447]Až to budeš mít doma, tak si vúčko nejdříve vem někam k ruce a zkoušej různá nastavení a instalace image a poznávej. Nemůžeš nic pokazit a vrátit se k původní image a továrnímu nastavení, můžeš vždycky. Ale jako uživatelsky nejpřívětivější image a asi i s největší podporou vidím VTi. Akorát teď je už aktuální verze 8.[/QUOTE]
bastlir (3245)|19.3.2015 19:06
Také si myslím, že to zvládneš. Stejně si budeš muset dle svého zaplaceného programového balíčku (zřejmě u Skylinku) vytvořit své Oblíbené. Kdyžtak se zase ozvi.:)
Johny Akbuk (188)|19.3.2015 20:11
Díky, určitě budu potřebovat helpnout. Každopádně díky tvým přehledným návodům nebudu mít snad úplně hloupý dotazy .-) a větčinu zvládnu sám. Všechny postupy už mám vytištěný a celkem se na to těším.
V první řadě se budu muset poprat se zálohou nastavení, ať pak můžu experimentovat. O něco jednodušíí ,než od tebe popsaný postup zálohy, mi přijde zálohovat pomocí VU+Control Centre, který jsi tady linknul, a kde to je jen na jedno kliknutí a zálohu budu mít uloženou na HDD v PC. Alespoň jsem to tak pochopil dle videonávodu.
No každopádně doufám, že nebudu zklamanej obrazově, jelikož přecházím z Technisatu DigiCorder HD S2X Plus, a ten měl obraz špičkovej. Ale jinak je šileně okleštěnej, no prostě uzavřenej systém. Dvoutunerák, ale bez dvou karet se zaplacenýma službama to stejně nevyužiješ....tak proto jdu do linuxu.

[QUOTE=bastlir;510463]Také si myslím, že to zvládneš. Stejně si budeš muset dle svého zaplaceného programového balíčku (zřejmě u Skylinku) vytvořit své Oblíbené. Kdyžtak se zase ozvi.:)[/QUOTE]
Johny Akbuk (188)|20.3.2015 22:36
Tak už mám Vučko doma :-). Víceméně ho mám zprovozněný a kompletně zasíťovaný. Přes DreamboxEdit jsem provedl i úpravu kanálu, seřazení a založení oblíbených skupin a úspěšně odeslal do přijímače. Image jsem si zazálohoval pomocí VUCC a ještě pomocí systémových nástrojů na interní HDD. Obraz je v pohodě, řekl bych, že na stejný úrovni jako před tím na Technisatu.
Odinstaloval jsem dle návodu od Bastlir plugin AirPlayer, který mi prodejce nainstaloval a při každém startu otravoval nějakou hláškou, ať navštívím web pluginu.
Na mobilu a tabletu s Androidem jsem nainstaloval a zprovoznil Dreamdroid, supr apka na ovládání .-), ale nepodařilo se streamovat live vysílání v HD. SD programy jedou v pohodě. Zkoušel jsem změnit rozlišení, ale to nepomohlo. Mám to nastavený jako v návodu, tj. bitrate auto, rozlišení 720p, poměr stran auto. Poradíte kde je problém?
Díky, určitě budu ještě otravovat .-)
bastlir (3245)|20.3.2015 23:25
Tak to netuším, protože mně to funguje. Hádám ale, že by to mohlo být rychlostí wifiny či mobilem. Stáhli si apku na měření rychlosti DSL.cz a změř si rychlost. Mně to jede 28Mbs.
VUčko mám ale k routeru připojené drátem.
Johny Akbuk (188)|20.3.2015 23:47
Taky mám drát.

[QUOTE=bastlir;510556]Tak to netuším, protože mně to funguje. Hádám ale, že by to mohlo být rychlostí wifiny či mobilem. Stáhli si apku na měření rychlosti DSL.cz a změř si rychlost. Mně to jede 28Mbs.
VUčko mám ale k routeru připojené drátem.[/QUOTE]

---------- Doplněno v 23:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:44 ----------

Jo a nevíš kde najdu návod a kody jak naprogramovat dálku na ovladani TV? Díky....
bastlir (3245)|21.3.2015 00:49
Jelikož ovládám TV přes CEC, doposud jsem to neřešil. Podívám se, ale neslibuji.
bastlir (3245)|21.3.2015 00:56
Podívej se na toto: a jinak si také trochu zagoogluj.
Johny Akbuk (188)|21.3.2015 21:24
Tak přehrávání v HD mi funguje pomocí MX playeru, ale i tak to dost trhá. Přes VLC jede jen SD. Internet mám spíš pomalejší, jsme za městem, mívám kolem 16Mbs, možná to bude ten problém. Vytvořím si oblíbenou složku SD programů a ty budu používat pro streamování.

[QUOTE=Johny Akbuk;510557]Taky mám drát.



---------- Doplněno v 23:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:44 ----------

Jo a nevíš kde najdu návod a kody jak naprogramovat dálku na ovladani TV? Díky....[/QUOTE]

---------- Doplněno v 21:24 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:21 ----------

CEC asi nebudu používat, zkusím mrknout na nastavení a uvidím. Díky za návod, mrknu na to, ale nemám ty kody :-(. Někde jsem je už na netu viděl, včetně návodu jak na to, ale za boha nevim kde a nedaří se mi je vygooglit.

[QUOTE=bastlir;510559]Jelikož ovládám TV přes CEC, doposud jsem to neřešil. Podívám se, ale neslibuji.[/QUOTE]
Johny Akbuk (188)|22.3.2015 19:22
Zdravím, tak úspěšně válčím s nastavením přijímače a většinu problému úspěšně řeším. Už ho mám víceméně nastavený k obrazu svému a jsem nadšený .-).
Teď ale řeším připojení bezdrátové klávesnice Logitech K400 (měla by být kompatibilní). Vůčko ji nevidí a já nevím jak dál :-(. Když do přístroje zasunu USB přijímač, tak se nic neděje a to ani po restartu.
Možná se musí nějak mountnout, ale jako linuxový začátečník netuším jak. Menu přístroje jsem prošel a v žádném nastavení nic nenašel. Nebo že by byl nutný nějaký plugin?
Díky za radu.....

-----------------------

Tak uz to mam. Nainstaloval jsem dva Kernel moduly HID pro Logitech (kernel modul logitech a kernel modul logitech dj) a uz to funguje ☺.
Johny Akbuk (188)|23.3.2015 10:42
Tak tentokrát mám otázku k ladění kanálů. Nehraje mi předplacený kanál Brazzers TV, což souvisí s novými parametry ladění od Skylinku. Dal jsem manuální ladění, zadal všechny parametry ručně, přijímač naladil kanály včetně Brazers TV a vypsal je na obrazovku. Dále už žádnoou volbu nenabídl, tak jsem z menu vyskákal a mrknul do nabídky kanálů. Tam jsem ale nové kanály nenalezl, to ani pod záložkou "všechy kanály" vše bylo při starém, byl tam jen Brazzers TV CZ a bez CZ, které tam byly i před tím a nehrají.
Když jsem si nedávno upravoval oblíbené kanály, tak jsem v DreamboxEdit zrušil (smazal) složku "Last Scanned", protože se mi zdála zbytečná. Není to náhodou problém, proč nenacházím nově naladěné programy? Myslel jsem, že v záložce "všechy kanály" budou i ty nově naladěné a ty si pak přesun kam chci....
Děkuju za pomoc .-).
bastlir (3245)|23.3.2015 11:57
Někdy pomůže, když STB přepneš na ČT1, pak na netu vlezeš na Skylinku na svou kartu a restartuješ ji (nějak to tam mají pojmenované jinak).
Jinak si současné kanály zazálohuj a zadej nové ruční ladění s vymazáním. Nejdříve zadej správně družici Astra 1E (23,5°E), 11739MHZ, V, 2/3, 27500 a laď. Samozřejmě tzv. síť je vypnutá.
Předpokládám, že víš, že vysílají tuším až po 22. hod.
Johny Akbuk (188)|23.3.2015 12:14
Jasně, to vím .-). Reutorizaci karty jsem taky zkoušel. Zálohu kanálů mám, tak to večer, až dorazím z práce, vyzkouším.
A co ta složka "Last Scanned"? V tom nemůže být problém?
bastlir (3245)|23.3.2015 17:26
Myslím že ne, protože to vlastně jsou "Nové", myšleno nově naladěné kanály. Řeš to ale až v době vysílání.
Johny Akbuk (188)|23.3.2015 23:24
Tak Brazzers TV mi prostě nehraje. Parametry kanálu mám správný, zkontroloval jsem to v programu DreamboxEdit. Měl jsem předladěno od prodejce, myslel jsem, že použil neaktuální parametry, ale je to ok (23.5 Astra, 12109, H, 27500, DVB S2, 8PSK). Tak nevím :-(.
bastlir (3245)|24.3.2015 02:12
Koukám, že mně také ne. Podívej se na Skylink, jestli tam něco o tom nepíšou. Mě tento kanál netrápí. :-)
Johny Akbuk (188)|24.3.2015 09:24
Jediná změna jsou nové parametry ladění od 4.3. a ty mám správné (23.5 Astra, 12109, H, 27500, DVB S2, 8PSK).
Jinak nic nepíšou, mělo by to jít. Na druhé TV, kde mám kartu "Next" se stejnýma službama jako v příjímači VU Duo 2 mi tento kanál po přeladění hraje. Problém bude tedy nejspíš v nastavení příjímače :-(.
Maty47 (30)|24.3.2015 10:21
Napsat ti,at si z toho nic nedelas, by bylo nepatricne stejne, jak hlaska z filmu Marecku, podejte mi pero!, kdy byl seci stroj na pohled krasny, ale jaksi setba haprovala ;-). Taky jsem s dostatecnym casovym odstupem po posledni zmene frekvenci hledal jeden kanal z rodiny FilmBox a rovnez bezuspesne. Az jednou, cirou nahodou koukam znovu a ejhle......uz tam byl. Sice ti tedy neporadim, ale aspon vis, ze v tom nejsi sam ;-). PS: ten Brazzers mi samozrejme take nejede ;-).
Johny Akbuk (188)|24.3.2015 10:38
Hm, zajímavý .-). Rád ale věcem přicházím na kloub. Každopádně to tedy bude ale problém Vůčka, protože na druhý TV se sat tunerem to hraje....
Maty47 (30)|24.3.2015 11:09
Ve stredu mi dorazi XtrendET7000, ktery bude slouzit jen na testy, tak jsem uz stejne natesen, jak ty pred par dny. A jsem samo zvedav, v cem jinem bude oproti Vu+Duo2 nedokonaly apod.,abych nakonec treba nezjistil, ze je lepsi a nahradi v obyvaku Vucko a ten pak pujde uz jen na testy ☺😉😉.

Ne 7000, ale 8000 cekam ☺.
Johny Akbuk (188)|24.3.2015 11:21
Tak to jsem moc zvědavý na tvý postřehy. Hodně jsem řešil jestli koupit XTREND ET8500 nebo VU+DUO2. Nakonec to vyhrálo VU+ kvůli lepe odladěnému firmware...je přeci jen déle na trhu. A jsem zatím moc spokojený, ale srovnávat nemohu, je to můj první linux.
Johny Akbuk (188)|24.3.2015 15:24
[ATTACH=CONFIG]30189[/ATTACH]
Poradíte mi jak do základního info řádku ve skinu Atile HD dostanu předpověď počasí, tak jak je to na přiložené fotografii? Díky .-).

Vyřešeno:
V nastavení skinu jsem musel zvolit žlutým tlačítkem verzi "PRO", kde jsou další super možnosti nastavení a pak aktivovat "Infobar_Weather" .
Atile HD.jpg
bastlir (3245)|25.3.2015 00:26
Kdyby někomu scházela picona ke kanálu Mňam (:-E), tak zde ji přikládám.
1_0_1_141F_C85_3_EB0000_0_0_0.png
Johny Akbuk (188)|25.3.2015 13:32
Pokud jde o editaci Picon a jejich přiřazení ke správnému kanálu, tak zde popíšu svůj postup, který jsem dneska úspěšně vyzkoušel. Pravděpodobně ho používáte mnozí také, ale v návodu od Bastlir je popsaný složitější postup, především pak způsob, jak získat referenční číslo, kterým se přepíše správná picona. Tak pro nováčky jako jsem já, ať nemusí zbytečně bádat.
Nutností je používat program DreamboxEDIT, který je pro editaci kanálu prostě nepostradatelný a jeho používání je lehké a intuitivní, navíc je kompletně v CZ.
Nejjednodušším způsobem jak získat ref. číslo je v seznamu kanálu (jedno v kterém) kliknout pravým tlačítkem na požadovaný kanál u kterého potřebujeme editovat piconu. Pak už jen stačí levým tlačítkem kliknout na 2. řádek od spodu "Copy service reference..." (viz foto picony_editace01). Referenční číslo teď máme uložené ve schránce a stačí jen přepsat název požadované picony pomocí příkazu vložit (CTRL+V) a zkopírovat do příjímače do složky s piconami (/usr/share/enigma2/picon). Restart a hotovo.

Druhým, možná pohodlnějším postupem, je že na místo "Copy service reference..." klikneme na 4. řádek od spodu "Assign Picon to service" (viz foto picony_editace02) a ve složce kde máme v PC uložené picony vyhledáme tu správnou a 2x na ní poklepeme. Přejmenovaná picona se nám pak uloží do přednastavené složky, kterou jsme si v DreamboxEDIT určili (viz foto picony_slozka) a z této složky ji pak zkopírujeme do satelitního přijímače do složky s piconami (/usr/share/enigma2/picon). Restart enigmy a hotovo .-).
Původní složka s piconami, kterou máme v PC zůstává nezměněná. Pokud bude vše fungovat, tak můžete upravit piconu i tam pomocí prvního postupu.
[ATTACH=CONFIG]30195[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30196[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30197[/ATTACH]

Snad to někomu helpne .-). Pokud to tak děláte běžně, tak se omlouvám, sám jsem naprostý začátečník......

Přikládám i fotku parametrů nastavení kanálu Brazzers TV, který mi ve Vůčku prostě nehraje, kdyby vás napadlo proč.
Brazzers_TV.jpg picony_editace01.jpg picony_editace02.jpg picony_slozka.jpg
Johny Akbuk (188)|26.3.2015 13:59
Zdravím. V přístroji jsem si aktivoval funkci Wake on Lan. Pomocí jaké aplikace přijímač po síti můžu aktivovat? Myslel jsem, že to půjde přes WebControl, ale přijímač je pro PC neviditelný. Ani prográmek "Advanced IP Scanner", který má v menu funkci "wake on lan" vůčko neprobudí :-(.
Co dělám špatně?
Díky....
KamilZ (10277)|26.3.2015 14:59
No těžko ho můžeš probudit před www rozhraní, když je vypnutý a tím pádem server nefunguje, to dá snad rozum :D

Já používám http://www.matcode.com/wol.htm přes MAC adresu a funguje v pohodě. Aplikací jsou tuny, stačí jich pár vyzkoušet. Probudím ho i na dálku přes router, který zaslání Magic Paketu také podporuje:
[SPOILER][/SPOILER]

PS: doporučuji rozhodně probouzet přes MAC a ne přes IP
Johny Akbuk (188)|26.3.2015 19:18
Super...to jsem potřeboval vědět, stáhnu a zkusím, díky .-).

Edit: Ten "Advanced IP Scanner" taky funguje, používal jsem portable verzi a ta nešla. Po instalaci je to ok .-). Taky používá MAC adresy....
bastlir (3245)|26.3.2015 20:53
Tedy sorry, že se tak blbě ptám, ale k čemu to potřebuješ? :) Já když jsem si VUčko koupil, snažil jsem se spíš přijít na kloub různým modulům a nastavením. Když ho zapnu, nebo v Režimu spánku mně normálně "svítí" na síti, takže proč bych ho měl probouzet? Přičemž v režimu spánku mohu přetahovat soubory i streamovat.
bastlir (3245)|26.3.2015 22:14
To Johny Akbuk: Nevím proč, ale mně už dnes kanál Brazzers TV CZ jede.
Johny Akbuk (188)|27.3.2015 08:41
Mně taky .-). Najednou začal fungovat...nechápu.
Maty47 (30)|27.3.2015 09:03
Vsak jak jsem psal............on se nakonec ten kanal rozjede 😁
Johny Akbuk (188)|27.3.2015 09:14
[QUOTE=bastlir;510884]Tedy sorry, že se tak blbě ptám, ale k čemu to potřebuješ? :) Já když jsem si VUčko koupil, snažil jsem se spíš přijít na kloub různým modulům a nastavením. Když ho zapnu, nebo v Režimu spánku mně normálně "svítí" na síti, takže proč bych ho měl probouzet? Přičemž v režimu spánku mohu přetahovat soubory i streamovat.[/QUOTE]

No dá se říct, že důležitý věci už mám nastavený a to i různý vychytávky. Funguje mi sreamování, sdílení atd. Vyzkoušel jsem si editaci picon, zálohu image, editaci kanálů v dreamboxeditu, instalaci a odinstalaci plugginů i změnu skinu a nevím co ještě.... Prostě už zkouším i různý "píčovinky" jen tak pro zábavu.
Vůčko vypínám do hlubokého spánku kvůli spotřebě, tak se občas hodí probudit ho po síti, ať nemusím běhat do obýváku .-).
Zeptám se trochu hloupě.....Existuje možnost jak přijímač probudit i mimo domácí síť po internetu? Např. si na dovolené v Chorvatsku usmyslím, že ho zapnu, nastavím časovač a zase vypnu. Asi to nejde, co?
KamilZ (10277)|27.3.2015 09:21
Proč by to nešlo? Však jsem Ti psal, že ho např. zapnu na dálku přes router, to je jen jedna z mnoha možností. Trochu se sám snaž a použil google :-(

http://cs.lmgtfy.com/?q=wol+over+internet
Johny Akbuk (188)|27.3.2015 09:35
Super, hold furt je co objevovat a to mě baví .-). Díky....
bastlir (3245)|27.3.2015 13:25
Tady to bude spíš o nastavení routeru a ochraně vnitřní sítě. Za sebe - já bych to nedělal. :)
KamilZ (10277)|27.3.2015 13:30
Johny Akbuk: Není důvod se celkem bát, pokud Ti to někdo rozumný nakonfiguruje. Propustí jen jeden konkrétní port, takže v nejhorším případě Ti někdo max. probudí VU+. Já to ale takto nepoužívám, mám na routeru spuštěný VPN server, na který se připojuji, což je dostatečně bezpečná varianta.
Johny Akbuk (188)|27.3.2015 13:35
[QUOTE=KamilZ;510918]Johny Akbuk: Není důvod se celkem bát, pokud Ti to někdo rozumný nakonfiguruje. Propustí jen jeden konkrétní port, takže v nejhorším případě Ti někdo max. probudí VU+. Já to ale takto nepoužívám, mám na routeru spuštěný VPN server, na který se připojuji, což je dostatečně bezpečná varianta.[/QUOTE]

Já se nebojím .-).
Prográmku pro wake on lan je koukam spousta. Asi to nebude složitý, stačí zadat MAC adresu, IP a port. Přijímač tedy pak na dálku zapnu nebo vypnu. Ale co to programování časovače, to udělám jak?
Jsem v práci tak nemohu hned teď vyzkoušet v praxi :-(.
KamilZ (10277)|27.3.2015 13:40
Musel by jsi si udělat i tunel na http rozhraní VU+, což už ale moc bezpečné není. Proto používám ten VPN server.

Pokud máš ale takovéto dotazy, tak by Ti důrazně doporučoval, aby Ti to raději někdo zkonfiguroval, jinak si max. vyrobíš průser. A podmínka je samozřejmě veřejná, ideálně pevná IPV4/6 adresa, nesmíš být schovaný za nějakou sdílečkou s NATem.
Johny Akbuk (188)|27.3.2015 13:50
Hm, hm...zkusím o tom pohovořit s kámošem, který těmto věcem rozumí. Možná se na to taky vykašlu, zní to už dost složitě .-) a zas tak důležitá funkce to není.
bastlir (3245)|3.4.2015 20:43
Kamile chci se zeptat, zda Tě také zlobí EPG u Viasatu. Naprogramuji si nějaký program v EPG a nejenže se mi nahraje ve stejném čase něco úplně jiného, ale program, který jsem si chtěl nahrát, najednou z EPG zmizel a je tam jiný.
KamilZ (10277)|3.4.2015 21:26
Viasaty mám dva, kterého přesně?
bastlir (3245)|4.4.2015 00:50
Myslel jsem Viasat Explore/Spice.
VTi 8.2 je asi zatím jen verzi USB, protože dnes mně proběhla aktualizace, ale pořád je v infu jen 8.0.0.
Johny Akbuk (188)|4.4.2015 10:54
KamilZ: Mám jeden nejapný dotaz .-). Pokud aktualizuji image přes USB z VTI 8.1 na 8.2, přijdu tak o veškerá nastavení přijímače, nebo vše zůstane zachováno?
bastlir (3245)|4.4.2015 11:02
Vše se vymaže, ale to nevadí, protože to můžeš obnovit z předem uložené zálohy.
Johny Akbuk (188)|4.4.2015 11:50
Mám zazálohovaný celý image a kanály přes dreamboxedit. Jak se dělá dílčí záloha nastavení?
Až bude dostupná záloha online, tak ta veškerá nastavení zachová, ža ano.....

[QUOTE=bastlir;511455]Vše se vymaže, ale to nevadí, protože to můžeš obnovit z předem uložené zálohy.[/QUOTE]
bastlir (3245)|4.4.2015 12:50
Podívej se do návodů, kde to popisuji.
MarSte (13)|4.4.2015 13:37
[QUOTE=bastlir;511455]Vše se vymaže, ale to nevadí, protože to můžeš obnovit z předem uložené zálohy.[/QUOTE]

No, problém je v tom, že tím vracením zálohy se zpět vrátí i původní verze image.
Už jsem si s tím užil při přechod image z 6.x.x na 7.x.x, kdy online instalace nikdy nebyla k dispozici. Musel jsem VUčko celé ručně znova nainstalovat ve verzi 7.x.x. Teď to dle popisu vypadá, že verze 8.2.0 online k dispozici opět nebude. Ach jo. Prostě podstatný návod jak při instalaci nové image přes USB a vrácení nastavení VU+ do nové image není. Ani google nepomáhá.

Používám návod:

KamilZ (10277)|4.4.2015 14:05
To potřebuješ s prominutím i návod proto, aby jsi se dokázal vyčůrat? :D Vždyť to tam máš, klasicky řečeno, b/w.
[spoiler]

[/spoiler]
Moudrému napověz, hloupého trkni. Zatím napovídám.