Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zasekávani​e 2kanálového nahrávania Technisat DigiCorder HD S2x Plus

lcask (14)|7.11.2012 12:22
mam problem s tymto 2 tunerovym prijimacom - pri funkcii nahravania jedneho kanalu a prehravania ineho.

Mam 2 samostatne Skylink karty (Irdeto) v CI moduloch (SMIT a Eurocam), napriek tomu dochadza k obcasnemu zasekavaniu (pomoze iba restart) a hlaseniu chyby pri dvojkanalovom vyuzivani prijimaca.

Konkretne, ked ukoncim zive nahravanie, tak sa system zasekne (s hlaskou o chybe), alebo casto ked prepnem na niektory z kanalov HBO...

Na obrazovke hlasi chybu Irdeto (624), Cryptoworks (d96).

Mate niekto podobne skusenosti s dvojkanalovym vyuzivanim tohto prijimaca? (t.j. nahravanie v HD jedneho kanala na HDD a pozeranie ineho a pod...)

Dakujem

L.
Hornet F-18 (1328)|7.11.2012 12:34
Bude treba asi presnejsi popis.
Ale asi najvacsi problem bude robit ten druhy modul Eurocam. Napis presnejsie co mas ako nastavene, aky fw, atd.
Dagy2 (3153)|7.11.2012 18:55
1/ Eurocam CI-modul nikdy nefungoval v prijímači HDS2X. S tým to proste nikdy nebude fungovať a myslím, že aj v helpe omku je (alebo bolo) napísané, že tieto moduly nie sú doporučené.
2/ nechápem ako môžeš mať kartu Irdeto v tomto prijímači. Myslím, že moduly pre Irdeto Pi-Sys sa robia len ako CI+. Neviem, či moduly CI+ môžu fungovať v CAM HDS2Xplus. HDS2X mal len CI rozhranie, myslím že HDS2Xplus v tomto nemal zmenu.

Preto si myslím, že máš nie Irdeto ale karty ICE. Pritom jedna ti beží pod CRW - asi ten Eurocam a jedna ti beží pod Irdetom tá v Smite. Takto to nemôže fungovať. HDS2X si s irdetom neporadí.

HDS2X je najspoľahlivejší TechniSat. Je potrebné mať 2 rovnaké CRW moduly a karty ICE. Osobne mám moduly TechniSat Multicrypt CRW/CNX. ICE karty vymenené v apríli 2012, nekonalo sa za ten čas jediné zaseknutie, jediná hláška s problémom dekodovania. Kľúče prechádzajú na tomto prijímači pri stlačení tlačítka "uhradiť poplatok" na web SkyLinku okamžite.
lcask (14)|11.11.2012 20:03
dik za rady. mrknem na to a ozvem sa!
L.
rado.h (52)|12.11.2012 12:50
Mám tento prijímač a funguje bez problémov aj nahrávanie dvoch kódovaných programov aj nahrávanie a súčasné prehrávanie z hdd. Problém určite v moduloch.
Dagy2 (3153)|12.11.2012 14:35
Tak, tak máš 2x CRW modul a to je super! Nema problema, šlape jak víno.
rado.h (52)|12.11.2012 19:40
Presne tak, absolútne spoľahlivý, všetko šlape na 100%.
lcask (14)|13.11.2012 11:45
No, Skylink karty su urcite Irdeto ICE, kedze su mesiac stare/nove...
Irdeto na Tehcnisate funguje, napokon Technisat sam vyvinul vlastny dekodovaci modul na Irdeto CI+, pre nas trh...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Moduly - urcite to bude v nich, ale ako na to?
Pozical som si dalsi rovnaky modul SMIT - a co uz na fore bolo tusim spominane, ak su oba moduly naraz, nefunguje dekodovanie (prekazaju si). Ak je jeden z modulov Eurocam, vo vseobecnosti duo SMIT/Eurocam funguje, az na obcasne zasekavanie (ako som pisal a pri HB to robi aj po prepnuti casto zelene pruhy na spodku). Inak skusal som aj individualne na jeden tuner iba SMIT a iba Eurocam - bez problemov - nezaregistroval som ziadne rozdiely (tym nehovorim ze problem nemoze byt v kombinacii SMIT/Eurocam)

Nechce sa mi kupovat dalsi modul (Technisat ako je hore uvedeny link), mozno by to chcelo len zablokovat systemove a chybove hlasky v tychto moduloch...

Je niekto na fore co mu bez problemov funguju 2 moduly Irdeto CI+ ?

Dik
Dagy2 (3153)|13.11.2012 12:19
Musím ťa sklamať asi čo píšeš nie je OK:

[QUOTE=lcask;431710]No, Skylink karty su urcite Irdeto ICE, kedze su mesiac stare/nove...[/QUOTE]

to bola práve otázka, pretože nové karty asi nie sú Irdeto ICE ale Irdeto Pi-Sys. Pomerne značný rozdiel pre staré prijímače.
dobre ju preštuduj.


[QUOTE=lcask;431710]Irdeto na Tehcnisate funguje, napokon Technisat sam vyvinul vlastny dekodovaci modul na Irdeto CI+, pre nas trh..[/QUOTE]

no dosť by som sa divil, keby na tvojom (a mojom) technisate Irdeto a tento modul fungovali.
Odpoveď som ti dal hneď na začiatku, zle si čítal.
Práve že náš trh pustil techniSat do r... Pokiaľ by si mal originál HDS2+ tak je to o inom.


[QUOTE=lcask;431710]Moduly - urcite to bude v nich, ale ako na to?[/QUOTE]

No na to si môžeš vsadiť.


[QUOTE=lcask;431710]Pozical som si dalsi rovnaky modul SMIT - a co uz na fore bolo tusim spominane, ak su oba moduly naraz, nefunguje dekodovanie (prekazaju si). [/QUOTE]

No ale sú na 100% rovnaké? Aké v nich máš FW ?


[QUOTE=lcask;431710] Inak skusal som aj individualne na jeden tuner iba SMIT a iba Eurocam - bez problemov - nezaregistroval som ziadne rozdiely (tym nehovorim ze problem nemoze byt v kombinacii SMIT/Eurocam)[/QUOTE]

Tak toto bude chodiť skoro so všetkým. Nie je problém obslúžiť jeden modul a jednu kartu. Problém je sdvomi identickými zápismi. Prečítaj si nejaké recenzie tak z roku 2007, 2008, 2009 - na to dojeli všelijakí humaxovia, topfíldi a podobné firmy. takže to riešili nahrávaním v kodovanom stave a propagáciou toho, že nepotrebujú dve karty ako blbý TechniSat. Sa to teraz otočilo proti nim.


[QUOTE=lcask;431710]Nechce sa mi kupovat dalsi modul (Technisat ako je hore uvedeny link), mozno by to chcelo len zablokovat systemove a chybove hlasky v tychto moduloch...
Je niekto na fore co mu bez problemov funguju 2 moduly Irdeto CI+ [/QUOTE]

Myslím že nikto, pretože to nejde.
Ako ďalej. Hlavne čítaj všetko pozorne a musíš postupovať krok za krokom a nič neodfláknuť.
1/ zisti si aké vlastne máš karty
2/ ak sú obe skutočne Irdeto ICE, tak môžeš postupovať ďalej
3/ zisti čo to máš za Mascomy a či sú identické a majú hlavne rovnaký soft vo vnútri
A potom keď to pozisťuješ uvidíme čo ďalej
lcask (14)|13.11.2012 13:23
Dik za rychlu odpoved aj usmernenie. Skontrolujem to.
L.