Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

KamilZ (10277)|10.11.2014 08:24
Fanda není free, to si pleteš, také vyžaduje přístupovou kartu. České free (FTA, bez karty) jsou na 23.5 pouze tyhle: http://en.kingofsat.net/freqs.php?&pos=23.5E&standard=All&ordre=freq&filtre=Clear&cl=cze

Datový tok se samozřejmě nijak nedá upravit, je to nesmysl, zbytečně by to zatěžovalo přístroj, než když to posílí 1:1

Sorry, ale vymýšlíš kraviny :-). Kupte si každý svůj přijímač, bude to jednodušší a efektivnější než vymýšlet a hlavně provozovat tuhle (nelegální) šílenost přes více domácností.
czlomax (6)|14.11.2014 10:45
Žďárec kolegové, chci se optat, jestli vám taky tak dlouho nabíhá hbbtv. Stisknu červené tlačítko, na displeji se mi sice ukáže, modul hbbtv, ale někdy po 3 minutách se teprve zobrazí v rohu obrazovky ikona s portálem, tak znovu stisknu čer. tl. a pak se teprve objeví portál s nabídkami. V šestce to šlo okamžitě. To samé platí i pro stahování doplňků, strašně dlouho trvá stažení nabídky...
Tovární nastavení i flashnuti nové verze jsem dělal a bez úspěchu.
Swap mám vytvořený 256mb na 1tb hdd...

Nenapadá vás kde je problém?
KamilZ (10277)|14.11.2014 11:14
Vše v pohodě.
czlomax (6)|14.11.2014 11:52
A máš to přes WiFi nebo kabelem? Případně mohl by jsi mi nahodit tvůj image?
KamilZ (10277)|14.11.2014 12:24
Samozřejmě kabel.
bastlir (3245)|14.11.2014 12:37
Mně to jede okamžitě a jako z praku. :) Ale po kabelu.
czlomax (6)|14.11.2014 13:24
Dal jsem to i na kabel a pořád to trvá... Už nvm co s tím :-(... Můžete mi někdo nahodit vaší zálohu? Pls

Edit: Btw, nejde ani ani otevření stránky v prohlížeči. Sice operu spustím, ale stránku otevře po 3 minutách
RoPo (6061)|14.11.2014 13:38
Může být problém s routerem nebo připojením do intenretu.
czlomax (6)|14.11.2014 13:43
Tak už jsem zjistil závadu, teď ji jen už odstranit... Je to routerem. Nechce to pustit. Když jsem byl píchlej na tablet, tak naskočilo všechno hned... By to mělo běžet na 80 portu, že
RoPo (6061)|14.11.2014 15:26
Ano, běží na standardním HTTP portu 80. Pro provoz HbbTV se používá standardní webový server.
bastlir (3245)|14.11.2014 15:36
Jestli ti to router umožní, změň datové priority.
czlomax (6)|14.11.2014 15:42
Umožňuje, teď tam je streaming (rtsm nebo tak nějak)... Ale zajímavý je, že net normálně funguje ať už share nebo torrenty či stream
bastlir (3245)|14.11.2014 21:43
Vzpomínám si, že když jsem jednou nastavil swap, začalo se to pak neuvěřitelně ploužit. Proto jej již nenastavuji a vše funguje rychle.
Marlo (16)|15.11.2014 22:23
jeden dotaz na uživatele této (nebo podobné) mašinky.
Kolik programů to dokáže najednou v jeden okamžik dekodovat a streamovat do LAN sítě ? - s dvěma tunery a patřičnou softwarovou výbavou ?
jaké to má omezení ?
bastlir (3245)|15.11.2014 23:30
Odpověď najdeš viz výše.
dipol100 (104)|16.11.2014 20:46
[QUOTE=dipol100;498693]Takže po spoustě testů se mi podařilo konečně nasimulovat poruchu, která se mi vyskytuje na OpenATV 4.2 se starým kernelem.

Solo2 se kouslo a v pravidelných intervalech každých 10 sekund začalo vytvářet log. Zjistil jsem že z adresář \usr\share\enigma2\ zmizel soubor keymap.xml, naštěstí jsem si alespoň část těchto souboru zkopíroval (nebýt odkazů adresářů samy na sebe, měl bych zálohu všeho), takže jsem tam soubor dohrál a Solo samo dokončilo spuštění a bez problémů naběhlo. Přikládám tři debug logs, tak jak šly po sobě, tedy když se ještě spuštění povedlo a Solo nahrával, pak další, který už je menší a poslední nejmenší mám se stejným obsahem asi 300x, tak jak přibývaly, než jsem tam nakopíroval keymap.xml. Teď by mne zajímalo, proč se maže a kam tento problém zaslat, předpokládám totiž, že mizení souboru nebude problém HW, ale SW.[/QUOTE]

Tak tam mám už asi týden poslední verzi 4.1 se starým kernelem a filmy se při souběžném nahrávání na tuneru A i B neovlivňují, takže super. Ani přijímač netuhne (ani z adresáře \usr\share\enigma2\ nemizí soubor keymap.xml,). Jediné, co se občas stane, že se Solo2 po spuštění občas restartuje, nebo vypne a musím ho zapnout znovu (hodí občas zelenou obrazovku). Jinak vše spolehlivě nahrává. Přikládám nějaké debug logs, kdyby někdo nevypátral, proč se to občas restartuje.

Ještě mám dotaz na montáž HDD do Solo2, viděl jsem HDD namontovaný nad plechem, ale i pod plechem, jak to má být správně, aby se vnitřek co nejméně přehříval?
Maty47 (30)|19.11.2014 18:46
Manželka si stěžuje, že programy na disku jsou nahrány s cca 5 min zpožděním. Koukám na to, má pravdu. Kontroluji systémový čas na displeji stroje a tam o přesných 5 minut méně oproti středoevropskému. A to jen tak samo sebou:eek:.
V menu pouze nastavení časového pásma. Až po dobrých 30 minutách jsem se dopátral nápravy:

Menu - VTi panel - Nástroje - Systémové nástroje - Nastavení NTP času, zvolit Europe, zvolit Czech Republic a je hotovo.

Tak kdyby se také někomu stalo a nevěděl si rady :-). A kdyby někdo znal příčinu této "závady", děkuji předem za info.
milsyr (4)|24.11.2014 22:30
Dobrý den, mám zásadní problém a to přehrávání archivních filmů ze síťového disku (NASu). Přehrávání se zasekává na „Loading…“ a box je v tu chvíli skoro mrtvý. Až po několikerém stisknutí stopky po půlhodině se přehrávání přeruší (nebo si pomůžu v telnetu k rebootu).

Nejprve jsem vyloučil problém kontejneru filmu, tím, že stejný film jsem zkopíroval na interní disk. Odtud přehrávání jde v pohodě. Dále jsem vyloučil EMC tím, že jsem zkusil film ze síťového disku přehrát integrovaným media playerem. Opět se přehrávání zasekává na „Loading…“. Zkusil jsem to ještě se zcela čistým image VTI i BH. Také bez úspěchu.
Dnes jsem ještě zkusil přenosové rychlosti po síti LAN z PC a vše frčí svižně (33-35 MB/s). I kopie filmu z NASu přímo na interní disk dua. Takže v přenosu a rychlosti taky problém není. Zjusil jsem i přes interní wifi. Zkusil jsem poslední verze VTI, BH, nastavil přípojný bod přes CIFS (tak to dělám už roky) a na starém Duu, Uně i SOLO 2 přehrávání frčí jak má. Zkoušel jsem i 3 další NASy a to i v různých sítích (abych vyloučil kabeláž, aktivní prvky...). Po týdnu běhání vždy vše fungovalo na duu, uně, solo2, ale na duu2 ani za boha. Samozřejmě jsem důkladně pročítal fóra na netu. Několik lidí se s tím potkalo, ale řešení jsem nějak nenašel. Kdosi psal, že to dělá od verze kernelu 3.1, někdo, že to řeší image Open, ale já chci zůstat u VTI 7.x.x.
Díval jsem se do podpisů zde na fóru a několik lidí má kombinaci Duo2 a NAS. Nemá tedy někdo fungující řešení? Moc díky předem
bastlir (3245)|24.11.2014 23:05
Já jsem to vyřešil jednoznačně už před koupí VU+ pořízením MMC. Koneckonců už tu někdo zmínil, že STB není MMC. Sám jsem se o to ze zvědavosti pokoušel, ale bez valného úspěchu. Komfort spouštění filmů na MMC se nedá s tímto porovnat. Mimoto si myslím, že Duo2 příliš komunikuje v síti (aktualizace, lcd4linux apod.), a proto zádrhel by mohl být i v tomto.
milsyr (4)|25.11.2014 12:04
Na fóru jsem roky nebyl, takže mám jen 3 příspěvky. Neznamená to ale, že nejsem v oboru znalý. Spíš, že do teď nebylo třeba rady. Linuxem se živím již 20 let a rokou mě prošlo nelen duo, uno, solo2 ale i pravě nové duo2. Musím oponovat, že právě linuxový STB má zůstat jen na koukání na sat. Na to si mohu koupit STB za polovinu ceny. Právě od linoxových strojů se očekává, že zkušený uživatel využije další možnosti a jeden z hlavních je přehrávač nahrávek a jiných filmů. Nic jednoduššího tedy není než "namountovat" síťový disk, udělat na něj symbolický link do umístění nahrávek na interním disku STB. Pak není nic jednuduššího než přehrávat nahrávky z interního disku nebo archivní nahrávky ze síťového disku z jednoho adresáře. To pšěkně fungovalo i s jinými NASy u dua, una, solo2, ale ne u dua2. Navíc u něj gigová síťovka vůbec není vytížená. I přes veškerý síťový provoz třeba kopírování filmů běží daleho větší rychlostí než u ostatních typů vu+. A na stream nahrávek v SD rozlišení není třeba tak rychlé pásmo. Takže zádrhel v rychlosti to rozhodně nění. Kdo má napřed vu+ a NAS, aby kupoval další MMC, to je trochu mimo. Kdo už ho měl před pořízením, prosím, ať ho má. Jen bych nechtěl opustit zakladní problem, proč zrovna u dua2 zlobí přehrávání z NASu, když je to jedna ze základních funkcí linuxového stroje a dnešních malinkých multimediálních krabiček.
bastlir (3245)|25.11.2014 13:03
[QUOTE=milsyr;500392]Na fóru jsem roky nebyl, takže mám jen 3 příspěvky. Neznamená to ale, že nejsem v oboru znalý .... .[/QUOTE]
Cílem mé reakce na tvůj dotaz nebylo zpochybnění znalostí v oboru. :) Jen jsem ti chtěl říct, že se mi to také nepodařilo k mé spokojenosti rozchodit, přestože jsem zkoušel stáhnout všechno možné a jelikož jsem už MMC pravda měl, považoval jsem to za ztrátu času. Často jsem se totiž dostal v NASu ke spustitelnému videosouboru, ale z neznámého důvodu jsem jej prostě nespustil, přestože po nakopírování na HDD ano.
Wintermute (265)|30.11.2014 13:12
Je venku VTi 8.0.0. Online aktualizace možná z VTi panelu, nebo klasicky opkg update && opkg upgrade, nebo čistá instalace z USB.

http://www.vuplus-support.org/wbb3/index.php?page=Thread&threadID=72758
[code]CHANGELOG
- driver: 26.11.2014 (Solo SE, Zero)
- driver: 29.10.2014 (Duo²)
- driver: 21.10.2014 (Duo, Solo, Uno, Ultimo, Solo²)
- kernel 3.13.5 (Solo², Duo², Solo SE, Zero)
- kernel 3.9.6 (Duo, Solo, Uno, Ultimo)
- support for IPtables readded
- Enigma2 (2014-11-21)
- AtileHD skin
- update plugin GraphMultiEPG (add new functions)
- remove HbbTV from image (Duo, Uno)

Based on Vu+ OpenEmbedded Repository 2.1
--> changes from Vu+ : http://code.vuplus.com[/code]
V souvislosti s tím jsem pojal podezření o chybném fungování aktualizací na mém Solo2 VTi 7.0.0 a pátral po příčině. VTi panel sice nacházel nové aktualizace, ale tyto nebylo možné instalovat (opkg hlásí 0 balíků k aktualizaci). Nefungovala tedy aktualizace 7.0.1 ani 8.0.0 (i poté co jsem nahrál nové feed konfigy). Zjistil jsem, že balíčkovací systém neví o žádných instalovaných balíčcích, ani základních systémových, proto logicky nemá ani co aktualizovat. Prostě zmizel soubor /usr/opkg/status. No pěkný... Po obnově chybějícího souboru ze zálohy (ještě, že jsem měl), už úspěšně proběhla aktualizace 7.0.1, restart, následně aktualiace 8.0.0, restart. Provoz 8.0.0 zatím bez problémů.
jaudak (176)|18.12.2014 14:24
Tak jsem udělal čistou instalaci VTi 8 z USB a přes dreamboxEDIT vytvořil oblíbené skupiny, srovnal kanály hup do VUčka. Jenže - v seznamu kde jsou všechny naladěné programy jsou naladěné programy očíslovány a mají v seznamu své číslo pozice. Pokud je z hlavního seznamu přesunu do mnou vytvořené oblíbené skupiny, nejsem schopen kanály v rámci skupiny přečíslovat. Prostě chci třeha aby ČT1 byla pozice 1 ne aby měla pořád číslo kanálu ze seznamu všech kanálů. Asi to je maličkost a já končil ve dvě ráno, tak jsem to nedal. Prosím, pošťouchněte mě správným směrem. Dík.
bastlir (3245)|18.12.2014 15:36
Je to velmi jednoduché. V pravém sloupci, kde máš oblíbené kanály, čapneš příslušný kanál myší a přesuneš jej na pořadí, které chceš.
jaudak (176)|18.12.2014 15:56
Jo, tak jsem to udělal, na první, na druhé atd. řádce je vše jak má být, ale čísla kanálů v prvním sloupci nejsou žádná a v detailech mi to ukazuje čísla původní.
bastlir (3245)|18.12.2014 16:50
Jakou máš verzi SW.?
jaudak (176)|18.12.2014 17:49
Jak to zjistím ?
bastlir (3245)|18.12.2014 17:54
:rolleyes: Při startu např.
KamilZ (10277)|18.12.2014 17:54
jaudak: podle mě to co chceš nepůjde. Ono se to čísluje průběžně přes všechny sady kanálů.
jaudak (176)|18.12.2014 17:57
Při startu žádnou informaci nevidím.
bastlir (3245)|18.12.2014 18:03
[QUOTE=KamilZ;502402]jaudak: podle mě to co chceš nepůjde. Ono se to čísluje průběžně přes všechny sady kanálů.[/QUOTE]
Ve sloupci oblíbených je natvrdo pořadí, ke kterému jen přiděluješ kanály.
jaudak (176)|18.12.2014 18:04
Než jsem nahodil VTi 8 , tak jsem prostě kanál v oblíbených na prvním řádku měl jako předvolbu 1 a nijak jsem to nenastavoval. Prostě jsem ČT1 přesunul na první řádek a bylo to. Teď jsem to udělal stejně a ČT1 je na prvním řáku , ale předvolba zůstala 321.
jaudak (176)|18.12.2014 18:23
Tak jsem zjistil toto. V oblíbených mám 4 seznamy. Myslel jsem , že pokud přepnu na oblíbené1, bude program na první pozici předvolba1, přepnu na oblíbené2, a program na první pozici bude mít zase předvolbu jedna. Ale není to tak, Jedničkou začíná první pozice z oblíbené1 a pozice z oblíbené2 se začíná číslovat od následujícího čísla poslední pozice1. viz#437 od KamilZ. Všem díky.
KamilZ (10277)|18.12.2014 18:30
Počkej, říkal jsi, že Ti to ale ve VTI 7 takto fungovalo, že v rámci každého seznamu se to číslovalo od 1. Což mě mírně zaráží, podle mě to z principu nejde. Tak jak to je :-) ?
jaudak (176)|18.12.2014 19:16
Myslel jsem že ano, ale asi jsem v 7ičce používal v poslední době jen oblíbené1 a tam se to očíslovalo od jedničky automaticky a po instalaci 8ičky jsem nejdříve vytvořil oblíbenéX a až potom oblíbenéY kde jsou nejpoužívanější programy jako ČT1, 2 atd. a nemohl jsem docílit toho, aby ČT1 měla č.1 atd. Tak jsem teď přesunul oblíbené3 na první pozici a částečně mám vyřešeno.
bastlir (3245)|20.12.2014 03:47
V threadu "Download" jsem zpřístupnil novou sadu piconů pro nové kanály na Skylinku.
Dagy2 (3153)|20.12.2014 16:38
[QUOTE=KamilZ;502409]Počkej, říkal jsi, že Ti to ale ve VTI 7 takto fungovalo, že v rámci každého seznamu se to číslovalo od 1. Což mě mírně zaráží, podle mě to z principu nejde. Tak jak to je :-) ?[/QUOTE]

hm. proč by to "z principu" nešlo? Funguje to na iných prístrojoch tak by to určite išlo aj u tohto FW, len si niekto zjednodušil prácu.
Keď vytiahnem kanálové nastavenie editovacím programom z technisatu, tak vidím že napr. u CT1 mám pozície (čísla si vymýšľam):
324 celkový zoznam
7 FAV1
14 FAV2
52 FAV3

pokiaľ mám prepnuté na zoznam FAV1 tak stlačením č.7 prepnem na CT1. Pokiaľ budem vo FAV2 zozname tak stlačením č.7 prepnem trebárs na HBO a pre prepnutie na CT1 musím stlačiť 1+4...
KamilZ (10277)|20.12.2014 16:55
Protože prostě takto VTI z principu nepracuje, jiné image možná ano, nezkoumal jsem. Mě vyhovuje tento způsob, protože si nemusím pamatovat pod jedním číslem více programů (Ve více seznamech), ale jednoduše díky tomuto absolutnímu adresování rovnou skáču mezi seznamy.
bastlir (3245)|20.12.2014 19:48
Jestli to někomu pomůže, přikládám zde kompletní seznam frekvencí a kanálů Skylinku.
Dagy2 (3153)|20.12.2014 20:38
[QUOTE=KamilZ;502557]Protože prostě takto VTI z principu nepracuje, jiné image možná ano, nezkoumal jsem. Mě vyhovuje tento způsob, protože si nemusím pamatovat pod jedním číslem více programů (Ve více seznamech), ale jednoduše díky tomuto absolutnímu adresování rovnou skáču mezi seznamy.[/QUOTE]

je to síce jedno len asi nechápem aký praktický význam má potom mať viacero zoznamov keď si pamätám čísla programov?
KamilZ (10277)|20.12.2014 20:41
To mě nepřekvapuje :-)
bastlir (3245)|21.12.2014 00:43
[QUOTE=KamilZ;502590]To mě nepřekvapuje :-)[/QUOTE]

Tak jsem si to také vyzkoušel a vytvořil jsem si další oblíbenou složku TEST. Do ní jsem namátkově přesunul nějaké kanály a to vše záhy přesunul do VU. Kanály v Testu si zachovaly původní čísla a když jsem na DO stiskl např. č. "1", skočilo mně to automaticky do mých původních oblíbených na ČT1.
Z toho logicky vyplývá, že v nové oblíbené složce se nepočítá s tím, že tam budou ty samé kanály, které jsou v oblíbené složce předchozí. Tedy ve VTi! V jiné image jsem to nezkoušel.
MarSte (13)|2.1.2015 11:00
O svátcích jsem měl poruchu na internetu. VU+ Duo2 byl bez připojení na síť a začal neustále v levém horním rohu obrazu běžet loading. Sem tam s malou přestávkou, ale vytrvale. Internet se podařilo provizorně opravit a okamžitě po připojení to přestalo. Bohužel provizorium trvalo jen krátce a jsem zase tam, kde před tím. Jenom mě to utvrdilo v tom, že to má něco společného s připojením, a tedy jsem povypínal vše co mě napadlo, že může mít něco společného s online připojením na síť. Bez úspěchu. Je to docela protivné. Když běží loading, přístroj sice hraje, ale na nic neraguje, jen během těch přestávek funguje normálně. Nemá někdo podobnou zkušenost. Mám VTi 8.0.0.
KamilZ (10277)|2.1.2015 11:58
Spíš Ti to dělá nějaký plugin.
jaudak (176)|2.1.2015 12:51
Mě to na VTi 8.0.0. dělá totéž, ale jen pokud při již zapnutém VUčku odpojím síť, pokud nastartuju VUčko bez připojení k síti, tak se loading nekoná.
KamilZ (10277)|2.1.2015 13:04
Před 10 minutami jsem na VTI 8.0.0 odpojil VU+ LAN a vše je OK, žádný loading se nezobrazuje.
bastlir (3245)|2.1.2015 22:25
Popravdě mě ta osmička také tak trochu zlobí. A to tím, že mi někdy po otočení motorem přestane komunikovat s konvertorem. Vždy ale pomůže odpojení od el. sítě a nový start. Nepomůže jinak ani hluboký spánek. Mám to ale ošéfované tak, že nemusím lézt dozadu a vypínat zadní vypínač či to tahat ze zdi, ale mám to zapojené do dálkově ovládané el. zásuvky. Mimochodem toto řešení v sobě skrývá i bezpečnostní aspekt, protože když někde na trase shoří trafačka či spadne vedení a pak po opravě el. síť dostane rázovou pecku, tato zásuvka (jelikož se už zase sama nezapne) Véúčko či jiné zařízení ochrání.

Ale pokud pořád prudí loadování, asi bych zkušebně vypnul automatickou aktualizaci a kompletně zrušil (zakázal) připojení sítě.
MarSte (13)|5.1.2015 08:26
[QUOTE=MarSte;503628]O svátcích jsem měl poruchu na internetu. VU+ Duo2 byl bez připojení na síť a začal neustále v levém horním rohu obrazu běžet loading. Sem tam s malou přestávkou, ale vytrvale. Internet se podařilo provizorně opravit a okamžitě po připojení to přestalo. Bohužel provizorium trvalo jen krátce a jsem zase tam, kde před tím. Jenom mě to utvrdilo v tom, že to má něco společného s připojením, a tedy jsem povypínal vše co mě napadlo, že může mít něco společného s online připojením na síť. Bez úspěchu. Je to docela protivné. Když běží loading, přístroj sice hraje, ale na nic neraguje, jen během těch přestávek funguje normálně. Nemá někdo podobnou zkušenost. Mám VTi 8.0.0.[/QUOTE]

Dělá to LCD4linux. Musí se celý vypnout, nestačí jen vypnou aplikaci, která internet potřebuje (např. počasí). Stejně je ale divný.
KamilZ (10277)|5.1.2015 08:40
LCD4linux mám a nedělá mi to.
bastlir (3245)|5.1.2015 12:54
[QUOTE=KamilZ;503929]LCD4linux mám a nedělá mi to.[/QUOTE]
Mně také ne.