Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aký HD satelitný príjmač vybrať?

nezzmo (39)|12.11.2012 10:37
Prosím o radu, akú satelitný HD príjmač vybrať? Chcel by som ho využívať hlavne na sledovanie programov UPC, nahrávanie programov tak aby som mohol iný program zároveň sledovať a o slušnú rýchlosť pri prepínaní programov.Som laik v tejto sfére tak myslím že pozerať sa po produktoch podobných ako sú Dreamboxi mi netreba chcel by som niečo v strednej cene ďakujem.
KamilZ (10277)|12.11.2012 11:19
Např. VU+ DUO nebo třeba tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33468-X-trend-et65009500

Protože chceš sledovat něco jiného než nahrávat, tak potřebuješ dvoutunerák, Twin LNB, dva kabely, ...
nezzmo (39)|12.11.2012 11:51
[QUOTE=KamilZ;431583]Např. VU+ DUO nebo třeba tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33468-X-trend-et65009500

Protože chceš sledovat něco jiného než nahrávat, tak potřebuješ dvoutunerák, Twin LNB, dva kabely, ...[/QUOTE]

Ahoj dakujem za radu mas osobnú skúsenosť s tymto zariadením? A co by si mi skor doporučil?? Externý disk alebo v zariadení, mám aj Xtreamera s 500G HDD myslíš źe by sa dal prepojiť ten Xtreamer s tým satelitom a nahrávať priamo do neho??
KamilZ (10277)|12.11.2012 12:45
Mám s VU+ DUO, s ET6500 zkušenosti nemám, to je poměrně nové zařízení (ale bude zřejmě super). Obdobných přijímačů je samozřejmě víc. Xtreamer umí sdílet disk přes Samsu/NFS, tak to přímo do něj nahrávat půjde, ale musíš se v tom trochu vyznat. Nenaklikáš to přímo v menu, je potřeba trochu sáhnout do konfigurace. Raději bych volil interní disk v STB. Nehledě na případný problém s rychlostí, jestli máš starší Xtreamer, nebyla to žádná sláva z u HD by jsi při nahrávání přes LAN mohl narazit.

Ale Tvé požadavky jsou celkem v rozporu s tím, že nechceš DM (VU+ je funkčně stejný) a nejsi pokročilý uživatel...
nezzmo (39)|12.11.2012 14:13
[QUOTE=KamilZ;431593]Mám s VU+ DUO, s ET6500 zkušenosti nemám, to je poměrně nové zařízení (ale bude zřejmě super). Obdobných přijímačů je samozřejmě víc. Xtreamer umí sdílet disk přes Samsu/NFS, tak to přímo do něj nahrávat půjde, ale musíš se v tom trochu vyznat. Nenaklikáš to přímo v menu, je potřeba trochu sáhnout do konfigurace. Raději bych volil interní disk v STB. Nehledě na případný problém s rychlostí, jestli máš starší Xtreamer, nebyla to žádná sláva z u HD by jsi při nahrávání přes LAN mohl narazit.

Ale Tvé požadavky jsou celkem v rozporu s tím, že nechceš DM (VU+ je funkčně stejný) a nejsi pokročilý uživatel...[/QUOTE]

Veď to práve Dreambox je dosť drahý a chcel som ušetriť na aj tom disku kedže mam disk priamo v Xtreamery. Je pravda ze niesom skúsený uźivateľ teraz mam nejaky Opcitum X403 a to je doslova hruza restartuje sa sam od seba a to nahravanie s nim je tiez hrozne :-(
KamilZ (10277)|12.11.2012 14:21
Tak si porovnej ceny DM s ceny přijímačů, co jsem psal. Funkčně jsou na tom prakticky shodné (samozřejmě dle konfigurace). Když si to nakonfiguruješ, tak klidně na disku ušetři, ale podle mě to nemá smysl.
nezzmo (39)|13.11.2012 08:23
[QUOTE=KamilZ;431606]Tak si porovnej ceny DM s ceny přijímačů, co jsem psal. Funkčně jsou na tom prakticky shodné (samozřejmě dle konfigurace). Když si to nakonfiguruješ, tak klidně na disku ušetři, ale podle mě to nemá smysl.[/QUOTE]

Ahoj tak čo by si mi teda odporučil. Aký STB ? A čo hovoríš na Technistar?
Dagy2 (3153)|13.11.2012 08:55
1/ Technistar S2 určite nesplňuje tvoju podmienku - na jeden program pozerať a druhý nahrávať. To by si musel ISIO.

2/ Výhodou je, že nemusíš žiadne pluginy ani hľadať po internetových stránkach
- strčíš do zásuvky
- ak máš naladenú anténu tak spustíš ladenie po transpondéroch alebo družici (pre UPC nie je FastScan)
- za 10 minút pozeráš
- záloha settingu na USB trvá 5 sekund, obnovenie v prípade že ženská časť obecenstva tvrdí že "nič som s tým nerobila a zase to nejde" spočíva v zastrčení USB do dierky a za 2 sekundy je obnovený setting a naladené na predvoľbu 1 vo FAV liste 1.
Žiadne ládovanie cez PC, net a podobne.

Ak nemáš anténu naladenú, TechniSat ti ju veľmi dobre pomôže naladiť tým, že rozoznáva naladené družice v menu testovací transpondér.

3/ TechniStar je low-end u TechniSatu, takže zabudni na nejaké multimediálne centrum.
Z LAN-u
- prehrá fotky, MP3, MPEG videa
- môžeš diaľkovo nastavovať časovače cez internet
a toť vsjo

Neorientujem sa momentálne v tom aké typy kariet UPC vlastne predáva - ICE, Pi-Sys alebo snáď ešte Cryptoworks?
nezzmo (39)|13.11.2012 09:04
Myslím že UPC teda po novom FreeSat uz ma karty Iredeto..
Dagy2 (3153)|13.11.2012 09:24
Potom sú pre teba dve možnosti:
- TechniStar SIR s čítačkou Irdeto kariet a jednou voľnou CI šachtou, napr pre možnosť mať aj UPC aj Skylink. FastScan ktorý má tento prijímač ty nepoužiješ, takže problémy, ktoré momentálne tento Skylink based software spôsobuje u viacerých prijímačov ty nezažiješ
- TechniStar S2 s CI-modulom pre kartu UPC. Už nebudeš mať žiadnu voľnú pozíciu (predpokladám, že čítačka Conax ti nebude k ničomu).

Finančne je to asi za jedny peniaze. S2 je viac nemecký produkt, takže je možno očakávať lepšiu podporu soudruhú z nemecka.
Ako to chodí s kartami UPC je najlepšie zistiť u niekoho, kto to používa. Hlavne by som sa zaujímal ako beží EPG od UPC na týchto prijímačoch. Keď UPC bolo na pozícii 19.2E tak EPG fungovalo len na dva programy vopred, takže nočné načítanie, ktoré je najlepšou funkciou u TechniSatu v spojení so Skylinkom tam bolo k ničomu.
nezzmo (39)|13.11.2012 09:54
Heh ja som si pomylil názvy, myslel som ten Technisat :-)

- - - - doplněno - - - -

Inak o MM centrum ni ani tak nejde kedže mam Xstreamera
KamilZ (10277)|13.11.2012 11:05
Technisat bych si nekoupil, dvoutunerové ISIO určitě ne. Ta firma není schopna své přístroje rozumně zprovoznit, ani jednotunerový model není bez problémů (ale ten stejně nesplňuje Tvůj požadavek na nezávislé nahrávání a sledování). Navíc bys musel u Technišrotu mít dvě karty a dva moduly. Freesat má myslím ICE, takže i Linuxu si vystačíš s jednou kartou a bez modulu.
nezzmo (39)|13.11.2012 11:11
Myslel som skor tento:
TechniSat Digicorder HD S2X 160GB

alebo
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Uz som z toho uplne domotany fakt si neviem poradit :-)
Dagy2 (3153)|13.11.2012 12:27
Myslím, že ten prijímač nezoženieš. To bol bezproblémový prijímač hit roku 2007/2008.
A/ potreboval by si moduly pre cryptoworks - tiež asi nezoženieš
B/ 160GB je po čertech málo
C/ ak je to skutočne HDS2X, tak je to 1xDVB-S + 1xDVB-S2 na UPC ešte možno stále dosť. Na Skylink a 19.2E s cca 30 HD programami už obmedzuje.

kúp Linux, je tu dosť ochotných kolegov, ktorí ti to prídu oživiť.
bavorak (1494)|13.11.2012 13:26
linux ma tu vyhodu, ze ked ho rozchodis, nema s nicim problem a dokaze temer cokolvek.
Dagy2 (3153)|13.11.2012 13:41
ano, presne o tom sa to tu stále točí.
Musí vedieť všetko, pretože je to otvorený systém ako PC. Vždy ma všetci uisťujú že to chodí tak ako je to v krabici. Len každý dotaz, na ktorý som narazil na akomkoľvek fore vždy končí "nájdi si, stiahni si a nainštaluj si". Tak by ma naozaj zaujímalo čo v tej krabici je.
Keďže uvažujem o dvoch ďalších prijímačoch zrejme si vyhliadnem nejakú internetovú obeť (dlho ma štve napr. taká A..a) vyskúšam a vrátim aby som zažil :)
KamilZ (10277)|13.11.2012 16:57
Nechápu, proč by mu to měl někdo oživovat, proč ho zbytečně strašíš. Přijímače jsou standardně funkční z výroby, je potřeba akorát doinstalovat plugin na kartu, což je pár kliknutí v menu, to tam z výroby většinou není. Raději kliknu 5x z menu a budu mít pokoj, než si kupovat dvě karty, dva moduly a stejně v případě Technisatu nahrávat pořádně nebudu. Navíc si instalaci (včetně případného jiného image) může objednat za mrzký peníz u dodavatele, serióznější to dělají. Ale je to zbytečné, průměrně inteligentní člověk to zvládne a nepotřebuje k tomu naprosto žádné znalosti Linuxu, ten vůbec nepotká.
Dagy2 (3153)|13.11.2012 19:21
[QUOTE=Dagy2;431717]Myslím, že ten prijímač nezoženieš. To bol bezproblémový prijímač hit roku 2007/2008.
A/ potreboval by si moduly pre cryptoworks - tiež asi nezoženieš
B/ 160GB je po čertech málo
C/ ak je to skutočne HDS2X, tak je to 1xDVB-S + 1xDVB-S2 na UPC ešte možno stále dosť. Na Skylink a 19.2E s cca 30 HD programami už obmedzuje.

kúp Linux, je tu dosť ochotných kolegov, ktorí ti to prídu oživiť.[/QUOTE]

Kamil, nestraším nikoho, naopak !
nezzmo (39)|13.11.2012 19:40
Heh no dakujem za rady z toho co tu citam si asi pri mojej znalosti danej sfery budem musiet kupit nieco jednoduchsie :-)
Pozeral som sa aj po niecom z tychto masiniek ale vobec neviem ktora znacka z nich je kvalitna okrem Dreamboxu samozrejme :-)

http://www.satelity.ellano.sk/kategoria/16376/Dvojtunerove/
KamilZ (10277)|13.11.2012 19:41
Dagy2: No, tahle věta "kúp Linux, je tu dosť ochotných kolegov, ktorí ti to prídu oživiť." na to opravdu nevypadá :-). Někdo mu to podle Tebe bude muset přijít oživit...
jarino1978 (8045)|13.11.2012 21:11
[QUOTE=Dagy2;431732]Vždy ma všetci uisťujú že to chodí tak ako je to v krabici. [/QUOTE]
nazdar Dagy2. :-!!!

Ja viem, že naseriem, ale už aj ja bežím na linuxe. Chcelo to už upgrade, jeden Vanta skončil u rodičov, druhý majú detská v izbe. A ja mám na hranie linux:-E

Ale vážne. Žiadne strachy z linuxu. \\/
Pre neznalého bude vždy najlepšie nájsť kombináciu : dobrý predajca + dobrá mašina = spokojnosť.
Dagy2 (3153)|13.11.2012 21:47
Nazdar Jarino, sledujem s napätím. Ale inak som písal tu nad tým, že nič proti tomu. Ani predtým ani potom.
Ja nemám nič ani proti tým kto si kúpili iphone, ale prečo si mám nahrávať nejakú aplikáciu na posielanie SMS-ky keď to Nokia má ako štandard. Proste ma DODO nebaví odvtedy čo som predal za 9900Kčs VAZ2101 :)

Verím že až ten prístroj rozbeháš tak dáš návod na základ ako to rozchodiť - založíme pripíchnuté vlákno "Linux a ako ho donútiť pracovať". To myslím úplne vážne.
Pretože kde čítam každý tvrdí - ide to rovno z krabice, potom treba plug in aby išla karta (ale je to len 5 klikov, tak do riti prečo ich nespravil niekto u výrobcu alebo predajcu). Potom čítam že niekto chce vidieť silu a kvalitu, treba ďalší plug in a tak to ide vyplugovinované donekonečna.
A nikto doteraz nenapísal tých 5 kliknutí pre svoj prijímač. Tak to urobme (v tomto prípade "urobte").
Heartwork (2358)|13.11.2012 22:02
Linux je pohoda..., taky jsem do toho skočil bez jakýchkoli znalostí rovnýma nohama z Topfieldu a nelitoval jsem ani minutu.

Chvilku to člověk zkoumá a když ho to přestane bavit - může toho kdykoli nechat a v klidu sledovat TV.
Pro mě se z toho vyklubala celkem pěkná hračka, protože mě baví stále něco šťourat - tu nový image, tu nový plugin, tu nový skin... B-)

Mám tedy ovšem pouze Vu+ UNO, na něm BlackHole a HD Glass16 + pár pluginů jako je např. CSFD - prostě jen užitečný udělátka, bez toho už si přijímač nedovedu ani představit, prostě by mě nebavil. :)
jarino1978 (8045)|13.11.2012 22:11
[QUOTE=Dagy2;431816]N
Verím že až ten prístroj rozbeháš tak dáš návod na základ ako to rozchodiť [/QUOTE]
Dagy, mne ho rozbehal predajca, ja som len prišiel domov, zapol do siete a pozeral. A až potom som začal štúrať, na druhý deň nastavil Diseq motor, teda nastavil, stiahol som setting cez OSD a len som zmenil profil tunera cez OSD na motor, zadal súradnice a klasika, všetko OK, potom som stiahol cez OSD bitrate meter, et-portal ( niečo ako obdoba multimediálneho prehrávača ), spojazdnil web rozhranie ( to už ale robíš na PC, kde len zadáš IP STB ), nahádzal cez web rozhranie rôzne pluginy ( CZ/Sk archív, IMdB, Cssf a pod. ). Zatiaľ maximálna spokojnosť.
Ale inak ako vždy som vyberal podľa kvality obrazu a skončil som nakoniec u X Trend ( nástupca Clarke-tech DE ). To, že to bol práve linux, ma najskôr prekvapilo, ale neurazilo. Už som s ním veľký kamarát.
KamilZ (10277)|14.11.2012 06:16
[QUOTE=Dagy2;431816]A nikto doteraz nenapísal tých 5 kliknutí pre svoj prijímač. Tak to urobme (v tomto prípade "urobte").[/QUOTE]
Každý přijímač se liší, má jiné menu, ikony apod., takže to zde nějak popisovat nemá cenu. Můžu to např. napsat (udělat screencast :-) ) pro VU+ a VTI image, ale smysl to myslím nemá (a za chvíli tu bude DUO2). Stejně jako nejde popsat, jak "naladit" na ne-linux přijímačích, také to má každý jinak.
Martinez1 (55)|11.1.2013 10:48
Zdravím panstvo,
tiež som sa teraz zbavil sat.prímača konkrétne Homacast magic pro+.
Teraz stojím pred rozhodnutím do čoho ísť teraz:
1.)Technisat Digit isio S
2.)x trend 9200 - vu+ solo 2
Pri technisate som dal aj na dizajn nie len samotného prímača,obraz a hlavne na to čo využijem....
U X trend 9200 ma odrádza po prečítaní iných článkov kvalita a stabilita prímača...
Cena u přístrojů VU+DUO a Clarke Tech ET9000 se pohybuje kolem 11 000,- Kč. U DM8000 a VU+DUO se již dá hodnotit i spolehlivost v provozu a tu lze označit za vynikající, pokud tedy chcete spolehlivý přístroj, který nebudete muset 2 x ročně reklamovat neváhejte, tady přísloví „někdy více znamená méně“ platí opravdu doslova.
golfLC (1941)|11.1.2013 10:53
Pri technisate DIGIT ISIO S si ešte k cene prijímača prihoď ďalších cca 100€ na dva CI moduly pre plné využitie oboch tunerov...
Neviem z tvojho príspevku, koľko chceš do toho vraziť bubákov :-)
KamilZ (10277)|11.1.2013 10:56
Výhody a nevýhody obou platforem zde myslím dostatečně popsány, takže rozhodnutí je velmi jednoduché, stačí pročíst. Jsou to tak rozdílné platformy a principy, že by neměl být vůbec žádný problém se mezi nimi rozhodnout. Alespoň já mám jasno :-).
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33160-Technisat-nebo-Linux/
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27716-TechniSat-Digit-ISIO-S1-zkusenosti (jen upozorňuji že aktuální problémy co se týká ISIO se týkají BETA verze firmware. U ISIO musíš mít dva moduly ale i dvě karty, takže na to pozor!)
Martinez1 (55)|11.1.2013 13:27
Tu v ZA ponúkajú Isio S za cenu 379€ a modul je zdarma - 1ks.
http://www.play.sk/smit-modul-smit-irdeto-22699 - je to vhodný modul na ICE kartu?,nemáte skúsenosti ako fungujú 2 takéto moduly?
Dík.
sbf (22)|18.1.2013 15:28
Viete niekto znaly veci poradit aky je rozdiel v 100 eur linuxovych prijimacoch (modely od fortis) od hi-endovych a raz tak velkych (vu+, dreambox)?

Co dokaze vu+ co nedokaze fortis?

Co to znamena "hardwerove dekodovanie mpeg-2" u vu+? fortisy nemaju hardwerovy dekoder (tj nebyva to u nich uvadzane)

Kde maju ulozeny fyzicky filesystem, alebo kde je linux nainstalovany ked nemaju ziadny HD ani nejaku flashku ale len ramku?
Je to vobec v tychto strojoch plnohodnotny linux alebo len nejaka jeho obdoba, nie tak modifikovatelna ako je to mozne u PC?
Existuju na tieto prijimace drivery na beznu PC klavesnicu a mys zapojene cez USB?
bastlir (3245)|19.1.2013 23:48
Linux nemá smysl začátečníkovi doporučovat, protože si zpravidla bez cizí pomoci (aniž bych se chtěl kohokoliv dotknout) do něj sám nic nedoinstaluje.

Když se chce dívat přes UPC, tak ať si nechá dodat komplet i s instalací a zárukou funkčnosti.

Až se naučí a poučí, může jít do nějakého dražšího železa.
Pytkin (7947)|20.1.2013 00:37
sbf : vacsinou je rozdiel v procesore = vo vykone .. drahsie maju vacsi vykon , cize idu sabilnejsie a zvladaju toho viac .. 100 eurove primace su tak na hrane .. i ked mam tu ipbox a ten bol schopny 3 programy nahravat a 4ty sledovat .. aj s tym pomaluckym CPU , co v nom je .. klavesnica a mys by mohla ist .. ale naco to bude dobre ? no a linux je samozrejme plnohodnotny .. a flashka tam vzdy je , kam sa ten linux instaluje ..
KamilZ (10277)|20.1.2013 07:17
[QUOTE=sbf;441523]1) Co dokaze vu+ co nedokaze fortis?
2) Co to znamena "hardwerove dekodovanie mpeg-2" u vu+? fortisy nemaju hardwerovy dekoder (tj nebyva to u nich uvadzane)
[/QUOTE]
Ad 1) Nelze přesně odpovědět, modelů Fortisu, VU+ a DM je spousta, kompletní matici Ti dělat nebudu. Porovnej si tohle:
http://technet.euweb.cz/data/Data/Firmware/Skytec/Navody/31_skytec-hd_porovnani_modelu.pdf
http://wiki.et-view-support.com/index.php?title=Tabellarische_%C3%9Cbersicht_Hardware
Navíc má Fortis i přijímače Skylink ready, což je zase něco jiného. VU+/Dream je rozšířenější, s větší SW podporou.

Ad 2) Neřeš, nepodstatné (prostě to bezproblémově funguje). MPEG-2 budou HW dekódovat všechny.
sbf (22)|21.1.2013 09:12
[QUOTE=KamilZ;441783]Ad 1) Nelze přesně odpovědět, modelů Fortisu, VU+ a DM je spousta, kompletní matici Ti dělat nebudu. Porovnej si tohle:
http://technet.euweb.cz/data/Data/Firmware/Skytec/Navody/31_skytec-hd_porovnani_modelu.pdf
http://wiki.et-view-support.com/index.php?title=Tabellarische_%C3%9Cbersicht_Hardware
Navíc má Fortis i přijímače Skylink ready, což je zase něco jiného. VU+/Dream je rozšířenější, s větší SW podporou.

Ad 2) Neřeš, nepodstatné (prostě to bezproblémově funguje). MPEG-2 budou HW dekódovat všechny.[/QUOTE]

k 1) cize je to len o vykone, ci aj VU+ ma aj spolahlivejsiu podporu skylinku ako napr. hdbox? ide mi hlavne o to ci sa da pocitat s dlhodobejsou funkcnostou tychto prijimacov (nelicencovanych), ked skylink nieco zmeni, ztazi zdielanie, odstavi cw a pod.

2) Kedze hardwerovo su tieto stroje cca 10 rokov pozadu (ak sa mylim opravte ma) v tej dobe bol dost velky rozdiel medzi samostatnou graf. kartou napr. nvidia, a nejakym cinskym graf. chipsetom osadenym na hl. doske (cast prepoctov vykonava CPU). Nie je to tento pripad? Po forach mnohi tvrdia ze napr. ariva ma nanic obraz a dreambox za 1000 eur ma skvely obraz, cim je tento rozdiel sposobeny?
losos (2977)|21.1.2013 09:28
[QUOTE=sbf;441971]Po forach mnohi tvrdia ze napr. ariva ma nanic obraz a dreambox za 1000 eur ma skvely obraz, cim je tento rozdiel sposobeny?[/QUOTE]
No, Dreambox sice nemám, mám jen VU+ DUO, ale soused má Dreambox, VU+ DUO i Arivu a mohu tě ubezpečit, že žádný rozdíl v obraze u nich okem nepoznáš. Jsou to prostě jen hloupé kecy těch, co si ten obraz neumí správně nastavit...
Pytkin (7947)|21.1.2013 09:55
sbf : zdielanie ber ako nahodny jav , ktory dnes ide , a zajtra nemusi .. a neboj sa .. sk nepojde zdielanie , tak v prvom rade na boxoch skylinku .. ked chces investovat viac penazi , ako stoja lacne primace , tak hladaj taky , ktory ma najvacsiu podporu .. tam mas velku sancu , ze pojde najdlhsie ..
KamilZ (10277)|21.1.2013 10:09
Pytlin: on se neptá na sdílení.

sfb: Ad 1) Pokud budeš mít ICE kartu, tak máš velmi velkou pravděpodobnost, že to nebudeš řešit. Protože ale člověk nikdy neví, tak se vyplatí kupovat přijímač s CI slotem, kde v případě maléru (přestane chodit čtení karty v UNI čtečce) vrazíš do přístroje CA modul. Je tedy lepší kupovat přijímač s minimálně jedním volným CI slotem. Jak rychle by zareagovaly obě platformy na nějakou změnu si netroufám odhadnout, ale u VU+ strach nemám (vzhledem ke kompatibilitě s DM, to dává dohromady velkou komunitu).
Na druhou stranu, pokud si koupíš Fortis se Skylink Ready, tak to neřešíš, bude fungovat (ale má jiná omezení). Jen upozorním na všeobecný omyl, že Skylink Ready automaticky neznamená kvalitní přijímač.
Pytkin (7947)|21.1.2013 14:19
Kamilz : asi som to zle pochopil :

[QUOTE=sbf;441971]k 1) cize je to len o vykone, ci aj VU+ ma aj spolahlivejsiu podporu skylinku ako napr. hdbox? ide mi hlavne o to ci sa da pocitat s dlhodobejsou funkcnostou tychto prijimacov (nelicencovanych), ked skylink nieco zmeni, ztazi zdielanie, odstavi cw a pod.

[/QUOTE]
KamilZ (10277)|21.1.2013 14:29
Omluva, to jsem já blbě rychle přečetl slovenštinu.

V tom případě děkuji za upozornění a sdílení zde dále neřešit!
bastlir (3245)|21.1.2013 19:47
[QUOTE=losos;441974]No, Dreambox sice nemám, mám jen VU+ DUO, ale soused má Dreambox, VU+ DUO i Arivu a mohu tě ubezpečit, že žádný rozdíl v obraze u nich okem nepoznáš. Jsou to prostě jen hloupé kecy těch, co si ten obraz neumí správně nastavit...[/QUOTE]

Souhlasím s tebou. Když budu mít se sousedem stejný Dream, tak přesto budeme mít zcela určitě každý jiný obraz, protože ve hře je ještě jedna maličkost - TV a její nastavení. Co se týče kvality exportovaného obrazu, tak si myslím, že technický standard je všude stejný. Jako majitel Dreama mohu říct, že to vždycky bylo spíš o komfortu ovládání, služeb a o možnostech instalace i alternativního softwaru.
Pytkin (7947)|21.1.2013 20:01
Komfort ovladania je uplne rovnaky, kedze aj na tych primacoch pod 100 eur je enigma2.. Aj dostupnost softwaru je celkom porovnatelna.. Takze v tom ta 4nasobna cena za dreambox urcite neni..
KamilZ (10277)|21.1.2013 20:11
Já bych spíš napsal "možnosti ovládání" jsou stejné/podobné. Komfort už často ne. U (některých) levných přístrojů je poznat pomalejší pohyb v menu, nedejbože při nějakém komplexnějším zobrazení s EPG (které ještě u levných strojů nebývá v cache/flash). Další problém bývá při požadavky na posun HD náhrávky vpřed/vzad, což se někdy zadrhne už při 4x. Rychlost browseru nebo HbbTV je také kapitola sama pro sebe.
jarino1978 (8045)|21.1.2013 20:16
svokor má nejaký Skytec, alebo podobný čerep. Je to linux, ale ovládanie je hnus. Je síce Skylink ready, či Irdeto ready, ovládanie však pre koňa. Napríklad teraz v piatok som mu prelaďoval Nova Cinema a ostal som zarazený, že STB neumožňuje tak triviálnu vec, ako ručné radenie programov. Len chujoviny podľa Tp, abecedy, alebo zoradenie podľa Skylink. Ale ručné radenie nepozná. To len tak na okraj....

Takže ak mal predtým Nova Cinema na č. 14, tak teraz na čísle 256 a za boha to nejde upraviť... Sranda bude, keďže tento rok má prejsť na Mpeg4 14 SD programov....
RossiD (1271)|21.1.2013 20:49
Těžko říci co dělá Dreambox Dreamboxem ... za cca 1 a půl roku co ho mám jsem s ním neměl ten nejmenší problém, dělal jsem s ním opravdové "psí" kusy a dosáhl celkového počtu zelenáčů 3 kusy.Jako dnes si pamatuji mou manželku a její výčitku za utracených cca 13.000,-Kč, když jsem DM vybalil z krabice - co prý je na té přerostlé krabičce od cigaret tak drahého a vyjímečného, že jsem jí musel mít??!!!
Pravda i mnou hlodal červíček pochybností nad adekvátností nákupu a popravdě jsem manželce ani nijak neoponoval, ale uklidňovaly mne pozitivní reakce snad na většině dostupných fór (a nutno dodat - měly pravdu).
Musím říci, že si žena za tu dobu Dreamboxe velmi oblíbila, HD Glass jí prostě učaroval - po letech přestala konečně kupovat papírový TV program a SAMA si dokáže pustit přes EMC nahraný seriál z NASu, pozastavit jej, přetočit, vrátit a ještě si u toho pomalu píská !!!!! Toto se mi u žádné jiné mašiny nepodařilo, zrovna v poslední době zažívám noční můru v ložnici s ní a se Sparkem :-(((


Mám ten Dreambox také rád .... ač s ním evidentně neprožívám to co má žena, snad jí okouzlí i Pingulux se Sparkem ....
Pytkin (7947)|21.1.2013 21:48
jo jo .. spark je dost o hovne .. preto som si kupil ALIENA , kde sa da dat ENIGMA 2 ..
sbf (22)|21.1.2013 21:57
Manualne radenie v tom skytecu uplne sa neda, alebo je to len prilis zlozite (napr. zeditovat nejaky subor cez telnet)?

Na prehravanie a posun v nahravkach a divx, je rychlost napr 9105 porovnatelna s aspon s dvbt tunermi za 20 eur co maju zabudovane prehravanie videi z ext. disku? Ci na divx je je daleko lepsie mat dalsiu skatulu?
Pytkin (7947)|21.1.2013 22:01
moj syn pozerava vo svojej izbe na alienovi cez siet divxy z popcornu co je v obyvacke .. a ziaden problem ..
RossiD (1271)|21.1.2013 22:05
Pytkin [QUOTE]jo jo .. spark je dost o hovne .. preto som si kupil ALIENA , kde sa da dat ENIGMA 2 ..[/QUOTE]


No tak to se zase musím mého Pinguluxíku zastat, má dual OS a E2 tam je defaultně také, stále s ní experimentuji - leč neustále se podbízí dokonalá a 100% fungující Enigma na DM a to je srovnání hodně hooooooodně těžké :-( - prostě to na Spark mašinkách není ono ....

Imho odkaz na můj EAPP :

[ATTACH=CONFIG]21411[/ATTACH]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Edit: Bez linuxu bych si už žádný STB nepořídil ..... proto i u toho "ložnicového" alespoň dual ...
edision-argus-pingulux-plus01.jpg
Pytkin (7947)|21.1.2013 22:12
jo tak to bude nieco podobne ako ten alien .. aj tam je dualboot ..
RossiD (1271)|21.1.2013 22:14
Jj, je to opravdu něco podobného ;)