Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

Johny Akbuk (188)|23.4.2015 10:48
Ahoj. Diky za radu.
Ja mam VTI 8.1.0, dva samostatne svody a dva tunery DVB S.
Mam ale pocit, ze drive se takto prijimac nechoval, normalne se zapnul, spustil nahravani a mohl jsem ho bezne ovladat. Poprve jsem si toho vsiml minule pondeli. Mezitim jsem instaloval jen novy skin Pingu TM, ze by on? To se mi ale nezda.
Co nejake nastaveni...mam napr nasvenou prioritu nahravani vzdy....to jsem ale nikdy nemenil.
Taky jsem aktivoval automaticke vypnuti po 5 hodinach, ale v tom to taky nebude. V patek budu doma, tak zkusim experimentovat s nastavenim.
Johny Akbuk (188)|24.4.2015 11:57
Tak jsem se chtěl dneska pustit do testování, proč je při spuštění nahrávání z hlubokého spánku přijímač během nahrávání nedostupný a nelze ho ovládat a ejhle, dnes se chová zcela standartně. Tj, když se naprogramuje nahrávání z vypnutého stavu, tak se určený čas před nahráváním (mám nastavených 5 minut) přepne do režimu spánku, spustí se nahrávání a bez problému ho můžu během nahrávání probudit a běžně ovládat. Na LCD displeji se již nezobrazuje Vu barevná mlha, ale klasická indikace nahrávání s hodinami. Tak nevím, v čem byl problém....
Jinak novou verzi pluginu CSFD jsem nainstaloval přes IPK installer v programu VUCC a už je to v pohodě....
Můžete se mi někdo mrknout zda se vám u programu Óčko zobrazuje EPG? Mně se u tohoto kanálu dlouhodobě nechytá :-(.
Johny Akbuk (188)|24.4.2015 12:59
[QUOTE=betisa;512167]Jaký skin na tom VTi doporučítete?HD Glass mi přijde moc obsáhlý,uvítal bych něco podobného co mělo openpli v základu.[/QUOTE]

Já jsem vyzkoušel HD Glass 16, Atile HD nebo Basic HD a nejvíce se mi nakonec líbí skin Pingu_TM. Dá se stáhnout ve verzi pro VTI, Open Pli nebo Black Hole.
Pro VTi si jej můžete po registraci stáhnout např zde (http://www.vuplus-support.org/wbb3/index.php?page=Thread&threadID=60470&pageNo=1) a to ve verzi 988 (strana 10 příslušného vlákna) a po instalaci můžete aktualizovat na nejnovější verzi přes konfigurátor skinu.
Stažený soubor stačí nakopírovat do složky "TMP" a pak např v programu Vu Control centre přes telnet zadejte příkaz: tar -xzvf /tmp/*.tar.gz -C / a pak už jen restart a máte hotovo.
Infobar si můžete nastavit asi v deseti různých variacích, podle toho, jaké info vás zajímá. Já používám nastavení níže i kvůli perfektně zpracovanému infu o počasí a všech pro mne zajímavých parametrech. Přes konfigurátor skinu, který se automaticky instaluje mezi zásuvné moduly, si jej můžete aktualizovat na nejnovější verzi, nastavit font, změnit infobar, upravit seznam kanálů apod, rovněž se vám automaticky nainstaluje mezi zásuvné moduly i plugin počasí, kde si nastavíte vaše město a případně i další místa, které vás zajímají. Náhled je stažený z polských stránek, vše je samozřejmě v češtině...jen pro jistotu .-).
[ATTACH=CONFIG]30544[/ATTACH]

Počasí si můžete i počeštit, stačí složku "cs" rozbalit a nakopírovat sem: /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/WeatherPlugin/locale/
[ATTACH]30548[/ATTACH]
Výsledek vypadá takto:
[ATTACH=CONFIG]30549[/ATTACH]




Doporučené Picony Pingu_TM jsou hodně zajímavý a mně se osobně líbí ze všech nejvíc, co jsem zatím vyzkoušel. V rohu mají i logo Vu+.
[ATTACH=CONFIG]30545[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30546[/ATTACH]
Přikládám archiv s upravenýma piconama Pingu_TM pro Skilink 23.5. Pěkně jsem si na nich máknul, hodně jsem jich musel vytvořit, protože úplně chyběly, některé jsem upravil, aby byly rozměrově shodné s piconami stejné řady...např Fimbox (HD, Premium, Family...), ČT apod, nebo jsem u nich upravil dizajn (Fanda HD, Hustler HD, AutoMotorSport HD a další). Referenční čísla jsou aktuální, tak jak je mám já ve svém přijímačí a všechny se mi zobrazují korektně, ale třeba Bastlirovi čísla u jiných picon ode mne neseděla, tak si je možná budete muset upravit podle svého. S pomocí programu DreamBox edit to není zas až taková práce. Rozměr mají 220 x 132 a můžete je pochopitelně použít i v jiném skinu, který podporuje tuto velikost. Součástí archivu je i samostatné pozadí, pro tvorbu vlastní picony.
[ATTACH]30547[/ATTACH]
Přikládám ještě nové aktuální Picony Kino Barandov včetně TV Barandov ve stejném dizajnu a STV 1 HD a STV 2 HD
[ATTACH=CONFIG]30580[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30581[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30579[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30578[/ATTACH][ATTACH]30577[/ATTACH]
Wintermute (265)|24.4.2015 13:21
Když už jste téma skinů otevřeli, tak já jsem konzervativní a držím se roky prověřeného Dmconcinnity hd transparent. Je přehledný, nepřeplácaný, tak akorát a instalovatelný přímo z repozitáře spousty image ;)

http://i.imgur.com/3rhSHeP.jpg?1
http://i.imgur.com/BbLgZY0.jpg?1
http://i.imgur.com/whCzugE.jpg?1
bastlir (3245)|24.4.2015 13:56
Každému pochopitelně vyhovuje něco jiného. Já např. nepotřebuji ve skinu počasí (to už je asi opravdu přeplácanost), ale zato potřebuji občas vidět frekvenci přijímaného kanálu, což mi u Dmconcinnity hd transparent chybí. Proto jsem zvolil Alien_HD kvůli střídmosti a zároveň kvůli požadovaným zobrazovaným údajům. Ale proti gustu žádný dišputát.:)
Johny Akbuk (188)|24.4.2015 14:11
Souhlas....kazdy preferuje neco jineho, no a prave diky konfiguratoru skinu si muzes zvolit i mnohem jednodussi infobar...treba bez pocasi, tech moznosti je vice a hlavne pred volbou vidis nahled infobaru....vybere si kazdy. Frekvence, symbol rate atd jsou pochopitelne v infu take.
KamilZ (10277)|24.4.2015 20:08
Také Atile HD (default) + Second Info bar:
[SPOILER]


[/SPOILER]
Johny Akbuk (188)|24.4.2015 20:20
Atile HD je pro mne hned za Pingu_TM druhá volba, rovněž velmi povedený skin. Na první dojem nic moc, ale po čase se mi začal vcelku líbit. Až když jsem na zahraničním satelitním fóru objevil vlákno s ukázkami Pingu_TM a vyzkoušel ho, tak jsem se rozhodl u něho zůstat pro svoji přehlednost, povedený dizajn a přitom neutrální styl. Navíc mi oproti HD Glass 16 zdaleka tolik nezatěžuje paměť RAM.
[ATTACH=CONFIG]30551[/ATTACH]
Pingu_TM.jpg
audiofil (102)|25.4.2015 21:07
ten ATILA skin je paradny,dtto Pingu... v jednoduchosti je krasa
betisa (5)|26.4.2015 16:51
[QUOTE=bastlir;512220]Vše najdeš zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37020-vu-duo2-download#post484197[/QUOTE]

Ještě k tomu lcd4linux panelu... jakž takž jsem ho vytvořil k obrazu svému jen bych ještě potřeboval snížit jas hodin ve standby režimu (set Idle)...díky za pomoc
KamilZ (10277)|26.4.2015 16:55
[QUOTE=Wintermute;512382]Dmconcinnity hd transparent.[/QUOTE]Zkoušel jsem, ale nepodporuje Second Info Bar, na kterém jsem závislý :-)

[QUOTE=betisa;512427]Ještě k tomu lcd4linux panelu... jakž takž jsem ho vytvořil k obrazu svému jen bych ještě potřeboval snížit jas hodin ve standby režimu (set Idle)[/QUOTE]Jestli jen jas hodin, tak si prostě vyber jinou barvu. Jestli myslíš celý LCD, tak:
[SPOILER][/SPOILER]
Johny Akbuk (188)|30.4.2015 23:27
Ahoj. Mám dva problémy ohledně EPG.
1. U programu Óčko se mi dlouhodobě nezobrazuje žádné info z EPG.
2. Dnes jsem si naladil Kino Barandov a u něj se mi zobrazuje EPG z kanálu Eurosport.
U všech ostatních kanálů je EPG v pořádku, ruční aktualizace EPG nepomáhá. Nevíte v čem je problém a má někdo stejný problém?
Díky....
pepana (22)|3.5.2015 18:31
Prosím o radu zda někdo z vás neví, odkud stáhnout aktuální picony dvbt cz.
díky.
bastlir (3245)|3.5.2015 21:59
Můžeš použít picony pro DVB-S a přiřadit jim patřičná čísla dle kanálů.
Wintermute (265)|4.5.2015 13:04
Neřešili jste někdo náhodou používání HbbTV při nedostupnosti signálu z LNB?

Mám na přechodnou dobu z technických důvodů sundanou parabolu a tak nějak jsem doufal, že stále budu moci používat internetové HbbTV ČT (hlavně živě). A ono ani prd. Je to nepochopitelně a bezdůvodně omezující. Otevření HbbTV aplikace nefunguje, neexistuje ani alternativní HbbTV startovač / nabídka jak bylo zvykem na Dreamboxu. Tam nebyl problém spustit např. ARD HbbTV aniž bych musel ARD přijímat, nebo naladit. Co jsem letmo zagooglil a projel dostupné moduly, pluginy pro Vu+ / VTi, tak nic nenaznačovalo tuto funkcionalitu. Co je tak složitého umožnit spustit HbbTV po zadání URL ručně, nebo výběrem z oblíbených? Docela zklamání...
pepana (22)|4.5.2015 13:26
Díky, už mi chybí pouze Kino Barrandov.
V rámci hraní si s VU jsem vyzkoušel řadu skinů a mě nakonec nejvíc vyhovuje default. Je bych rád vyřešil velikost písmen na vfd displeji. Víte někdo jak na to?
novaklic (3)|5.5.2015 08:27
Vážení, mám doma přes týden VU+duo2, pomalu jej uvádím do provozu a díky návodům na tomto foru celkem úspěšně. Narazil jsem na dva problémy a to:
1.Nemohu se spojit s STB přes wifi. K domácí siti se připojí normálně, ale při zadání IP, kterou jsem nastavil v nastavení sítě Lan se počítač nepřipojí.
2. Lze nahrávky z HDD přenést na USB flash a pak zpracovat v počítači. USB flash jsem naformátoval na Fat a v STB připojil. Když se snažím o přenos, USB flash se vůbec neobjeví.
Za každý tip předem děkuji. Pokud by někdo ze zkušených by ochoten pomoci přes TeamWiever byl bych vděčen a revanšoval se třeba podporou fora.
KamilZ (10277)|5.5.2015 09:03
Ad 1) Ten Tvůj popis je na ... Máš rozběhanou Sambu (viz zdejší návody)? Funguje Ti ping a HTTP rozhraní? Zkoušel jsi kabel? Pro základy se podívej zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434511
Ad 2) Proč tak komplikovaně? Samozřejmě to jde, ale tahat to přes USB je úlet, když máš přístup přes LAN.
pepana (22)|5.5.2015 18:33
VU+duo2 chodí dobře jak na wifi tak i lan. Použij ftp a nastav si tam správnou adresu a heslo Vu. Chce to trochu zkoušet, ale výsledek stojí zato.
Z vlastní zkušenosti se domnívám, že přenos větší části HD je rychlejší po lan než Wlan. U jednotlivých filmů to ale nehraje roli. Já používám obě sítě. Na pevný počítač lan a na přenosný počítač wlan. Obě přes ftp.
novaklic (3)|7.5.2015 10:53
Děkuji za rady. Problém s WIFI vyřešen. Nefungoval správně router od T-mobile. Zakoupil jsem ASUS DSL -N66U a pracuje skvěle - rychlost 5GHz. Všem doporučuji.
Nemohu však stále nastavit přenos nahrávek na USB flash. Třeba se to jeví jako úlet, ale mě by vyhovovalo nahrát pořad na USB flash a následně upravit v práci na mnohem výkonnějším stroji než mám doma. Za návod budu opravdu vděčen.
KamilZ (10277)|7.5.2015 11:01
Já zase vůbec nechápu, co myslíš "přenosem nahrávek na flash". Buď si do VU nainstaluj nějaký file manager (plugin, projdi si je v menu) a budeš to kopírovat v něm (flash strčíš do něj), nebo to zkopíruj přes LAN a PC (a na to zde návody máš, buď FTP nebo Samba), nebo si to stáhni přes http rozhraní (WebIf, Dream Control, .....), nebo přes Vu+ Control Center,......., asi tisíc možností, vyber si. V čem přesně je problém?
[SPOILER]




[/SPOILER]
Wintermute (265)|7.5.2015 11:33
A primárně nahráváš na co? HDD ve VU+, NAS, nebo jen tu USB flash? Jestli mobilní USB flash, tak to bych ještě přehodnotil. Je to dost naprd řešení. Osobně se mi nedařilo operativně připojovat / odpojovat USB flash k VU bez restartu VU. Dál jsem to moc neřešil, v podstatě to nutně nepotřebuji.

Hotovou nahrávku (.TS) bych přenesl do PC přes LAN či WAN a tam dále upravil, nebo třeba nakopíroval na uvedenou USB flash.

EDIT: na úpravu nahrávky (vč. HD, ořezání, vyjmutí reklam) není potřeba nijak výkonné PC. S vhodným SW to zvládne naprosto bezproblémově i 5 a více let staré PC. Něco jiného by bylo překódování nahrávky do jiného formátu, nižší kvality, menší velikosti - ale to se doufám už moc nedělá.
pepana (22)|27.5.2015 13:18
Prosím o sdělení zda je možné používat u Vu klávesnici bluetooth. Má s tím někdo z Vás zkušenost?
Díky za odpověď
Johny Akbuk (188)|29.5.2015 12:29
Zdravim. Vcera jsem aktualizoval na VTI 8.2.1 z 8.1. Stahl jsem novy image a naintaloval jej, pak obnovil ulozenou konfiguraci a vse se zdalo ok. Druhy den rano ale hraly jen SD programy, u HD jel pouze zvuk a info EPG, jinak cerno.
Nevite cim to je? Vratil jsem se radeji k 8.1.
Take me prekvapilo, ze po obnoveni nastaveni nebyly v novem image nektere pluginy jako csfd a archivy czsk, presto, ze jsem je drive mel nainstalovane.
Diky za rady...
MS61 (11)|6.6.2015 18:28
Další nový uživatel VU+ Duo2. Zatím se postupně rozhlížím a uvádím do provozu další funkce. Dotaz: je obvyklé, aby se zásadně lišila rychlost downloadu a uploadu dat přes FTP? Download přes 30 MB/s, upload ca 8,5. Síť 1Gb, PC a ntb komunikují někde přes 30 MB (což na doma stačí). Disk: interní SATA 400 GB 3,5 (7000 rpm, starší a s ověřenou funkčností, přenosová rychlost ca 80 MB/s).

MS61


Duální DVB-S2+T/C/T2. Poslední aktualizace VTI 8.2. Astra 23,5 + 19 (natáčení zatím přes dosluhující Vantage 7100TS). Skylink ICE - bez problému. Přijímač od prodejce přednastavený a funkční, zálohuju, settingy v PC, LAN funkční (pevná adresa atp.).

EDIT:
Re: KamilZ
Děkuju! Budu pokračovat v bádání. Download je vyšší ve FTP a blíží se u Win 8.1 40 MB/s, upload max. 8-8,5 MB/s. (Zkusím jiný disk včetně externího, mám připravný zapůjčený slušný switch a Cat6 kabeláž.) SMB přístup je trošku lenivější než FTP, zkusím se pořádně podívat na parametry "Samby".
KamilZ (10277)|6.6.2015 18:37
U mě VU+DUO2 jak FTP, tak CIFS download i upload +-30 MB/s, HDD ve VU+ nějaká plečka 5400RPM, VTI 7.x:
[SPOILER]

CIFS:


FTP


[/SPOILER]
Wintermute (265)|7.6.2015 10:12
Rychlý postřeh: po aktualizaci VTi 8.1 na 8.2.1 registruji změnu chování HMDI-CEC, náhle nejde dálkou od TV *spolehlivě* ovládat VU. V OSD menu VTi navíc nenacházím dříve běžně přítomnou konfigurační položku HDMI-CEC. Tak nevím jestli jen špatně hledám, nebo s tím autoři VTi něco nepěkného provedli...
Johny Akbuk (188)|10.6.2015 18:31
Teď jsem nainstaloval novou verzi VTi 8.2.2 a plugin HDMI-CEC tam je.....

Mám otázku ohledně konfigurace CSFD pluginu. Ve verzi VTi 8.1 jsem mohl po krátkém stisku EPG tlačítka aktivovat CSFD plugin stiskem modrého tlačítka na DO.
Po instalaci verze VTi 8.2.2 se mi po stisku EPG tlačítka pod modrým čudlíkem skrývá nabídka hledat - "Search", až po potvrzení konkrétního pořadu mám pod modrým CSFD.
Nevíte jak to nastavit, aby se mi pod modrým čudlem objevil plugin CSFD už v základním přehledu? Projel jsem menu CSFD a na nic nepřišel :-(.
Díky.....
KamilZ (10277)|13.6.2015 09:23
Zajímavá novinka: [HL]VU+ SOLO SE V2[/HL]

Škoda jen té 100 MBit LAN :-(

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[QUOTE]K dispozici je dvojitý tuner satelitní DVB-S2 nebo dvojitý tuner hybridní DVB-T2/T/C, který je určen pro digitální kabelové vysílání v normě DVB-C a pro příjem digitálního pozemního vysílání v normě DVB-T a i v nové normě DVB-T2.

Rovněž bez trhání jsem přehrál i testovací MKV video „Samsung Demo Oceanic“ 1080p s vysokým datovým tokem 40Mbps, uložené na SSD pevném disku v přijímači VU+ Ultimo.

Přijímač zvládá přehrát DTS audio stopu. Rovněž AAC audio stopa pracovala bez potíží (testováno na paketu T-Home na družici Amos na pozici 4° západně). Zpracování HE-AAC audio bylo bez problémů (testováno na programech EbS na družici Eutelsat 9A na pozici 9° východně). Audio stopu Dolby Digital+ (EAC3) zvládnul přijímač bez potíží zpracovat.

Karty M7 Irdeto Skylink nelze použít v interním dekodéru z důvodu aplikovaného vyššího zabezpečení na kartě.Takovouto kartu musíme vložit do dekódovacího modulu Irdeto CI+ a ten do volného CI slotu z boku přijímače. Ve verzi image VTI 8.2.2 je podpora pro CI+ rozhraní. Dekódovací CI+ modul se tedy chová, jako kdyby byl vložený do CI+ slotu!Někdo by se mohl zeptat, proč se implementuje nové rozhraní CI+. Důvod je velmi jednoduchý, řada operátorů má kódovací systém nastavený tak, že pokud vložíte CI+ modul do CI slotu, tak nedojde k dekódování programů. Typickým příkladkem je satelitní operátor Digi TV nebo HD Austria.

U modulu Neotion DUAL Irdeto nepracovala funkce Dualdecrypt. To bude souviset s drobnou chybou v implementaci CI+. Modul Digi CI+ nemám k dispozici.[/QUOTE]
bastlir (3245)|13.6.2015 13:25
Ale vždyť ona nakonec stačí. :)
KamilZ (10277)|13.6.2015 13:27
S takovým přístupem na konec stačí i RS232...
bastlir (3245)|13.6.2015 14:21
Ačkoliv gigovku mám, nevzpomínám si, že by 100Mb laina také něco nestíhala.
MS61 (11)|14.6.2015 19:11
Pokud potřebujete přetahovat nahrávky k úpravě do PC, tak 100 Mb opravdu není to pravé ořechové. Ruku na srdce - kdo z nás to dělá systematicky a neodkládá na (neurčité) později. :-) Stahovat do půl hodiny a v řádu hodin, to je rozdíl! Pán Bůh zaplatť, že při mých problémech s rychlostí funguje stahování z Dua v plné rychlosti - až přes 40 MB/s.

M.
bastlir (3245)|14.6.2015 20:00
Jo, souhlas! :)
MS61 (11)|18.6.2015 09:42
Rychlost kopírování po síti v. rychlost interního disku
Protože se mi stále nedaří dosáhnout očekávané rychlosti kopírování souborů (upload na VU+ Duo2) a SMB přístup je vysloveně pomalý, rád bych se zeptal: formátovali jste interní HDD v Duo2 a v jakém systému? Mám ho raději znovu "inicializovat" a formátovat na ext4?

V mém případě jsem tam vložil již užívaný starší disk VČETNĚ dat (výběru filmů). NTFS a Windows7. Vše fungovalo na první pokus bez větších problémů (jen u FTP přístupu není diakritika úplně korektní, ale to není podstatné).
V diskusní skupině jsem nalezl zajímavý přehled měření disků s doporučením převést disk na ext4: http://www.vuplus-community.net/board/threads/my-hdd-performance-test.13450/

MS61

P.S. Měření přenosových rychlostí disku podle návodu v diskusi jsem zatím nezkoušel, ani nevím jestli bude u VTI image fungovat (vlákno je zaměřeno na BH image).
P.P.S. V mezičase jsem vyzkoušel různé konfigurace připojení mého Dua k síti včetně dočasného provozu na zapůjčeném 3Com switchi (Baseline 24 portů, 1 Gb, bez správy a možnosti SFP). Kromě vyrovnanější průběhů přenosových rychlostí stejné: FTP download o.k., FTP upload neuspokojový, SMB přístup horší. Sice můžu vyzkoušet v práci na 1 Gb s 10 Gb páteří a robustnějšími aktivními prvky, ale příčina asi bude jinde. Samozřejmě jsem také vyzkoušel různé kabely, patchcordy a přímé připojení do switche krátkým patchem Cat6. Velký počítač a NTB komunikují příměřeně s vytížením 1 Gb linky, ať s nimi dělám cokoliv (mezi 1/3 a 1/2 vytížení gigového připojení), Duo je mimo.

Doplnění výsledků:
Asi vyřešeno. Po přeformátování interního HD na Ext4 a patřičném restartu systému se přenosové rychlosti disku dostaly na očekávanou úroveň. SMB upload konečně mezi 300-450 Mb/s přenosového kanálu gigabitu a přenos kolem 40 MB/s. Testy dokončím a o víkendu podám raport. Za tipy děkuju!
KamilZ (10277)|18.6.2015 09:59
Formátoval jsem ho ve VU, asi? Ext4 (default, co tam ve VTI bylo)
bastlir (3245)|18.6.2015 11:03
Já jsem HDD formátoval ve VU+ Duo2 dle doporučení, k Duu přistupuji gigovkou přes dva switche a přestože přenos dat není žádný blesk, jsem spokojený.
ariva200 (29)|20.6.2015 11:02
čaute , potreboval bi som poradit , kupil som vu duo2 som s ním spokojný ,nedá sa mi nadstavit pomer strán, niektoré filmy čo vysielaju na HD stanici maju po bokoch čierne pásy, da sa to rostiahnut na celu obrazovku ? čo som mal arivu 202 tam to išlo roztahnut, skušal som prepínat pomer strán žiadna zmena díki
bastlir (3245)|20.6.2015 22:17
Posílám ti obrázek svého nastavení. Pak už zbývá ještě nastavit TV.
ariva200 (29)|22.6.2015 12:59
dík za odpoved, toto som skušal napomohlo to , na mojej plazme sa to roztiahnut nedá ešte raz dík
bastlir (3245)|22.6.2015 13:06
Zkus ještě na TV vypnout automatiku a natvrdo zadej 16:9, co to udělá.
ariva200 (29)|22.6.2015 13:12
Zkus ještě na TV vypnout automatiku a natvrdo zadej 16:9, co to udělá

aj to som už skušal a nič, stále je to rovnaké
sanchez13 (1071)|22.6.2015 14:43
Este je mozne, ze TV stanica vysiela film, tak, ze tie cierne pasy su tam priamo vlozene do obrazu. Vtedy ti bohuzial ziadne nastavenie nepomoze :-(
Pokial ti to nerobi na vsetkych 4:3 filmoch, tak to moze byt aj tento problem.
vivid.sk (11472)|22.6.2015 15:32
[QUOTE=bastlir;513972]Posílám ti obrázek svého nastavení. Pak už zbývá ještě nastavit TV. [/QUOTE]
60Hz ? to nemyslis vazne, vsak :D

[QUOTE=sanchez13;514034] TV stanica vysiela film, tak, ze tie cierne pasy su tam priamo vlozene do obrazu.[/QUOTE]
Pri HD vysielani su bocne pasy vzdy natvrdo v obraze, pri zdrojoch 4:3. To je jediny sposob, ako je to mozne vysielat korektne. T.j. zo zachovanim pomeru stran, kedze rozlisenie je fixne 1920x1080
ariva200> Nechapem, preco je nutne obraz prznit natahovanim a deformaciou?
bastlir (3245)|22.6.2015 19:46
Tady je picon pro JOJ Cinema.
1_0_16_1419_C85_3_EB0000_0_0_0.png
bastlir (3245)|22.6.2015 21:47
Pro úplnost přidávám další picony. Snad jsem na nic nezapomněl! :)
sanchez13 (1071)|22.6.2015 23:01
[QUOTE=vivid.sk;514038]Nechapem, preco je nutne obraz prznit natahovanim a deformaciou?[/QUOTE]
s tymto samozrejme uplne suhlasim :-)
kurt524 (1)|5.7.2015 11:13
Dobrý den,naladil jsem nové parametry Astra 19,2 12722 H 2/3 23500 DVB-S2/8PSK pilotOFF. Brazzers se načetl ale příjem není !!!! Máte někdo radu?Kvalita na 80%
KamilZ (10277)|5.7.2015 12:06
kurt524: vysila 22:00-06:00 ale to předpokládám víš. Zkoušel jsi reautorizaci karty?
Johny Akbuk (188)|10.7.2015 15:14
Tento problém jsme tu měli už několikrát :-(. Brazzers se po nějaké době sám objeví. Měl jsem to stejné, asi týden pouze tma, síla signálu i parametry ladění ok, pak sám od sebe kanál naskočil a od té doby jede bez problémů...