Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

KamilZ (10277)|7.7.2014 09:12
Přímo z VU+ přes jeho standardní funkce neumí "streamovat" žádná TV, ale pro VU+ je plugin Mini DLNA server (konkrétně VU+ DUO2 s VTI image). Teď jsem ho nainstaloval a otestoval se SHARP 752 a běží OK (samozřejmě v rámci bídy DLNA).
KamilZ (10277)|19.7.2014 09:23
Vyšel VTI 7.0.0 pro VU+, jde instalovat přímo online z menu. Když si před instalací uděláte přes VTI zálohy konfigurací apod., tak se bez problémů obnoví. Nepřežily pouze picons, protože je nemám explicitně nastavené na zálohování.
bastlir (3245)|19.7.2014 12:06
Jsem teď na dovče .... je v nové verzi něco zajímavého?
bastlir (3245)|18.8.2014 14:26
DOTAZ
S kamarádem jsme se dohadovali, zda by ze strany stávajících i budoucích uživatelů VU+ Duo2 byl zájem o účast na společném neformálním setkání, kde by byl prostor na osobní výměnu zkušeností, nainstalování donesených STB apod. Nebo je to blbý nápad?
MarSte (13)|9.9.2014 08:53
Chodí aktualizace na VU+ Duo2? Poslední přístroj zaregistroval 17.7.2014, což jsou skoro dva měsíce. Nebo mám něco špatně nastaveno. Nejsem si vědom, že bych po 17.7. něco s přístrojem "prováděl".
KamilZ (10277)|9.9.2014 08:56
Nemáme věšteckou kouli, abychom věděli, jaký máš image.
bastlir (3245)|9.9.2014 10:05
Zrejme mas nastavene automaticke aktualizace, coz neni na skodu. Ale ani v tom neni zadne pravidlo.
MarSte (13)|9.9.2014 10:22
No, takhle to vypadá taky. Akorát u tý zeměkoule je 17.7.2014 a tím to končí. Před tím datumem jsou aktualizace cca po 7-10 dnech. Když dám "Ověřit aktualizace", tak to napíše, že je systém aktuální. Jo a připojený k netu je přístroj stále. A fakt jsem nic v nastavení neprováděl.
Wintermute (265)|9.9.2014 10:46
Pokus o aktualizaci přes balíčkovací systém (opkg z terminálu/konzole) ti hlásí konkrétně co? To je směrodatné, nikoli omalovánky a klikátka. A máš vůbec nainstalován image VTi 7.0.0 (tj. poslední)? Nejsem si jist jak dlouho tyhle sranda týmy udržují podporu u starších verzí svých výtvorů. V neposlední řadě také zkontroluj, zda jsi napojen na stejné update feedy (opkg.conf) jako ostatní, kterým aktualizace fungují.
KamilZ (10277)|9.9.2014 10:47
MarSte: A co kdyby jsi konečně napsal, jaký máš image? Moc Ti nevěřím, že "takhle to vypadá taky". Tipuji, že máš VTI 6.0.0, kterému skončil support 17.7.2014 (a máš to psané v detailu poslední aktualizace) a nemáš aktuální VTI 7.0.0.
MarSte (13)|9.9.2014 11:45
Asi máš pravdu. Tak to jsem pěkně v..., protože nevím jak dál.
Díky za čas všem co reagovali.
KamilZ (10277)|9.9.2014 12:11
Nerozumím, prostě si z internetu stáhni VTI 7.0.x, naflashuj a je to. Současný image a nastavení samozřejme doporučuji zazálohovat.
Wintermute (265)|9.9.2014 12:18
MarSte: třeba tak, že si vyrobíš zálohu současného nastavení a pak standardním způsobem přes USB nahraješ / flashneš čistý VTi 7.0.0. Když ses dal na válku (Linux Enigma2 strojek), tak si holt ušpiníš ruce bojem, to se nediv :)

VTi má přímo na VTi panelu jakési nástroje na zálohu a obnovu volitelně buď jen nastavení, nebo celého image. Akorát nevím jak moc do hloubky uvedený nástroj zálohuje uživatelské změny, komplet to bude asi sotva. Takže bych se klidně pojistil a udělat VTi zálohu (zálohy) a k tomu ruční zálohu věcí o kterých vím, že obsahují mé unikátní nastavení a o které nechci přijít - například softcam konfig, setting, bukety, picony, skin, mount pointy.

Kdo ví, třeba je možný i nedestruktivní upgrade VTi 6.0 -> 7.0 přestavením update feedu (opkg.conf) na 7.0 a poté provedením aktualizace. Moc bych na to nespoléhal. Zálohoval bych každopádně.
bastlir (3245)|9.9.2014 16:10
Nejsem v Cesku, tedy zatim nemohu seriozne reagovat.
Maty47 (30)|16.9.2014 20:39
[FONT=Calibri]Jak se ve fotbalu říká, že se do vítězné sestavy nezasahuje, po cca ročním bezvadném provozu jsem se pokusil nainstalovat Enhancedmoviecenter, ať je zase trochu doma „veselo“ :-D.[/FONT]

[FONT=Calibri]Po stažení a bezchybné instalaci si s hrůzou vybavuji situaci, která kdysi nastala po instalaci pluginu Satloader, kdy jsem po restartu STB skončil na úvodní obrazovce enigmy a koukal jsem na ženský ksichtík a vlevo v rohu trvalý nápis "loading default".[/FONT]
[FONT=Calibri]Historie se bohužel opakovala :-(. Zase taková lama už nejsem, takže jsem měl předtím uloženou kompletní zálohu. Po obnovení ze zálohy vše naběhlo zpět, a protože už nemohlo být hůř, rovnou jsem aktualizoval VTi 6.0.2 na 6.0.8. Tím mi vypadlo nastavení WLAN, ale zpětné nastavení bylo to nejmenší. [/FONT]

[FONT=Calibri]A ještě návrat k nekonečné smyčce - v tomto okamžiku byl STB normálně přístupný po síti z PC, měl jsem možnost se dostat jak do složky Configuration, tak i do složky Harddisk (ten jsem si nedávno pořídil SSD 120 GB). Ve složce Harddisk/Movie ale postupně naskakovaly nové a nové soubory, vždy jeden ke každému neúspěšnému startu. Takže co cca 20 vteřin jeden soubor. Název souboru byl např.: dvbapp2_crash_1394479183.log. Když jsem jeden otevřel ve WordPadu, byl tam zřejmě log o neúspěšném startu - prostě hromada textu.[/FONT]
[FONT=Calibri]Kdyby někdo věděl, kde je zakopaný pes, ať dá vědět.[/FONT]
[FONT=Calibri]Jinak se chystám na to zase dobrý rok nesáhnout :cool:.[/FONT]
sanchez13 (1071)|18.9.2014 18:28
Cafte,

bracho dokoncuje dom a rozhoduje sa aky STB si zobrat. Moja volba zatial pada na VU+ SOLO2. Vyzera to, ze sa mi podari este zohnat a preregistrovat aj Skylink Standard ICE kartu, takze ohladom karty nebude problem :-)
Ako je to s kvalitou obrazu u SOLO2 (s poslednym VTI 7.x.x image) ? Zaregistroval som totiz, ze s kvalitou obrazu mal SOLO 2 problemy (teda aspon hned po uvedeni na trh), aj ked mne osobne sa to velmi nezda, pretoze HW bude podla mna prakticky totozny s DUO 2. Tak sa pytam niekoho, kto ho ma doma a vie to posudit.
DUO 2 je uz totiz podla neho prilis drahe, a tie lacne sunky "Skylink ready" mu zase neodporucam ja 9-)

dik za reakcie
klapaciuss (314)|19.9.2014 23:18
Hardware Duo2 neni totožný. Má jiný SoC (procesor, obvody pro zpracování audio a video signálu atd.), tedy i jine drivery. Solo2 také nepodporuje transcoding.
sanchez13 (1071)|20.9.2014 08:50
OK, moze sa teda niekto vyjadrit ako to je s kvalitou obrazu na SOLO2 a poslednom VTI image ? Pretoze to zatial vyzera, ze sa naozaj neoplati priplatit za SOLO2. :-(
MarSte (13)|4.10.2014 19:45
[QUOTE=KamilZ;495881]Nerozumím, prostě si z internetu stáhni VTI 7.0.x, naflashuj a je to. Současný image a nastavení samozřejme doporučuji zazálohovat.[/QUOTE]

Nevíte někdo kde je stránka, ze které se VTI 7.0.X dá stáhnout. Nemůžu to najít. Vyhledávače odkazují jen na nějaké diskuze.
Děkuji
MarSte (13)|7.10.2014 08:32
Opravdu nevím, co dělám špatně, ale nedaří se mi na VU+Duo2 nahrát VTI 7.0.0. Z internetu jsem ho stáhnul (děkuji za tip) rozzipoval na prázdný USB disk (1 GB, FAT 32), strčil do zdířky, připojil. VU+ ho vidí a stav je připojeno. A nic. Restarty, pokus o načtení disku, nic. Dopracoval jsem se akorát k hlášení: There is to low free memory at choosen device. Please select another device. To mi teda není jasné, kde mám málo paměti. Kruci co dělám špatně. Může mi někdo poradit.
Děkuji.
KamilZ (10277)|7.10.2014 09:10
RTFM! :-R (stejně jako u Solo2). Navíc máš lamoidní postup s videem i v tomto vlákně :-(
bastlir (3245)|7.10.2014 11:22
[QUOTE=MarSte;497246]Opravdu nevím, co dělám špatně, ale nedaří se mi na VU+Duo2 nahrát VTI 7.0.0. Z internetu jsem ho stáhnul (děkuji za tip) rozzipoval na prázdný USB disk (1 GB, FAT 32), strčil do zdířky, připojil. VU+ ho vidí a stav je připojeno. A nic. Restarty, pokus o načtení disku, nic. Dopracoval jsem se akorát k hlášení: There is to low free memory at choosen device. Please select another device. To mi teda není jasné, kde mám málo paměti. Kruci co dělám špatně. Může mi někdo poradit.
Děkuji.[/QUOTE]

Špatně od základu děláš to, že si nepřečteš návod. Image se natahuje při bootu. Tam totiž ani nepoznáš, zda Vúčko flashku vidí či ne. Navíc ji nemusí vidět, ačkoliv ji vidí později po nabootování. Takže pokud se ti nepodaří natažení image hned ( postup je také popsán - https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37020-vu-duo2-download#post484197), tak flashku vyměň za jinou.
MarSte (13)|7.10.2014 12:26
Ale já mám návody prostudované, jenže mě ani ve snu nenapadlo, že se postupuje stejně jako při prvotní instalaci. Aniž bych chtěl někoho naštvat, ono je to přece jen něco jiného. Už proto, že po ročním provozu mám VUčko vyšperkované k obrazu svému a nechci přijít o nastavení. Já vím, zazálohovat! Ale jak s tou zálohou zpátky, když zálohuji VTI 6.0.8 a naistalované budu mít VTI 7.0.0.
Děkuji.
PS: Člověk se učí celý život.
bastlir (3245)|7.10.2014 12:37
Tímto tu nikoho nenaštveš, tedy aspoň si myslím. :) Jestli si dobře dobře vzpomínám, jen jednou se mi při přechodu na další verzi stalo, že mi v ní nefungovaly zálohy nastavení.
dipol100 (104)|19.10.2014 19:27
Včera jsem na dnešní noc (cca 02:00 - 04:00 na Markíze) naprogramoval nahrávání a dnes ráno jsem se vzbudil a Solo2 bylo spuštěné a na displeji bylo Booting 99 a na obrazovce startovní obrazovka s nedokresleným kolečkem v levém horním rohu, které znázorňuje zaneprázdněnost přístroje, respektive z něj byl vykreslen jen jeden segment. Vypnout to šlo jen přes zadní vypínací tlačítko, od té doby opět "funguje". Pořad bohužel nahraný nebyl. Stalo se někomu něco podobného? netuší někdo, co je to za problém, nebo co začíná odcházet? Mám ho teprve 2 měsíce. Kdyby někdo dokázal z přiložených Crash Logs poznat (víc jsem jich ta neměl), proč se mi to na dnešek kolem druhé ráno zaseklo, by bych mu vděčný. (Solo2 s OpenATV 4.2)
bastlir (3245)|19.10.2014 23:09
Zřejmě se ti spustila automatická aktualizace na portál, kam nejsi přihlášen. Zřejmě nemáš regulérní aktualizaci image, že? To se někdy může stát při nainstalování alternativní image.
dipol100 (104)|21.10.2014 20:14
Nevím, jestli se spustila aktualizace, ale v tu dobu jsem měl NET vypnutý. Co myslíš tím "nemáš regulérní aktualizaci image", image aktualizuji pro jistotu ručně jednou cca za měsíc. Image tam mám OpenATV 4.2.

Mám ještě otázku ohledně nahrávání. Pokud přístroj spustí nahrávání (třeba Nova HD) a pokud při tom sleduji třeba ČT HD, tak se mi při spuštění nahrávání na chviličku rozhodí obraz na ČT HD, dělá to někomu to samé? Připadá mi, jako by v tu chvíli přijímač nestíhal, nebo netuším, čím by to mohlo být, nebo jestli je to vlastnost Solo2.
Maty47 (30)|21.10.2014 20:30
Protoze jsem zrovna nemel co delat,vyzkousel jsem koukat na CT HD a nahrat minutku kanal Nova HD. Pri spusteni nahravani bylo vse v poho. Mam Duo 2. Co zase ale pro zmenu nejede mne,je plynulost obrazu pri PIP. Kdyz se jedna o oba kanaly v HD, tak ten v malem okne......proste se na to neda divat. Pprrrroooosteee se se-se-se-sekaaaaa!!!!! :-(. Nastesti PIP pouzivam jen pri cekani, nez skutecne zacne prgm. na jinem kanale.....
KamilZ (10277)|21.10.2014 20:56
VU+ DUO2, VTI 7.x.x, SCAM 3.59, Nova HD nahrávání, HBO HD v hlavním okně, ČT1 HD v PIP a naprosto bez problémů.
dipol100 (104)|22.10.2014 14:48
Mě jede PIP HD také bez problémů, jen to nahrávání moc ne. Maty47, jakou máš image v Duo2 ?
Maty47 (30)|22.10.2014 15:00
Mam VTi 6.0.8
bastlir (3245)|22.10.2014 15:48
[QUOTE=dipol100;498084]Mě jede PIP HD také bez problémů, jen to nahrávání moc ne. Maty47, jakou máš image v Duo2 ?[/QUOTE]

Zkusil si ve VU+ přeformátovat HDD?
dipol100 (104)|22.10.2014 15:59
Já tam mám OpenATV 4.2, asi zkusím VTi. Teď jsem zkoušel kombinace Koukat na ČT HD a nahrávat Nova HD, pak obráceně a nakonec koukat a nahrávat na ČT HD a a všechno 2x a udělalo mi to jen poprvé, pak už ne. Připadá mi, jako by při prvotním nahrávání, kdy zřejmě musí aktivovat tuner B, došlo k poklesu napětí na tuneru A a tím k krátkému výpadku na tuneru A, nebo netuším, čím by to mohlo být. Každopádně po zapnutí to na poprvé udělá asi vždy a nevím proč. Ještě zkusím vypozorovat souvislosti.

---------- Doplněno v 13:59 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:57 ----------

[QUOTE=bastlir;498088]Zkusil si ve VU+ přeformátovat HDD?[/QUOTE]

Přeformátovaný HDD ve VU+ mám, ale asi to s tím moc nesouvisí, když výpadek je v živém vysílání kvůli nahrávání na jiném tuneru jiného programu, nebo by mohlo?
bastlir (3245)|22.10.2014 18:01
No tomu bych moc nevěřil, protože tuner z pohledu celého STB má zanedbatelný odběr. To si spíš při rozjezdu bere HDD. Mimochodem .... myslím, že většina majitelů VU+ používá VTi a ne bezdůvodně. Svého času jsem testoval všechny image, ale uživatelsky nejpřívětivější se mi už tehdy zdálo VTi. Díky mé skleróze si však už nepamatuji, co se mi na ostatních nelíbilo. B-)
Maty47 (30)|22.10.2014 18:21
Ja vecne a slysitelne rozjezdy ploten HDD vyresil 120 GB diskem SSD a nemuzu si stezovat. Clovek o nem vubec nevi a jeho nabeh je rychly tak stejne, jak rychle zmacknete tlacitko na DO :-). Jinak jsem dnes STB doplnil o tuner C/T2 a na pokojovou antenu u okna bez problemu naladeno, ale nekdy je v obraze maly vypadek - kostickovani, tudiz klasicka venkovni antena prijde co nevidet. Ta se pak bude starat o dalsi 2 TV doma.
bastlir (3245)|22.10.2014 18:39
[QUOTE=Maty47;498097]Ja vecne a slysitelne rozjezdy ploten HDD vyresil 120 GB diskem SSD a nemuzu si stezovat. Clovek o nem vubec nevi a jeho nabeh je rychly tak stejne, jak rychle zmacknete tlacitko na DO :-). Jinak jsem dnes STB doplnil o tuner C/T2 a na pokojovou antenu u okna bez problemu naladeno, ale nekdy je v obraze maly vypadek - kostickovani, tudiz klasicka venkovni antena prijde co nevidet. Ta se pak bude starat o dalsi 2 TV doma.[/QUOTE]
No jasně, je to ale o něco dražší řešení, ale asi nejlepší. Tam spíš řešíš cenu kontra kapacitu. Já bych asi DVB-T/T2 řešil přes USB-tuner. Ale to je věcí názoru.
dipol100 (104)|23.10.2014 19:13
Tak jsem bádal, za jakých okolností se mi rozhodí obraz a zvuk živého vysílání na ČT HD, když začne přijímač nahrávat na Nova HD a zjistil jsem následující:

Pokud je přijímač zapnut z hlubokého spánku a mám přijímač přepnut na ČT HD, spustím EPG a v něm si vyberu Nova HD a naprogramuji na ní nahrávání třeba jen na 1 minutu a pak dál sleduji ČT HD, tak asi 20 sekund před zahájením nahrávání a před vyskočením hlášky o zahájení nahráván se obraz a zvuk na cca 2-3 sekundy rozhodí (ve VTi se v době rozhození obrazu a zvuku objeví vlevo nahoře pod logem ČT HD hláška "LOADING"). Pokud naprogramuji další nahrávání, aniž bych přijímač přepnul do hlubokého spánku, tak se problém už neobjeví.

Pokud se ale nahrává pořad ze ze stanice stejného transpondéru ze kterého zároveň sleduji i jinou stanici (Nahrávám Prima HD a sleduji Nova HD), problém se neprojeví ani při startu přijímače z hlubokého spánku. Stejně tak se neobjeví problém ani tehdy, pokud přijímač zapnu ze standby.

Na rozhození obrazu nemá vliv HDD, ICE karta ani Cccam 2.3.0. Testoval jsem nahrávání v době, kdy byl disk v režimu spánku i když byl aktivní a výsledek byl vždy stejný. Zkoušel jsem i nahrávat FreeAir HD programy z 19.2, a nahrávat kódované z 23,5, ale i opačně, nebo jen Free Air a výsledek byl vždy stejný - rozhození obrazu, pokud byly programy v rámci jiných transpondérů (možná spíš polarizací, zpětně si nedokážu vybavit, zda byl nahrávaný a sledovaný vždy opačné polarizace, nebo jen na různých transpondérech).

Může tedy prosím někdo ověřit postup z mého druhého odstavce? Zapnout přijímač z hlubokého spánku na ČT HD, v něm přes EPG naprogramovat na Nova HD nahrávání a sledovat program ČT HD před zahájením, zda se cca 20 sekund před zahájením rozhodí obraz a zvuk? Pokud máte VTi 7, tak se přesně v době rozhození obrazu objeví pod logem ČT HD hláška "LOADING".

Byl bych vděčný, kdyby někdo ověřil, zda mu to funguje stejně, nebo je to problém jen mého přijímače.
bastlir (3245)|23.10.2014 20:29
Přejdi na VTi a můžem ověřovat. :-)
dipol100 (104)|23.10.2014 20:34
Dnes tam VTi mám, přešel jsem na něj, abych si ověřil, že je to stejné. Výše uvedené je právě testované na VTi.
bastlir (3245)|23.10.2014 22:16
Mně se vlevo nahoře občas Loading objeví také. Myslím, že se tímto aktualizuje EPG. Já mám Duo2 a ať ho jakkoliv a kdykoliv programuji, vždy vše probíhá bez problému. Nicméně v nastavení mám start nahrávání nastaven o pár minut dříve, než nahrávaný pořad začíná. Mě spíš trápí posunuté časy vysílání. Zkus na zkoušku přesměrovat nahrávání na flashku, co to udělá.
dipol100 (104)|24.10.2014 14:38
To vůbec nesouvisí s tím, kam a na co nahrávám, ale s tím, že se musí aktivovat druhý tuner B, když se na tuner A dívám a při té aktivaci tuneru B před začátkem nahrávání se mi právě rozhodí obraz a zvuk na tuneru A. Zkusím proměřit, jestli mi napětí pro LNB na tuneru A nestoupne nad úroveň určenou pro Horiz. vysílání, když se aktivuje tuner B pro Vertikál. Jinak už mě nic nenapadá.
bastlir (3245)|24.10.2014 15:07
Pokud to nemáš špatně nastavené v tunerech, vidím to na poruchu. Ještě vyresetuj nastavení a zkus to.znova. Tedy po jeho uložení.
dipol100 (104)|24.10.2014 16:05
Teď jsem proměřil napětí pro LNB a na tuneru A - ČT HD to poklesne o 0.06V při spuštění nahrávání Nova HD na tuneru B. Je zajímavé, že pokud přijímač probudím z hlubokého spánku , tak se při aktivaci tuneru B přesně v době vzniku poruchy objeví ta hláška pod logem ČT HD a pokud ho probudím z mělkého standby, tak nejenže porucha nevznikne, ale neobjeví se ani ta hláška pod logem. Nastavení jsem resetoval několikrát a měl tam i různé image a dělá to stále. Spíš mě zajímá, jestli to dělají všechny Solo2, nebo je to jen můj kus. Mám na něj roky záruku, tak ho můžu vyměnit za nový, ale potřebuju mít jistotu, že to není vlastnost, ale vada.
dipol100 (104)|30.10.2014 17:36
Tak jsem zjistil, že problém s rozhozením obrazu a zvuku na živém vysílání (tuner A) při spuštění nahrávání jiného programu (tuner B) souvisí s novým kernelem, starý kernel to nedělá. Jenže mám problém se sekáním Solo2. Už po třetí za 4 dny se mi stalo, že nahrávám několik pořadů během noci a dopoledne. Ty noční nahraje bez problémů, ale kolem 8:00 ráno nahraje poslední a pak se nějak poškodí instalace a Solo2 už nenaběhne (zůstane viset na úvodní obrazovce - image načtena z cca 92%) a pomůže jen přeinstalace image. Jako by si něco odmazal, že si to nahraje z netu (ten mám ale v noci a dopoledne vypnutý), ale nenahraje a tím už pak nikdy nenaběhne, ani když už je net zapnutý. Neměl někdo podobný problém, nezná někdo důvod nebo řešení? Ještě mně napadlo, nemůže za to Cccam 2.3.0? Někde jsem četl, že se snaží "bonzovat" přes net, takže by se o to snažil a sekl Solo2?
dipol100 (104)|31.10.2014 19:22
Takže po spoustě testů se mi podařilo konečně nasimulovat poruchu, která se mi vyskytuje na OpenATV 4.2 se starým kernelem.

Solo2 se kouslo a v pravidelných intervalech každých 10 sekund začalo vytvářet log. Zjistil jsem že z adresář \usr\share\enigma2\ zmizel soubor keymap.xml, naštěstí jsem si alespoň část těchto souboru zkopíroval (nebýt odkazů adresářů samy na sebe, měl bych zálohu všeho), takže jsem tam soubor dohrál a Solo samo dokončilo spuštění a bez problémů naběhlo. Přikládám tři debug logs, tak jak šly po sobě, tedy když se ještě spuštění povedlo a Solo nahrával, pak další, který už je menší a poslední nejmenší mám se stejným obsahem asi 300x, tak jak přibývaly, než jsem tam nakopíroval keymap.xml. Teď by mne zajímalo, proč se maže a kam tento problém zaslat, předpokládám totiž, že mizení souboru nebude problém HW, ale SW.
Marlo (16)|8.11.2014 18:37
Zdravím uživatele VU+
přemýšlím nad zakoupením Duo2 a mám pár dotazů :

- když pořídím Duo2 s 2x Twin tunerama DVB-S2 - viz zde: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (případně jestli se to dá pořídit někde levněji)
kolik streamu to najednou zvládne ? - respektive, na kolika místech by se na to dalo najednou koukat, aby si dotyční mohli vybrat jakýkoliv program ?
jestli to chápu správně, tak by to mohlo streamovat současně ze 4 transponderu ?
pokud by třeba dva lidi chtěli koukat na kanál ze stejného transporderu, tak jim k tomu stačí jeden tuner ?
co když chce více lidí koukat na stejný kanál - pak se tedy všichni připojují na stejný stream ?

jaké zařízení (klienty) pak použít k televizi - nějaké mini PC s androidem a nebo na to jít přes DLNA ?

Jak to máte doma udělané Vy ? - My bychom to chtěli zkusit ze sousedama v domě, kde jsme na stejné LAN síti.

Předem všem Díky za jakékoliv info a nasměrování.
KamilZ (10277)|8.11.2014 19:18
[QUOTE=Marlo;499200]
1) jestli to chápu správně, tak by to mohlo streamovat současně ze 4 transponderu ?
2) pokud by třeba dva lidi chtěli koukat na kanál ze stejného transporderu, tak jim k tomu stačí jeden tuner ?
3) co když chce více lidí koukat na stejný kanál - pak se tedy všichni připojují na stejný stream ?
4) jaké zařízení (klienty) pak použít k televizi - nějaké mini PC s androidem a nebo na to jít přes DLNA ?
5) Jak to máte doma udělané Vy ? - My bychom to chtěli zkusit ze sousedama v domě, kde jsme na stejné LAN síti.
[/QUOTE]
Ad 1) Ano
Ad 2) Ano
Ad 3) Nevím, ale podle mě ne, tak chytré to nebude.
Ad 4) DLNA ne, vyšší zátěž a ani by jsi tím nepřepnul kanály
Ad 5) Do toho bych se určitě nepouštěl. Začnete se tahat o tunery apod. a nebude to dělat dobrotu. Začneš nahrávat a někoho odstřihneš. Navíc to není legální (předpokládám, že se nebudeš dívat jen na free programy).

Zapomněl jsi ještě na to, kolik toho stihne jedna karta (navíc za podmínky ICE). Já mám u každé TV přijímač + NEXT kartu, streamování používám pouze když sedím u PC.
bastlir (3245)|8.11.2014 22:31
Jen bych dodal, že každý tuner by měl mít svůj konvertor (LNB), popřípadě jeden, ale s dvěma výstupy na dva kabely. Mít dva tunery na propojce jse škoda peněz za Duo.
Marlo (16)|10.11.2014 08:02
Díky za tipy.
Jde nám hlavně o free multiplex 4 (Fanda a spol) ten tu nechytáme a pro to bychom to chtěli pořešit takto s možností pouštět si do toho i vlastní stream z kamery.
K tomu možnost si něco nahrát s těch free programu by byla fajn.
S těma tunerama, jsem měl představu, že budou díky těm 4 tunerum naladěny všechny ty transpordery, kde jsou ty česke free kanaly (nevím v kolika transporderech to běží), a každý si pusti jen ten co bude zrovna chtít.
Nevím tedy jestli by stačilo jen to VU+, nebo by bylo lepší si udělat přímo nějakou streeamovací mašinku s kartama a patřičným softwarem.
Jak je to třeba s možností upravit datový tok toho streamu ?