Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

MarSte (13)|4.4.2015 15:21
Zkusím popsat postup:
1. Současné nastavení VUčka s VTI image 8.0.0 podle návu od basltir (děkuji) zazálohuji na flešku
2. Nové VTI image 8.2.0 mám na jiné flešce a podle videonávodu nainstaluji. VTI 8.2.0 tam je, nastavení "tovární"
3. S flešky se zálohou nainstaluji původní nasavení VUčka

No a mám tam zpátky VTI image 8.0.0

Tak a teď prosím o to trknutí. Děkuji. Jsem si vědom, že asi pořád dokola dělám něco blbě, ale já fakt nevím co.

Je vůbec v tom 8.2.0 něco zásadního co stojí za to?? Proč to nezveřejní jednoduše online jako vždy nechápu.
Johny Akbuk (188)|4.4.2015 16:12
Musíš si udělat zálohu konfigurace, ne image.....a pak instalovat novy image a natáhnou původní konfiguraci (ne celý image).

Nemáte někdo transparentní picony o velikosti 220x132 pro CZ Skylink s aktuálními ref. čísly (případně i bez)?
bastlir (3245)|4.4.2015 19:11
Sorry, ale stačí (nemusím ani číst žádný návod), jak píše KamilZ, přečíst si MENU.

To Johny Akbuk: Podívej se např. zde: http://www.vuplus-community.net/board/search/15452361/?q=picons&o=date

Dá se ale toho vygooglovat víc.
KamilZ (10277)|5.4.2015 08:58
bastlir: v klidu, z toho obrázku, kde jsem to dokonce zvýraznil, to musí pochopit každý, takže evidentně jen pokus o trolling. I vhledem k dotazu na to, co je tam nového, když si stačí přečíst changelog.
Johny Akbuk (188)|5.4.2015 09:03
No to já jsem googloval a i vygoogloval, ale některé picony se mi nezobrazují korektně. Např. přiložené ct1 a ct2 mají obě průhledné pozadí, ve photoshopu mezi nimi nepozoruji žádný rozdíl, ale ct2 se mi zobrazuje v přijímači s tmavým rámečkem. Obě picony jsou RGB, 8 bit.
Tak jsem myslel, jestli někdo nemá vlastní ověřené picony k dizpozici.....
ct2.png ct1.png
KamilZ (10277)|5.4.2015 09:10
Mrkni zde (DPI nebude podstatné):
[SPOILER]
[[/SPOILER]
Johny Akbuk (188)|5.4.2015 10:00
Tak jsem podal mylnou informaci. Jedna picona je 8 bit a druhá 32 bit. Možná to bude nakonec ten problém, proč se to chybně zobrazuje. Bohužel to teď nemohu vyzkoušet, jsem v práci :-(.
bastlir (3245)|5.4.2015 22:58
Rád bych zde zdůraznil jednu zprávu: Již nebudu ani reagovat na soukromé dotazy na způsob nezákonného příjmu placených kanálů. Žádné návody tohoto typu neposkytuji a nikdy jsem nikomu ani neposkytoval!!!
pepana (22)|6.4.2015 16:30
Zdravím příznivce Vu+duo2

Naistaloval jsem verzi VTi 8.2 a výrazně se mi zpomalilo načítání karty skylink - čisté irdeto na CI. To se upravilo až po zpětném obnovení mé původní instalace VTi 8.0. Možná že se stejná vada projeví i u vás. V souvislosti s tím mám prosbu. Poradí mi někdo jak a kde upravit oscam, aby četl kartu bez CI. Díky.
tomas.alt (2)|6.4.2015 19:27
Já měl zcela totožný problém, a proto jsem reinstaloval VTI 8.0
bastlir (3245)|6.4.2015 19:39
No já bych v současné době už USB instalace moc nedoporučoval, protože běží bezproblémová on-line aktualizace. Od časů VTi 6 považuji různé USB instalace image jako "instalace bez záruky". Svůj názor sice nikomu nevnucuji, na druhou stranu nemám žádné problémy a nemusím se zdržovat obnovením zálohy kanálů a nastavení.
KamilZ (10277)|6.4.2015 19:45
[QUOTE=pepana;511581]čisté irdeto na CI.[/QUOTE]Jen Irdeto Pi-Sys nebo přímo M7? Jaký CI modul?


[QUOTE=tomas.alt;511594]Já měl zcela totožný problém[/QUOTE]A co Ty? (viz dotaz výše)
tomas.alt (2)|6.4.2015 21:23
[QUOTE=KamilZ;511599]Jen Irdeto Pi-Sys nebo přímo M7? Jaký CI modul?


A co Ty? (viz dotaz výše)[/QUOTE]

Mám IRDETO/ICE bez CI modulu (vlastním CA modul IRDETO Icecrypt CI+ Skylink ready - ale v tom karta nejede) Scam 3.59
bastlir (3245)|6.4.2015 21:46
Přestože máš Scam 3.59 odfajfkované, zkus jej zeleným tlačítkem znovu jakoby spustit.
Johny Akbuk (188)|7.4.2015 12:14
Pokud by někdo měl zájem o celkem zajímavý picony na Skylink 23.5 s tmavým pozadím s rozměrem 220 x 132, tak je sem dávám. Nejsou původně moje, ale upravil jsem některá loga rozměrově, aby byly jednotný (např. ČT1HD a ČT2HD), některé kanály jsem nahradil dle mého názoru vizuálně zajímavějšími logy a hlavně u všech picon jsou aktuální referenční čísla, tak že stačí jen skopčit do mašiny .-). Součástí archivu je i pouze png. pozadí, pro případ, že by si někdo chtěl vytvořit piconu s použitím svého loga.
Sám je momentálně používám, odzkoušeno.....
Wintermute (265)|9.4.2015 13:37
[QUOTE=bastlir;511596]No já bych v současné době už USB instalace moc nedoporučoval, protože běží bezproblémová on-line aktualizace. Od časů VTi 6 považuji různé USB instalace image jako "instalace bez záruky". Svůj názor sice nikomu nevnucuji, na druhou stranu nemám žádné problémy a nemusím se zdržovat obnovením zálohy kanálů a nastavení.[/QUOTE]
Tady mi patrně něco uniká ;) Zrovna včera jsem se odhodlal zaktualizovat VTi 8.0.0 na 8.2.0 a žádná bezproblémová on-line aktualizace se nekonala teoreticky, natož prakticky. Jednoduše pro 8.0.0 oznámili ukončení podpory, konec vydávání aktualizací on-line přes balíčkovací systém a nashledanou. Jediná, mě známá, možnost jak z toho ven (neustrnout na nadále neudržovaném SW), je stáhnout celý 120MB ZIP s verzí a ten naflashovat (jestli z USB, nebo lokálního úložiště nerozhoduje, to je technický detail) se vším co k tomu patří - tj. včetně nuceného resetu veškerého uživatelského nastavení. Paradoxně ani po asi týdnu od vydání verze ji stále němeli v online repozitáři (tom, který využívá aktualizátor z VTi OSD menu). A protože jsem neměl po ruce prázdné USB, musel jsem se uchýlit k částečně ruční práci - ZIP stáhnout jiným kanálem, odpovídajícím způsobem rozbalit a podstrčit aktualizačnímu SW. Následné obnovení nastavení a kanálů z dříve provedené VTi zálohy proběhlo bezproblémově. Takže minimum práce a starostí s uvedením do obvyklého provozního stavu, naštěstí.

[QUOTE=Johny Akbuk;511620]Pokud by někdo měl zájem o celkem zajímavý picony na Skylink 23.5 s tmavým pozadím s rozměrem 220 x 132, tak je sem dávám.[/QUOTE]
Picony vypadají zdařile-lákavě, určitě rád vyzkouším! Díky za poskytnutí.
KamilZ (10277)|9.4.2015 13:50
[QUOTE=Wintermute;511742]Tady mi patrně něco uniká.[/QUOTE]
[SPOILER][/SPOILER]
Wintermute (265)|9.4.2015 13:58
Jistě, ale jak jsem uvedl výše:
1. To není online aktualizace ve smyslu jakém se vyjádříl bastlir, tj. inkrementální balíčková, bez ztráty nastavení. Toto je full image flash rovnocený s USB flashem, akorát bez nutnosti použít USB.
2. V uvedené nabídce jsou verze 8.0.0 a starší. 8.2.0 tam jaksi není. Minimálně včera ještě nebyla, pro Solo2. Docela zásadní překážka.
KamilZ (10277)|9.4.2015 14:09
Ad 1) tak to jsem zase nepochopil já :-) . Ale když to aktualizuji přes tohle, tak si to samo obnoví nastavení, alespoň tak se mi to minule zachovalo
Ad 2) však také bastlir psal, že tam ještě 8.0.2 není
bastlir (3245)|9.4.2015 14:33
Abych byl upřímný, nejsem moc příznivcem nekonečných aktualizací a jsem spíš zastáncem pořekadla: "Neměň, co funguje". V tomto případě správci aktualizačního linku zřejmě nepustili další neodladěnou verzi VTi, která zřejmě někomu nefunguje moc dobře. Dá se na netu vygooglovat spoustu alternativních image, jen jsem skoro nikdy nepochopil, k čemu to je dobré, tedy mimo toho, že se tam autor nějakým způsobem zviditelnil. A abych byl ještě víc upřímný :), nerozpoznal jsem zásadní rozdíly mezi verzí 6 a 8.
KamilZ (10277)|9.4.2015 15:03
Co se týká online instalace, tak to moc nepamatuješ. Tak možnost tam moc dlouho není, primární cesta byla vždy přes USB (a stále ji za primární já považuji).

[QUOTE=bastlir;511746]A abych byl ještě víc upřímný , nerozpoznal jsem zásadní rozdíly mezi verzí 6 a 8.[/QUOTE]Odporuješ s tímto: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33341-vu-solo2-a-duo2#post504713[QUOTE]Já si myslím, že tam jsou doplněné i nové frekvence expanderů. Ale VTi 8 mně tak často neloaduje a jsem s nimi celkem spokojený. Bohužel pořekadlo: "Neměň, co funguje", v tomto případě nemusí platit, protože jakmile mění např. Skylink, musím měnit také. Nehledě k tomu, že toto zařízení dokáže komunikovat s okolím. Takže +- člověk musí být pořád aspoň trochu v obraze, co je nového.[/QUOTE](nicméně já to považuji za nesmysl, viz můj post nad Tebou, mám ještě teď doma 2 DUO na VTI 6 bez nejmenších problémů a nikdy, nikdy jsem na základě Skylinku image rozhodně měnit nemusel).
Wintermute (265)|9.4.2015 16:24
[QUOTE=KamilZ;511745]Ale když to aktualizuji přes tohle, tak si to samo obnoví nastavení, alespoň tak se mi to minule zachovalo[/QUOTE]
To je zvláštní. Tuto funkci jsem použil poprvé, nemám tedy kdovíjaké zkušenosti, ale nastavení nezůstalo zachováno a dokonce před potvrzením nahrání nového image je výslovně upozorněno ve smyslu, že dojde ke ztrátě uživatelských nastavení.

[QUOTE=bastlir;511746]Abych byl upřímný, nejsem moc příznivcem nekonečných aktualizací a jsem spíš zastáncem pořekadla: "Neměň, co funguje".[/QUOTE]
To je nicméně trochu neštastný přístup zrovna o těchto dražších a technicky nadstandardně vybavených hobby hraček s potenciálem postupného vylepšování. Zrovna v 8.2.0 byl přidán přímo do výchozí instalace doplněk XBMC (legendární mediální centrum). Sice to u DVB přijímače není nosná funkce, ale z doplňkových funkcí jistě bude na jedné z předních pozic co se týka využitelnosti a smysluplnosti. Tedy pokud bude pracovat dle očekávání, uspokojivě, svižně, stabilně, bez významných omezení. Co si matně pamatuji, tak u starších verzí image (VTi i jiných) nefungoval moc dobře streaming-transcoding, takže to ladili za pochodu a chvíli trvalo, než dosáhli použitelného stavu (minimálně co se Solo2 týče). A takových věcí bude při tomto nekonečném Work In Progress stylu vývoje SW celá řada. Některé viditelné více, jiné méně.
KamilZ (10277)|9.4.2015 17:10
[QUOTE=Wintermute;511748] Tuto funkci jsem použil poprvé, nemám tedy kdovíjaké zkušenosti, ale nastavení nezůstalo zachováno a dokonce před potvrzením nahrání nového image je výslovně upozorněno ve smyslu, že dojde ke ztrátě uživatelských nastavení.[/QUOTE]Možná to bylo tím, že vždy před flash (at už z USB nebo menu) tím spouštím zálohu konfigurace, základní i rozšířenou (první a poslední položka na tom obrázku).

Jinak pro mě je primární aktualizace přes flash, z historických důvodů. A také občas udělám s nějakou verzí čistou instalaci, bez obnovy a naklikám si to ručně (mimo stanice). Také proto, abych nezapomněl, co tam vše mám a co vlastně ještě potřebuji, většinou se to pročistí :-)
bastlir (3245)|9.4.2015 17:59
To KamilZ: Je docela přirozené, že časem přibývají vlastní zkušenosti, které jsou někdy i v rozporu s příspěvky na jiných fórech. Teď spíš věřím tomu, že souhrn expanderů na družicích uživatelského spektra je ustálený a že zřejmě měli na mysli nové či jiné družice. Nejsem Brouk Pytlík, tak jsem jim prostě věřil. Nicméně nejsem proti tomu si jakoukoliv image vyzkoušet.

To Wintermute: V tomto se tak trochu neshodneme, protože STB nepovažuji za hračku a ani střed mého zájmu, nýbrž za jakési udělátko, které mně zprostředkuje v požadované kvalitě sledování satelitních kanálů a poskytuje mně i určitý nadstandard služeb, které právě potřebuji. A pokud to vše dělá, co má a pokud víc nepotřebuji, proč bych tedy pátral po dalších aktualizacích? TV se mi (prý) také sama aktualizuje a kdyby ses mě zeptal, jaká byla verze FW v době nákupu a nyní, prostě nevím a je mi to jedno. Mám spousty jiných starostí a zájmů a tohle mně "žíly nerve". Ale zase .... svůj postoj či názor nikomu nevnucuji a naopak chápu, že někoho baví objevovat nové možnosti STB a pokud budu umět, rád mu pomohu.;)
Johny Akbuk (188)|15.4.2015 17:40
Zdravím. Dosud mi v pohodě fungovalo sdílení složek z mého PC pro přehrávání filmů nebo fotek. Dneska ale za boha nemohu disky připojit, stále je u nich červený křížek (viz foto sdileni_01). Nastavení sitě ani přístupových bodů (foto sdileni_02) jsem nijak neměnil, ještě minulý týden jsem z PC sledoval filmy. Díky za rady.....
[ATTACH=CONFIG]30483[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30484[/ATTACH]
sdileni_01.jpg sdileni_02.jpg
Wintermute (265)|15.4.2015 17:53
Johny Akbuk: střílím od boku, takže asi mimo.

1) IP adresa PC se ti nezměnila? Nevím zda máš staticky nastavenou, nebo DHCP rezervaci.
2) Máš ve Windows nastaveno sdílení se slabším (40, 56bit) šifrováním? (Ovládací panely\Síť a Internet\Centrum síťových připojení a sdílení\Pokročilé nastavení sdílení)
3) Včera / dnes byla vydána sada Windows aktualizací. Pokud jsi je nainstaloval, mohlo by to souviset. Ale taky nemuselo.
Johny Akbuk (188)|15.4.2015 18:23
Ahoj. IP mám statickou. Šifrování mám 128, zkusím tam tedy nastavit to slabší zabezpečení, ale jelikož jsem to před tím nijak neměnil a fungovalo to, tak to tím asi nebude...ale vyzkouším. Aktualizace Win jsem skutečně instaloval, ale dnes, tj. po aktualizaci Windows, jsem zkoušel znovu nastavit sdílení disků a znovu vytvořit přístupové body v přijímači, ale nepomohlo to :-(.
Johny Akbuk (188)|15.4.2015 18:59
[QUOTE=Wintermute;512035]Johny Akbuk: střílím od boku, takže asi mimo.

1) IP adresa PC se ti nezměnila? Nevím zda máš staticky nastavenou, nebo DHCP rezervaci.
2) Máš ve Windows nastaveno sdílení se slabším (40, 56bit) šifrováním? (Ovládací panely\Síť a Internet\Centrum síťových připojení a sdílení\Pokročilé nastavení sdílení)
3) Včera / dnes byla vydána sada Windows aktualizací. Pokud jsi je nainstaloval, mohlo by to souviset. Ale taky nemuselo.[/QUOTE]

Tak beru zpět. V PC mám nastavené DHCP adresování, tak že nechápu, jak mi to mohlo dříve fungovat...že bych se vždy trefil do stejné IP? Poradíte jak nastavit protokol IP u verze 6? V IP verzi 4 je mi to tak nějak jasný....jen nevím co mám vypsat do alternatvního a upřednostňovanýho serveru.
Wintermute (265)|15.4.2015 19:08
No vidíš. DHCP je v pohodě, jen je potřeba na routeru nastavit MAC rezervaci tak, abys na daném zařízení pokaždé dostal pevně předvolenou IP adresu. IPv6 nijak nevyplňuj, ponechej výchozí nastavení, případně rovnou zakaž. Na 99,9% to v LAN nepotřebuješ, nijak nevyužiješ.

Jinak krátce jsem na Solo2 VTi 8.2.0 zkusil CIFS mount point proti Windows 7 share (40, 56-bit) a v pohodě, mám zelená zatržítka a přistupuji k souborům.
Johny Akbuk (188)|15.4.2015 19:14
Tak to mám nastavený a už to fachá. Vše jsem vygoogloval (IPv6 se nevyplňuje a alternativní server u IPv4 taky ne). Wintermutemu děkuji za nakopnutí .-).
bastlir (3245)|15.4.2015 23:25
Když mně z ničehonic něco v síti přestane fungovat, používám osvědčenou metodu. Všechno co je na síti, tedy hlavně routery na půl minuty vypnu a zapnu a ono to kupodivu zase začne fungovat. Nevím proč, ale zdá se mi, že to na střídačku způsobuje některá z tiskáren a jedním z routerů.
Johny Akbuk (188)|16.4.2015 13:44
Co je ještě zajímavý, je to, že pokud chci aby byly přístupové body aktivní, tak musím mít prvně zapnutý počítač a až pak mohu zapnout Vu+. Opačně to nefunguje, a to ani když restartuju v příjímači síť....musím provést restart Enigmy, pak jsou přístupové body aktivní a mohu přistupovat ke sdíleným složkám.
Máte to stejně?
KamilZ (10277)|16.4.2015 13:54
To je snad jasné, když se dělá mount v okamžiku bootu.
bastlir (3245)|16.4.2015 14:14
Záludnosti Linuxu :)
Wintermute (265)|16.4.2015 14:24
[QUOTE=KamilZ;512069]To je snad jasné, když se dělá mount v okamžiku bootu.[/QUOTE]
Nooooo, tím bych si nebyl tak jistý. Konkrétně pokud se jedná o definice zapsané v /etc/enigma2/automounts.xml. To by dle mého pozorování měly být tytéž jako zadávané přes Enigma OSD/GUI. Mount pří bootu - to mi přijdě jako chování a komfort z doby císaře klacka ;)

Viz obdobné téma na Dreamboxu s GP3, popis chování viz 1. odstavec. Takové chování považuji za adekvátní.
http://wiki.blue-panel.com/index.php/Automount_%28en%29
KamilZ (10277)|16.4.2015 14:29
Podle mě se ten automount takto udělá v okamžiku vytvoření nebo když na něj explicitně "najedeš a potvrdíš", ale ne automaticky při pouhém přístupu na mountpoint za provozu. Nijak jsem to ale nezkoumal, resp. extra neřešil, protože to takto nevyužívám a NAS mám stejně spuštěný.
betisa (5)|18.4.2015 22:36
Chci se zeptat jelikož se zde řeší pouze image VTI.... provozujete někdo na Vu+Duo2 image openpli?Jsou s ní nějaké problémy na tomto STB? Chci na openpli přejít jelikož mi vyhovovala jak na dreamboxu tak i na xtrendu proto mě zajímají vaše postřehy ..díky
bastlir (3245)|19.4.2015 00:20
Já jsem zkoušel snad všechny image vč. OpenPLI a nějak se mi to nezamlouvalo a také mně cosi nefungovalo. VTi se mi zdá být uživatelsky přívětivější a pro VU+ bude mít větší podporu.
betisa (5)|19.4.2015 10:31
[QUOTE=bastlir;512163]Já jsem zkoušel snad všechny image vč. OpenPLI .....VTi se mi zdá být uživatelsky přívětivější a pro VU+ bude mít větší podporu.[/QUOTE]

Jaký skin na tom VTi doporučítete?HD Glass mi přijde moc obsáhlý,uvítal bych něco podobného co mělo openpli v základu.
KamilZ (10277)|19.4.2015 10:42
Mě nejvíc vyhovuje default skin (typ Metro).
betisa (5)|19.4.2015 11:47
To metro nikde ve skinu není...nedá se někde sehnat jako ipk,že bych se pokusil ho ručně doinstalovat a vyzkoušet?
KamilZ (10277)|19.4.2015 12:26
Metro styl (nepsal jsem, že to je název skinu) je výchozí po instalaci.
bastlir (3245)|19.4.2015 23:59
Já používám Alien_HD, protože přiměřeně zobrazuje všechny informace, které potřebuje a je i přiměřeně střídmý.
betisa (5)|20.4.2015 15:32
Ok díky, ten Alien hd vyzkouším....
a ještě jedna prosba na Vás zkušenější;nepostli byste sem ke stažení Vámi upravený "config. lcd4linux" pro ten malý lcd panel?Díky moc
Johny Akbuk (188)|22.4.2015 06:21
Zdar. Včera mi přestal fungovat plugin CSFD (verze 10.70). Jen se vždy v okně pluginu objeví hláška - "není funkční internet". Internet ale normálně běhá, všechny ostatní aplikace závislé na internetu normálně fungují.... Jak jste na tom vy, vám plugin CSFD funguje? Díky....
Heartwork (2358)|22.4.2015 07:03
Stejná hláška = nefunguje.
hitman222 (18)|22.4.2015 08:38
Už je nová verze, tam je všechno ok.
Johny Akbuk (188)|23.4.2015 07:04
Ok, díky za info. Ještě se chci poradit ohledně ruční instalace pluginu CSFD. Ke stažení z odkazu výše tam jsou dva soubory, předpokládám, že k instalaci použiji ten s koncovkou ipk a ne ten s koncovkou deb. Je potřeba nefunkční verzi CSFD nejdříve odinstalovat?
Jelikož jsem ruční instalaci pluginu ještě nedělal, tak předpokládám, že stačí nakopírovat plugin do adresáře "TMP" a pak přes "ruční instalace paketů" a "istalace ipkg balíčků" plugin ručně vyhledám a nainstaluji. Pochopil jsem to tak dobře? Případně prosím o popsání správného postupu.

Dále mám dotaz k nahrávání. Když si nastavím časovač z hlubokého spánku, tak se nahrávání v pohodě spustí, ale během nahrávání pak nelze sledovat žádný kanál, na LCD panelu je barevná Vu mlha. Je to normální? Pokud se časovač spustí během provozu, když se dívám na telku, tak můžu v pohodě k přijímači přistupovat, přepínat, no prostě normálka a nahrávání v pohodě běží. Nepřístupný je jenom když se nahrávání spustí z hlubokého spánku.....
Díky a pěkný den všem .-).
KamilZ (10277)|23.4.2015 09:21
Plugin: Záleží na image. u VTI to je tak, jak jsi psal. Já většinou starý plugin odinstaluji.

Nahrávání: ne, takto se mi to nechová (zatím stále VTI 8.0.2). Kolik máš tunerů/svodů a jak je máš nakonfigurované?