Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV

Heartwork (2358)|8.3.2013 08:48
Taky jsem dosti háklivý na pazvuky, ale ventilátory byly sotva slyšet - člověk musel nalepit ucho na TV, víc je slyšet když vedle tebe dýchá pes nebo stará. :)
Rušivé to rozhodně nebylo a ventilátor mám i ve své A786 (a to nebude na trhu jediná TV s ventilátorem) a nikdy mě nerušil, narozdíl od ventilátoru v Onkyu, Xtreameru (o vysavači Xbox ani raději nemluvím).

U těchto větších úhlopříček se v dnešní době bojím spíše vad typu DSE, vertical banding apod., protože s tím nic neuděláš a nechat si za takový peníze prznit obraz nějakými fleky nebo pruhy, je dost na nic. A protože vím, že kloudnou TV nechytne člověk zpravidla na první pokus, se mi nechce do nákupu přes zahraniční e-shop, ty starosti s výměnou, vratkou, prachama... navíc když neumím německy kváknout, je dost opruz.

"Zittau to naslo nekolik vydejnich mist." - to je zajímavé..., několik míst na tak malé město?! A kam na to chodíš? Jak se dá na jejich webu dopracovat k tomu, aby mi to zobrazilo výdejní místo v Zittau? :confused:

P.S.
takhle to pak vypadá v útrobách ZL1:

[ATTACH=CONFIG]22115[/ATTACH]
Toshiba-55ZL1-ventilatory.JPG
ezechiel1917 (498)|8.3.2013 11:39
kdyz mas ucet a vlozis do kosiku tak po tom co das ze zpracovat objednavku je hned v prvnim kroku vyber dopravy (bud zadanim jiz prirazene adresy k uctu nebo nove adresy vlevo dole prip. vyhledani pickup mista - vpravo dole)

vim ze ventilatory mohou byt i pomerne tiche ale preferuji cokoliv bez nich.
Heartwork (2358)|8.3.2013 12:14
[QUOTE=ezechiel1917;448216]
vim ze ventilatory mohou byt i pomerne tiche ale preferuji cokoliv bez nich.[/QUOTE]
Rozumím ti - pasiv je pasiv, ona se hlučnost ventilátorů samozřejmě postupem času zvyšuje (nikoli naopak), zbytečné starosti s tím chrastítkem, že. :)

Nekecáš, tvá Toshiba 46SV685DG je pasiv 8-)

[ATTACH=CONFIG]22119[/ATTACH]
Toshiba-46SV685DG-pasiv.JPG
ezechiel1917 (498)|8.3.2013 14:27
[QUOTE=Heartwork;448221]Rozumím ti - pasiv je pasiv, ona se hlučnost ventilátorů samozřejmě postupem času zvyšuje (nikoli naopak), zbytečné starosti s tím chrastítkem, že. :)

Nekecáš, tvá Toshiba 46SV685DG je pasiv 8-)

[ATTACH=CONFIG]22119[/ATTACH][/QUOTE]

a hlavne ani nebzuci regulace podsviceni i pri prilozeni ucha k tv! :) 55" verze ventilatory mela, ale stejne jak to byva v CR nebyla oficialne v prodeji. V tomhle Toshibu nechapu. televize maji dobre ale k nam se top modely ve vyssich uhloprickach obvykle nedostanou.
rcph (139)|8.3.2013 23:48
ezechiel1917: ...já osobně si myslím, že hlavní problém je v přístupu zastoupení Toshiby ohledně TV pro ČR, a to firmy FAST :(
Heartwork (2358)|9.3.2013 01:23
Ono se to takhle od stolu, bez znalosti věci, nedá tak snadno rozseknout.
Nevole může být samozřejmě na straně FASTu, ale stejně tak i na straně Toshiby. Varianta, že by se FAST svévolně šprajcnul a rozhodl se, že nebude do ČR některé modely vozit a tím pádem nevydělá, se mi zdá méně pravděpodobná, než varianta druhá.

A sice... je možné, že Japonci mají jasno, ve kterých zemích chtějí (nechtějí) určité modely prodávat a přes jejich interní rozhodnutí nejede vlak. FAST s tím v tomto případě samozřejmě nehne, protože jako oficiální distributor musí respektovat, co přijde z Toshiby. Před námi jsou poté sice za debily, ale bohužel s tím nic nenadělají - těžko se jim poté zákazníkovi vysvětluje, proč mu nemohou prodat produkt, který se z vesela prodává v sousedních státech (Polsko, SRN...) a navíc je prezentován i na oficiálním webu Toshiba ČR.

Nechci soudit - může to být přesně naopak.

V každém případě mě to jako zákazníka ser., je to bordel a Toshiba tím v mých očích jako značka určitě nestoupne. Co už víc, bych měl udělat než to, že projevím zájem o jejich produkt a chci ho zakoupit - mám se plazit po čtyřech, klečet na kolenou, prosit, plakat... NASRAT TOSHIBO, NASRÁÁÁT... :-k
Hmm (1739)|9.3.2013 01:58
Tohle jim máš napsat na ústředí :-)
Ivo Mašek (10205)|9.3.2013 08:47
[QUOTE]nebude do ČR některé modely vozit a tím pádem nevydělá,[/QUOTE]
Vůbec to nepocítí. Kdyby všichni přestali něco dovážet do ČR, tak to vůbec nepoznají, pokud nepřepočítávají drobné. Oni nejsou na nás závislí a nepotřebují nás. My, bohužel, je potřebujeme, jinak by tu nic nebylo.
Vezmi si takovou švédskou firmu LAVA ve Švédsku. Televizory vyrábí pro občany své země, dále pak vyváží do Anglie a do USA a Kanady. Nijak netratí. Kvalita něco stojí a zbytek Evropy jim velký nákup stejně neudělá a východní část Evropy už vůbec ne. A takové malé Česko, kde realné mzdy u většiny obyvatel klesly pod hranici z roku 1990? Nemá cenu sem vozit něco ve velkém množství. Pokud to chceš (ten produkt), musíš si ho v zahraničí objednat a oni přivezou.
Heartwork (2358)|9.3.2013 10:02
[QUOTE=Ivo Mašek;448316]Vůbec to nepocítí. Kdyby všichni přestali něco dovážet do ČR, tak to vůbec nepoznají...[/QUOTE]
Jsem si plně vědom toho, že ty tři kusy děda vševěda, které by tady prodali, jim zaplatí sotva překlad manuálu do češtiny. :)

Na druhou stranu moc nechápu, proč pošlou do hajzlu zákazníka s jeho individuální objednávkou zboží, pro které je český manuál hotov a zboží je na oficiálním webu dokonce prezentováno. Ať jsou již důvody jakékoli, platí to, co jsem již napsal - image značky takový přístup určitě nepodpoří.

Za sebe vím, že pokud si tu ZL1 již nekoupím, což je velmi pravděpodobné, tak to ve mě zůstane nejspíš zakořeněné na věky a Toshiba pro mě zemřela.
S takovou negativní zkušeností bych musel být blázen, abych si o nějaký další Toshiba produkt, opřel alespoň kolo. :)

Zda-li to pocítí či nikoli, už řešit nebudu - pro mě bude důležitější dobrý pocit z toho, že je Toshiba uzavřená kapitola.
Ona je jedna věc plnění svých snů a druhá zase trápení se tím, že je naplnit nelze - nastal čas začít snít svůj další, tentokráte již určitě NEtoshiba sen. :-D
Ladys (1829)|9.3.2013 12:22
Pokud z naroku neslevis, mohlo by se taky stat, ze si vysnenou TV zapnes az na smrtelne posteli :D
Heartwork (2358)|9.3.2013 14:37
jj, vím o ní - pokud tam nebude zase nějaký zádrhel nebo problém s mnou neoblíbeným Edge LED podsvícením, tak by mohl být Samsung UE55F8000 jeden z vážných adeptů na moji zeď. Jen se budu asi těžko loučit s Full LED Local Dimming podsvícením, ale uvidíme, třeba ten Sam nakonec překvapí - recenze vypadají zatím celkem nadějně.

Možná bych do příchodu OLED mohl zkusit nakonec i plazmu, líbit by se mi mohla Panasonic ZT60 (pokud nebude stát 120t. Kč) nebo Samsung F8500.
Ivo Mašek (10205)|9.3.2013 14:49
Heartwork (2358)|9.3.2013 15:08
Tak sem se moc nesek :) Škoda..., ZT60 vypadala dobře, tolik ovšem za TV rozhodně nedám. 8-)
Hmm (1739)|9.3.2013 15:56
Tak to je hustá cena, to asi ani moc nepomůže koupit to přes někoho z fabriky přímo z Plzně, pokud se to tam teda bude vyrábět, i kdyby se to tak zlevnilo třeba o čtvrtinu. Tak to asi zrod přeběhlíka k plazmě neuvidíme .... :-(
Karel72 (428)|9.3.2013 17:15
Ale pořád ja dost kvalitních plasem za trochu nižší cenu která by Heartworka mohly uspokojit :-)
ptr277 (59)|9.3.2013 18:11
[QUOTE=Karel72;448366]Ale pořád ja dost kvalitních plasem za trochu nižší cenu která by Heartworka mohly uspokojit :-)[/QUOTE]
A to?
Pupak2 (328)|10.3.2013 06:53
Chodím na předváděčky nových modelů TV už třetím rokem a hlavní poznatek,který jsem si z toho odnesl je to,že není žádný nejlepší model TV, ale že když je možnost,tak z nejvyšší řady TV jedn. výrobců lze vybrat opravdu povedený kousek,který nemá chybu. Rozptyl kvality jedn. kusů v sérii je tak velký,že můžete TV desetkrát vrátit,než narazíte na kus,který vás uspokojí.Obrazová kvalita není nijak definovaná,takže se těžko reklamuje TV jen proto, že clouding je větší,než zrovna já snesu. Každému zájemci o koupi kvalitní TV doporučím jedno. Najdi si solidní obchod,kde ti TV předvedou a dají možnost výběru z více kusů.To je dle mého názoru jediná šance jak koupit "obrazově nejlepší TV".
Heartwork (2358)|10.3.2013 10:20
[QUOTE=Pupak2;448429 ]Rozptyl kvality jedn. kusů v sérii je tak velký,že můžete TV desetkrát vrátit,než narazíte na kus,který vás uspokojí.[/QUOTE]
Tohle je bohužel pravda a je to hlavní důvod, proč se zuby nehty bráním nákupu ZL1 přes amazon.de i přesto, že je to jedna z mála možností, jak si tuto televizi pořídit, navíc za přijatelnou cenu. Představa jak zasílám zpět do SRN několik kusů je nejen odrazující, ale asi i utopická - by mě hnali. :)

[QUOTE=Pupak2;448429]Najdi si solidní obchod,kde ti TV předvedou a dají možnost výběru z více kusů..[/QUOTE]
Tak tohle řešení by mohlo být ideální, ale pro většinu lidí též utopie - pokud neznáš majitele prodejny nebo mu nedáš tučnou provizi, tak ti nikde nikdo nevybalí z krabic a nezapojí několik totožných TV, aby sis je mohl otestovat a vybrat tu nejlepší.
Navíc na testování takové TV nemají na prodejnách ani vhodné podmínky, by tam s tebou museli zůstat přes noc. :)
Erik Masters (121)|10.3.2013 10:59
Jedine TV ktore sa vyrovnavaju plazmam ako Kuro,ci Panasonic VT50/ST50 su Sharp Elite a Sony HX950.
Aj to len vyrovnavaju a niesu lepsie,kedze ta naturalnost obrazu je slaba a stale su to len velke monitory+stale problemy s podsvietenim/poz.uhlami no a za nehorazne prachy a dostupne len v US.
Vacsina videofilov a hlavne kalibratorov a recenzentov sa drzia plaziem. Preco asi???

A trapne cakat na "dokonaly" OLED,ved tie prve budu doslova prototypy.
hakmar (401)|10.3.2013 11:07
Tak sa už na tu ZL1 radšej vykašli, lebo sa zblázniš:) a dopadneš tak ako z predchádzajúcou.
Ladys (1829)|10.3.2013 11:11
[QUOTE=Erik Masters;448441]Vacsina videofilov a hlavne kalibratorov a recenzentov sa drzia plaziem. Preco asi???[/QUOTE]

Ale jdi...zrejme asi zijes v jinem svete dokonalych plazem.
Erik Masters (121)|10.3.2013 11:30
Ladys:

Na uplne kazdu telku sa da nieco velmi lahko vytiahnut.

A tvoj Philips co? Uz len detailnost v tmavych scenach je isto "paradna" ako u vacsine LEDov.

Plazmy a hlavne Panasonicy su uz paradne len tym ze vytiahnes z krabice,zapnes,vypnes trapny ECO mod,nastavis kontrast/svietivost podla svojho vkusu a pozeras,nic viac.

Na LEDe len ladis,ladis a aj tak nikdy nenaladis.
Ved aj podla toho mas nick,nie?
Heartwork (2358)|10.3.2013 11:47
[QUOTE=Erik Masters;448446]
Na LEDe len ladis,ladis a aj tak nikdy nenaladis.[/QUOTE]

Neměl bys házet všechny LCD TV do jednoho pytle - detaily v tmavých scénách nejsou na "normálně" nastavené LCD TV přeci žádný problém, jen u toho musí člověk trošku přemýšlet.

Co řekneš např. na tohle? Vidíš tam problémy, které popisuješ?
Samsung UE55F8000 LED LCD TV
http://www.avforums.com/reviews/Samsung-UE-F8000-55F8000-55-47F800-47-75F8000-75-Inch-3D-LED-LCD-Smart-TV-Review_491/Review.html

[TABLE="class: roundedbox, width: 0, align: center"]
[TR]
[TD]Scores[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD]Black level[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD]Colour reproduction out of the box[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD]Colour reproduction calibrated[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD]Greyscale out of the box[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD]Greyscale calibrated[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD]ISF or calibration controls available[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR="class: alt1, bgcolor: #FBFBFF"]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
tesla15 (505)|10.3.2013 11:52
[QUOTE=Heartwork;448438]Tohle je bohužel pravda a je to hlavní důvod, proč se zuby nehty bráním nákupu ZL1 přes amazon.de i přesto, že je to jedna z mála možností, jak si tuto televizi pořídit, navíc za přijatelnou cenu. Představa jak zasílám zpět do SRN několik kusů je nejen odrazující, ale asi i utopická - by mě hnali. :)


Tak tohle řešení by mohlo být ideální, ale pro většinu lidí též utopie - pokud neznáš majitele prodejny nebo mu nedáš tučnou provizi, tak ti nikde nikdo nevybalí z krabic a nezapojí několik totožných TV, aby sis je mohl otestovat a vybrat tu nejlepší.
Navíc na testování takové TV nemají na prodejnách ani vhodné podmínky, by tam s tebou museli zůstat přes noc. :)[/QUOTE]


Prosím,neberte následující řádky jako reklamu nebo sebevychvalování.K napsání mne donutil pohled na prodavače. Servisoval jsem TV od r. 1955. Pravidelné školení a přezkušování.As v r. 1974 vybrán jako první mezi 30ti dalšími z celé ČSR na 10ti měsíční školení pro BTV. Prvé dva dny školení probíhalo o barvách a barevném vidění PRŮMĚRNÉHO POZOROVATELE. Tehdy můj životní omyl, kdy jsem prohlásil: toto mne tolik nezajímá, já pouze opravuji. Prakticky, ze 20ti techniků jsme pouze dva TVP barevně doseřizovali, ostatní to vzdali. Potvrzeno ze školení - cca 40% mužů snížen barvocit. Po r. 1992 jsem servis rpzšířil o prodej BTVP, hlavně ORAVA, LOEWE, GRUNDIG, vyjímečně SONY,PHILIPS, JVC,FINLUX a ještě některé jiné pro porovnání. Vysílání SECAM, přednost v prodeji získávaly TV u nichž byla možnost nastavit dle příjmu obvod CTI ( utíkající trenýrky fotbalistům - GRUNDIG možnost pro každý program..).. Následně PLAZMY a LCD. Zde vynikl PIONEER ( také měl pyhu - běžící info při ČT 24 se kousaly ), barevně po doseřízení převyšoval ostatní. Sloužil jako refer. a zákazník viděl zřetelné rozdíly. Většina zájemců po rozbalení mne požádala o doseřízení a o TV ve smluvenou dobu přijeli. Věřte nebo né, o ceně se předem nemluvilo (neobjednávalo se přes internet, i ten má zásluhu na "kvalitě"). Nastavení vyžadovalo od TV několikrát odejít a opět zasáhnout, i další dny. První kvallitní kolorimetry stály přes 20 000 dolarů. V současné době okolo 20 000 Kč., uvažoval jsem o takovýmto, ale 77 let můj úmysl zastavilo. Chci tím říci: chcete takovouto službu za předpokladu správně barevně vidoucího prodavače? Která prodejna vlastní kvalitní kolorimetr? Která Vám předvede obraz kde je pleťová barva? Není to snadné, na školeních nás info - TV nedávejte vedle sebe, nelze je stejně seřídit. ( jakékoliv LCD jsem odmítl seřídit, z podstaty nelze dosáhnout věrné barvy. ). Tolik k požadavkům kladeným na prodavače.:-)
Ladys (1829)|10.3.2013 11:57
[QUOTE=Erik Masters;448446]Ladys:

Na uplne kazdu telku sa da nieco velmi lahko vytiahnut.

A tvoj Philips co? Uz len detailnost v tmavych scenach je isto "paradna" ako u vacsine LEDov.

Plazmy a hlavne Panasonicy su uz paradne len tym ze vytiahnes z krabice,zapnes,vypnes trapny ECO mod,nastavis kontrast/svietivost podla svojho vkusu a pozeras,nic viac.

Na LEDe len ladis,ladis a aj tak nikdy nenaladis.
Ved aj podla toho mas nick,nie?[/QUOTE]

Ja na rozdil od tebe nevyzdvihuju ani jednu technologii, bo vim, ze obe maji neco a zalezi na kazdem jake mensi zlo si zvoli.

Takze priste si odpust nejakou vyzvu k battlu LCD vs Plazma, to se nikdy nedoberem rozumneho zaveru.

PS: asi nejsi moc narocny na obraz, kdyz ti staci plazmu vybalit z krabice a koukat, kdyz ti je ukradeny rozdil mezi tovarnim a apson nejakym nastavenim.I plazmy je k lepsim vykonum nastavit, nejlepe zkalibrovat.
Erik Masters (121)|10.3.2013 12:07
Ladys: nevyzdvihujem a velmi malo prispevam mimo Panasonic vlakien ale ked tu uz niektori menia telky ako ponozky tak preco nevyskusat plazmu? Vsak tie telky nehryzu a ani nevyjdes na psi tridsiatok kvoli spotrebe.Ci su uz malo cool na chvalenie?

Heartwork: No vidis a ten nablyskany predrazeny led ma stale horsiu ciernu/kontrast ako ST50. Musi pouzivat kdejake triky aby sa priblizil napr.vypinanie diod,tam kde su cierne pasy pri filmoch.
Ladys (1829)|10.3.2013 12:15
[QUOTE=Erik Masters;448453]Ladys: nevyzdvihujem a velmi malo prispevam mimo Panasonic vlakien ale ked tu uz niektori menia telky ako ponozky tak preco nevyskusat plazmu? Vsak tie telky nehryzu a ani nevyjdes na psi tridsiatok kvoli spotrebe.Ci su uz malo cool na chvalenie?[/QUOTE]

Ver, ze i ja bych rad zkusil plazmu a uz jsem to tady zminoval, ale pokud i v dnesni dobe bude existovat nejaka retence nebo blikani (u me spise pulsovani), ktere vnimam, tak si plazmu nekoupim, i kdyby byla zadarmo a i kdyby mela 10x lepsi obraz.Radsi volim pro me mensi zlo v podobe LCD.
Spotrebu resi akorat tak pokrytec, bo by spotrebu a uzitecnost musel resil uplne u vseho.
Heartwork (2358)|10.3.2013 12:31
[QUOTE=tesla15;448451]jakékoliv LCD jsem odmítl seřídit, z podstaty nelze dosáhnout věrné barvy. [/QUOTE]
Ta podstata je prosím jaká?
Erik Masters (121)|10.3.2013 12:31
Ladys:

Retencia je prestrelena,ako som spomenul v inom vlakne,tak pouzivam plazmy hlavne na hry cez PC a ziadny problem.Vo velmi svetlych scenach a na bielej vidno trochu smuhy.Mozno ak pozeras nieco s logom do nemoty a mas vypnute posuvanie,tak vtedy je to problem.
Blikanie tam je ale hlavne len 24Hz mod ak je vela bielej na obrazovke,ktora je vo filmoch aj tak zriedkava.
60hz mod je vcelku slusne stabilny aj vo Windowse.
Samozrejme vyssia spotreba je nespochybnitelna ale nic take ze by si sa nedoplatil ako si niektori myslia.
Hmm (1739)|10.3.2013 12:35
[QUOTE=Ladys;448454].... ale pokud i v dnesni dobe bude existovat nejaka retence nebo blikani (u me spise pulsovani), ktere vnimam, tak si plazmu nekoupim, i kdyby byla zadarmo a i kdyby mela 10x lepsi obraz.Radsi volim pro me mensi zlo v podobe LCD.[/QUOTE]
Asi takhle, to blikání je jasné, ale retence asi nedokázeš objektivně vyhodnotit a pořádně jsi je neviděl v praxi. Nevím jestli tě děsí nějaké snímky trvalého výpalu, ale minimálně několik posledních let nejsou obrazové retence žádný problém. Prakticky nejsou vidět a pokud v nějakých extrémních situacích ano (např, v černé ploše po hodinách kinoformátových filmů), velmi rychle mizí, přičemž ve světlých scénách nejsou vidět ani tak. Tedy za LG mluvit nemohu, ale za svůj Panák a bráchova Sama. Takže znovu, retence nejsou problém. Snad u mnohahodinového hraní by to mohlo být jinak (a možná ne), ale jinak to problém opravdu není. A kvůli tomu obětovat lepší obraz .... no kdo chce kam .....
Heartwork (2358)|10.3.2013 12:50
[QUOTE=Erik Masters;448453]
Heartwork: No vidis a ten nablyskany predrazeny led ma stale horsiu ciernu/kontrast ako ST50. Musi pouzivat kdejake triky aby sa priblizil napr.vypinanie diod,tam kde su cierne pasy pri filmoch.[/QUOTE]
To je pravda, LCD TV musí používat pro dosažení černé, při sledování za tmy, různé berličky - to je dané tím, že LCD matrice neudrží ve tmě to světlo z podsvícení a to se dere ven - to je realita. Berličky typu Local Diming mohou celkem úspěšně tuto vlastnost eliminovat či minimalizovat její negativní dopady.

Když už píšeš, že "led ma stale horsiu ciernu/kontrast ako ST50" jsi si jist, že tvé tvrzení platí za všech světelných podmínek? Myslíš, že má tebou uváděná plazma ST50 lepší černou/kontrast i ve dne? v běžném obývacím pokoji, kam dopadá denní světlo, nedej bože sluneční paprsky?

Plazmu bych klidně zkusil, psal jsem, že by se mi mohla líbit Panasonic ZT60 nebo Samsung F8500. 8-)
Ladys (1829)|10.3.2013 12:55
Ja se bavim o IR, neboli kratkodobych a ja proste bych proste nesnesl ani tohle a proto opet plati at si kazdy vybere co chce.

A obetovat lepsi obraz ?...promin, ale videl jsem spousty plazem ve dne v domacich podminkach a tady ma proste navrh kvalitnejsi LCD.V noci se samozrejme karty obraci, ale opet je to o tom, k cemu ji dany uzivatel vyuziva.Ja koukam na filmy hlavne pres den, nejen z duvodu lepsiho obrazu, ale muzu si i kapanek zvysit volume, coz v noci kvuli sousedum nehrozi.

Myslis, ze bych kupoval za posledni roky naivne 4 nove LCD a vyhazoval za ne desitky tisic jen tak ???...proste mam k tomu sve duvody :D
Heartwork (2358)|10.3.2013 13:06
[QUOTE=Ladys;448454]
Spotrebu resi akorat tak pokrytec, bo by spotrebu a uzitecnost musel resil uplne u vseho.[/QUOTE]

Pokrytec? a proč si myslíš, že se řeší energetické třídy? jen tak z prdel.?
Spotřebu auta taky neřešit? Energetickou náročnost budov taky neřešit?

To máš těžké, pár stokorun tě třeba nepoloží (neplatí ovšem pro všechny), ale víš jak - korunka ke korunce... :)
Ač se to zdá pakatel, tak se může s tímto přístupem celkem nasčítat, nehledě na to, že pro spoustu rodin či lidi mimo produktivní věk, kde TV běží jako kulisa od rána do večera, může být už i rozdíl mezi 150 a 350 W za ten rok celkem cítit.

Uznávám, že v topicu s názvem "obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV", je řešení spotřeby jaksi irelevantní a okamžitě s tím končím. :-D
Hmm (1739)|10.3.2013 13:40
[QUOTE=Ladys;448461]Ja se bavim o IR, neboli kratkodobych a ja proste bych proste nesnesl ani tohle a proto opet plati at si kazdy vybere co chce.
A obetovat lepsi obraz ?...promin, ale videl jsem spousty plazem ve dne v domacich podminkach a tady ma proste navrh kvalitnejsi LCD.V noci se samozrejme karty obraci, ale opet je to o tom, k cemu ji dany uzivatel vyuziva.Ja koukam na filmy hlavne pres den, nejen z duvodu lepsiho obrazu, ale muzu si i kapanek zvysit volume, coz v noci kvuli sousedum nehrozi.[/QUOTE]
Ale já s tím souhlasím, podle využití. To tys napsal, že bys kvůli blikání (tady neříkám ani popel) a retencím vzal LCD i kdyby měla plazma několikrát lepší obraz. Mě se jeví obraz LCD lepší až o hodně slunečném dni, a chápu, že by sis nechtěl kvůli plazmě ve dne "zatemňovat", ale já to většinou dělám při dobrých filmech i u LCD, aby mě nic nerozptylovalo. Ty nemůžeš mít tedy plazmu už jen kvůli blikání, které tedy asi senzitivně vnímáš, ale opakuji, že IR nejsou dnes problém, takže nemel, že by ti vadilo něco, co nebudeš vidět. Možná psychicky, že bys věděl, že tam jsou, resp. musí být, když se jimi stále straší. Na TV vysílání se dívám už jen málo, ale ani TV loga nejsou problém, stanice jejichž manažeři mají mozek, používají šedá a prhůhledná, ale i takové dementně červenobílé AXN nedělá ani po dvou hodinách problémy. Blikání ano, spotřeba je jistě stále trochu nevýhoda, různé možné výrobní vady typické pro výrobce nebo technologii, ale IR jsou z hlediska praxe už jen mýtus, i když neříkám, že u všech modelů je odolnost stejná. Ale my trápíme plazmu každý den dobře šest hodin a s IR prakticky žádný problém. To clouding na LCD je o dost horší problém a ten bohužel nezmizí :-)
Heartwork (2358)|10.3.2013 13:44
[QUOTE=Hmm;448457]ale minimálně několik posledních let nejsou obrazové retence žádný problém.... [/QUOTE]
Rád bych tomu věřil, ale někteří uživatelé plazmových televizorů mají zcela opačnou zkušenost, např. nedávno tento:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30900-panasonic-2012-preview-vt50-gt50-st50#post447829

Jak si to vysvětlit? Je to záležitost kusu? Postižení uživatelé lžou? Jiná varianta?
hakmar (401)|10.3.2013 14:01
Pri dodržaní pravidiel v čase "zahrievania" plazmy asi retencia nie je problém, hlavne dodržiavať ostrosť na čo najmenšej úrovni aspoň po tých 200 hodín, ale tiež si myslím, že je to kus o kusu a je rozdiel aj u výrobcov.
Ladys (1829)|10.3.2013 14:01
Jak jsem psal o paar threadu vyse....resenim LCD vs Plazma se nikam nedoberem.

At si kazdy vybere co chce: blikani, IR, banding, clouding, DSE, sedivou cernou...
Heartwork (2358)|10.3.2013 14:12
[QUOTE=Ladys;448476]At si kazdy vybere co chce: blikani, IR, banding, clouding, DSE, sedivou cernou...[/QUOTE]
Tak nějak to bude asi nejlepší. :)

Nevím, kdy to v ČR naskladní a začnou prodávat, ale můj další pokus nejspíše proběhne s LCD TV Samsung F8000 nebo plazmou F8500.
Panasonic ZT60 bude bohužel nad limit, který jsem ochoten investovat do televize. Nejsem Krejčíř ani Leoš. :-)-
tesla15 (505)|10.3.2013 14:32
[QUOTE=Heartwork;448455]Ta podstata je prosím jaká?[/QUOTE]



Zdaleka nevyplňuje kolorimetrický trojůhelník v R a G viz obrázek, zde barevné srovnání s CRT obrazovkou. U mužů jak jsem popsal v těchto dvou barvách další problém. Pro porovnání barev doporučuji brát ssebou ženu. ( důvod proč muži jezdí na červenou???? ).
Snímek CRT-LCD.jpg 55496.jpg
Hmm (1739)|10.3.2013 14:53
[QUOTE=Heartwork;448470] Jak si to vysvětlit? Je to záležitost kusu? Postižení uživatelé lžou? Jiná varianta?[/QUOTE]Tak to asi kusu, než nízké řady. Ale vysvětlit to neumím. Vím jak kotím TV já a jak bratr. Nikdo ze známých s plazmou si na výpal nestěžoval. Taky netvrdím, že se to stát nemůže (třeba při nějaké JOJ-úchylce), ale že to obecně není problém. S takovým vypalovacím problémem jak tam byl popsán, by dnes plazmy nepřežily, kdyby to měla být "vlastnost" technologie, a taky mu vyměnili panel. Ale chápu, že jen to možné nebezpečí mnoho lidí odradí, obzvlášť, když si něco takového přečtou. Kdyby to měl být častější jev, který obchodník by ještě prodával plazmy a pak řešil nuceně zamítáním reklamace už tak nasraných zákazníků? No každý se musí rozhodnout sám, jen to není potřeba zveličovat.
KamilZ (10277)|10.3.2013 18:19
[QUOTE=tesla15;448486]Pro porovnání barev doporučuji brát ssebou ženu. ( důvod proč muži jezdí na červenou???? ).[/QUOTE]Sorry, ale tohle je na mě moc :-). I barvoslepý ví, že na semaforu první je červená, pak oranžová a pak zelená. A na oranžovou se stejně nejezdí, až na zelenou a tu si snad ani muži nespletou.

Aniž bych chtěl jakkoli znevažovat "seřizovače", tak mám ten názor, že nemá smysl si TV nechat seřídit. Stejně to bude platit jen pro jedny přesně dané podmínky. Stačí trochu jinak světlo a je to v ... Já si obraz seřizuji sám, podle oka. Jde mi o to, aby se mi líbil (nesnáším přepálené barvy). Je mi úplně jedno, co řekne kalorimetr. Tímto seřizování nezatracuji, TV z výroby jsou většinou příšerně nastaveny. Nicméně vlastní úsudek na testovacích obrázcích mi stačí. Bavím se o domácí TV, ne o profi monitorech pro grafiky, ze kteří pak dávají podklady pro tisk atd.

[QUOTE=tesla15]jakékoliv LCD jsem odmítl seřídit, z podstaty nelze dosáhnout věrné barvy.[/QUOTE]Zajímal by mě Tvůj názor např. na panely, která dává EIZO do svých profi LCD monitorů. Ty by měly mít 10bit řízení a AdobeRGB tím pádem lepší než plazmy. Měl jsi je někdy v ruce? Jestli ano, jak jsi s nimi byl spokojen?
tesla15 (505)|10.3.2013 18:57
KamilZ Samo, se semaforem byl vtip, I KDYŽ jeden z mých kolegů s barevným viděním problémy měl, ale i v té zelené. Na mysli jsem měl běžného diváka, který v obchodě
je zcela dezorientován. Také používám 2 x Plazmu - obývák Samsung - zde mi vyhovuje méně černá, dívání většinou v šeru. Jídelna Pan. P - 42ST50E / nahráno 1 550 h /. Zde dívání přes den, proti oknu, nezatahuji, slouží více jako info na čt24. A nyní to hlavní - žádné vypálení panelu... ( což na Sams. trochu vidím, né v obraze). Ale z počátku Pan. mne tou černou znervózňoval, doseřízením dle sebe zmírnil ( zde se shodnem ). Vyvstala u mne otázka: kdy máme v okolí skutečně ČERNOU ??? Miluji koncerty a zde je černé pozadí neadekvátní. Blikání při soustředění a čekání na vhodný okamžik je celkem stejný u Pan i Sams. Nic není dokonalé, ale pravou pleťovku na děvčatech miluji...:-)
Heartwork (2358)|10.3.2013 21:02
Sice už dost OT, ale když už jste u toho semaforu - je na něm oranžová nebo žlutá? :)

Kalibrace samozřejmě své opodstatnění má a min. umožňuje uživateli televize vidět obraz, který se nejvíce podobá autorově představě / záměru - nebo se s tím mordují ve filmových studiích pánubohu do oken?!

O nějakých standardech snad psát nemusím:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rec._709

Kalibrace pak má samozřejmě vliv na Vámi zmiňované pleťové odstíny, odstraní nepřirozené barvy, srovná bílou, zlepší detaily (černá - stupně šedi), zbaví Vás nežádoucích nádechů a vůbec celkově zajistí věrnou a přirozenou reprodukci obrazu.

Samozřejmě, že ideální je kalibrovat alespoň dva profily - den a noc.

Kalibraci podle oka, momentálního pocitu a iluze, nikomu neberu.

P.S.
ještě přidám dva obligátní obrázky - před kalibrací a po kalibraci, úsudek, zda-li se to vyplatí, nechť si udělá každý sám.
Osobně dávám jednoznačně přednost přirozené reprodukci obrazu před jakoukoli nepřirozenou omalovánkou. :)

[ATTACH=CONFIG]22182[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22183[/ATTACH]
calibration.jpg nocalibration.jpg
hakmar (401)|10.3.2013 21:36
Tak si musíš kúpiť plazmu. :):):)
jarino1978 (8045)|10.3.2013 21:39
[QUOTE=Erik Masters;448441]Jedine TV ktore sa vyrovnavaju plazmam ako Kuro,ci Panasonic VT50/ST50 su Sharp Elite a Sony HX950.[/QUOTE]

dávať do hromady čerepy VT/ST s Kuro Pioneer to chce riadnu dávku alkoholu, alebo prázdnu hlavu. 9-) A ten Elit a HX950 ? :-(((

[QUOTE=Erik Masters;448441]
Vacsina videofilov a hlavne kalibratorov a recenzentov sa drzia plaziem. Preco asi??? .[/QUOTE]

hééj ? a ktorí že sú to ? to myslíš toho alkoholika z hdtv ? :-E

Občas sa obšuchnem okolo tvojich zvláštností, ktoré tu vypisuješ a pripadáš mi len ako jeden z postihnutých, ktorý si kúpili low-end shit a korunujú sa za kráľa techniky. No divná doba, divní ľudia....:-k
Hmm (1739)|10.3.2013 22:13
[QUOTE=jarino1978;448537].... čerepy VT/ST ....[/QUOTE] Už v tom zase jedeš? Teď už jen vytáhnout "plazmošrot" ..... Kdyby ty TV byly tak slabé, dokonce střepy, těžko by (speciálně VT) dopadly tak dobře v testech na různých renomovaných sajtách. Samozřejmě komu plazma bliká nebo řeší spotřebu, pro toho zkrátka není. Sice jsi nepochválil ani HX950, ale opravdu je ta Tvá o tolik kvalitnější? Jinak se divím, že si vystačíš i nadále s tou dneska již nic moc uhlopříčkou.
Hmm (1739)|10.3.2013 22:18
[QUOTE=jarino1978;448537] a ktorí že sú to ? to myslíš toho alkoholika z hdtv ? :-E[/QUOTE]Od kdy není HDTtest slušná testovací sajta? A myslíš Teoha nebo Mackenzieho? Tys s jedním z nich byl v odmašťovně? :-)
jarino1978 (8045)|10.3.2013 22:37
[QUOTE=Hmm;448545]Už v tom zase jedeš? [/QUOTE]
sleduj moje príspevky ohľadom TV a prídeš na to, že sa robia od roku 2009 len čerepy, nič viac, nič menej. A úplne jedno, či je to PDP/LCD. Ani ten hnilý bicykel by som si o tieto TV neprel. :-)-

---------- Doplněno v 23:37 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:35 ----------

[QUOTE=Hmm;448547]Od kdy není HDTtest slušná testovací sajta? A myslíš Teoha nebo Mackenzieho? Tys s jedním z nich byl v odmašťovně? :-)[/QUOTE]
ako jediná seriózna stránka je len tá, ktorú preferujem ja. A tú si pohľadaj niekde v histórií. Tie šable hdtv a spol. treba ignorovať, nič pravdy tam nie je. A inak, tá jediná pravda je len to, čo ti prejde osobne cez sondu. To sa nedá uplatiť.
Hmm (1739)|10.3.2013 23:08
[QUOTE=jarino1978;448550]ako jediná seriózna stránka je len tá, ktorú preferujem ja.[/QUOTE]Rozumím, líbí se ti tam výsledky testů, tak musí být nejlepší :-) Zajisté je tam od toho přelomového roku 2009 samý verdikt - Střep - nedoporučuje se :-) Jinak TV může být sebelepší, ale pokud ji nekrmíš jen BR materiálem nebo HD kanaláma s nativním HD obrazem bez upscalingu, tak ji plně stejně nevyužiješ. Ty přespříkré univerzální odsudky jsou tak trochu zbytečné.