Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

vivid.sk (11472)|11.5.2016 20:31
Nepotrebujes pristup na internet ani pristup do lokalnej LAN.
Ovsem je hriech nepripojit VU+ do lokalnej siete, pretoze cez editory (DreamBox Edit, ci DreamSet) to nastavis (zoradis kanaly, nastavis, ...) za chvilocku spoza PC, kym cez DO sa s tym budes babrat dlho.
vivid.sk (11472)|11.5.2016 20:34
Agresivne nastaveny firewall? Funguje ti z W7 ping na danu IP?
Ak ano, dostanes sa na box cez FTP?
carlos89 (11)|27.8.2016 11:12
Potřebuji helfnout, abych zbytečně nerozhasil přijímač.Už mě nebaví pořád ručně ladit kanály (skylink).Chci si zprovoznit fast scan.Mám VU+DUO2.Jak mám postupovat při aktualizaci na VTI 9.0.3 bez stráty původního nastavení?(mám tam verzi VTI 6.x.x)
Díky za pomoc.
KamilZ (10277)|27.8.2016 11:30
Zazálohovat konfiguraci, aktualizovat a obnovit konfiguraci. Vše je v menu VTI, hledej.
Stejně bych doporučil čistou instalaci.
bastlir (3245)|27.8.2016 11:36
Už jsem o tom s Carlosem99 hovořil po telefonu .... já bych asi neměnit to, co funguje. Mně totiž nepřipadá, že by aktualizacemi mé VU pracovalo nějak lépe. Mě spíš neskutečně prudí stálé změny kanálů i na DVB-T.
Liborka74 (27)|2.9.2016 15:54
Před rokem - těsně po záruční době 2 let (jak symbolické:-G) mi začal odcházet dálkový ovladač, konkrétně tato nejvytíženější tlačítka – středové „OK“ a šipky nad ním a pod ním. Všechna ostatní tlačítka fungovala bez závad – sotva jsem se jich dotknul, Vu+Duo2 zareagovalo. Tudíž problém v tužkových bateriích vyloučen. Situace po dalším roce používání došla tak daleko, že manželka už mnohdy ani neměla sílu vytvořit na tato 3 tlačítka takový tlak, aby vyvolala reakci přístroje.


Řešení – před měsícem se koupilo se nové DO. Prostě „balzám“ na prsty.

Bohužel až teď teprve přichází důvod, kvůli kterému zde „otravuji“.


Vu+Duo2, TV, modem UPC a wifi router mám zapojeno na přepěťovou prodlužovačku. Pokud během roku 2-3x odjiždíme na delší dobu mimo domov, tuto prodlužovačku vypínám klasickým překlápěcím vypínačem na této prodlužovačce (samozřejmě až po předchozím vypnutí všech přístrojů).
Nyní po návratu domů zapínám prodlužovačku, zjišťuji, že nemám wifi síť. Koukám – asi odešel modem UPC, protože podivně blikal, ale hlavně – neměl jsem přístup k internetu. Po chvíli už neblikal, odešel navždy. Však co, 5 let makal a prostě odešel. UPC technik dodá nový.


A teď to nejdůležitější – od tohoto okamžiku nelze Vu+Duo2 zapnout z hlubokého spánku dálkovým ovladačem (tlačítko vpravo nahoře):-(. Lze ho zapnout pouze skrytým tlačítkem na přístroji u slotů na karty. Když je Vu+Duo2 zapnuté, lze ho dálkovým ovladačem normálně vypnout. Dálkový ovladač prostě funguje, jen nelze ZAPNOUT Vu+Duo2 z hlubokého spánku. Když je stroj v pohotovostním režimu, tlačítkem vpravo nahoře na dálkovém ovladači ho v pohodě zapnu.

Dodatečné doplnění info - i se starým ovladačem stejný problém - Vu+Duo2 nelze zapnout z hl. spánku. Tím pádem závada v DO vyloučena.


Nenapadá vás, dámy a pánové, nějaká rada?
KamilZ (10277)|2.9.2016 17:26
První pokus - záloha image + instalace čistého.
bastlir (3245)|3.9.2016 21:22
Také bych to asi řešil takto. Nejdříve se podívej, jaký ovladač (DO) máš v menu nastavený. Hl. menu - Moduly - RemoteControlCode - má tam být "2".
Liborka74 (27)|4.9.2016 18:02
Pánové, oběma díky za rady a váš čas.

Samozřejmě jsem v hlavě tam někde hodně vzadu měl myšlenku, že bych měl stroj dát do továrního nastavení a vše krok po kroku nastavit znovu, ale ta představa z těch X hodin nervů (hlavně z nastavování Oscamu, čteček atd.) mě děsila. Mám sice svůj návod, ale znáte to – technika je technika a i když vše děláte „jako dřív“, náhle to nemusí jet…..
Proto jsem šel postupem menšího odporu a vyzkoušel radu Bastlíře a ta zabrala. Když jsem totiž zakoupil nové DO, musel jsem si po 3 letech vzpomenout, jak se programuje (spárovává) s mým typem TV – hledat kód atd. Přitom jsem v pluginech narazil na RemoteControlCode, tam byl zadán „typ 2“, což jsem věděl, že je správně a dále postupoval podle návodu po rozbalení položky „Remote Control System Code“ v tomto pluginu. V originálním AJ manuálu je na straně 71 shodný návod, ale rovnou bez použití pluginu. DO jsem naprogramoval podle návodu v AJ manuálu a tím jsem vyhodnotil (teď už vím, že chybně), že daný plugin ve stroji být nemusí a odinstaloval jsem ho. Záhadou ale je, že pak vše X týdnů fungovalo. Možná proto, že byl maximálně v hlubokém spánku, ale stále „pod napětím“. Kdežto přes dovolenou byl stroj od elektřiny odpojen úplně. Ale jak jsem psal výše – prostě technika…..
Ještě jednou díky. Vzpomenout si po dovolené, jestli to nááááhodou není odinstalovaným pluginem……to bych prostě nedal.
inspyder (1)|4.10.2016 00:12
Zdravím, měl bych prosbu o radu, radili jste zde kolegovi s nastavením Vu vs. AV receiver. U mne kombinace Vu Solo SE + AV receiver Pionner LX-58. Donedávna, ještě tuším ve verzi 7 nebo 8 (aktuálně VTi 9.0.3) mne fungovalo dobře přenos Dolby Digital signálu do AVR. Nyní když už se mne podaří nastavit audio na SAT, tak mne jde perfektně zvuk, ale nejde hlas, ten je jakoby zastřený vzadu, prostě není slyšet.

Aktuálně mám nastavené propojení HDMI, na AVR má vstup HDMI i audio vstup HDMI.
Na SAT mám
DD/DTS downmix = NE
Kanály = stereo
Multi kanál PCM = NE
3D Surround = HDMI
Pozice reproduktoru = center
Aut. regulace hlasitosti (AVL) = HDMI (když dám NE, tak je zvuk o kousek výraznější, ale hlas stejně žádný)
Přemostění HDMI EDID kontroly = NE
Hlasitost = 100%

Přepínání mezi MPEG či DD funguje, receiver správně detekuje STEREO vs. DD. Zkoušeno takto na HBO, ale děje se to i na ostatních. Nyní např. ČTHD přepnu, AVR = stereo v audio na SAT je předvoleno MPEG, je zde možnost DD, když to na to přepnu, AVR má pořád stereo, čili dle mne to detekuje správně, že tam není 5.1 zvuk. Když je, nejde hlas :-(

Předem děkuji za možné rady.
vivid.sk (11472)|4.10.2016 00:17
Skontroluj nastavenie Pioneera, hlasitost centra.
bastlir (3245)|7.10.2016 01:22
Připoj testovací mikrofon s spusť test.
carlos89 (11)|3.11.2016 10:22
Mám VU+DUO2 a používám image VTI a plugin "cooltvguide verze7.3".Zničeho nic se po vypnutí pluginu začala zjevovat hláška, že mám aktualizovat na novou verzi na stránkách cooltvguide.com.Stránky ani žádná novější verze však neexistuje.Neví někdo,jak se otravné hlášky zbavit?
tarmac (7)|4.12.2016 19:02
Ahojte, prosím o radu. Dnes som nahral image VTI 6.0.5. namiesto BH 3.0. Všetko nadstavené bez problémom - sieť, stiahnutý scam 3.59 ...Neviem ale naladiť žiadne stanice Skylinku - ani automatické ani ručné ladenie. Nabehne mi tam 5-6 budúcich staníc Skylinku s oznamom, že pripravujú novinky...Všetko je podľa mňa nadstavené inak korektne - t.j. čo sa týka tunerov a Astry. S parabolou som nehýbal...
HWTest (371)|4.12.2016 19:18
Proč tak staré image? Aktuální VTI je 11.
satellites.xml je aktuální nebo z image (tedy starý jak Metuzalém)?
tarmac (7)|4.12.2016 20:41
Dovod : niekde som cital ze sucastou novsich VTI nie je moznost jednoducheho downloadu citacky karty. Teraz som urobil jeden pokus - dal som do rucneho hladania stanice STV1 HD jednu zmenu a to "vyhladat siet =ano" a naslo mi cely Skylink aj Towercom (napr. TA3). Nerozumiem tomu.. Ked upgradujem na VTI 11 nebudem musiet riesit manualne doinstalovanie cam-u ?
HWTest (371)|4.12.2016 21:17
To bych skutečně tipnul na zastaralý satellites.xml
Zde jde vygenerovat aktuální http://satellites-xml.eu
Nebo zkuste nainstalovat plugin Fastscan a použít ho.
Před nějakou dobu strašili, že tam camy už nebudou, ale to už je dýl.
Normálně jdou doinstalovat jako jakýkoliv jiný plugin - jen si nejsem jist, jestli zrovna scam.
digitivi (215)|5.12.2016 08:28
V novsich VTI uz fastscan Skylink je zapracovany a funkcny. Scam som v ponuke modulov nevidel, ked sa nechces trapit s nastavovanim oscamu tak ti pomoze aj cccam 2.3.0., (pokial mas kartu Skylink ICE) mozno stiahnut priamo z menu.
tarmac (7)|5.12.2016 14:20
Je to ICE. Dnes skusim novsie VTI. Ccam 2.3.0. som mal spolu s oscamom na black hole, ale to mi instaloval servis na predajni
tarmac (7)|6.12.2016 23:19
Ako sa pracuje so suborom satellites.xml ? Mam vygenerovane parametre druzic, ulozil som ich do etc/tuxbox/ a ako pokracovat dalej aby mi ich naladilo ? Dat rucne vyhladavanie a ake parametre ? Asi trivialna otazka , ale netusim ...
HWTest (371)|7.12.2016 08:30
Soubor se doporučuje spíše dát do /etc/enigma2/ - měl by mít prioritu před tím původním v /etc/tuxbox/.
Ten v /etc/tuxbox/ je považován za systémový a občas ho nějaká aktualizace přepíše.
Pokud jste již přepsal původní v /etc/tuxbox/ nic vážného se nestalo, restartujte Enigmu, po restartu zkontrolujte, případně opravte nastavení tunerů, a poté spusťte automatické ladění, tak jak jste zvyklý. Mělo by vám to naladit vše.
Kdyby to stále nebylo ono, tak zkontrolujte, že tam je stále ten váš satellites.xml, že ho Enigma nepřepsala původním
KamilZ (10277)|7.12.2016 09:38
tarmac: prolaď ručně všechny zájmové TP, alespoň tam nebudeš mít takový brajgl.
HWTest (371)|7.12.2016 09:52
Tak to se pak ale nemusel babrat se satellites.xml a těch pár TP tam naťukat ručně ....
KamilZ (10277)|7.12.2016 10:07
Přesně tak, měl by to za tu dobu už 20x hotové.
HWTest (371)|7.12.2016 13:07
S Fastscanem by to měl ještě rychleji, ale o to asi nejde.
tarmac (7)|13.12.2016 23:35
Nakoniec som skylink vyriešil vyhľadávaním staníc cez sieť. Channellist som si zálohoval na HDD a postupne v priebehu týždňa prešiel z VTI 6.05. na 8.0. a aktuálne na 9.0.3.. Ešte uvažujem na piconmi. Poprepájať to musím prácne stanicu po stanici, alebo sa to dá aj jednoduchšie ? Díky
KamilZ (10277)|14.12.2016 06:11
Nerozumím tomu, co myslíš tím "Poprepájať to musím prácne stanicu po stanici", ale kdybys těch pár TP proladil ručně (případně fastscan pluginem, jak psal HWTest), tak jsi doslova a písmene za 5 minut hotový a nemusel bys tohle pomalu měsíc zbytečně řešit.
Vlastně jsem ještě neviděl, že by to někdo dělal Tvým stylem, jen kvůli pár stanicím na Skylinku.
tarmac (7)|14.12.2016 09:43
Moj posledny dotaz smeroval na to ako prepojit konkretny picon k stanici. Aby som nemusel zakazdym prepisovat nazov obrazku podla toho ako su ulozene parametre stanice v boxe a takto to upravovat po kazdej stanici.Ten predosly dotaz na problem s naladenim skylinku som vyriesil rychlo a rozhodne to netrvalo mesiac, ale cca 2 hodiny :-).
KamilZ (10277)|14.12.2016 12:11
No podle toho, jak dlouho to zde řešíš (od 4.12.), to nevypadalo na 2 hodiny. Co se týká picon, tak si stáhni celý balík a je hotovo za 10 sec.
https://drive.google.com/drive/folders/0Bwz6mBA7lUOKNVR4U3NrdW5hTEE
tarmac (7)|17.12.2016 00:07
Díky za link Kamil.
bastlir (3245)|18.12.2016 14:04
Vzhledem k častému přelaďování kanálů jsem picony už přestal řešit. A popravdě žíly mně to nerve.
vivid.sk (11472)|18.12.2016 15:58
[QUOTE=bastlir;526427]Vzhledem k častému přelaďování kanálů jsem picony už přestal řešit[/QUOTE]
Ked nazvy suborov premenujes na nazov stanice (bez medzier), nemusis to po preladeni riesit. Ovsem lahsie je naozaj stiahnut a skopirovat vyssie uvedeny balik, ktory sem linkol Kamil. Taktiez sa tomu nevyhnes, ak pribudnu nove stanice (ako teraz: Ceskoslovensko HD / Festival HD)
carlyno52 (26)|24.12.2016 10:36
zdravím,jaký hdd do vu+duo2. 2,5 nebo 3,5 a nebo ssd.dík za odpověď.
vivid.sk (11472)|24.12.2016 10:50
Vopchas tam akykolvek aj 2.5" aj 3.5", otazne je o akej pozadovanej kapacite sa bavime, narokoch na hlucnost (absolutne ticho) a pripadne poziadavka na trvaly timeshift. Skus to upresnit. Nasledne sa bude vyberat lahsie.
carlyno52 (26)|24.12.2016 11:06
žádný timeshift,jen sem tam si něco natočím.klidně tam dám ssd 250gb,jak je to s trimem,nebo je to jedno.
vivid.sk (11472)|24.12.2016 12:00
SSD je sice overkill, ale mas istotu absolutneho ticha. Nieje vhodny na permanentny zapis (skor ho odpalis), na bezne nahravanie vsak OK.
Co sa tyka trimu, nejako zvlast by som to v tychto podmienkach neriesil, akurat naformatuj disk v boxe (optimalne na ext4). Fstrim je vsak k dispozicii, takze sa mas moznost s tym hrat.
carlyno52 (26)|24.12.2016 12:58
dík,hezký svátky.
bastlir (3245)|26.12.2016 13:10
Já bych doporučil v podstatě jakýkoliv 2,5" disk. Malý disk generuje méně tepla, méně zatěžuje zdroj a lépe kolem něho proudí vzduch. Mám tam od začátku nějaký 250GB WD, který mně zatím úplně stačí a ani jej neslyším.
pepana (22)|17.1.2017 13:02
Na tabletu (android) mi chodí UPC Horizon Go. Umí ho někdo rozchodit na VU+DUO2? Díky za radu.
Pepana
xravlinx (34)|18.3.2017 22:25
Dobry vecer panove,

Mel bych na vas dotaz. Po delsi dobe jsem aktualizoval VTI na verzi 11 a zjistil jsem, ze kdyz prepnu na Nova Sport HD nebo Eurosport HD, tak mi zcerna obrazovka a nezmeni se to ani po prepnuti na jiny kanal. Pomuze az restart systemu. Nicmene kdykoli na zminovany kanal najedu, opet cerno. Kdysi jsem na podobny problem narazil i ve verzi 6.xx, ale byl to nejaky podradny program, tak jsem to neresil. Nicmene ted je to celkem neprijemne. Nesetkal se s tim nekdo ? Nevite co tuto chybu zpusobuje, pripadne jak ji opravit ?

Moc dekuji za jakekoli rady.

edit: vu plus duo dva a cccam 2.3.0
bastlir (3245)|18.3.2017 22:51
Proč se tedy nevrátíš k předchozí verzi?
Já mám nějakou verzi 8.2.3, která mně funguje, jak má a netuším, co by mně přinesla nějaká další verze. Starosti?
xravlinx (34)|18.3.2017 23:00
Ahoj Bastliri,

Dekuji za reakci. Zrejme jsem narazil na duvod problemu. Jen musim overit. Nekde na webu se pise, ze kdyz najedu na kodovany (placeny) kanal, tak se cccam 2.3.0 "sekne" a ted koukam, predplatne pro Eurosport HD mi minuly tyden vyprselo. Prodlouzim platnost a jeste otestuji. Kdyz nepomuze, vratim predchozi verzi VTI, kdyz pomuze, napisu to sem, kdyby nekdo nekdy take resil.


edit: Potvrzuji vyse zminenou domenku. Po prodlouzeni balicku u SKYLINKu problem zmizel. Vubec me nenapadlo, hledat problem v tomto :-). Ale jak se rika, chybami se clovek uci.
melich (20)|19.3.2017 14:35
v systémových modulech vypnout FCC nebo odinstalovat
PPokorný (2)|29.3.2017 02:36
Prosím o pomoc,
včera mně montér vyměnil LNB za Mascom monoblok Quad LNB MCM4QS01HD, jehož funkčnost mně ukázal i na svém přístroji. Už si nepamatuji, co přesně říkal, ale mám dojem, že to prý běží na jedničce a trojce. Je to možné? Nicméně když odešel, chtěl jsem si to nastavit na svém VU+ Duo2, ale nedaří se a nedaří. Buď mi běží Astra 1, nebo Astra 3, ale nikdy nemohu plynule přepínat kanály obou Aster. Při nastavení na obrázku běží jen Astra 3. Kde dělám chybu?
20170329_015309.jpg Monoblok.jpg
digitivi (215)|29.3.2017 09:57
Davas malo informacii ake druzice prijimac, okrem astra 1+3.
Ak len tie dve tak diseqc mod zmen na 1.0, diseqc prikaz pre astru 1 by mal byt AA a pre astru 3 AB.
Ak mas len ten monoblok a prijimas tieto dve druzice tak konfiguracny mod mozes nastavit na jednoduchy a rezim na diseqc A/B, pricom na porte A budes mat astru1 a na porte B astru 3. Po zmenach nezabudni zmeny ulozit a radsej skontrolovat.
PPokorný (2)|29.3.2017 11:57
Sem blázen! :-) Mám pocit, že jsem to už takto nastavoval a nefungovalo to. Každopádně teď už ano. Moc díky za rychlou a dobrou radu.
Johny Akbuk (188)|13.3.2019 17:27
Nevíte někdo jestli lze intalovat USB zálohu image VTI 14 z příjímače Vu+ Duo 2 do modelu Duo 4K?
HWTest (371)|13.3.2019 17:34
Určitě ne, je to jiná architektura procesoru ...
KamilZ (10277)|14.3.2019 13:05
Celý image ne, ale nastavení by jít přenést mělo. Ale ono občas není marné to vzít z gruntu, aby se netahal starý balast a pročistilo se to.
bastlir (3245)|22.6.2020 12:22
Pokusil jsem se z Duo2 do Ultimo 4k přenést jen zálohu kanálů, což se nakonec bez problémů povedlo, ale je zajímavé, že Ultimo 4k úplně všechny kanály nedekódovalo. Když jsem kanály vymazal a naladil znovu, problémy samozřejmě zmizely.