Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

tirreus (2)|18.7.2015 21:35
Plánuji nákup satelitního přijímače VU+, ale nejsem zatím rozhodnutý jaký typ a jakou konfiguraci. Nejvíce se mi líbí Duo2 s konfigurací Twin S2 + Twin T2/C. Ale protože jsem úplný začátečník, potřeboval bych poradit, jaké vybavení by pro mě bylo nejvhodnější vzhledem k tomu, co od toho očekávám. I když jsem nad četbou fór a specifikací a testů strávil celý den, ztrácím se ve všech těch duálních tunerech. loop through kabelech, CI+ slotech...

Mé ideální uživatelské požadavky jsou tyto:
1) Jedna parabola s jedním LNB s jedním koaxiálním kabelem do SAT příjímače
2) Jedna T2/T anténa s jedním koaxiálním kabelem do SAT příjímače
3) Operátor Skylink, karta M7
4) Nahrávání minimálně jednoho programu z DVB-S2 s jednou frekvencí zatímco sleduji druhý program s druhou frekvencí
5) Nahrávání minimálně jednoho programu z DVB-T2/T s jednou frekvencí zatímco sleduji druhý program s druhou frekvencí
6) Nahrané soubory vždy nekódované, volně přehratelné v PC
7) Pouze jedna karta Skylink M7

Body 4, 5 a 6 jsou nezbytné, zbytek je moje amatérská vize. Prosím o radu, jaký typ a jakou konfiguraci zvolit.
Dále jsem nikde nenašel vysvětlení základních věcí. Např:

1) Když vede z LNB paraboly jeden kabel, ale budu mít S2 twin tuner a chci sledovat jeden program a zároveň nahrávat jiný program, stačí ho zapojit do horního vstupu? Bude ten dolní tuner pracovat? Nebo musím mít nějaký rozbočovač a zapojit oba vstupy?
2) Musím mít dvě karty M7 pro současné sledování a nahrávání ze dvou různých frekvencí?
3) Lze mít jen jednu kartu, pokud chci sledovat jeden a nahrávat druhý program ze stejné frekvence?

Díky za radu, jaký VU+ zvolit a jaké další vybavení koupit a jak to všechno zapojit :)

PS: Nebo mám radši koupit TechniSat TechniCorder ISIO STC? Když mě se ale daleko víc líbí VU+ Duo 2 :)
KamilZ (10277)|19.7.2015 08:23
Máš neslučitelné požadavky. Na úvod:
- u DVB-S se neříká "frekvence", ale TP (transpondér)
- když budu mluvit o nezávislém příjmu (sledování + nahrávání, sledování + streamování apod.), tak myslím skutečně příjem z dvou kanálů různých TP, ne v dvou kanálů v rámci jednoto TP, to nemá smysl

DVB-S:
Pro nezávislý příjem dvou (zatím počítejme [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) kanálů potřebuješ:
- dvoutuner (dva tunery nebo jeden twin),
- dva svody, jdou sice obejít např. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (doporučuji tam rovnou prsknout [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a budeš mít i dva výstupy jako rezervu do budoucna).

Další věc je nezávislé dekódování dvou "ne FTA" kanálů (neplést s placenými, ale to už je jedno, prostě těch, kde potřebuješ kartu):
- pokud plánuješ Skylink M7 kartu, tak pro ni potřebuješ CI nebo CI+ modul, ale pozor, jedna karta + 1 modul = jeden kanál, takže tím pádem potřebuješ 2 karty (hlavní + Next) a dva moduly)
- pokud si dáš práci a seženeš si starší ICE kartu (bazar, aukro,....) tak s jednou takovou kartou v případě Linuxu nepotřebuješ ani CI/CI+ moduly a budeš mít nezávislé dekódování dvou a více (dle kombinace tunerů a TP) kanálů i s jednou kartou
- varianta je Irdeto Pi-sys karta (ne M7, ta je novější), tu lze také rozběhat i bez modulu a včetně nezávislého dekódování, ale je to už celkem složitější proti ICE (u ICE stačí pár kliknutí na stažení a spuštění pluginu SCAM, pro Irdeto už musíš konfigurovat OSCAM)
- neznám nikoho, kdo by měl Linux s Dual tunerem a M7 kartou, to je masochizmus :-)
- nejlepší, nejlevnější a nejjednodušší řešení je ICE karta

DVB-T: tady je situace jiná, opět pro nezávislý příjem potřebuješ:
- dvoutuner (nebo twin)
- na rozdíl od DVB-S stačí ale jeden svod
- neřešíš karty a moduly

Doporučuji přečíst https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33160-technisat-nebo-linux , na Technisat más svůj poměrně specifický názor, ta firma se prezentuje jako "first class", ale její výrobky tomu zdaleka neodpovídají. Nicméně Tě od něho nezrazuji, jen nesmíš čekat, že to bude zcela bezproblémově fungovat. Ale já jsem stará Technišrot hater :-) , naposled jsem se s tou firmou potkal zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39070-technisat-ce-4hd
bastlir (3245)|19.7.2015 10:08
To tirreus: Pokud máš podle mě takové celkem nesmyslné limity, pak si troufám říct, že je pro tebe VU+ škoda. :) Je to každého věc, ale proč do něj cpát DVB-T tuner, když jej dnes má každá TV vč. nahrávání?

Mimochodem, sám mám ze střechy 4 kabely a není to žádná tragedie. Spíš záleží na kvalitě promyšlené instalace.
KamilZ (10277)|19.7.2015 10:29
[QUOTE=bastlir;514763]proč do něj cpát DVB-T tuner, když jej dnes má každá TV vč. nahrávání?[/QUOTE]Které (značkové) TV nahrávají nekódovaně, včetně možnosti stažení do PC apod? Navíc tím může částečně obejít omezení M7, v DVB-T je toho celkem spousta (vlastně i navíc) a nemusí si v mnoha případech blokovat kartu, pokud bude mít jen jednu M7.
Sám doplnění DVB-T také zvažuji, už teď se mi občas stane "žádný volný tuner" (nahrávání + sledování + PIP) :-)
bastlir (3245)|19.7.2015 12:11
Všechny TV samozřejmě neznám, ale asi žádná. Nicméně já pro Sama mám soft na dekódování. Navíc mohu z DVB-T nahrávat do MMC. Takže "žádný volný tuner" se mi objeví jen tehdy, když jsem líný o tom přemýšlet. :) Terestriál převážně používám tehdy, když je venku vánice apod. Spíš přemýšlím o 2x twin tuneru. Kdybych jó chtěl mít ve VU+ DVB-T, pak bych zřejmě zvolil USB tuner.
digitivi (215)|28.7.2015 23:39
Zdravim,

mam kartu Skylink ICE a polsku nc+ kartu. Viete o nejakom CAMe, ktory by bez nejakeho nastavovania vedel rozbehnut obe karty v citackach VU+ Solo2. V nelinux prijimacoch s dvoma citackami to nie je problem.
Dakujem.
bastlir (3245)|29.7.2015 00:10
Díval ses na polské fórum?
digitivi (215)|29.7.2015 10:00
[QUOTE=bastlir;514915]Díval ses na polské fórum?[/QUOTE]

Polskych for je vela, neviem, ktore mas na mysli. Ale na polskych forach pisu o nastavenu oscamu pre nc+ kartu, to zn., ze treba samostatne nastavit jednu citacku na Skylink ICE a druhu na nc+. Predpokladam, ze by sa nasli majitelia VUciek, ktory pouzivaju sucasne Skylink a nc+. Moja otazka teda smerovala k nim, ci mozem napr. stiahnut nejaky scam, v ktorom chodia ICE karty, ci mi v rovnakom came pojde aj nc+. Ak nie tak potom budem potrebovat pomoct s nastavenim nejake oscamu (VTI). Predtym ale potrebujem vediet, ci to nema nejake vedlajsie problemy (prechod zapisov, siahanie prijimaca pre spravnu kartu pre dany program a pod.)
Dagy2 (3153)|30.7.2015 01:05
[QUOTE=tirreus;514759]Plánuji nákup satelitního přijímače VU+, ale nejsem zatím rozhodnutý jaký typ a jakou konfiguraci. Nejvíce se mi líbí Duo2 s konfigurací Twin S2 + Twin T2/C. Ale protože jsem úplný začátečník, potřeboval bych poradit, jaké vybavení by pro mě bylo nejvhodnější vzhledem k tomu, co od toho očekávám. I když jsem nad četbou fór a specifikací a testů strávil celý den, ztrácím se ve všech těch duálních tunerech. loop through kabelech, CI+ slotech...

Mé ideální uživatelské požadavky jsou tyto:
1) Jedna parabola s jedním LNB s jedním koaxiálním kabelem do SAT příjímače
2) Jedna T2/T anténa s jedním koaxiálním kabelem do SAT příjímače
3) Operátor Skylink, karta M7
4) Nahrávání minimálně jednoho programu z DVB-S2 s jednou frekvencí zatímco sleduji druhý program s druhou frekvencí
5) Nahrávání minimálně jednoho programu z DVB-T2/T s jednou frekvencí zatímco sleduji druhý program s druhou frekvencí
6) Nahrané soubory vždy nekódované, volně přehratelné v PC
7) Pouze jedna karta Skylink M7

Body 4, 5 a 6 jsou nezbytné, zbytek je moje amatérská vize. Prosím o radu, jaký typ a jakou konfiguraci zvolit.
Dále jsem nikde nenašel vysvětlení základních věcí. Např:

1) Když vede z LNB paraboly jeden kabel, ale budu mít S2 twin tuner a chci sledovat jeden program a zároveň nahrávat jiný program, stačí ho zapojit do horního vstupu? Bude ten dolní tuner pracovat? Nebo musím mít nějaký rozbočovač a zapojit oba vstupy?
2) Musím mít dvě karty M7 pro současné sledování a nahrávání ze dvou různých frekvencí?
3) Lze mít jen jednu kartu, pokud chci sledovat jeden a nahrávat druhý program ze stejné frekvence?

Díky za radu, jaký VU+ zvolit a jaké další vybavení koupit a jak to všechno zapojit :)

PS: Nebo mám radši koupit TechniSat TechniCorder ISIO STC? Když mě se ale daleko víc líbí VU+ Duo 2 :)[/QUOTE]

Ano v STC mas vsetko co pozadujes:
- v zaklade 2x dvb-S + 2x dvb-t a slot na rozsirenie o dalsie 2 tunery
- 1 koax pre 4 dvb-s tunery s unicable LNB
- prenos do pc nekodovanych nahravok alebo priamo prehravanie z disku STC
- potrebujes dva CI moduly a kartu Next.

Ak chces vediet viac davaj otazky vo vlakne STC. Nemusis nic studovat a skusat prijimac je pripraveny na prevadzku za niekolko minut. Chapem tvoju poziadavku kombi twin tuneru,prepinat medzi sat a tv,hladat rozne v epg v dvoch pristrojoch a zlucovat potom nahravky pracne na jedno medium to snad ani normalne bez zblaznenia nejde. Pouzivam stc ako sat,dvbt plus dvbc z kablovky.
bastlir (3245)|2.8.2015 22:40
Rád bych upozornil na Android aplikaci do smart mobilních telefonů - "VU+ PlayerHD", která vás jistě překvapí svými službami a komunikací s vaším VU+. Navíc je velmi příjemné, že si tato aplikace ve vaši domácí síti STB sama najde a nakonfiguruje se.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vuplus.android&hl=en
pepana (22)|8.8.2015 07:19
Prosím o radu, jde nastavit VU+duo2 tak, aby se sám po výpadku proudu nezapnul?
Díky za odpověď.
bastlir (3245)|8.8.2015 12:28
Žádné takové nastavení jsem tam nenašel. Já např. mám všechny přístroje zapojené přes dálkově ovládanou zásuvku, takže po výpadku proudu zůstane vše vypnuté. Navíc toto řešení mi vše ochrání proti napěťovému rázu po obnovení el. dodávky. Někdy se stávalo (teď už dlouho ne), že během pár vteřin proud vypadl a zase naskočil, což je pro elektroniku vražedné.
Wintermute (265)|8.8.2015 15:44
Dá se. Tak trochu ;)

- Je-li vypnutý HW vypínačem (kolíbkou), nehrozí pak ani samovolné zapnutí po výpadku proudu.
- Lze nastavit co se má stát automaticky po nastartování stroje, např. se uspat (standby).
bastlir (3245)|8.8.2015 16:50
To samozřejmě ano. Ale nevím nevím, zda měl toto tazatel na mysli. :-)
pepana (22)|9.8.2015 09:18
Upřesňuji svůj dotaz o samovolném zapnutí přijímače po výpadku proudu.
Po vypnutí přístroje dálkovým ovladačem se po výpadku proudu přijímač samovolně zapne, s tím zároveň TV. Nechci ho vypínat kolébkou, protože by se přístroj nesepnul při případném nahrávání.
Díky za radu.
KamilZ (10277)|9.8.2015 09:20
TV se Ti zapne, protože máš asi nastaveno HDMI CEC.
Wintermute (265)|9.8.2015 10:31
Jasně, kolébka byla trochu nadsázka. Rozumím o co se ti jedná, proto by mohl fungovat druhý tip.

Existuje doplněk přibližně nazvaný "startup to standby", který po nastartování stroje zajistí jeho okamžité uspání (ekvivalent krátkého stistku on/off tlačítka na DO). Pokud ti správně funguje HDMI-CEC, vypne se logicky i TV. Možná tuto funkci zabudovali už přímo do Enigmy2 či běžných image, nejsem momentálně u stroje abych to ověřil. Projdi si přes OSD základní repozitář doplňků, neměl bys uvědený doplněk minout.
Trojskykun (3)|17.9.2015 16:43
Ahoj,
Mam kratce vu+ duo2 a rozchodil jsem posledni verzi fw ze stranek vyrobce. Mam ale jaksi nekolik otazek na ktere jsem nenasel odpovedi po precteni vsech moznych navodu:
1/ jakym zpusobem dostat picony / ikonky tv stanic do zarizeni a jak je sparovat s kanaly?
2/ jakym zpusobem zabezpecit pristup pres appku do telefonu? Kde se nastavuje user a psw?
3/ co mam nastavit na domacim routeru s pevnou adresou abych se na tu krabici dostal dalkove?
4/ jak seradit elegantne a rychle programy skylink v sw? Jak je drzet aktualni?

Omlouvam se za dotazy ale je to muj prvni linux
KamilZ (10277)|17.9.2015 17:51
Odpovědi na 1) a 4) velmi detailně nalezneš v tomto vláknu a ještě v tomhle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37020-vu-duo2-download , to jsi si měl jako první přečíst!

Ad 2) "appka v telefonu" - nesmyslný dotaz, jak mámě vědět, co používáš? Ať už aplikaci nebo platformu.
Ad 3) "abych se na tu krabici dostal dalkove" opět nesmyslný dotaz, "přístupů" na Vu může být mnoho (www, ftp, samba, ...) . Obecně si prostě udělej mapování nějakého portu ze Tvé veřejné pevné IP adresy (podmínka) na IP a port (dle protokolu/služby) VU+ ve Tvé vnitřní síti.

Lidičky, myslete trochu, než napíšete dotaz, nejsme zde kouzelníci, abychom věděli, co si myslíte a co máte doma za zařízení. A nebuďte líní první číst dostupné informace.
bastlir (3245)|18.9.2015 11:30
:) S tím musím souhlasit, i když do jisté míry chápu počáteční zmatek tazatele.
To Trojskyjun: Když už máš takový zajímavý nick:), měl by sis doma na routeru pro svá zařízení nastavit přidělování pevných IP adres např. podle MAC adres zařízení. Přesto na netu najdeš pár freewarových prográmků na mapování vnitřní sítě, kde najdeš IP adresy a názvy připojených zařízení.
Trojskykun (3)|21.9.2015 17:49
Kazde zarizeni v me siti ma pevnou IP adresu. Jako uplny troglojt nejsem.

ad1/ udelal jsem to, ale bohuzel to nefunguje.
ad2/ jedna se o aplikaci VU+ PlayerHD
ad3/ kde se meni pristupy a nastavuji porty v stb? popravde jsem to nenasel
ad4/ to jsem si vse prosel, ale at tak nebo tak musim prvni nacteny seznam najit.

Ve svem stroji mam image 2.1 verze vuplus-image-vuduo2-20150723162136_usb.zip .

5/ kdyz se kouknu na pevnou ip adresu v siti toho zarizeni, tak na me vybehne toto:
web.Server Traceback (most recent call last):
: [Errno 5] Input/output error: '/media/hdd'

/usr/lib/python2.7/site-packages/twisted/web/server.py, line 132 in process
130 try:
131 resrc = self.site.getResourceFor(self)
132 self.render(resrc)
133 except:
/usr/lib/python2.7/site-packages/twisted/web/server.py, line 167 in render
165 """
166 try:
167 body = resrc.render(self)
168 except UnsupportedMethod, e:
/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/OpenWebif/controllers/base.py, line 155 in render
153 else:
154 if self.withMainTemplate:
155 args = self.prepareMainTemplate()
156 args["content"] = out
/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/OpenWebif/controllers/base.py, line 202 in prepareMainTemplate
200 ret['boxname'] = getBoxName()['boxname']
201 if not ret['boxname'] or not ret['customname']:
202 ret['boxname'] = getInfo()['brand']+" "+getInfo()['model']
203 ret['box'] = getBoxType()
/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/OpenWebif/controllers/models/info.py, line 275 in getInfo
273 dev = hdd.findMount()
274 if dev:
275 stat = os.statvfs(dev)
276 free = int((stat.f_bfree/1024) * (stat.f_bsize/1024))
: [Errno 5] Input/output error: '/media/hdd'

Kde je chyba?

diky
Pinacle57 (2)|22.9.2015 21:14
Měl bych dotaz. Používám skin Atile HD a současně EPG Cool TV Guide. V EPG se mi neukáže zmenšený obraz, kde se to dá nastavit?
KamilZ (10277)|22.9.2015 21:34
Pinacle57: GuideSwitch?
Pinacle57 (2)|23.9.2015 10:13
KamilZ: Kouknu až v pátek mám to na chalupě. Ale díky Tobě jsem nastavil spoustu věcí. Díky.
MS61 (11)|2.10.2015 11:11
Dotaz na drobné nejasnosti:
Od dubna provozuju VU+ Duo2 (dual DVB-S + DVB T/S/T2, všechny vstupy použity) a postupně jsem si doladil přijímač ke svému obrazu. Byl rozumně předinstalovaný a některé vymoženosti mě příliš neberou, aspoň zatím /PIConění :-)/. Na jiné se teprve chystám (natáčení - tam se musí doladit samotná instalace a motor PŘED akcí). Rád bych se zkušenějších uživatelů zeptal na 2 méně příjemné zkušenosti:
1) Přehřívání. Přijímač se na pravé straně v místě instalace modulů poměrně silně zahřívá. Už starý Vantage 7100 měl podobný problém, ale VU+ se zahřívá poměrně silně. Až k hranici "nepříjemný na dotek"... Je to vlastnost nebo odchylka? Co lze očekávat od přijímače v normálním stavu?
2) Kvalita dálkového ovládání. Opět musím srovnat s Vantage 7100 (a jeho starší typ ovladače na CR baterie nebyl ideální). Ovladač a hlavně nejvíce frekentovaná "kurzorová tlačítka" (kříž a středový enter) nefungují po 6 měsících korektně, občas je velmi těžké posunout o kanál (nebo rovnou 2-3?!!), potvrdit entrem správnou pozici v listu (seznamu kanálů nebo nabídek) a neminout se atp. A samozřejmě baterie jsem vyměnil, jsem na to zvyklý - u starého ovladače to byla nutnost (a slabina).
3) Dotaz (běžný) - myslíte, že je nad rámec běžné inzerce možná také výměna? Rád bych místo konfigurace s interním DVB-T/T2/C tunerem užíval externí "Téčko" a na jeho místo umístil další DVB-S. Samozřejmě by se dalo jednat o doplatku či kompenzaci. Je to reálné? Mám se obtěžovat inzercí?

Jinak velká spokojenost, přijímač je samozřejmě úplně jiná liga. Možnosti využití jsou mimořádně široké. Nějaký ten zásek (zatuhnutí) by se v logu našel, ale dohnat k pádu se dal i uzavřený a jednodušší systém Vantage či primitivních setopboxů. Obraz výborný.

Děkuju za tipy a samozřejmě za průběžnou podporu výrobku, bez které bych to měl mnohem těžší!

MS61
bastlir (3245)|2.10.2015 12:51
Takové přehřívání normální není. Já nad STB mám asi 5cm prostoru a v pohodě se to stačí uchladit a celkově to je chladné. Až nebudou nic zajímavého vysílat, odpoj všechny antény a jiná zařízení a pak zkontroluj teplotu.
Poruchovost DO je celkem normální (mám na mysli tu modernější verzi), sám mám už druhé.
Předpokládám, že to máš v záruce, tak to celé vyměň a třeba za jinou konfiguraci.
MS61 (11)|5.10.2015 09:58
Díky! Zkusím vypozorovat detaily chování. A také konečně vyměním interní HD za méně topivý. Teprve pak přejdu k radikálnímu řešení - funkčnost je zatím bezproblémová. Případný tunerový upgrade musí počkat.

MS61

P.S. Dálku budu reklamovat ASAP.
vivid.sk (11472)|6.10.2015 11:38
Rad by som sa spytal majitelov prijimacov, aky vystup produkuju aktualne modely (SoloSEV2, Solo2,.... predpokladam, ze to bude totozne) v pripade, ze je zvoleny vystup HDMI / RGB.
- Full 0-255
alebo
- Limited 16-235

2) je moznost si tieto nastavenia zvolit (prepinat medzi nimi)
3) v pripade, ze je predchadzajuca odpoved ANO, zavisi od pouziteho image, ci su tieto volby dostupne, alebo je to vsade rovnake?
KamilZ (10277)|6.10.2015 13:54
Je plugin VideoColorSpace, který umožňuje přepínat mezi (VU+ DUO2, VTI):
Hdmi_Rgb
Itu_R_BT_709
Unknown
DVI_Full_Range_RGB
FCC
Itu_R_BT_470_2_BG
Smpte_170M
Smpte_240M

http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/thread.php?postid=1851623
vivid.sk (11472)|6.10.2015 14:02
A pri standardnom nastaveni (bez pluginu) to ide von ako?
V principe potrebujem RGB Full 0-255, nepotrebujem to menit. Zmenit to budem chciet, ak bude vystup limited.
KamilZ (10277)|6.10.2015 14:09
Netuším.
Video Color Space: A simple plugin to adjust the color space of the HDMI / DVI output. The choice of /proc/stb/video/hdmi_colorspace_choices is are in the Settings and will be set automatically each time the Dreambox Starts!
vivid.sk (11472)|6.10.2015 14:19
[QUOTE=KamilZ;516489]Netuším.[/QUOTE]
:D ... to musis vediet (vidiet). Pokial by bol vystup limitovany, treba nastavit v TV HDMI uroven ciernej na limited ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste] sa to oznacuje ako low). Nekorektne nastavenie sposobuje bud 1) ciernu viditelnu ako sivu, alebo 2) ostranene detaily v tmavych odtienoch.


update: v kazdom pripade, je to jedno, resume z toho je: pokial bude vystup iny ako pozadujem, da sa zmenit doinstalovanim pluginu.
Diky
Wintermute (265)|6.10.2015 14:55
[QUOTE=vivid.sk;516488]A pri standardnom nastaveni (bez pluginu) to ide von ako?[/QUOTE]
V praxi jsem to neověřoval, ale podle toho co vidím záleží na tom, jaký barevný prostor si domluví STB se zobrazovačem. Výchozí nastavení v Enigma2 je totiž Edid(Auto). V případě TV panelu bych si tipl 16-235.

Výpisy konfigurace z mých strojů:
[CODE]root@vusolo2:~# cat /proc/stb/video/hdmi_colorspace
Edid(Auto)
root@vusolo2:~# cat /proc/stb/video/hdmi_colorspace_choices
Edid(Auto) Hdmi_Rgb Itu_R_BT_709 Unknown DVI_Full_Range_RGB FCC Itu_R_BT_470_2_BG Smpte_170M Smpte_240M bestfit letterbox panscan nonlinear

root@dm500hd:~# cat /proc/stb/video/hdmi_colorspace
Edid(Auto)
root@dm500hd:~# cat /proc/stb/video/hdmi_colorspace_choices
Edid(Auto) Hdmi_Rgb Itu_R_BT_709 Unknown DVI_Full_Range_RGB FCC Itu_R_BT_470_2_BG Smpte_170M Smpte_240M XvYCC_709 XvYCC_601[/CODE]
vivid.sk (11472)|6.10.2015 15:27
RGB 16-235 je pre mna najhorsia volba z uvedenych (mam AVR ako HDMI switcher a musim zosuladit vsetky vstupy tak, aby boli pri RGB jednotne), potom uz je lepsie pouzit vystup bez konverzie (YUV).
Toto je vsak zatial len teoreticky pohlad spoza PC, mozno sa tie zariadenia nejako "dohodnu" a TV si HDMI black level nastavi podla aktualnej situacie.


Preco sa na to vsetko pytam: STB, ktory som pouzival, posielal vystup full RGB 0-255 a to bez ohladu na to, ako nastavim vystup (YUV, RGB, vsetko jedno, neberie v uvahu, bez moznosti zmeny).
dipol100 (104)|6.10.2015 20:40
Prosím o informaci, zda je možné přehrávat v SOLO2 videa přes síť umístěná třeba v PC. Zkoušel jsem namapovat cesta na PC disk, ale pokud pustím SOLO2 dřív, než PC, tak už cesta platná není. Jde se tedy dostat na PC disk i po tom, co je PC nastartováno později, než SOLO2? Něco na způsob, že si vyberu na síti zařízení, pak jeho disk, na něm adresář a v něm si spustím video? Předem dík za info, jestli to jde a případně jak.
dipol100 (104)|7.10.2015 17:38
SOLO2 - Bad block NAND flash

Prosím o pomoc, můžete zkontrolovat soubor "messages" u vašich SOLO2, zda tam taky máte vadné bloky po flashnutí?

soubor je v adresáři var/volatile/log/

Code:
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: EBI CS0: setting up NAND flash (primary)
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: NAND device: Manufacturer ID: 0xec, Chip ID: 0xda (Samsung NAND 256MiB 3,3V 8-bit)
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: brcmnand brcmnand.0: 256MiB total, 128KiB blocks, 2KiB pages, 16B OOB, 8-bit, Hamming ECC
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: Bad block table found at page 131008, version 0x01
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: Bad block table found at page 130944, version 0x01
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: nand_read_bbt: bad block at 0x000000a20000
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: nand_read_bbt: bad block at 0x0000013e0000
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: nand_read_bbt: bad block at 0x000004660000
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: nand_read_bbt: bad block at 0x0000093a0000
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: nand_read_bbt: bad block at 0x00000a0e0000

bad block - Je to normální u nového solo2?

Předem díky za odezvu.
KamilZ (10277)|7.10.2015 18:19
Malé množství je u NAND normální, s tím se počítá a realokuje se to. Může to být klidně přímo z výroby, s nějakým "odpadem" se počítá a kvůli pár blokům se nevyhazuje celý chip.
RoPo (6061)|7.10.2015 20:28
Hlídej si počet špatných bloků. Typicky je povoleno kolem 1% špatných částí flash čipu. Více je na reklamaci.
dipol100 (104)|7.10.2015 21:08
V souboru messages je ve výpisu

Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: EBI CS0: setting up NAND flash (primary)
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: NAND device: Manufacturer ID: 0xec, Chip ID: 0xda (Samsung NAND 256MiB 3,3V 8-bit)
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: brcmnand brcmnand.0: 256MiB total, 128KiB blocks, 2KiB pages, 16B OOB, 8-bit, Hamming ECC
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: Bad block table found at page 131008, version 0x01
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: Bad block table found at page 130944, version 0x01
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: nand_read_bbt: bad block at 0x000000a20000
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: nand_read_bbt: bad block at 0x0000013e0000
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: nand_read_bbt: bad block at 0x000004660000
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: nand_read_bbt: bad block at 0x0000093a0000
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.info kernel: nand_read_bbt: bad block at 0x00000a0e0000
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: Creating 4 MTD partitions on "brcmnand.0":
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: 0x000001f00000-0x000010000000 : "rootfs"
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: 0x000001f00000-0x000010000000 : "rootfs(redundant)"
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: 0x000000200000-0x000000900000 : "kernel"
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: 0x000000900000-0x000000a00000 : "mac"
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: attaching mtd0 to ubi0
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: physical eraseblock size: 131072 bytes (128 KiB)
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: logical eraseblock size: 126976 bytes
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: smallest flash I/O unit: 2048
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: VID header offset: 2048 (aligned 2048)
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: data offset: 4096
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: max. sequence number: 40
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: attached mtd0 to ubi0
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: MTD device name: "rootfs"
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: MTD device size: 225 MiB
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: number of good PEBs: 1793
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: number of bad PEBs: 7
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: number of corrupted PEBs: 0
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: max. allowed volumes: 128
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: wear-leveling threshold: 4096
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: number of internal volumes: 1
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: number of user volumes: 1
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: available PEBs: 0
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: total number of reserved PEBs: 1793
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: number of PEBs reserved for bad PEB handling: 17
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: max/mean erase counter: 154/113
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: image sequence number: 624137891
Jan 1 01:00:13 vusolo2 user.notice kernel: UBI: background thread "ubi_bgt0d" started, PID 43

že počet chyb je 7 (number of bad PEBs: 7) a max rezervovaných je 17 (number of PEBs reserved for bad PEB handling: 17), zbývá tedy už jen deset a pak je to na reklamaci, chápu to dobře? Pokud to stoupne nad 17 rezervovaných, bude to dál fungovat?
bastlir (3245)|7.10.2015 23:35
Svůj AVR (Onkyo) mám mj. spojený s TV přes HDMI i optiku a zvuk je jako víno. Tím samým způsobem mám připojené své Duo2, ale správný zvuk pořád tak nějak naháním a spokojený moc nejsem. Nemám čas se tím příliš zabývat, a proto vás prosím o konzultaci nastavení.

Zobrazené nastavení je pro ČT1 HD, ale zvuk nemám jako na tom samém kanálu přímo na TV.
1.jpg
Trojskykun (3)|12.10.2015 15:47
Ahoj, mam vu+ duo2 image 2.1 verze vuplus-image-vuduo2-20150723162136. Postupne se prokousavam celym systemem, ale narazil jsem na jednu neprijemnou vec. Zarizeni se po zmacknuti ovladace vypne do rezimu, kdy na displeji sviti hodiny a muzu s nim komunikovat jakkoliv. Po nejake dobe se prepne do rezimu kde po zapnuti se startuje cele stb. Kde mam nastavit, aby zarizeni bylo stale v pohotovosti? Diky za radu
KamilZ (10277)|12.10.2015 17:21
Myslím, že tyhle oficiální image nikdo nepoužívá, takže Ti přesně asi nikdo neporadí. Musíš hledat, buď v nastavení, nebo tam budeš mít nějaký plugin na přepnutí do deep stand-by. Já jsem si to udělal tak, že na krátký stisk tlačítka mám jen sleep a na dlouhý mám deep stand-by (VTI image 8.2.3).
vivid.sk (11472)|12.10.2015 20:32
Dagy2 (3153)|12.10.2015 21:09
[QUOTE=bastlir;516546]Svůj AVR (Onkyo) mám mj. spojený s TV přes HDMI i optiku a zvuk je jako víno. Tím samým způsobem mám připojené své Duo2, ale správný zvuk pořád tak nějak naháním a spokojený moc nejsem. Nemám čas se tím příliš zabývat, a proto vás prosím o konzultaci nastavení.

Zobrazené nastavení je pro ČT1 HD, ale zvuk nemám jako na tom samém kanálu přímo na TV.[/QUOTE]

v prvom momente mám hneď dotaz či máš špeciálny dôvod prečo používaš zvukovú stopu MPEG czech a nie DolbyDigital keď chceš do AVR dostať kvalitný zvuk?

potom len konštatovanie, že to vyfotené menu je pekne zmätočné a keďže k nemu zrejme neexistuje návod budeš musieť niektoré veci vyskúšať
- dolby digital / DTS downmix máš vypnuté - pokiaľ si pamätám z 10-dňového pobytu vu+ u mňa doma tak toto je použitie vnútorného prevodníku DD/DTS-> stereo. Toto som na 100% skúšal a výsledok vidím na AVR v zobrazení vstupného signálu na displeji. prevod viackanálu do stereo máš teda vypnutý. Ale aj tak máš aktívnu stopu len stereo, takže toto nastavenie sa nijako neprejaví, z prijímača lezie tak či tak len stereo
- kanály = stereo. zrejme sa tu dá prepínať stereo/pravý/ľavý. Netuším čo by tam mohlo byť, keby si mal nastavené DD ako aktívnu stopu
- multikanál (PCM) = zapnuto, hm čo je toto za voľba? PCM nie je multikanál. Multikanál je "bitstream" to je in=out teda bez úpravy čo dnu to isté von. Ak je na vstupe signál 5.1 tak von pôjde 5.1 a prevod/ozvučenie robí AVR.
PCM znamená prevod do stereo v prijímači, teda dtto ako downmix. aký má teda táto voľba účinok na výstup a čo tým myslel autor menu ťažko predpokladať
- pozice reproduktoru = wide, ak používaš kvalitný AVR ako že používaš, tak akákoľvek úprava zvuku zvukovým poľom v prijímači je snáď nezmyselná. Otázkou je ak zvolíš aby bol výstup bitstream či táto voľba je aktívna - nemala by byť.

pre najlepší zvuk je do AVR potrebné dodať Dolby digital v Bitstreame, nie PCM. Ak aj chceš z AVR mať len stereo, nie 5.1 prevodník v AVR by mal byť kvalitnejší.
bastlir (3245)|12.10.2015 21:34
To Dagy2: Díky, budu se tomu věnovat, přestože těm zvukovým zákonitostem moc nehovím a zabývání se tím mě neskutečně se.. . V nabídce "Kanály" je jen Stereo, L,P.
vivid.sk (11472)|12.10.2015 21:43
[QUOTE=bastlir;516706]...[/QUOTE]
Aj ked som sa snazil, nejako som nepochopil z uvedeneho v com mas problem? V zvoleni/aktivovani Dolby Digital zvukovej stopy (na uvedenom obrazku je tretia)? Alebo nieco ine?
bastlir (3245)|12.10.2015 22:10
Zkoušel jsem o víkendu všechno možné a zatím nejlepší zvuk mám s nastavením na obrázku. Když ale přepnu na "Dolby Digital Czech", je ticho. Zvuk tedy jde jen na volbě 1 a 2.
[ATTACH=CONFIG]31574[/ATTACH]
20151012_220226.jpg
vivid.sk (11472)|12.10.2015 22:21
Na inych kanaloch, ktore vysielaju audio v Dolby Digital ti to funguje (CT Sport HD, Nova HD, Prima HD, HBO HD, ... atd)?
bastlir (3245)|12.10.2015 22:35
Jak jsem psal - ne.
Dagy2 (3153)|12.10.2015 23:59
A/ nepochopil som ako máš prekáblované pripojenia.
SAT ->HDMI -> TV alebo cez AVR a potom do TV?

B/skusil by som SAT->HDMI->AVR ->HDMI->TV
zvoliť stopu MPG czech a na AVR nastaviť na displej monitorovanie vstupu. Mal by ukazovať 2.0
teraz prepnúť na DD czech. downmix = zap. AVR by mal ukazovať opäť 2.0
teraz prepnúť downmix = vyp a AVR by mal ukazovať na 3.2.1 alebo 5.1 podľa toho ako to má Onkyo zobrazené
ak toto nefunguje, treba skúsiť kombináciu s PCM. Ako som písal vyššie túto voľbu nechápem vôbec - táto voľba je pre mňa identická ako downmix.