Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aký HD satelitný príjmač vybrať?

interfernet422 (1575)|21.1.2013 23:31
Jj moje řeč, jedině linuxová mašinka. Mám dva azboxy elite a premium a teď jsme ještě pořídili ještě hdbox 7119 ve kterém jedu taky E2 z USB disku.
RossiD (1271)|22.1.2013 00:51
Tak i já u DM jedu z USB flashe, ono to u OE 2.0 a hocus pocus experimentování ani jinak nejde, bez Barry Allena "ni" ránu :-). Jediné co u mne doma odpočívá a čemu dávám již zasloužený klid je IPBox 9900, posloužil coby učící zařízení a již cca přes půl roku šlape bez zásahu a bez jediného problému - synátor si doslova "chrochtá" :-D
bastlir (3245)|23.1.2013 13:34
[QUOTE=RossiD;442078]Těžko říci co dělá Dreambox Dreamboxem ... za cca 1 a půl roku co ho mám jsem s ním neměl ten nejmenší problém, dělal jsem s ním opravdové "psí" kusy a dosáhl celkového počtu zelenáčů 3 kusy.Jako dnes si pamatuji mou manželku a její výčitku za utracených cca 13.000,-Kč, když jsem DM vybalil z krabice - co prý je na té přerostlé krabičce od cigaret tak drahého a vyjímečného, že jsem jí musel mít??!!!
Pravda i mnou hlodal červíček pochybností nad adekvátností nákupu a popravdě jsem manželce ani nijak neoponoval, ale uklidňovaly mne pozitivní reakce snad na většině dostupných fór (a nutno dodat - měly pravdu).
Musím říci, že si žena za tu dobu Dreamboxe velmi oblíbila, HD Glass jí prostě učaroval - po letech přestala konečně kupovat papírový TV program a SAMA si dokáže pustit přes EMC nahraný seriál z NASu, pozastavit jej, přetočit, vrátit a ještě si u toho pomalu píská !!!!! Toto se mi u žádné jiné mašiny nepodařilo, zrovna v poslední době zažívám noční můru v ložnici s ní a se Sparkem :-(((


Mám ten Dreambox také rád .... ač s ním evidentně neprožívám to co má žena, snad jí okouzlí i Pingulux se Sparkem .... [/QUOTE]

Jsi dobrej, že se vůbec s manželkou o tom bavíš.:-E To já kdybych to nachal na té mojí, tak sedím někde v koutku a dívám se na černobílého Mánesa, který přeci stačí, ne?!:-I

Ale k tomu Dreamu .... to máš jako u aut, stodvacítka Škodovka tě také kamkolivdoveze, ale Bavorák je lepší. A je nasnadě, že ten škodovkář bude tvrdit, že mu Škodovka stačí a že je třeba lepší v tím, že mu stačí kladívko, kombinačky a kus drátu a že na ní si všechno sám opraví. Nemá smysl mu to vymlouvat, až sám si Bavoráka snad jednou koupí, přijde na jiné výhody. :)
Budu však upřímný, jako asi většina nás hračičků chci mít v rámci možností to nejlepší, ale co nakonec z toho využiji a co trvale používám, tak o tom raději pomlčím.:)
Prostě každá hračka časem omrzí a na spoustu věcí není ani čas.
pantani (21)|23.1.2013 15:52
bastlir , mam mensi dotaz.Uvazuji tez koupit HD prijimac , zadne EMU atd, nahravani nepotrebuji,pouze zapnu a divam se.Jednoduche ovladani a spolehlivost .Uz sem mel na mysli SIRA--kazdy to hani,ktery dalsi prijimac --at jdou dobre zapisy atd--snad jeste dobre tovarensky zpracovany??? Moc diky za radu.
golfLC (1941)|23.1.2013 17:17
Technisat Technistar S1 + CI modul....


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
bastlir (3245)|23.1.2013 21:01
[QUOTE=pantani;442286]bastlir , mam mensi dotaz.Uvazuji tez koupit HD prijimac , zadne EMU atd, nahravani nepotrebuji,pouze zapnu a divam se.Jednoduche ovladani a spolehlivost .Uz sem mel na mysli SIRA--kazdy to hani,ktery dalsi prijimac --at jdou dobre zapisy atd--snad jeste dobre tovarensky zpracovany??? Moc diky za radu.[/QUOTE]

Rada je těžká, ale Dream bez urážky je pro Tebe škoda. Kup si nějaký normální HD přijímač renomované firmy. Být Tebou, tak se spíš řídím nedoporučením nějakého přijímače, který příslušný recenzent i sám vlastní a nevykládá tu cosi z doslechu. Takže já Ti nedoporučuji HDBox 9501, na který je jeden FW horší jak druhý, jde sice na něm nabootovat i Enigma, ale často zjankovatí a musí se restartovat. Klidně bych šel i do Mascoma, který u nás má kvalitní servis a navíc se dá koupit v setu s kvalitní parabolou. Mně léta šlape na chalupě bez problémů. Má i přehledné menu. Každý Ti tu ale doporučí něco jiného. Já se už ale dívám na skutečnou užitnou hodnotu, nikoliv však na v praxi nevyužitelnou technickou dokonalost.
RossiD (1271)|23.1.2013 21:07
No a což doporučit STB se Sparkem nejlépe v kombinaci s dual OS? Jednoduché nastavení, pokud nechce experimentovat - nemusí a když bude chtít postoupit na vyšší level má možnost se vyřádit (a to doslova) s Enigmou ...
jerzy555 (169)|23.1.2013 21:24
Kupte si jakoukoliv Arivu a vyřádíte se až až........
bastlir (3245)|23.1.2013 21:31
[QUOTE=RossiD;442339]No a což doporučit STB se Sparkem nejlépe v kombinaci s dual OS? Jednoduché nastavení, pokud nechce experimentovat - nemusí a když bude chtít postoupit na vyšší level má možnost se vyřádit (a to doslova) s Enigmou ...[/QUOTE]

Ale třeba. :) Opakuji, je to těžké. Měl jsem celkem čtyři Fergusony, dva výborné, jeden dovezený, který su tu ani neprodával, stál úplně za prd a jeden ušel. Pak babo raď! Asi bych nešel do žádné kopie či klonu. Za pět litrů se už dá koupit něco slušného.
zicofot10 (69)|24.1.2013 09:14
RossiD (1271)|24.1.2013 12:07
Jukni na stránky AB fóra, je tam toho o tomto stroji cca 18 stránek :

[QUOTE][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
bastlir (3245)|24.1.2013 12:34
Být "normálním" uživatelem STB, tak si vybírám asi podle toho, jestli ten STB je HD, a tedy má HDMI, jestli má PWR a jestli ho někde moc nepomlouvají. A pak možná podle rozměrů, aby mně pasoval do nějaké sestavy. Pak je ještě jednou praktickou funkcí možnost ukládání settingu na cokoliv. Ale hlavně něco, co tu už nějakou dobu běží, a tedy má u nás odpovídající podporu.
RossiD (1271)|24.1.2013 20:54
Proto jsem mu sem nahodil odkaz na "real" strasti/slasti s tímto STB, dále je to již na jeho posouzení .... Fóra jsou báječná věc pro budoucí nákup čehokoliv - rozhodně se zde člověk dozví podstatně více než z profesionální recenze, která nás sic seznámí s železem, vnitřkem i vnějškem produktu a byť může být sebelepší, bude se jednat vždy o jednostranný názor toho kterého recenzenta, který se nemusí slučovat s názory ostatních uživatelů ....
Nákupu elektroniky (a nejen jí) předchází (alespoň u mne) informační "rituál", který obnáší několikadenní surfování se strýčkem Googlem a pídění se po všem co jen vzdáleně nese název kýžené věci a po všem co mi dodá potřebné plusy a mínusy vedoucí ke konečnému rozhodnutí .... Možná to trochu zavání paranoií, leč když je vybráno, mám načteno o mašince téměř vše podstatné a nenastane problém prvního spuštění, kdy nevím kudy kam ;)
bastlir (3245)|25.1.2013 16:58
[QUOTE=RossiD;442458]Proto jsem mu sem nahodil odkaz na "real" strasti/slasti s tímto STB, dále je to již na jeho posouzení .... Fóra jsou báječná věc pro budoucí nákup čehokoliv - rozhodně se zde člověk dozví podstatně více než z profesionální recenze, která nás sic seznámí s železem, vnitřkem i vnějškem produktu a byť může být sebelepší, bude se jednat vždy o jednostranný názor toho kterého recenzenta, který se nemusí slučovat s názory ostatních uživatelů ....
Nákupu elektroniky (a nejen jí) předchází (alespoň u mne) informační "rituál", který obnáší několikadenní surfování se strýčkem Googlem a pídění se po všem co jen vzdáleně nese název kýžené věci a po všem co mi dodá potřebné plusy a mínusy vedoucí ke konečnému rozhodnutí .... Možná to trochu zavání paranoií, leč když je vybráno, mám načteno o mašince téměř vše podstatné a nenastane problém prvního spuštění, kdy nevím kudy kam ;)[/QUOTE]

:-D:-D:-D Souhlasím s tebou a jsem rád, že nejsem cvok sám! Takto jsem od listopadu totiž kupoval zrcadlovku. :-D Je ale pravda a je nutné vycházet z toho, že prodejci chtějí prodat, a proto věřím lidem, kteří ten který produkt už mají a popisují ho z praxe. Rozhodnutí však je stejně na mně.
Hornet F-18 (1328)|25.1.2013 18:45
Tak veru, priblizne rovnako uz postupujem roky pri vybere asi vsetkeho tovaru. Nakupy cez net su fajn vec a je obrovska vyhoda, ze z pohodlia domova sa dozviem skusenosti a nazory inych uzivatelov :-)
Zatial sa mi podarilo snad skoro vsetko kupit k spokojmosti :-D jasne, ze sa najde nieco, co "neposlucha" ale je to minimum. Keby clovek pocuval len predajcov v obchode, tak nakupi takych somarin :-D :-D :-D
Ale treba mat aj nejaky ten "Sedliacky rozum" a dat si veci do suvislosti a je to OK :-)

---------- Doplněno v 18:45 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:44 ----------

Tak veru, priblizne rovnako uz postupujem roky pri vybere asi vsetkeho tovaru. Nakupy cez net su fajn vec a je obrovska vyhoda, ze z pohodlia domova sa dozviem skusenosti a nazory inych uzivatelov :-)
Zatial sa mi podarilo snad skoro vsetko kupit k spokojmosti :-D jasne, ze sa najde nieco, co "neposlucha" ale je to minimum. Keby clovek pocuval len predajcov v obchode, tak nakupi takych somarin :-D :-D :-D
Ale treba mat aj nejaky ten "Sedliacky rozum" a dat si veci do suvislosti a je to OK :-)
bastlir (3245)|25.1.2013 22:08
Abychom se vrátili k tomu STB .... odebírám časopis SAT & DVB-T, kde v každém čísle jsou celkem zasvěceně a myslím i nezávisle recenzované stále nové přístroje nových typů a mnohdy i nových a neznámých výrobců. Nemohu si ale už pomoct, ale mně už připadají být všechny stejné a nevidím mezi nimi už ani zásadní rozdíl. Dokonce to nemusí být ani o ceně,
protože jsem před nějakým pár rokem koupil v ochoďáku mezi houskama stovku ARIVU za tisícovku a ona kupodivu fungovala dobře a i čtečka později šla přeprogramovat na IRDETO.
Já za sebe, jestli mohu někomu poradit, bych mimo to, co tu už bylo řečeno, bych si STB opravdu vybíral podle nedoporučení majitelů, podle servisu u nás a podle podpory vč. na fóru.
No a ti zasvecenější se ještě u někoho podívají na střeva, tedy na kvalitu použitých součástek (např. elitů), na kvalitu zdroje a chlazení apod.
vsp (704)|3.2.2013 14:06
Myslíš elytů?
ad stejnost: to bude tím, že většina přijímačů jede z jedné linky, proto jsou i FW nápadně podobné, co se týče obrazu, je to imho jen o nastavení (výrobcem SW). Co se týče designu, tak aby někdo udělal na pohled pěkný a návrhem chytrý kousek (takový DM600, DM800 byl pěkný kompaktní s místem na HDD), to už je horší, všichni teď dělají IMHO nehezké a velké bedýnky.